Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Tomos vs Skuter  (Posjeta: 321219 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #20 : 28 Veljača, 2011, 18:44:40 »
planiram poturpijat kanale ko na BT i T15
std apn

tuned

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #21 : 28 Veljača, 2011, 18:51:23 »
Bolje je tako,slab je standard Apenac!

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #22 : 28 Veljača, 2011, 19:41:51 »
Dobar je APN, ja sam imal nekad 14-ticu dok sam išel u osnovnu. A bratić mi je imal 15-ticu, to su bile vožnje. (hehe OT ali moram reći, tad su policajci bili punooo bolji, kad bi nas i zaustavili največa kazna bi nam bila da spustimo gume i guramo do kuće motor :laughing7: :laughing7: kad su vidli tomose izgubili su volju za kazne  :laughing7:)

Eh da ste bar našli 15-ticu sa papirima...e to je motorčina ak se dobro složi :icon_thumright:

Tomosi su zakon!! (prije je željezo bila bagatela pa nisu šparali na materijalu)

iman ja u garazi 15icu slc otac prvi vlasnika 81 godina ;D

a dijelova cilindara klipova radilica i ostalog dovoljno za 5 tomosa sastavit  ;D


Offline stjepan

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Sf 2, Runner 70
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #23 : 28 Veljača, 2011, 20:01:37 »
planiram poturpijat kanale ko na BT i T15
std apn

tuned

ivan ja nevidim slike??? baš me zanima..da i ja na svom malo turpicu upotrijebim!!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #24 : 28 Veljača, 2011, 20:16:06 »
kak se ne vide pa to je imagevenue..

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #25 : 28 Veljača, 2011, 20:31:46 »
kak se ne vide pa to je imagevenue..

..ne vide se... :dontknow:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #26 : 28 Veljača, 2011, 20:41:52 »
sad se ni meni ne vide  :toothy11:

Offline stjepan

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Sf 2, Runner 70
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #27 : 28 Veljača, 2011, 20:43:12 »
sad se ni meni ne vide  :toothy11:
ajd riješi to da vidim....heheh :frajer:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #28 : 28 Veljača, 2011, 20:54:14 »
BT
 



APN

 

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #29 : 28 Veljača, 2011, 21:52:22 »
Nemoj zezat da je tolika razlika, pogotovo taj usisni :o

Offline Jump33r

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2326
  • Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #30 : 28 Veljača, 2011, 22:03:49 »
Oce koza,vrag je koza..  ;D

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #31 : 28 Veljača, 2011, 23:38:35 »
planiram poturpijat kanale ko na BT i T15
std apn



nemoj ne isplati se...ako oces neki jaci tuning nabavi drugi cilindar,L-karike,drugi karb i spuh,a ako oces serijalu cilindar ne diraj samo L klip,5 brzinu i spuh i to je to  :icon_thumright:



nesto sam krivo citirao pa sebe ubacio... :)
« Zadnja izmjena: 28 Veljača, 2011, 23:42:21 Rox-Rab »
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #32 : 01 Ožujak, 2011, 00:27:33 »
iman ja u garazi 15icu slc otac prvi vlasnika 81 godina ;D

a dijelova cilindara klipova radilica i ostalog dovoljno za 5 tomosa sastavit  ;D



Daj ubaci koju sliku, nebu se Ivan ljutil  :icon_thumright:

Da se vidi kaj je PRAVI TOMOS  ;D  , jel ide dobro, ga voziš kaj? Ljepo si se opskrbil djelovima, makar je taj nepoderiv ak se održava, a i djelovi nisu tak skupi. Da mogu nekog nabavit tu od starih ljudi za neku siću odmah bi ga uzel i repariral, ali teško je nać 15icu  :dontknow:

Frend mi imal 15icu sa L klipom, rezo spuh i mislim da je bil malo veći karb i super poštelana i išla je 90km/h prave brzine(kolko smo uspjeli izmjerit po cestici sa autom), ali ko od šale nije da bi nabirala ili bila ljena, samo gas i viša .

A tek ona sportska rama i mekan sic, a i amortizeri su dosta mekani ko da ploviš po neravninama  :headbang:  Da bar 15icu neko stunira i uredi da izgleda ko nova...
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #33 : 01 Ožujak, 2011, 00:42:43 »
Takvu sam ja imao,i nije baš da je nepoderivo! To mogu reć samo za Apenca i T12

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #34 : 01 Ožujak, 2011, 01:16:53 »
Daj ubaci koju sliku, nebu se Ivan ljutil  :icon_thumright:

Da se vidi kaj je PRAVI TOMOS  ;D  , jel ide dobro, ga voziš kaj? Ljepo si se opskrbil djelovima, makar je taj nepoderiv ak se održava, a i djelovi nisu tak skupi. Da mogu nekog nabavit tu od starih ljudi za neku siću odmah bi ga uzel i repariral, ali teško je nać 15icu  :dontknow:

Frend mi imal 15icu sa L klipom, rezo spuh i mislim da je bil malo veći karb i super poštelana i išla je 90km/h prave brzine(kolko smo uspjeli izmjerit po cestici sa autom), ali ko od šale nije da bi nabirala ili bila ljena, samo gas i viša .

A tek ona sportska rama i mekan sic, a i amortizeri su dosta mekani ko da ploviš po neravninama  :headbang:  Da bar 15icu neko stunira i uredi da izgleda ko nova...

mislin da je negdi od 1995 u dijelovima tako da mogu samo dijelove slikavat  :toothy12: ,nesto mu je brat isa radit pa je rastavia i nije nikad sastavia,pa san je ja uzea sebi i u mene u garazi stoji zadnjih 7 godina u dijelovima i sve govorin sutra cu pocet radit..a nikad pocet..a kad vidin ovakve projekte uvati me volja i onda udjen u garazu pa vidin fxr na stolu rastavljen, drugi u kantunu ceka, 15ica na zidu, firefox bez masine po sredini garaze,brod isprid garaze, penta u dijelovima i onda se okrenen i izadjen iz garaze :laughing6:

bia san je ja davno pocea radit,al onda san odusta jer je previse posla bilo,a niko mi nije tia pomoc,jer san isa kompletno sve izbrusit do temelja i piturat..al najveci problem su mi blatobrani koje ce negdi tribat dat kromirat ili sta jer ih je ruzina uvatila,pa sad moran nac di cu s njima,al sve mislin kako cu iduci vikend otvorit sve kutije i poslozit i tomose na police,zasluzili su nakon 7 godina lezanja u kutijama  :)

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #35 : 01 Ožujak, 2011, 01:19:37 »
Jep, APN je nepoderiv, to stoji, pa ne bi ga poštari vozili bezveze  :icon_thumright: Ali mi se ne sviđa njegov prijenos, spore i kratke brzine, stoji da je jak ali ipak...

Dok 15ica ak točiš malo bolje ulje od dvotaktola (recimo neku polusintetiku, makar i dvotaktol je majka za tomosa) i imaš poštelan dobro fergazer dam se kladiti da ti se niš ne bude dogodilo, i sa L klipom. Dobro zna izgubit snagu po jakim vručinama i ak se ganjaš po brdu ali počekaš 10min i vozi dalje... u drugoj pod okretajima ide u svako brdo, nema da nejde.

Jel znaš na kolko se vrti 15ica? Ja sam imal samo brzinomjer a obrtaljku nisam mogel/uspel nabavit.  

Duje, ajd pa otvori temu :icon_thumright: Ma nije problem složit 15icu(mašinu) znaš i sam, ali ak ideš sve od temelja farbat i slagat ima posla pun k. Daa, prednji blatobran je kromiran... Pa makni ga za prvu silu, dobro izgleda i bez.

Možda nađem slike, ali teško, jer kad smo to slagali još nisu mobiteli imali kamere :laughing7:, stavili smo od te starije 15ice mašinu na ramu od plavog elektronika 50(ne znam ak ste njega kad vidjeli) ubiti skoro ili identična rama, samo je bila kao nova i imala je cestovne gume, maknuli smo prednji blatobran i da vidite tu ljepotu, ko neka ležajka je izgledala, ali to je samo bilo za prodaju, nekih mj dana sam se vozil od onda nemam ni jednog tomosa :'( :(
« Zadnja izmjena: 01 Ožujak, 2011, 01:27:00 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #36 : 01 Ožujak, 2011, 01:40:52 »
Mislim da petak ima oko 9 tisuča okretaja! Po zvuku se čini i vise! Koji je to Elektronik 50?

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #37 : 01 Ožujak, 2011, 01:56:37 »
90  :BangHead: Pomješalo mi se sa BTom.



Ovakav je bio, normalno bez mašine, ne znam di se ona zagubila da sam samo ramu uspel nabaviti!
« Zadnja izmjena: 01 Ožujak, 2011, 01:58:15 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #38 : 01 Ožujak, 2011, 05:05:26 »
Eto zasraali smo coviku temu,nek neko odvoji u offtopic jer ja ne mialin otvarat temu za svoju 15cu a bome necu je skoro ni pocet radit pa nema smisla nek se samo odvoji odavde. Uglavnom savia si sad sliku elektrona 90posto je 15ca slicna znaci imam kromirat prednji zadnji blatobran zadnje gradele opruge amortizra je nisu tvornicki od 15ce i neznam sta cu s auspuhom. Za prednji blatobran i nije problem toliko jer imam drugi "sikirica" uglavnon to su prije radili takve blatobrane koji su bili samo visual stajl al beskorisni sic je stanjen od tvornickog itd a masjna je u dijelovima to se mora sastavit kupljen je novi cil klip 38l radilica cak imam i cil od njega sa kosim usisom u odlicnom stanju uglavnom moram sve kutije pootvarat da i sam vidin sta imam. Al definitvno kad se bude slaga bit ce malo vise prema orginalu :icon_thumright:

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: nije skuter ali hehe prometalo
« Odgovori #39 : 01 Ožujak, 2011, 08:52:53 »
Nabavi mašinu od tomosa e90 (90ccm je ova a gore navedena e50 je 49ccm) pa da vidis sta je tomos u odnosu na skuter, 120km/serijski,stavis par sitnica i letiš s njim  :icon_thumright:
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka