Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Derbi GP1 Racing - trokira  (Posjeta: 6729 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline _nino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Sibenski List
  • Mjesto: Sibenik
  • Moj Skuter: Beverly ST 350
Derbi GP1 Racing - trokira
« : 10 Siječanj, 2008, 09:19:10 »
Odnedavno imam problem s navedenim skuterom, uglavnom dok je hladan, a nakon sto odvozim 3-4 kilometra onda je ok. Dakle, kad radi pod cokom (dok masina jos nije ugrijana) nece krene i izbacuje brdo dima iza sebe. Nakon sto pocme normalno vuci (nakon nekih 10ak sekundi) u slucaju da se vozim na kratku relaciju i recimo stanem na semaforu te ako mu lagano ne doziram gas, masina se ugasi i nece vise pali. Jedino rijesenje je nagnuti ga na desnu stranu i verglati dok ne upali. Kad upali mora se ultra lagano dodavat gas dok ne uhvati jer u protivnim se opet ugasi.

U cemu bi mogao biti problem? Sljedeci tjedan cu ici s njim na servis, ali volio bih znati dali netko zna u cemu bi mogao biti problem, pa da znam objasniti serviseru.

Od trenutnog setupa na skutu je Leovince auspuh, Malossi RedSponge, Malossi Multivar. U planu mi je jos staviti i kit na njega (Malossi sport ili slicni).

Unaprijed zahvalan na odgovorima.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Derbi GP1 Racing - trokira
« Odgovori #1 : 10 Siječanj, 2008, 09:30:46 »
valjda nije dobro poštelan frgazer..

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Derbi GP1 Racing - trokira
« Odgovori #2 : 10 Siječanj, 2008, 11:05:18 »
Odnedavno imam problem s navedenim skuterom, uglavnom dok je hladan, a nakon sto odvozim 3-4 kilometra onda je ok. Dakle, kad radi pod cokom (dok masina jos nije ugrijana) nece krene i izbacuje brdo dima iza sebe. Nakon sto pocme normalno vuci (nakon nekih 10ak sekundi)

ovo je normalno da ti se desava ...kad ga tek upalis das gas koliko hoces nece ni krenut kao trokira i izbaci nazad jedno metar dima ...i drzis full gas jedno 5-6 sekundi i onda prestane trokirat i  normala vuce .....za ovo znam da se desava na dosta Piaggio masina i vecina kazu da je to normala ...i ako se to ne desava na pocetku kad tek kupis skuter,nego tek kad  stavis aspuh rezonantni onda poslije par dana se to pocne desavat ,neznam sto...
« Zadnja izmjena: 10 Siječanj, 2008, 11:07:00 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Odg: Derbi GP1 Racing - trokira
« Odgovori #3 : 10 Siječanj, 2008, 11:08:00 »
dogadja se i meni sve standardno,neznan jel do vlage ili cega i gasi se sve dok neprodjen 200 tinjak metara na ful gasu
...........1...........8...........7...........

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Derbi GP1 Racing - trokira
« Odgovori #4 : 10 Siječanj, 2008, 11:58:26 »
to normala kod piađo mašina, moj isto, upali, trokira ko da oće crknut, onda dam ful gas i pljune metar kubni dima i nakon 200-300 piči ko zmaj  :icon_tongue:

Offline _nino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Sibenski List
  • Mjesto: Sibenik
  • Moj Skuter: Beverly ST 350
Odg: Derbi GP1 Racing - trokira
« Odgovori #5 : 10 Siječanj, 2008, 12:24:45 »
i ako se to ne desava na pocetku kad tek kupis skuter,nego tek kad  stavis aspuh rezonantni onda poslije par dana se to pocne desavat ,neznam sto...

Da, to mi se upravo i pocelo desavati nakon sto sam stavio drugi auspuh. Pa kako tako nesto moze biti normalno? :sad1: Hoce li mozda situacija biti bolja kad stavim kit?

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Derbi GP1 Racing - trokira
« Odgovori #6 : 10 Siječanj, 2008, 12:34:20 »
jel šta dirano po karburatoru nakon stavljanja auspuha?
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Derbi GP1 Racing - trokira
« Odgovori #7 : 10 Siječanj, 2008, 12:35:29 »
a to da moras gas dodavati ultra lagano se i meni jucer desilo,popizdio sam,dodam gas on se samo ugasi,neznam do cega je

Offline _nino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Sibenski List
  • Mjesto: Sibenik
  • Moj Skuter: Beverly ST 350
Odg: Derbi GP1 Racing - trokira
« Odgovori #8 : 10 Siječanj, 2008, 12:40:17 »
jel šta dirano po karburatoru nakon stavljanja auspuha?

A nesto je stelano, ne znam tocno sto jer se bas ne kuzim, al prvih tjedan dana je sve manje-vise bilo ok...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Derbi GP1 Racing - trokira
« Odgovori #9 : 10 Siječanj, 2008, 12:53:04 »
po zimi često treba veća dizna jer hvata previše zraka i guši se..

Offline _nino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Sibenski List
  • Mjesto: Sibenik
  • Moj Skuter: Beverly ST 350
Odg: Derbi GP1 Racing - trokira
« Odgovori #10 : 10 Siječanj, 2008, 12:54:55 »
Imam i vecu diznu, prije je bila 56, sad je ja mislim 64...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Derbi GP1 Racing - trokira
« Odgovori #11 : 10 Siječanj, 2008, 12:55:53 »
ovisi kolko je zrak na leru otvoren, ako je previše, onda se hoće gasiti..

Offline _nino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Sibenski List
  • Mjesto: Sibenik
  • Moj Skuter: Beverly ST 350
Odg: Derbi GP1 Racing - trokira
« Odgovori #12 : 10 Siječanj, 2008, 13:00:55 »
A dali je moguce da ima previse benzina, pa presauga?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Derbi GP1 Racing - trokira
« Odgovori #13 : 10 Siječanj, 2008, 13:04:14 »
A dali je moguce da ima previse benzina, pa presauga?


Ako se zgasi na naglo davanej gasa, onda je problem u prevelikoj kolicini zraka.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Derbi GP1 Racing - trokira
« Odgovori #14 : 10 Siječanj, 2008, 13:05:07 »
moguće je svašta, makar je dizna ok..
jedino ako je filter zaštopan..
treba očistiti filter zraka i frgazer i onda poštelati, nema druge..
to se i tak radi svakih par mjeseci..

Offline _nino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Sibenski List
  • Mjesto: Sibenik
  • Moj Skuter: Beverly ST 350
Odg: Derbi GP1 Racing - trokira
« Odgovori #15 : 10 Siječanj, 2008, 13:11:40 »
Filter zraka nemam sto dirati jer je prije par tjedana stavljen novi RedSponge... jedino onda sumnja pada na karburator? Mozda moze da je filter od goriva? Jel Piaggio masine uopce imaju filter od goriva?

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Derbi GP1 Racing - trokira
« Odgovori #16 : 10 Siječanj, 2008, 13:13:52 »
Filter zraka nemam sto dirati jer je prije par tjedana stavljen novi RedSponge... jedino onda sumnja pada na karburator? Mozda moze da je filter od goriva? Jel Piaggio masine uopce imaju filter od goriva?
imaju ja mislim,a ako ne onda se to ugradi

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Derbi GP1 Racing - trokira
« Odgovori #17 : 10 Siječanj, 2008, 13:16:32 »
sa RS-om ide nekoliko brojeva veća dizna, makar je i 64 dosta..
i treba preštelati frgić, jer s tim filterom vuče više zraka..

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: Derbi GP1 Racing - trokira
« Odgovori #18 : 14 Siječanj, 2008, 11:32:38 »
Odnedavno imam problem s navedenim skuterom, uglavnom dok je hladan, a nakon sto odvozim 3-4 kilometra onda je ok. Dakle, kad radi pod cokom (dok masina jos nije ugrijana) nece krene i izbacuje brdo dima iza sebe. Nakon sto pocme normalno vuci (nakon nekih 10ak sekundi)

ovo je normalno da ti se desava ...kad ga tek upalis das gas koliko hoces nece ni krenut kao trokira i izbaci nazad jedno metar dima ...i drzis full gas jedno 5-6 sekundi i onda prestane trokirat i  normala vuce .....za ovo znam da se desava na dosta Piaggio masina i vecina kazu da je to normala ...i ako se to ne desava na pocetku kad tek kupis skuter,nego tek kad  stavis aspuh rezonantni onda poslije par dana se to pocne desavat ,neznam sto...
i meni se to događa, i to baš odkako sam stavio rezu malossi!
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Derbi GP1 Racing - trokira
« Odgovori #19 : 14 Siječanj, 2008, 12:30:41 »
Odnedavno imam problem s navedenim skuterom, uglavnom dok je hladan, a nakon sto odvozim 3-4 kilometra onda je ok. Dakle, kad radi pod cokom (dok masina jos nije ugrijana) nece krene i izbacuje brdo dima iza sebe. Nakon sto pocme normalno vuci (nakon nekih 10ak sekundi)

ovo je normalno da ti se desava ...kad ga tek upalis das gas koliko hoces nece ni krenut kao trokira i izbaci nazad jedno metar dima ...i drzis full gas jedno 5-6 sekundi i onda prestane trokirat i  normala vuce .....za ovo znam da se desava na dosta Piaggio masina i vecina kazu da je to normala ...i ako se to ne desava na pocetku kad tek kupis skuter,nego tek kad  stavis aspuh rezonantni onda poslije par dana se to pocne desavat ,neznam sto...
i meni se to događa, i to baš odkako sam stavio rezu malossi!
ja neznam nikog ,znaci ama bas nikog da je stavio rezu i da mu se to ne desava na piaggio masini ...ovdje kod mene ima dosta Runnera ,Nrg i svi kad stave rezu ...isto se desava ...znaci ne da se gasi ili da se ugusi nego to da izbaci metar dima iza i da moras drzat full gas jedno 5 sekundi da kao procepi....i onda ide normalno ...do karburatora to nije,filtera nije,jer sam ga stelo svakako i cistio filter zraka 100 puta i mjenjo i opet dabe uvijek je ista prica....sto se desava neznam...ali ja sam to uzeo kao jbg desava se svima i valjda je normala ..
Valentino Rossi 46!!!!!