Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Teretana  (Posjeta: 1054837 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Teretana
« Odgovori #3540 : 07 Travanj, 2012, 22:00:16 »
ma još na hrpu toga, ali glupo je pisati. uglavnom bude ko apaurin u drugu ruku:) zbog ravnodušnosti

e dr bero  :hello:

odlicno objasnjeno, ali mislim tj uvjeren sam 1000% da te 97% clanova koji cita ovo nije skuzilo ni 2%  :toothy12: :toothy12:

objasnis im jednostavno ili bez previse strucnih izraza i naziva ili samo odogovoris na pitanja, jer ces u suprotnom biti tretiran kao filozof, svemirac i ko zna sta jos ne  :icon_thumright:

nekad smo marko i ja znali malo visse pisat ali nema smisla, glavno i osnovno je: koliko serija i koliko ponavljanja, puno bitnije stvari padnu ne u drugi vec ko zna koji plan

@Cok - sta se tice tvog pitanja
imas uvijek debate i rasprave, jedni kazu jedno, drugi drugo, medicina jedno bb drugo, teorija jedno praksa drugo....
ja ga osobno uzimam, kao u stilu antioksidans vo no, smanjenje kortizola glavnog uzrocnika katabolizma
nisam toliko profesionalan da sam uspio odma osjetit nekakav ucinak, isto sam citao da pospjesuje proces volumizacije stanica....
a sta je bero reka, visak se popisa, nije stetan, sigurno da dugorocno moze samo koristit

ja deckima pokusavam ukazat na pravilno izvodenje vjezbi neovisno o kilazi i o primjerenoj prehrani za takav sport, te koliko je isto najbitnije i osnovna stavka u izgaradivanju misicne mase, a isto tako i mrsavljenja
eto ti si se uvjerija u neke moje prijedloge iako ti mozda to u pocetku nije izgledalo ni bitno ni znacajno  :icon_thumright: :icon_tongue:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3541 : 07 Travanj, 2012, 22:03:40 »
dobro ovo zadnje smo ja i bero raspravljali o opijatima, to nema veze s teretanom hehe

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Teretana
« Odgovori #3542 : 07 Travanj, 2012, 23:37:00 »
interesantno je citati berine postove vidi se da je decko informiran i pun znanja, mada meni koji sam u ovom sportu vec 5 godina neke stvari nisu jasne pa ih 3 puta procitam mogu mislit kako je klincima koji citaju ovu temu  :). Nego bero, sto ti studiras medicinu ili sto?

evo ja opalio 6 trening ovog tjedna, osjecam laganu pretreniranost, hvata me glavobolja (inace je nikad nisam imao) a to je klasican glas pretreniranosti. I da mjerio se danas malo, rucka narasla na 45, ovo mi je najsretniji uskrs ikad  :laughing6:
ali jos 20 dana papanja i onda prva dijeta prava, nema smisla vise ovoliko rast sam sebi sam nekad gadan, pocinjem curu shvacati kad mi to kaze  :icon_tongue:
4t

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Teretana
« Odgovori #3543 : 08 Travanj, 2012, 00:52:11 »
eto ti si se uvjerija u neke moje prijedloge iako ti mozda to u pocetku nije izgledalo ni bitno ni znacajno  :icon_thumright: :icon_tongue:
uvjek bio i ostao moja zvijezda vodilja <3

Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3544 : 08 Travanj, 2012, 07:00:14 »
interesantno je citati berine postove vidi se da je decko informiran i pun znanja, mada meni koji sam u ovom sportu vec 5 godina neke stvari nisu jasne pa ih 3 puta procitam mogu mislit kako je klincima koji citaju ovu temu  :). Nego bero, sto ti studiras medicinu ili sto?

jel čitaš gornje postove?
rekao sam da ne da studira nego je doktor medicine  :evil5:

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3545 : 08 Travanj, 2012, 12:55:31 »
dobro ovo zadnje smo ja i bero raspravljali o opijatima, to nema veze s teretanom hehe

od vit c do jačih droga, samo da cok krivo ne shvati:)

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3546 : 08 Travanj, 2012, 12:57:46 »
interesantno je citati berine postove vidi se da je decko informiran i pun znanja, mada meni koji sam u ovom sportu vec 5 godina neke stvari nisu jasne pa ih 3 puta procitam mogu mislit kako je klincima koji citaju ovu temu  :). Nego bero, sto ti studiras medicinu ili sto?

evo ja opalio 6 trening ovog tjedna, osjecam laganu pretreniranost, hvata me glavobolja (inace je nikad nisam imao) a to je klasican glas pretreniranosti. I da mjerio se danas malo, rucka narasla na 45, ovo mi je najsretniji uskrs ikad  :laughing6:
ali jos 20 dana papanja i onda prva dijeta prava, nema smisla vise ovoliko rast sam sebi sam nekad gadan, pocinjem curu shvacati kad mi to kaze  :icon_tongue:

po meni je 6x malo previše. idem najčešće 4x,ali katkad i 3x. Opet mi prenatrpanost dnevnog rasporeda ne dozvoljava non stop 4x

ruckaa 45 je sasvim dobra rucka ;)

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3547 : 08 Travanj, 2012, 12:58:41 »
jel čitaš gornje postove?
rekao sam da ne da studira nego je doktor medicine  :evil5:

još sam uvijek student :) ali ne medicine nego vrlo slično

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3548 : 08 Travanj, 2012, 13:04:53 »
dobro pa pri kraju si.. ;D
jučer sam radio HIIT na orbitreku.. prvo minuta laganim tempom (hodanje)
onda 20 sekundi brzo pa minutu sporo.. i tako 10 minuta ukupno..
kad sam sišao sa sprave, puls mi je bio valjda 200..
i nisam mogao stat na noge.. danas me noge bole od malog prsta do gluteusa.. jel to okej?
« Zadnja izmjena: 08 Travanj, 2012, 13:06:29 ivanm »

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3549 : 08 Travanj, 2012, 13:18:52 »
dobro pa pri kraju si.. ;D
jučer sam radio HIIT na orbitreku.. prvo minuta laganim tempom (hodanje)
onda 20 sekundi brzo pa minutu sporo.. i tako 10 minuta ukupno..
kad sam sišao sa sprave, puls mi je bio valjda 200..
i nisam mogao stat na noge.. danas me noge bole od malog prsta do gluteusa.. jel to okej?

to je ok, zato i kažu da se može "zamijeniti" anaerobni trening.

A znak je samo da si super napravio, i sad napravi još jedan dva treninga tako i onda ovako -> 25 sek brzo a 55 sek sporo, znači sve u intervalu od ukupnih 10 min, samo promjeniš udio brzog/sporog. i tako opet par treninga pa onda 30 sek/50 sporo.
probaj ništa ne jesti barem 2 sata prije treninga ;) biti će bolji fat burn

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3550 : 08 Travanj, 2012, 13:23:13 »
aha aha.... mislio sam za početak samo 2x tjedno tak jer ovo fakat ubija noge :laughing7:

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Teretana
« Odgovori #3551 : 08 Travanj, 2012, 13:26:41 »
po meni je 6x malo previše. idem najčešće 4x,ali katkad i 3x. Opet mi prenatrpanost dnevnog rasporeda ne dozvoljava non stop 4x

ruckaa 45 je sasvim dobra rucka ;)
ma ja sam inace trenirao 4 puta i to mi je optimalno... sad sam poceo 5 puta, a ovaj tjedan je bio izuzetak i odradio sam 6 puta. Ugl zagovaram 4 puta trening :)

4t

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Teretana
« Odgovori #3552 : 08 Travanj, 2012, 13:38:39 »
od vit c do jačih droga, samo da cok krivo ne shvati:)
nece  ;D

Sretan Uskrs svima btw
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3553 : 08 Travanj, 2012, 21:36:30 »
sretan uskrs od mlohavih misica

Offline spyke#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3554 : 09 Travanj, 2012, 19:47:27 »
Pozdrav,

vidim da ima dosta informiranih ljudi pa bi molio odgovor na pitanje u vezi HIIT-a.
U teretanu idem 3 mjeseca 3 puta tjedno, između treninga snage radim aerobni (bicikl 1...2h, 70...80% fsmax), nedjelja je odmor. Htio bi umjesto 2 kontinuirana aerobna ubaciti HIIT. Program mi je ovakav: pon: aerobni kontinuirani, (tu bi ubacio HIIT), uto: noge, biceps, sri:aerobni kontinuirani, čet: prsa, triceps, ramena, pet:aerobni kontinuirani, (tu bi ubacio HIIT), sub: leđa, trbuh.

Zabrinjavaju me prva 3 dana u tjednu, pošto su noge dosta ''opterećene'', odnosno jel bi moglo doci do katabolizma, pretreniranosti ... i kako je najbolje preventivno djelovati?

Unaprijed hvala.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3555 : 09 Travanj, 2012, 19:53:50 »
noge odmori 2 dana prije HIIT sa biciklom..

Offline spyke#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3556 : 09 Travanj, 2012, 20:01:40 »
noge odmori 2 dana prije HIIT sa biciklom..

Bile bi odmorene točno 2 dana prije ponovnog HIIT-a(noge uto, ''drugi'' intervalni pet), ali mene muči onaj HIIT dan prije(pon) i kontinuirani aerobni dan poslije(sri), 3 dana za redom bi noge radile pa se bojim katabolizma, pretreniranosti, ozljede il neceg treceg kaj se moze desit. Neznam kolko treba misicima za oporavak od intervalnog. Inace u teretani noge posteno pogodim svaki put(osjetim ih do 3 dana poslije treninga).

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3557 : 09 Travanj, 2012, 20:06:55 »
pretreniranost je veliki neprijatelj kao i - netreniranost.. uspori tempo..

Offline spyke#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3558 : 09 Travanj, 2012, 21:07:36 »
...a znam to, zato i pitam. Danas sam tek krenuo s tim programom, zato i pitam za prevenciju. Bolje sprijeciti nego lijeciti.

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3559 : 09 Travanj, 2012, 21:20:38 »
Pozdrav,

vidim da ima dosta informiranih ljudi pa bi molio odgovor na pitanje u vezi HIIT-a.
U teretanu idem 3 mjeseca 3 puta tjedno, između treninga snage radim aerobni (bicikl 1...2h, 70...80% fsmax), nedjelja je odmor. Htio bi umjesto 2 kontinuirana aerobna ubaciti HIIT. Program mi je ovakav: pon: aerobni kontinuirani, (tu bi ubacio HIIT), uto: noge, biceps, sri:aerobni kontinuirani, čet: prsa, triceps, ramena, pet:aerobni kontinuirani, (tu bi ubacio HIIT), sub: leđa, trbuh.

Zabrinjavaju me prva 3 dana u tjednu, pošto su noge dosta ''opterećene'', odnosno jel bi moglo doci do katabolizma, pretreniranosti ... i kako je najbolje preventivno djelovati?

Unaprijed hvala.
SAmo da pitam zašto hiit dvaput tjedno? jel ideš na definiciju? ili tek toliko?