Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???  (Posjeta: 6236 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline S.W.A.T.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 658
  • Spol: Muški
  • *bFzd*Blacky
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: speed fight 2
ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???
« : 17 Prosinac, 2007, 16:31:54 »
eto jedno pitanje...
jer bas si razmisljam...sta nije bolje ako vec oces nesto bolji motor, tj. jaci tj. da ide brze :toothy11: kupiti neki jaci...

evo ja cu navesti par razloga za tuniranje i par razloga za ne tuniranje...i par razloga za kupnju jaceg motora i isto tako par razloga za ne kupiti jaci motor  :happy8: :happy3: :binkybaby: :icon_scratch: :laughing6:

znaci ZA tuniranje: ostaje mala registracija pa i manje kosta registriranje, ako te zaustavi pandur bez vozacke lakse ce ti progledati kroz prste na 50-ici nego na jacem motoru
PROTIV tuniranja: motor se vise trosi i uvjek imate neke troskove...tuning djelovi su skupi i cesto se jako brzo potrose, motor manje traje, uvjek mozete imati problema sa pandurima...i cak i ako imate vozacku i prometnu mogu vam stvarati probleme sa inzvanrednim tehnickim itd...

ZA kupnju jaceg motora: bez nekog naprezanja mozete postici brzinu za koju bi se 50-ica jako naprezala, nemate problema sa pandurima ako imate vozacku za tu kubikazu, motor ce vjerojatnije trjati duze ako je sve seriski,... (ima jos al se sad nemogu sjetiti  :toothy3: )
PROTIV kupnje jaceg motora: skuplja je registracija, moze vas zacarati moguca max brzina pa se lako ubijete ako se neznate kontrolirati, a i tu ima jos...al neznam koji su :confused5: :icon_biggrin:

uglavnom moje misljenje je da je u svakom slucaju bolje kupiti jaci motor (skuter) nego tunirati 50-ice...

(ovdje sam usporedivao skutere od 50ccm sa skuterima od 125 ili 180ccm)
RAĐA SE ZVEJR ;)

Offline speedburn2

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1925
  • Spol: Muški
  • U raju je ljepo, al u paklu je bolje društvo
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin (Oštarije)
  • Moj Skuter: sad vise nis i najbolje mi je
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: malo je sa strane kitan
Odg: ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #1 : 17 Prosinac, 2007, 16:35:44 »
sve je to donekle tako ali ovo da ce s manjim motorima policija manje jebat nebi rec, meni stara radi u policiji pa sam platio 2 puta kaznu za kacigu i to mi je doslo u par dana kuci, a nekima ne dodje ni za dvije god.
zato sto god tko rekao da se provuce onaj tko ima nekog u policiji nebi bas rec.

to je moje misljenje
Bolje biti malo lud nego malo pametan


moji remixevi:  http://www.speedyshare.com/162452628.html. http://www.speedyshare.com/971695594.html.

Offline S.W.A.T.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 658
  • Spol: Muški
  • *bFzd*Blacky
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: speed fight 2
Odg: ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #2 : 17 Prosinac, 2007, 16:42:28 »
ne kazem da se izvuce onaj koji ima nekog u policiji (to je sasvim druga tema :laughing7: :laughing7: )
nego kazem da ce u najvise slucajeva praviti manje problema ako vozis 50ccm pa te uvati bez vozacke nego ako vozis 180ccm pa te uvati bez vozacke
RAĐA SE ZVEJR ;)

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #3 : 17 Prosinac, 2007, 18:11:33 »
svako voli nesto,ako zelis tunirat scoot tuniraj,nemam nista protiv toga,i sam sam usao u to,ali to je rupa bez dna,sada mi treba 8000 kn da si kupim sve dijelove i slozim masinu,kad bude gotova postam temu,prije toga nista ;D

Offline MaLi_OdvALjivAc

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Grad koji je rekao "NE" spavanju
  • Moj Skuter: Gilera RuNNeR C36 50ccm
Odg: ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #4 : 17 Prosinac, 2007, 20:16:30 »
...strast...
DugA Je uLicA, NoSi kAciGu!! <MF (BS)>

2TOČKA 1ŽIVOT
 *´¨) ¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨) (¸.·´ (¸.·

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #5 : 17 Prosinac, 2007, 22:00:28 »
A kategorija, registracija i porezi, gubitak vremena i novaca + da kupim nesto jace, jos vise trosi, eventualni popravci nisu jeftiniji, jos treba kupiti kvalitetniju i skuplju opremu. To se isplati mozda nakon duzeg perioda i vece kilometraze.

Nije mi to primarno vozno sredstvo, 50ccm je sasvim dovoljno, ali "50ccm" koje moze pratiti danasnji tempo u prometu.

Ili polovan skuter 50ccm, uloziti neke novce u njega, srediti po svom ukusu i vozi. Nemoras uloziti velike novce u tuning, treba se snaci malo i misliti unaprijed.

Auspuh polovan, usteda najmanje 500kn...

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #6 : 17 Prosinac, 2007, 22:05:45 »
Tema i pitanje stoji na mjestu, ali tu ti svako može napisati koji je njemu gušt.

Netko voli nešto slabije srediti pic pic pa da leti, a netko je već tu fazu prošao i ide na kupnju jače mašine... sve je stvar afiniteta  ;D

Onome kome je nekome nešto gušt i toliko to voli ne gleda koliko će para potrošiti na to i neće nikad na to gledati 'Ajme kako sam glup, koliko para bačeno' i sl.
Who's looking for punishment ??

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #7 : 17 Prosinac, 2007, 22:25:15 »
Tema i pitanje stoji na mjestu, ali tu ti svako može napisati koji je njemu gušt.

Netko voli nešto slabije srediti pic pic pa da leti, a netko je već tu fazu prošao i ide na kupnju jače mašine... sve je stvar afiniteta  ;D

Onome kome je nekome nešto gušt i toliko to voli ne gleda koliko će para potrošiti na to i neće nikad na to gledati 'Ajme kako sam glup, koliko para bačeno' i sl.

Ta se faza nemora proci, kad zbrojim i oduzmem sve, jos nisam niti platio cijenu nove 50-ice.

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #8 : 17 Prosinac, 2007, 22:29:30 »
Tema i pitanje stoji na mjestu, ali tu ti svako može napisati koji je njemu gušt.

Netko voli nešto slabije srediti pic pic pa da leti, a netko je već tu fazu prošao i ide na kupnju jače mašine... sve je stvar afiniteta  ;D

Onome kome je nekome nešto gušt i toliko to voli ne gleda koliko će para potrošiti na to i neće nikad na to gledati 'Ajme kako sam glup, koliko para bačeno' i sl.

Ta se faza nemora proci, kad zbrojim i oduzmem sve, jos nisam niti platio cijenu nove 50-ice.
Naravno da ne mora, može i ostati na tome  :toothy12:
Who's looking for punishment ??

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #9 : 18 Prosinac, 2007, 11:16:14 »
Iz zabave, to mi je hobby...

Prije par mjeseci na motori.hr smo nesto debatirali i jedan lik mi je nabacio, kao imam 25 god i tuniram skutere... (to je njemu smijesno)...

Mene osobno to opusta, mogu reci da sam prije godine i pol dana bio truba sto se tice skutera ali me to zanima i dosta sam prosirio svoje znanje (hvala Bogu dosta sam potkovan i znanjem sa fakulteta)...

Bio bih najsretniji kada bih mogao cijeli motor sam napraviti, ali nazalost za sada jos nisam to u mogucnosti (oprema i strojevi) ali tko zna sto nosi sutra...


Neki ljudi se zabavljaju sa visenjem po kladionicama i birtijama, ja sam u garazi  :icon_thumright:

Naravno, nije mi to primarna stvar u zivotu, nego slobodno vrijeme...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #10 : 18 Prosinac, 2007, 11:21:14 »
e bash to, mene isto sprdaju kao de ostavi se toga, kupi nest "kak bog zapovjeda"

al jbg, uzivam u tome lijepo uzmem popodne sagledam sta bi mogao napravit, neku ideju pokupim tu sa foruma ;)
i sarafam doma :) ma nema mi vece uzivancije a kasnije i zadovoljstva kad napravim nest sam doma, a ono poslije i daje neke rezultate :) isto ko i spuh, ma jbt nije ko kad bi kupio, ne daje toliku snagu skutu, al ja sam ga sa 10 prstiju napravio i nebi ga mjenjao ufff nema tih para :)
a eo sad sam u mogucnosti kupit neki ZX, jasuni r, slicno tome al ma zajebi :) ovak sta nema nitko ;)

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #11 : 18 Prosinac, 2007, 11:56:07 »
Prije par mjeseci na motori.hr smo nesto debatirali i jedan lik mi je nabacio, kao imam 25 god i tuniram skutere... (to je njemu smijesno)...

lik je bio seljak i pol  :binkybaby:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Odg: ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #12 : 18 Prosinac, 2007, 12:18:23 »
eo slažem se sa vpuckom,on je srce unia u svoj skuter sam je radia djelove,nije ih kupia u shopu pa slozia ka slagalicu,i sad vjerovatno nebi svog rally-a proda za sve pare ovog svita,a i ima jednog unikata,niko u svitu nema isti spuh ka i on
...........1...........8...........7...........

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #13 : 18 Prosinac, 2007, 15:49:57 »
...jedan lik mi je nabacio, kao imam 25 god i tuniram skutere... (to je njemu smijesno)...

Kaj bi meni tek reko (34 god)
Ma fora je drkat po skutu - ak i kaj zajebes, nije velka steta  :toothy12:


Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #14 : 18 Prosinac, 2007, 16:33:41 »
Kaj bi meni tek reko (34 god)
Ma fora je drkat po skutu - ak i kaj zajebes, nije velka steta  :toothy12:



Ti da si stariji od Isusa za 1 godinu?!

Nikada nebih rekao, mislio sam da si tu negdje moje godiste...

 :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #15 : 18 Prosinac, 2007, 17:35:54 »
3alfa3, generacijo... :icon_thumright:

:zubo:

A šta se teme tiče, nizašto... :laughing7:

Ja bi se samo vozija, nebi šarafa, što veće gabaritima, sa što većim zakretnim, krajnja nije bitna... :headbang:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #16 : 18 Prosinac, 2007, 18:44:30 »
znas zasto je bolji tunirani skuter od recimo sp180, prvo sp180 taj motor ide nema sta al to je sve serijski i bezveze, kupi vozi, a recimo kad ti nabrijes 50-ku i ispereš sp180-ku ee to se brate zove gušt, al ne da si ti pljunio npr. 4000kn i netko ti složio a ti ni ulje neznas nasut, to je bezveze, vec kad ti sve slozis i svaki dio mazis i pazis i znas sta imas na skuteru,i narucis dio pa svaki dan brojis za koliko ce doc,i tako jedan po jedan, pa svi dodju, pa izgubis zivaca dok sve rastavis pa poredas to i sastavis skut,i upalis pa on ne ide pa opet drkas gubis zivce TRUDIŠ SE DA GA SREDIŠ i onda ga napokon sredis kako valja i UŽIVAŠ, to je moj gušt  :headbang:

e zato bi ja 100x prije uzeo 50-icu nega jaci skuter

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #17 : 18 Prosinac, 2007, 19:34:34 »
znas zasto je bolji tunirani skuter od recimo sp180, prvo sp180 taj motor ide nema sta al to je sve serijski i bezveze, kupi vozi, a recimo kad ti nabrijes 50-ku i ispereš sp180-ku ee to se brate zove gušt, al ne da si ti pljunio npr. 4000kn i netko ti složio a ti ni ulje neznas nasut, to je bezveze, vec kad ti sve slozis i svaki dio mazis i pazis i znas sta imas na skuteru,i narucis dio pa svaki dan brojis za koliko ce doc,i tako jedan po jedan, pa svi dodju, pa izgubis zivaca dok sve rastavis pa poredas to i sastavis skut,i upalis pa on ne ide pa opet drkas gubis zivce TRUDIŠ SE DA GA SREDIŠ i onda ga napokon sredis kako valja i UŽIVAŠ, to je moj gušt  :headbang:

e zato bi ja 100x prije uzeo 50-icu nega jaci skuter

e slazem se potpuno s tobom,i ja nacekujem dijelove svaki dan,stedi svagdje da bi kupio sto prije dijelove sve ;D

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #18 : 18 Prosinac, 2007, 19:37:52 »


Prije par mjeseci na motori.hr smo nesto debatirali i jedan lik mi je nabacio, kao imam 25 god i tuniram skutere... (to je njemu smijesno)...


Neki ljudi se zabavljaju sa visenjem po kladionicama i birtijama, ja sam u garazi  :icon_thumright:

Naravno, nije mi to primarna stvar u zivotu, nego slobodno vrijeme...

ma pusti te neotesane likove...meni je gust prckat i popravljat skuter ..sve je pod tvojom kontrolom i ona muka i rad koji si ulozio na njega a bogami i pare,ti na kraju vrate svoje.nekima je to smjesno nama je to gušt bar meni!!!


eh da poslje skutera cemo traktore nabrijavat..i bavit se tractor pullingom


Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Odg: ZAŠTO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #19 : 18 Prosinac, 2007, 20:10:03 »
ovo san ja gleda vec ovo je ka neki sport...bas me zanima kako je sa ovim njivu orat...u 5 sec razrujes po polja
...........1...........8...........7...........