Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: praznjenje karburatora  (Posjeta: 880 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline petarpan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 539
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
praznjenje karburatora
« : 22 Listopad, 2010, 00:25:30 »
kaoko isprazniti zaostalu smjesu iz karburatora? znam da ima neki vijak il tako nesto al neznam tocno gdje i kak. radi se o cpi oliveru. da li kad se isprazni smjesa ulazi u karb ako motor neradi?

rekli su mi da je za zimu dobro isprazniti karburator da se ne zastopa ak dugo stoji. jel stoji ta tvrdnja (mislim za prek zime)?

proslo proljece sam ga dve cuke palio nakon zimskog sna (nisam nis dirao prije spremanja neg ga sam uparkirao u supu i ostavio)

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: praznjenje karburatora
« Odgovori #1 : 22 Listopad, 2010, 00:46:39 »
zacepi mu auspuh krpom da ti ne ulazi vlaga u cilindar, isto to napravi s airboxom. do sad nisam cuo da je itko pricao o ispustanju goriva iz karba. natoci pun rezervoar i to je to. neki su pricali i o ubrizgavanju ulja u motor dok se ne ugasi, da ostane sve fino masno. malo teze upali na proljece ali kao sigurniji si... ja svoga zimus nisam nikako pripremao, znao sam ga i voziti po zimi, i sve 5. par puta zakurblam i pali
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: praznjenje karburatora
« Odgovori #2 : 22 Listopad, 2010, 06:50:16 »
dvaput mjesečno ga upali da radi na par minuta, ako možeš baci đir po dvorištu a ako ne onda malo gasa na nogarama i gotovo..
izvadi akumulator i spremi ga na toplo... jednom mjesečno dopuni ga..