Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera NEXUS 500ie - Modifikacija u Turbo 500ie  (Posjeta: 44848 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vine5x

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 433
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180 sp
Odg: Gilera NEXUS 500ie TURBO u pokusaju !!!
« Odgovori #60 : 17 Lipanj, 2008, 01:00:26 »
dobra zamisao , nadam se da znas sta radis i da ces napraviti , samo decki nemoj te  misliti na cvaaju moze turbina ,moram ovo napomenut jer ima dosta ljudi koji bi na tomosa stavili turbo.. lol.. :toothy12:

Pogledaj ovo

Željela si ?esto da se nosim k' vragu
da me preko puta Cigani ukradu
a onda su mi nož zaboli u srce
no?as su me mrtvog našli usred kr?me

Offline andre@26

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tu negdje =)
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 Draco
Odg: Gilera NEXUS 500ie TURBO u pokusaju !!!
« Odgovori #61 : 17 Lipanj, 2008, 01:04:11 »
Taj vide je već viđen :happy8: black-rox ga je stavio prije tebe na 1 stranici  :toothy11:

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Gilera NEXUS 500ie TURBO u pokusaju !!!
« Odgovori #62 : 17 Lipanj, 2008, 08:38:51 »
Hehehe...citam citam i divim se ovom pothvatu ,vilica mi vec 5 min na podu! Nevjerojatno, ovo je stvarno prva liga prerada! Jos samo nisi nigdje spomenio nitro... ovaj projekt mi stvarno zvuci kao znanstvena fantastika....

Kako je rijeseno hladnjenje variomata??? Nadam se da nisi to zaboravio.

Sto se tice ranije spomenutog variomatskog prijenosa i daljnjeg razvoja istoga. Ima snimka pokusaja da se napravi F1 sa variomatom (YouTube) i uspjeli su samo nisu ostvarili bolje performanse nego sada ,a zvuk je bio nemoguce iritantan i ometao je vozaca u tolikoj mjeri da je mora onakon par krugova svako malo izaci.

Offline DaBo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 528
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Donji Miholjac- Velika Gorica
  • Moj Skuter: Kymco S9RR 70
  • MojSetup: Airsal T6 70
Odg: Gilera NEXUS 500ie TURBO u pokusaju !!!
« Odgovori #63 : 17 Lipanj, 2008, 08:45:59 »
Pothvat za svaku pohvalu. Pa to mora da trga cestu...svaka čast majstore. :icon_thumright: :icon_thumright: :biker2:
.....:::::2fast4you:::::.....

Offline milja180sp

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 504
  • Spol: Ženski
  • SP TEAM 65#
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: IZA ZAVOJA
  • MojSetup: alumini
Odg: Gilera NEXUS 500ie TURBO u pokusaju !!!
« Odgovori #64 : 17 Lipanj, 2008, 16:47:36 »


Pogledaj ovo


[/quote]
 SAMO NA KOJU FORU SU TO NAPRAVILI BAS ME ZANIMA
NEZOVITE ME VISE ZA DIJELOVE OD GILERE BILO CEGA JER SENABVIM STIM . A NA OVOM FORUMU NEPOSTOJI DA MOGU SAM AUTOMCKI IZBRISTI SVOJ OGLAS JER JE TAKO DOBAR ... PA VAS MOLIIM LJEPO NEZOVITE ME DIJELOVA NEMA VISEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Odg: Gilera NEXUS 500ie TURBO u pokusaju !!!
« Odgovori #65 : 17 Lipanj, 2008, 17:57:13 »
brale...svaka ti cast...ti si stvarno neki opaljen lik...predvidjam trista s mista...kad okines gas samo ce te pretec guzica i poljubit ces negdi zid...a tek kad se razvrti turbo....perverzija...mislim da ce bit ubrzanja u rangu trkacice od 1000ccm, ala gsx-r 1000 ,samo zvuk i ti visoki okretaji ce ti probi glavu...ali zato ce da pere sve daleko jace motore...bez sumnje....stari ovo je projekat vrijedan nobela ako ga uspijes ostvarit...jos nitro i imash raketu pod guzicom... svaka cast skidam kapu! :headbang:

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: Gilera NEXUS 500ie TURBO u pokusaju !!!
« Odgovori #66 : 17 Lipanj, 2008, 19:28:11 »
dobra zamisao , nadam se da znas sta radis i da ces napraviti , samo decki nemoj te  misliti na cvaaju moze turbina ,moram ovo napomenut jer ima dosta ljudi koji bi na tomosa stavili turbo.. lol.. :toothy12:

Pogledaj ovo


ma kako je to moguće,turbo na 2t????
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Gilera NEXUS 500ie TURBO u pokusaju !!!
« Odgovori #67 : 17 Lipanj, 2008, 19:32:36 »
ma ni problem nju stavit i na 2t samo neznam kak se ona podmaziva kod 2t kad on nema ulja ko 4t
..::4T Powaa::..

Offline vine5x

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 433
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180 sp
Odg: Gilera NEXUS 500ie TURBO u pokusaju !!!
« Odgovori #68 : 17 Lipanj, 2008, 19:33:59 »
Sigurno turbo sustav na 2t ima neki dovod ulja u turbinu
Željela si ?esto da se nosim k' vragu
da me preko puta Cigani ukradu
a onda su mi nož zaboli u srce
no?as su me mrtvog našli usred kr?me

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Gilera NEXUS 500ie TURBO u pokusaju !!!
« Odgovori #69 : 17 Lipanj, 2008, 19:38:08 »
Prije uporabe dobro naulje turbinu ;D

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Gilera NEXUS 500ie TURBO u pokusaju !!!
« Odgovori #70 : 17 Lipanj, 2008, 19:41:12 »
Od svih mogućih problema koji su mogući, odnosno zbog kojih nije moguće (ili je) staviti turbo na cvaju, vi navodite problem ulja. Ko da je problem staviti pumpu, malo cijevi i hladnjak... ROFL

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Gilera NEXUS 500ie TURBO u pokusaju !!!
« Odgovori #71 : 17 Lipanj, 2008, 19:55:11 »
Od svih mogućih problema koji su mogući, odnosno zbog kojih nije moguće (ili je) staviti turbo na cvaju, vi navodite problem ulja. Ko da je problem staviti pumpu, malo cijevi i hladnjak... ROFL

lol da
nisam se ni sjetio
..::4T Powaa::..

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Gilera NEXUS 500ie TURBO u pokusaju !!!
« Odgovori #72 : 17 Lipanj, 2008, 22:17:31 »
Od svih mogućih problema koji su mogući, odnosno zbog kojih nije moguće (ili je) staviti turbo na cvaju, vi navodite problem ulja. Ko da je problem staviti pumpu, malo cijevi i hladnjak... ROFL
ma jandro to ti je samo plug n play :toothy12:

Offline scooter-manijak

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera NEXUS 500ie TURBO u pokusaju !!!
« Odgovori #73 : 18 Lipanj, 2008, 00:13:54 »
pozdrav svima .danas am okacio turbo.napravio sam nosace i okacio turbinu.sa medjuploce od filtera ulja sam doveo crevo za podmazivanje.povratno crevo jos nisam povezao.sutra mi ostaje da napravim izduvnu granu do turbine ,da povezem crevo za odvod ulja i crevo koje ide sa turba na usisnu granu.naravno da nezaboravim stavicu i blow off ventil.evo i nekih slika po uzivajte.
 http://img209.imageshack.us/my.php?image=img6373yi4.jpg
 na ovoj slici se vidi napravljena usisna grana na kojoj su 2 dizne.jedna je fabricka a druga je povezana za jos jedan racunar.na diznama su pravljene i flaute.
http://img156.imageshack.us/my.php?image=img6370tv9.jpg
 izgled turba sa strane
http://img150.imageshack.us/my.php?image=img6365hq8.jpg
i sat je na svom mestu
http://img118.imageshack.us/my.php?image=img6370bh9.jpg
opet me zeza internet tako da je to sve za veceras!!!
pozzz. NEXUS 4 EVER :icon_thumright:


Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Gilera NEXUS 500ie TURBO u pokusaju !!!
« Odgovori #75 : 18 Lipanj, 2008, 00:46:25 »
covjece svaka cast...i kad bi to trebalo u pogon

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera NEXUS 500ie TURBO u pokusaju !!!
« Odgovori #76 : 19 Lipanj, 2008, 11:12:54 »
svaka čast...   :icon_thumright:  ...daj kad bude sve gotovo stavi neki video da vidimo kak se cuje ,al kak ce se tek cut s tim blow offom...predobro

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Gilera NEXUS 500ie TURBO u pokusaju !!!
« Odgovori #77 : 19 Lipanj, 2008, 12:57:25 »
Evo malo komentara sa moje strane... Scoot na 0.5bara neče dugo... Puno je to na stock kompresiji koja je ako se ne varam iznad 11. Spustiti ispod 10 obavezno. Između 8 i 9 bi bilo idealno a to neče biti moguče na 500ccm cilindru samo sa dihtungom glave.
IHI turbina neče dobro tu raditi... Zašto?
500ccm je premalo da ju zavrti na niskim okretajima, kad poludi gubit češ trakciju, pri spikeu turba češ imati trzanje scootera koje če biti jako neugodno iskustvo. Da bi to mogao kontrolirati trebati če ti elektronika da ti kontrolira wastegate i ubrizganjvanje goriva jer čisto sumnjam da možeš stock elektroniku reprogramirati i da ti onda uopče možda raditi sa nadtlakom što pak povlači za sobom ugradnju standalone ECUa sa senzorima na nadtlak. Takvi pak koštaju puno. Wideband lambda je potrebna koja sama košta preko 2000kn. Najjeftiniji standalone ti je VEMS koji sa senzorima dođe preko 4000kn. Postoji velika šansa detonacija, previsokih EGT temperatura, pregrijavanja motora i ulja u istome. Veči hladnjak ulja i vode obavezno, EGT čukicu pod obavezno, neka elektronika obavezno.

Zašto ti ovo sve govorim? Mi smo kod frenda na civicu 1.4 sa 90 konja stavljali istu turbinu i bilo je velikih problema dok to nismo uglazbili. Skoro smo i na krovu par puta završili, par puta je motor presložen jer se pregrijavao, par puta smo za dlaku saobračajku izbjegli i tako dalje, srečom nije bilo detonacija. Ako ti jednom zacvika wastegate ili ako ti turbo ode u spike a usred si zavoja, kišne ceste ili na samom kočenju... Nažalost, ne želim ti to nikako... Ali moglo bi u najmanju ruku biti skupo a u najgoru.. POGUBNO.

Osobno mislim da to što ti radiš može izazvati samo probleme i ono što ti je netko rekao da na motor uglaviš mašinu od R6 bi mogla biti teža ali daleko bolja opcija.
S obzirom da je forum javan, ja ču ti reči (moje osobno mišljenje) da je ovaj projekt samo velika hrpa problema i nevolja a da ne pričam o rupi bez dna oko novaca i po meni si samo potencijalna bomba na cesti koja bi te mogla skupo koštati. Ako ne zbog sebe... Misli na druge.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Ive_MHR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • SCHRANZ TRAUMA
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PU
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
Odg: Gilera NEXUS 500ie TURBO u pokusaju !!!
« Odgovori #78 : 19 Lipanj, 2008, 13:08:19 »
svala cast na ovome skidam kapu al zaboravljas koje opterecenje stvara turbina na radililici i koliko diri vise trenutno imas..

sve je to ok znas kako radi turbina i sve to al gle klip ti je original cilindar je original brtva glave je original ovo nece dugo jer nebi ljudi inace mjenjali sve to stavljali alu brtve i sve to i ne dao ti bog da ides poveceat pritisak jer ces odletit u ..... nece dugo ovo izdrzat ako mislis ovako vozit jos ti tu treba preinaka nemoj mislit da pametujem al jos tu treba poradit

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Gilera NEXUS 500ie TURBO u pokusaju !!!
« Odgovori #79 : 19 Lipanj, 2008, 13:09:20 »
ovo ima da diže na kolo kad zapuše turbina  :toothy9:
svaka čast
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka