Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: setup/karb  (Posjeta: 2842 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
setup/karb
« : 09 Ožujak, 2008, 12:53:03 »
setup je malossi sport 70, malossi multivar 2000, rr, karb dellorto 17,5 phva ed (malossi)
ima li smisla veci karb -21??
ovaj 17,5 je kupljen nov. isplati li se nabavljat 19 i kolika je razlika izmedju mog i ovog 19.
jer ako kupujen novi karb radje da uzmem 21. potrosnja nije toliko bitna.
eto, pa vas molim za savjet, hvala.

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: setup/karb
« Odgovori #1 : 09 Ožujak, 2008, 12:55:37 »
nema smisla...na base setupu ti je 17,5 cisto dosta...s vecim nebi puno dobil, samo ti bi potrosnja skocila...

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: setup/karb
« Odgovori #2 : 09 Ožujak, 2008, 12:58:46 »
nema smisla...na base setupu ti je 17,5 cisto dosta...s vecim nebi puno dobil, samo ti bi potrosnja skocila...

ma gleda sam neka mjerenja na netu pa su stavljali od 17,5 do 24 karbove, s ovim od 24 najbolje performanse...
pa zato pitam, ocu li dobit ista osim vece potrosnje?

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: setup/karb
« Odgovori #3 : 09 Ožujak, 2008, 13:07:06 »
pa dobit ćeš, ja sam na trophyu imao 20 karb, potrošnja je bila oko 6 litara i dobro je išao.. uzmi pogotovo ako misliš kasnije jači kit stavljat
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline cone4u

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RAB
  • Moj Skuter: sp 180+ ,nrg mc 3
  • Moja Kaciga: shark shuriken
  • MojSetup: ..
  • MojSpuh: ..
Odg: setup/karb
« Odgovori #4 : 09 Ožujak, 2008, 13:42:19 »
nije baš za uspoređiati
ja sam na 50 ccm runeru imoa tp trophy, gianelli shot, vario,usis...
i razlika s 17,5 i 19 je bila jako velika, a potrošnja je bila ispod 5 litara.. znam ,nemojte vjerovati... vale vx-r zna pa ga pitajte ako ne vjerujete

tako da,moja preporuka, ako možeš uzmi 19 :)
RAB

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: setup/karb
« Odgovori #5 : 09 Ožujak, 2008, 14:13:26 »
ma daj ajde...kaj dobit ce jos 20km/h gore? Gluposti...dobit ce malo bolje hlađenje lol...i vecu potrosnju naravno! A nema potrebe za vecim karbom, osim ak kao sto je neko reko, nece kasnije jaci setup stavljat, a i onda stigne ovog prodat i uzet veci karb

Offline cone4u

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RAB
  • Moj Skuter: sp 180+ ,nrg mc 3
  • Moja Kaciga: shark shuriken
  • MojSetup: ..
  • MojSpuh: ..
Odg: setup/karb
« Odgovori #6 : 09 Ožujak, 2008, 14:17:04 »
dali piše di da će dobiti 20 km/h ?
scoter će imati bolje hlađenje, više snage, bit će "vozljiviji2 itd a sada neka to svaki posebni shvati kako oće. ja govori msvoj primjer... :)
istina ne kažem da s 17,5 nemože ići dobro... :)
RAB

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: setup/karb
« Odgovori #7 : 09 Ožujak, 2008, 14:22:26 »
Ima smisla uzet sa 17.5 na 21, ja sam imo malossi sport giianelli shot itd sa 17.5 imo malu rupu na startu a išo je fino i stavim 20.5 skuter se preporodio na zadnji stalno baco u startu nije bilo rupe a išo je bolje vjerovatno i brže malo, ulavnom na startu sam dobrim osjetio poboljšanje a trošio je oko 6.5l u prosjeku s tim da volim puno divljat... neznam kako na rr pošto se vrti na puno manje al vjerovatno da bi osjetio dosta samo nemoj sa 17.5 na 19
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: setup/karb
« Odgovori #8 : 09 Ožujak, 2008, 14:44:10 »
Ima smisla uzet sa 17.5 na 21, ja sam imo malossi sport giianelli shot itd sa 17.5 imo malu rupu na startu a išo je fino i stavim 20.5 skuter se preporodio na zadnji stalno baco u startu nije bilo rupe a išo je bolje vjerovatno i brže malo, ulavnom na startu sam dobrim osjetio poboljšanje a trošio je oko 6.5l u prosjeku s tim da volim puno divljat... neznam kako na rr pošto se vrti na puno manje al vjerovatno da bi osjetio dosta samo nemoj sa 17.5 na 19

bas to -neda mi se prelazit sa 17,5 na 19, ako cu kupovat novi karb, radje cu kupit 21.(naravno, uz odgovarajucu prirubnicu)

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: setup/karb
« Odgovori #9 : 09 Ožujak, 2008, 15:06:17 »
evo neki novi karb na scooter centru, i najjeftiniji ...

Carburator -BGM PRO PHBG 21- CS=23mm
Price: 58,70EUR incl. 19% VAT.




sad jel to valja sta .... ili bolje za te iste novce polovni dellorto.. :dontknow:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: setup/karb
« Odgovori #10 : 09 Ožujak, 2008, 15:27:17 »
setup je malossi sport 70, malossi multivar 2000, rr, karb dellorto 17,5 phva ed (malossi)
ima li smisla veci karb -21??
ovaj 17,5 je kupljen nov. isplati li se nabavljat 19 i kolika je razlika izmedju mog i ovog 19.
jer ako kupujen novi karb radje da uzmem 21. potrosnja nije toliko bitna.
eto, pa vas molim za savjet, hvala.

17,5mm karb koji imas je idealan za tvoj setup.

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: setup/karb
« Odgovori #11 : 09 Ožujak, 2008, 15:40:27 »
setup je malossi sport 70, malossi multivar 2000, rr, karb dellorto 17,5 phva ed (malossi)
ima li smisla veci karb -21??
ovaj 17,5 je kupljen nov. isplati li se nabavljat 19 i kolika je razlika izmedju mog i ovog 19.
jer ako kupujen novi karb radje da uzmem 21. potrosnja nije toliko bitna.
eto, pa vas molim za savjet, hvala.

17,5mm karb koji imas je idealan za tvoj setup.

aj hvala Bogu neko pametan  ::)

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: setup/karb
« Odgovori #12 : 09 Ožujak, 2008, 16:38:12 »
mene nesto zanima

znao sam viđati da tjuneri vani na ovim na jacim setupima stavljaju male karbove ono setup boli glava a oni stavljuaju 19-21 (napamet govorim)

eno ima ono mjerenje spuhova na attacku sa polini sportom i svi na seriskom 12 karbu
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: setup/karb
« Odgovori #13 : 09 Ožujak, 2008, 16:56:05 »
...ima ono mjerenje spuhova na attacku sa polini sportom i svi na seriskom 12 karbu

Eto. I meni je to dovoljno da vidim da su oni neozbiljni i da im je cilj jedino prodat nesto.
Uostalom, oni i jesu trgovci, pa zasto ocekivati nesto drugo?

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: setup/karb
« Odgovori #14 : 09 Ožujak, 2008, 17:05:18 »
generalno gledano za base setup je bolji manji karb,14-17 mm,jer sa manjim karbom dobiješ bolje razvijanje snage i momenta u nižim okretajima,a base se vrti max do nekih 9000 ,eventualno ako je kit gus AC 19ca može pomoć kod hlađenja ako voziš duže ture
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: setup/karb
« Odgovori #15 : 09 Ožujak, 2008, 17:13:33 »
hvala na savjetima.... izgleda da cu ostavit 17,5 .

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: setup/karb
« Odgovori #16 : 10 Ožujak, 2008, 22:55:56 »
ajd to ok sve šta ste rekli al zašto nebi stavio veći et meni je dao 20.5 i neznate koliko bolje ubrzanje ja zanemarujem te sve gluposti i testiranja vratio bi 17.5 tad da mi je išo isto ko i sa 20.5 to je bar na mojem bila velika razlika ti radi kako oćeš
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: setup/karb
« Odgovori #17 : 12 Ožujak, 2008, 00:14:45 »
ajd to ok sve šta ste rekli al zašto nebi stavio veći et meni je dao 20.5 i neznate koliko bolje ubrzanje ja zanemarujem te sve gluposti i testiranja vratio bi 17.5 tad da mi je išo isto ko i sa 20.5 to je bar na mojem bila velika razlika ti radi kako oćeš

mozda cu cak probat sa 20,5 pa cu vidit sta mi je bolje...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: setup/karb
« Odgovori #18 : 12 Ožujak, 2008, 10:14:14 »
ajd to ok sve šta ste rekli al zašto nebi stavio veći et meni je dao 20.5 i neznate koliko bolje ubrzanje ja zanemarujem te sve gluposti i testiranja vratio bi 17.5 tad da mi je išo isto ko i sa 20.5 to je bar na mojem bila velika razlika ti radi kako oćeš

Po ovome kad bi stavio 20.5, dobio bih od malossi sporta MHR Replicu. :drunken_smilie:

Inace nemam nigdje rupu u ubrzanju, uvijek imam na raspolaganju iste okretaje sa 17.5 karbom. Osim u startu zbog serijskih polutki kada na vrlo kratko ode do 10 000rpm, sto se rolice vise trose taj je interval vremenski duzi i ide u vise okretaje.
« Zadnja izmjena: 12 Ožujak, 2008, 10:24:08 SlowRider »

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: setup/karb
« Odgovori #19 : 12 Ožujak, 2008, 20:55:08 »
Što se praviš budala ak ti imaš 17.5 i nisi probavo sa 20.5 nemoj se pravit pametan stavi pa onda reci svoje mišljenje dal će ić bolje ili po tvojem mišljenju isto čak i gore... u mene je bio TP variomat tak da je bio multivar nebi imo rupe al svjedno sa karb 20.5 ispravio rupu na startu i dobijo dosta na ubrzanju stavi pa onda reci svoje mišljenje
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije