Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: tgb r50x ILI luna vision?  (Posjeta: 5494 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: tgb r50x ILI luna vision?
« Odgovori #20 : 11 Veljača, 2008, 13:35:28 »
Evo ja imam lunu i mogu reći da sam pre zadovoljan.

Da odmah kažem da se pojavila hrpa tuning dijelova za Lunu jer su to mašine koje se stavljaju i na CPI i na Generic,a u Njemačkoj SACHS stavlja svoje ime na njih...

Osim inicijalnih nekoliko "črčkanja" po skuteru, da se stvari dovedu na svoje mjesto, ostala je samo tu i tamo sitnica koja ja "loša"...

Ovjes je pre tvrd... I to se da srediti...
Svjetla tuku pre visoko, i to se da srediti, samo se trebaju farovi skidati...

Što još? Da, lulicu sam zamjenio sam, i nemam problema,
ZAdnju bubanj kočnicu sam sam modificirao i sada koči kako treba...

Motor ide kojih 75 na sat, (po uricama i više f'kors!!!)
Ali ono što je činjenica jest NOVO za 6990 KN!!!!

Offline sven

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: TGB r50x
Odg: tgb r50x ILI luna vision?
« Odgovori #21 : 11 Veljača, 2008, 14:26:11 »
mislim da je zakljucak da nisu bas u istoj kategoriji... na tgb-u sa ovlastenim sevisom nema onakih natezanja tipa imas 30km previse i sl.
isto tako manje je tipicnih kvarova... za sad nisam cuo niti za jedan.... ne znam kako je na luni ali minus bi bio prostor za noge i dok se ne razradi prilicna je gnjavaza ali dobro se vozi i prije svega je pouzdan.


osim ako te ne napucaju s leda kao sto su mene.... onda samo kamion pomaze :D hehe

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: tgb r50x ILI luna vision?
« Odgovori #22 : 11 Veljača, 2008, 17:24:11 »
mislim da je zakljucak da nisu bas u istoj kategoriji... na tgb-u sa ovlastenim sevisom nema onakih natezanja tipa imas 30km previse i sl.
isto tako manje je tipicnih kvarova... za sad nisam cuo niti za jedan.... ne znam kako je na luni ali minus bi bio prostor za noge i dok se ne razradi prilicna je gnjavaza ali dobro se vozi i prije svega je pouzdan.


osim ako te ne napucaju s leda kao sto su mene.... onda samo kamion pomaze :D hehe
e to vidiš, kicho je imao peh i otišao je kod nekog seoskog ajmo reći majstora koji je dobio dozvolu da servisira lune!
servis lune u beta moto je više nego dobar! dečki uvjek hoće pomoći i za 30 km previše na satu nebi nikad rekli ništa ako si do sada redovno sve obavio!
ja sa svojih 185 cm nemam baš nikakvih problema sa prostorom za noge!
pisalo se o tome! Alkohol u kombi sa nepouzdanim skuterom. Svjetlo fkt tuce previsoko i na servisu su mi rekli da nemogu nista napraviti, kocnica zadnja je k**ra*...ak ju pritegnes da jace koci onda ti se kotac nemoze vrtit, prva mi se zapalila jednom. Instalacije su m ise sjebale nakon 500 kilometara i svjetla prva su azjebavala, pa sam izgubio garanciju jer sam napravio 30 kilometara vise od dozvoljenog...koma, a sve ostalo je oke! Dizajn je u redu! Jebga, ja sam imo negativna iskustva, al opet ja sam baksuz!  :toothy9:
tebi moram reći sam si kriv! ideš se pijan voziti a znaš da nemaš neki najbolji skuter sa svim što srce želi! a čak ni tada nebi se vozio!

Offline R50X

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
Odg: tgb r50x ILI luna vision?
« Odgovori #23 : 11 Veljača, 2008, 19:22:02 »
Ni ja sa svojih 190 cm nemam problema sa mjestom za noge a kad sam isprobao lunu imao sam. Na TGB-u ima dovoljno mjesta za noge ali nema dovoljno mjesta za stopala (podnica je malo cudno napravljena). A sto se tice putovanja - preko ljeta idem od VG do Šibenika sa skutom ( ako do tad polozim vozacki  ;D)

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: tgb r50x ILI luna vision?
« Odgovori #24 : 12 Veljača, 2008, 10:42:59 »
A gle, kako je i rečeno, radi se o dva različita skutera...

Ovaj je mrvu veći od Lune, ima mekši ovjes, zadnji disk, parsto wata jači motor i digitalne čukice...

No to sve papri i cca 600 njak eura višom cifrom...

Tako da treba probat, vidjet...

Za Lunu testirat nije problem, evo Robert nudi test vožnju, mogu se i ja priključiti...

Što se dojmova, kvarova i sl. tiče, evo tu smo obojca s Lunama, Robert će skoro zavrtiti 10 000 km, ak se ne varam, ja sam na pola od toga, ali se vozim SVAKI dan na posao od 7. mjeseca, na +35C, preko pljuskova, do onih -8C sad po zimi, (izuzev onih 4 dana ludih poledica kad sam i tako bio na godišnjem), i evo, do sada nikakvih kvarova, ostajanja na cesti i slično...

Bilo je sitnica koje su me smetale, ali sam to sam riješio (možda zato što non-stop volim nešto prčkati po bilo čemu mehaničkom, to mi je u krvi valjda...), i nisam požalio što sam ga kupio...

Eto...

Na žalost ne znam nikoga ko vozi TGB-a da usporedim-...

Da, još da nadodam, da je sada na popustu TGB za 11990 kn, dok je u Beta-Moto luna Attica 11990 kn.

A koliko god mi trabunjali o 50-icama, ova Attica je ipak dva-tri koplja iznad ova dva... Tako da možda bolje razmislit o njemu...
« Zadnja izmjena: 12 Veljača, 2008, 13:03:11 gozz »