Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Tomos vs Skuter  (Posjeta: 321109 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #40 : 01 Ožujak, 2011, 08:59:29 »
pa kad staviš na skuter setup od 90ccm isto ide jako dobro... :confused5:

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #41 : 01 Ožujak, 2011, 09:01:24 »
pa kad staviš na skuter setup od 90ccm isto ide jako dobro... :confused5:

istina ide dobro,razmisli za koliko nabavis dijelove za tomosa a koliko za skuter? za tomosa nabavis sve sta ti treba 700kn max a za skuter...necu ni govorit jer nisam stavljao kit...
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #42 : 01 Ožujak, 2011, 09:07:45 »
pa jasno i za stari auto nabaviš dijelove za siću a za nosi koštaju ko od zlata.. usporedba tomosa iz 1983. i skutera je kruške i jabuke..

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #43 : 01 Ožujak, 2011, 09:11:02 »
da ali tomos vrijedi vise nego sta mi mislimo,dijelovi su za sicu al niko ne zeli bit coban na tomosu kad moze bit frajer na skuteru  :icon_thumright:
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #44 : 01 Ožujak, 2011, 09:13:11 »
tomosi su retro motori to nema veze jel netko čoban il građanin.. ja sam vozio novog tomosa i to je kinesko smeće.. ovaj stari apn je 5x bolji od novoga..

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #45 : 01 Ožujak, 2011, 09:17:06 »
ja doma jos imam apn 6 sta mi je stari vozio prije 20-25 i jos uvijek vozi,tu i tamo ga natankas pa se vozis 2 tjedna sa tankom :)

al masina je nepoderiva stvarno
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tomos vs Skuter
« Odgovori #46 : 01 Ožujak, 2011, 09:20:13 »
e, a ja sam napravio kilometre i kilometre sa novim tomosom apn (2003-2009) i to je živo smeće, rama je od tankog lima i hrđa, trune, savija se i puca.. mašine su kineske, lanac je ko od bicikla, sajle pucaju na 2-3000 km, ma sve ko baotian.. ma užas i užas..

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Tomos vs Skuter
« Odgovori #47 : 01 Ožujak, 2011, 10:12:56 »
e, a ja sam napravio kilometre i kilometre sa novim tomosom apn (2003-2009) i to je živo smeće, rama je od tankog lima i hrđa, trune, savija se i puca.. mašine su kineske, lanac je ko od bicikla, sajle pucaju na 2-3000 km, ma sve ko baotian.. ma užas i užas..

a kosta 1000e nov...
apn je apn, nije to ko skuter dacu odnjega pravit avion, dovoljno je spustit glavu ako vec nije i zakon zakona za vozat se, ako nekapi karb ili nepreljeva plovak trosi 1,5l-2l na 100km, svako par godina prominis platine ako je onaj starinski tomos, a svake generacije u obitelji mos karike bas ako se dosta voza :toothy12:
apn je cesto sporiji od baotiana al mi je drazi od ikakvog motora jer gorivo ugl lijem od dzeparca i nevolim brzu voznju, al onaj zvuk i saltanje 4 brzine u 10m nemoze nista nadomjestit :toothy12:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tomos vs Skuter
« Odgovori #48 : 01 Ožujak, 2011, 10:17:26 »
kažem ja i frend gledali smo par tomosa, noviji su bili teške rage.. jedan 1995. godina i već je trula rama, bojana kistom, a ovaj je star 33 godine i ima prvi lak tek malo hrđav negdje.. tomosi su bili dobri od 1990. a kasnije smeće..

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Tomos vs Skuter
« Odgovori #49 : 01 Ožujak, 2011, 10:35:32 »
kažem ja i frend gledali smo par tomosa, noviji su bili teške rage.. jedan 1995. godina i već je trula rama, bojana kistom, a ovaj je star 33 godine i ima prvi lak tek malo hrđav negdje.. tomosi su bili dobri od 1990. a kasnije smeće..

mislis do 1990? ljetos sam bio na bausteli i u jednog lika u biorinama ili tijarici nesicam se di, vidio sam tomosa 1973.g, imao je sve nasebi i izgledao je bas ko nov... sjeo sam najega, nije paljen sigurno 10g, trebalo bi mu prominit sajlu kumpluga, gasa, napumpat gume i vozio bi garant...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tomos vs Skuter
« Odgovori #50 : 01 Ožujak, 2011, 10:44:24 »
pa kažem bili su kvalitetni a sad je tomos na razini kineza.. cijeli blok je made in china, nove felge, struja, valjda samo rame vare slovenci.. ma smeće.. a to kaj apn košta 1000e novi vraga u zg je ovaj sa žmigavcima, čeličnim felgama i normala izgledom preko 8500 sa regom i svim i preko 9000 kn
http://www.pro-moto.hr/tomos.asp?id=1

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Tomos vs Skuter
« Odgovori #51 : 01 Ožujak, 2011, 10:49:30 »
najbolje kupti polovan za 100e i zbavit negdje papire ili ramu s papirima :toothy11:
sto se felga tice, nasle bi se negdje felgice od bt-a

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tomos vs Skuter
« Odgovori #52 : 01 Ožujak, 2011, 10:53:51 »
ma ja ne volim ta dječja pripasavanja, ono sastavljen od 4 modela.. ak je apn onda je apn.. eventualno mašina druga ali ostalo original..

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #53 : 01 Ožujak, 2011, 11:16:00 »
Nemoj zezat da je tolika razlika, pogotovo taj usisni :o
ispuh je viši za 5mm a usis je puno veći jer je na njemu 18mm karb za razliku od apn.a koji je 12mm..

Offline darko zip

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • moj ljubimac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio zip 50 4 T
  • Moja Kaciga: obična
  • MojSetup: seriski
  • MojSpuh: seriiskii
Odg: Tomos vs Skuter
« Odgovori #54 : 01 Ožujak, 2011, 11:22:30 »
ma prijatelji moji...apn je nastao od 14-stice....al je zagušen da bi  mogao zadovoljiti uvjete mopeda...Prvi apn je imao pedale...sjeća li se neko takvih?? :hello:
JUNKERS i VAILLANT...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tomos vs Skuter
« Odgovori #55 : 01 Ožujak, 2011, 11:30:02 »
T14 i T15 su cestovne verzije naturpijane 50-ke kao npr tomos cross junior.. apn je klasičan moped.. kasnije je došo bt50 kao nasljednik 14 i 15-ice a zapravo je mašina identična samo ima elektronsko paljenje..
brijem da je ovo apeenac

Offline darko zip

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • moj ljubimac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio zip 50 4 T
  • Moja Kaciga: obična
  • MojSetup: seriski
  • MojSpuh: seriiskii
Odg: Tomos vs Skuter
« Odgovori #56 : 01 Ožujak, 2011, 11:35:14 »
Ivane  to ti je slavni TE12 a verzija sa kosim rezervoarom je bio TE11  zvali su ga i tomos kolibri... taj te 12 je prije 35 godina nosio nas četvoricu po kaldrmi...nije bilo asfalta..i išao 70 i nikad nijedna žbica nije pukla....strava od motora...najkvalitetniji tomos...(ovom modelu nedostaje pak treger--mjesto za četrvrtog putnika)
« Zadnja izmjena: 01 Ožujak, 2011, 11:38:25 darko zip »
JUNKERS i VAILLANT...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tomos vs Skuter
« Odgovori #57 : 01 Ožujak, 2011, 11:36:50 »
aha t12 onda sam se zaj#bo :toothy11: ovaj je imo 3 brzine, imao ga moj frend imaš pravo..
uglavnom mislim da je onaj iz teme iznad moje 1975 jedan od prvih modela, makar sam našao podatak da je apn u proizvodnji od 1968..

Offline darko zip

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • moj ljubimac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio zip 50 4 T
  • Moja Kaciga: obična
  • MojSetup: seriski
  • MojSpuh: seriiskii
Odg: Tomos vs Skuter
« Odgovori #58 : 01 Ožujak, 2011, 11:40:00 »
a TE11 imao dvije brzine mjenalo se na ručici kao kod vespe...
JUNKERS i VAILLANT...

Offline darko zip

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • moj ljubimac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio zip 50 4 T
  • Moja Kaciga: obična
  • MojSetup: seriski
  • MojSpuh: seriiskii
Odg: Tomos vs Skuter
« Odgovori #59 : 01 Ožujak, 2011, 11:45:14 »
Inače apn u odnosu na 14-icu ima pruduljen klip da mu skrati vrijeme usisavanja...deblju glavu(smanjili kompresiju)   manju diznu....difuzor na karbu smanjili sa 14mm na i2 mm i ispušna gran mu ulazi u spuh skoro do kraja i to ga zaguši...i lančanike sa drugim brojem zuba....(original 14-tica tvornički išla 72 km/h a 15-tica 85....
JUNKERS i VAILLANT...