Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: molim za savjet  (Posjeta: 746 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline davor st

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
molim za savjet
« : 11 Ožujak, 2008, 18:21:38 »
:headbang:
imam malaguti madisson 125ccm 4taktni starog godinu dana. ja sam malo stariji i malo oteži pa kad sam u dvoje na njemu malo je slab na startu. prešao je 11000km pa mora na redoviti servis. želio bih da mi netko ko ima iskustva i znanja da savjet šta da radim. hti bih da malo dignem snagu tog starta pa sam mislio da dignem na 150ccm i promjenim variomat. jedan serviser mi nudi variator umjesto variomata , kevlar remen i garnituru sa redovitim servisom za oko 3400kn.odmah da kažem da meni nije bitna finalna brzina jer on i sada ide oko  112km/h što ja samo ponekad probam. ne znam koja je razlika između variomata i varijatora. sav ugrađeni materijal bio bi od top performancea pa me zanima i kakva je kvaliteta tihdjelova jer bi ipak htio da mi motor traje. molim da mi netko kaže šta mogu očekivat ako se odlučim na ovo sve . hvala svima koji mi odgovore .

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: molim za savjet
« Odgovori #1 : 11 Ožujak, 2008, 19:03:01 »
top performance je nesto jeftiniji i slabiji proizvodjac nego malossi, polini, betela...

ta cijena za servis, termo grupu, i multivar i nije prevelika ali neka ti vrati orginalne dijelove...

sa kevlar remenom zna biti problema... (ljeti je jako dobar ali...)
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: molim za savjet
« Odgovori #2 : 11 Ožujak, 2008, 19:18:45 »
ja bi reko da taj tebe mulja il da nema pojma o ćemu priča

varijator i variomat je isti k**ra*
sportski su malossi multivar i polini speed control od kojih bi ti svakako polinia preporučio
za povečanje kubikaže imaš kiteve malossi, polini i top performance, opet bi ti polinia preporučio i jeftinije je od svih ,a kvalitetniji
s kitom gore bi ti preporučio dulju getribu s kojom bi dobio i krajnje i ubrzanja, tu imaš malossi i polini sekundar
onda imaš još malossi torq, isto super stvar
onda polini ventilator, polini plavi centralni, polini il malossi kelvar

to ti je sve jako skup sport, ali s tim imao bi malo žešću pilu

kit polini si računaj oko 2300-2400kn
polini speed control 890kn
dulja getriba oko 500kn
malossi torq 1300-1400kn
polini ventilator oko 300kn
plavi centralni 80kn
set federa za kvačilo 130kn
kelvar remen oko 300kn
i na to nadodaš još posao i u k**ra*

ako nemisliš nešto ozbiljnije, stavi samo polini speed control i osjetit ćeš veliko poboljšanje u ubrzanju, a ako misliš malo više onda variomat, kit i dulju getribu, a ako misliš opasno onda sve i još više  :icon_biggrin:
..::4T Powaa::..

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: molim za savjet
« Odgovori #3 : 11 Ožujak, 2008, 19:52:41 »
Jandro ti je malo poblize objasnio...

ja bih ti preporucio polini variomat i torque... ravnomjernije bi se sirile polutke, nesto veci okretaji, bolje ubrzanje, elasticnost i vjerojatno nesto veca krajnja brzina...

Dakle ako je skuter pod opterecenjem od 2 osobe onda to dvoje + obavezno tvrdje opruge na kvacilo kako bi se malo vise razvrtio pri startu te tako imao vise snage...  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: molim za savjet
« Odgovori #4 : 11 Ožujak, 2008, 20:07:21 »
cim neko kaze da je variator i variomat nes razlicito odma znas koliko je sati!  :)

Dakle, reci mu slobodno da ti ne maže oči