Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ležajevi i sve o njima by Lageros  (Posjeta: 281191 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #240 : 21 Veljača, 2011, 16:45:28 »
andjelko reci mi kolika je cijena semeringa oba za Radilicu bb, sr 150 je u pianju, ali mislim da su i ostali bb istih dimenzija, sumnjam na njih pa kad rastavim da narucim i promjenim ak budu losi jer u servisu skoro nista neaju za kupiti

nisam anđelko al evo

Simering Corteco 24x35x7 Viton = 35,00 Kn/1kom (cijena s popustom)
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #241 : 21 Veljača, 2011, 16:47:31 »
lijevi i desni su razliciti ili isti?
znam da su na pezou bili razliciti kada sam mjenjao...
ma nisam jos nista skinuo, ali posto se gusio i nece da upali... bojim se da su oni, a skut je koju godinu stao bez paljenja, pa su mozda izgubili svojstva svoja
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #242 : 21 Veljača, 2011, 16:47:45 »
dobro gumy već je objašnjeno da su minarelli ležaji superiorniji u svemu i dimenzijama i izborom marki i modela, rijetko odlaze i vrte se bez problema godinama ali ovdje se radi o piaggio ležajima 20x52x12 koji su slaba točka na bloku i odlaze puno češće nego na minarelliju 20x47x14mm

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #243 : 21 Veljača, 2011, 16:50:12 »
Drnda-1 - Evo Igor ti je odgovorio točno u lipu  :icon_thumright: i oba su ista. Corteco, viton  .. dakle.. 70,00 Kn/2komada
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #244 : 21 Veljača, 2011, 16:50:47 »
lijevi i desni su razliciti ili isti?
znam da su na pezou bili razliciti kada sam mjenjao...
ma nisam jos nista skinuo, ali posto se gusio i nece da upali... bojim se da su oni, a skut je koju godinu stao bez paljenja, pa su mozda izgubili svojstva svoja

da su razliciti napisao bi  :icon_tongue:

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #245 : 21 Veljača, 2011, 16:54:56 »
dobro gumy već je objašnjeno da su minarelli ležaji superiorniji u svemu i dimenzijama i izborom marki i modela, rijetko odlaze i vrte se bez problema godinama ali ovdje se radi o piaggio ležajima 20x52x12 koji su slaba točka na bloku i odlaze puno češće nego na minarelliju 20x47x14mm

pa dobro, al opet nemoš pisat takve gluposti da je jedan ležaj za base setup a drugi za midrace i takve nebuloze.

i opet taj kbc korea kojeg vjerujem mnogi nebi stavljali izvrtio duplo više km od original ugradnje koyo japan ležaja na puno slabijem kitu i auspuhu.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #246 : 21 Veljača, 2011, 16:55:58 »
kbc korea su dobri i na piaggiu... gledao sam u moto mondu al cijena im je nevjerojatnih 97 kn po komadu..

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #247 : 21 Veljača, 2011, 17:24:19 »
kakvih se tu sve neće gluposti napisati, funky zg makar dobio ban zbog ovoga, al nabij si taj polini ležaj u šupčinu i objasni mi sljedeću stvar.

minareli blok, KBC KOREA!! ležajevi(ugrađeni u skuter prije 3 godine, kada nije bilo naručivanja iz vana, iz autobila), prevrtili su sigurno oko 15000 km na due+ i nardo, kasnije c16, znači ni jednom se skuter nije vrtio ispod 12000 okretaja, makina dan danas vozi bez ikakvog problema i bez ikakvog čudnog zvuka ili lufta na radilici.

možeš ti imati i ležaj od 10000 kuna, ako ga isfušariš prilikom ugradnje moš se jebat i srat i po SKFU i po NTN i po lagerosu i neznam ni ja čemu.

al dobbro, to je naš mentalitet gdje nitko neće priznati svoju grešku nego uvijek ide pljuvat po drugome.

seljačino glupa  daj pročitaj malo bolje što gore piše i di se pljuje i govori da je jedan ležaj za midrace a drugi za base NIGDJE ja govorim iskustva tu nekih članova i taj polini ležaj je skf ja ne pljujem po nikom , osim tu svi po polini skfu

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #248 : 21 Veljača, 2011, 17:29:40 »
seljačino glupa  daj pročitaj malo bolje što gore piše i di se pljuje i govori da je jedan ležaj za midrace a drugi za base NIGDJE ja govorim iskustva tu nekih članova i taj polini ležaj je skf ja ne pljujem po nikom , osim tu svi po polini skfu
Kojih?ko je vozio te famozne Polini lezajeve?


Bokte pol foruma ne zna centrirat radilicu u bloku(do jucer nisam ni ja znao za to),al bitno da SKF Bugarska ne valja itd.  :angry9:

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #249 : 21 Veljača, 2011, 19:11:40 »
seljačino glupa  daj pročitaj malo bolje što gore piše i di se pljuje i govori da je jedan ležaj za midrace a drugi za base NIGDJE ja govorim iskustva tu nekih članova i taj polini ležaj je skf ja ne pljujem po nikom , osim tu svi po polini skfu
e meštre, molim te ponovi ovo još jednom!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #250 : 21 Veljača, 2011, 19:16:08 »
ja ne pljujem po nikom , osim tu svi po polini skfu

Pa niko ne pljuje na Polini SKF-u. Nije on losiji od "obicnog" SKF-a.





...al nije ni bolji  :toothy12:

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #251 : 22 Veljača, 2011, 01:49:21 »
moja isprika na takvom izrazu, ali nakon tolko tupljenja oko tih polini ležajeva jednostavno sam moro to napisat

jel ovo sceed pakovanje ležajeva za sp180 mašinu išta bolje od posebno kupljenih ležajeva kod lagerosa ili bilo kojeg trgovca?
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621639137872&target=productdetail&category1=A%3AA_GILERA%3AA_GILERA_RUNNER180FXR&category2=CAT%3ACAT_KURBELWELLE

ovo pakovanje košta skoro 450 kuna, a istu stvar se do nedavno dalo nabaviti za ispod 200 kuna, a sad za malo manje od 250.

postoji još bezbroj takvih primjera tipa stage6 pakovanje skfovih ležajeva, koje je isto podosta skuplje.

vjerujem da ima razlike između tih famoznih polini pakovanja i drugih ležajeva, ali da ta razlika vrijedi te pare bome ne vrijedi, kad moš maltene kupit još jedan set ležajeva i semeringa za radilicu.

isto kako je ivanm malo dole napisao, kolko će ti ležaj trajati najviše ovisi o načinu ugradnje i pedantnosti prilikom toga, ako neznaš složiti kak spada i taj svemočni polini će ti se razletit unutar 10 kilometara i napraviti sranje.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #252 : 27 Veljača, 2011, 21:54:22 »
evo sad se vozio, motor se ugasio i cuje se ko da je lezaj prosviro, rastavit zu veceras i viditi, nadam se da je neka glupost poput variomata da se odvrno, al ako su lezajevi, eto tolko od SKF Francuza, ukupno prijedjeno 1,5 kilometara!!!!

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #253 : 27 Veljača, 2011, 23:25:08 »
rastavljeno, lezaj do variomata prosfiro, nov novcat, slozeno sve kako treba, predjeno kilometar i pol voznje na 50kmh i 6-7t obrtaja, sranje

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #254 : 28 Veljača, 2011, 08:29:25 »
zvuči ko da ga je netko silovao pri ugradnji, al ak kažeš da si ok montirao, vjerujem.. provjeri dosjede bloka i radilicu da je u centru..
ja sam na onom runneru odmah skužio da ne ide radilica kako treba rukom i pretpostavljao sam da nebude dobro jer blokovi se nisu poklapali pa je ležaj bio stisnut..

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #255 : 28 Veljača, 2011, 10:11:07 »
zvuči ko da ga je netko silovao pri ugradnji, al ak kažeš da si ok montirao, vjerujem.. provjeri dosjede bloka i radilicu da je u centru..
ja sam na onom runneru odmah skužio da ne ide radilica kako treba rukom i pretpostavljao sam da nebude dobro jer blokovi se nisu poklapali pa je ležaj bio stisnut..

Nositi cu radilicu nekom da vidim jeli u centru, al j#bo je nova je

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #256 : 07 Ožujak, 2011, 14:44:27 »
evo danas kupio ležajeve nove, ovog puta sam uspio naći pravu stvar, NTN Japan, mogao sam birat teflonske ili metalni kavez, odlućio sam se za metalni kavez jer ipak imam gizani kit, i nevrti tolko pretjerano ko alu, cijena bolja nego SKF, 110kn kom, dok je skf 150kn kom


Offline Aprilia00

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški
  • Nije Bolest Sve Sto Boli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kuca :D
  • Moj Skuter: Kak'i Skuter Wakasaki :))
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Kita tu je
  • MojSpuh: Oba su tu :)
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #257 : 07 Ožujak, 2011, 14:45:34 »
Pazljivo ugradjuj sve i polako bez zurbe  :icon_thumright:

SRETNO  :)
:D

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #258 : 07 Ožujak, 2011, 14:54:58 »

UFFFF... koje cijene... za smrznuti.

150,00 Kn za SKF????????   :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o (katastrofaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa)
Najskuplji od SKF-a je poliamid sa full cijenom 93,00 Kn/1kom, a čelični po 80,00 Kn/1kom (full cijene)
Ali i ovaj NTN za 110,00 Kn, kod mene dobiješ 2 za te novce (bez poštarine) i sa 8 kuglica, dok ovaj ima 10... i naravno, Made in Japan.

Uglavnom, sa simerinzima (viton Corteco) sve skupa 177,00 Kn (2 ležaja + 2 simeringa) - sa popustom



Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #259 : 07 Ožujak, 2011, 14:56:58 »
...baš sam htio komentirat cijene.......skuuupo..... :o :o
...ja sam kod Anđelka uzeo oba NTN na 100 kn...