Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Luna 70 vision  (Posjeta: 68156 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline anton55

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sinj
  • Moj Skuter: luna vision2
  • Moja Kaciga: neka kineska
  • MojSetup: Dr EVO 70
  • MojSpuh: leo vince zx
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #160 : 15 Rujan, 2011, 15:20:08 »
Ej mene zanima kad si stavil taj lip 70ccm dal ti se grije kaj mator???...jer ja sam isto stavil klip od 70ccm vozim se kojih 3 min mator je vruci ko vrag...**!
koja ti je dizna u karbu
hhhhhhhh

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #161 : 15 Rujan, 2011, 17:07:53 »
pa jeli ti stigla dizna sto sam ti posla!?
samo je navidaj u karb nema sanse da ce se grijat :dontknow:

Offline mvuzem5

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: luna 70ccm
  • Moja Kaciga: takacki
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #162 : 17 Rujan, 2011, 19:31:54 »
ma jesam isti k**ra* je onda su me ovi zajebali di sam kupil klim i celinder....vrak njim mater jebi....ili me neki drugo jebe nezzz.....aj oce ko kupiti taj klip i celinder dajem ga za 350 kn...stavit cu normalnoga kako je orginal..!

Offline anton55

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sinj
  • Moj Skuter: luna vision2
  • Moja Kaciga: neka kineska
  • MojSetup: Dr EVO 70
  • MojSpuh: leo vince zx
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #163 : 17 Rujan, 2011, 19:56:30 »
jel ti prijenos vruć ili cilindar
hhhhhhhh

Offline mvuzem5

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: luna 70ccm
  • Moja Kaciga: takacki
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #164 : 17 Rujan, 2011, 20:27:26 »
Celinder mi vruci velim ti vozim se 1 min vruci ko vrag...vis to je taj klip i..http://www.njuskalo.hr/motori-dijelovi/luna-peda-wagye-cilindar-kit-70-ccm-399-oglas-2230861.....a stavil diznu 78..

Offline Matej28

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1109
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VX 250
  • MojSetup: ZARIBAN
  • MojSpuh: Serijalović
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #165 : 17 Rujan, 2011, 20:34:04 »
pa mora bit vruc kad mu je radna temperatura 150 stupnjeva  :redface:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #166 : 17 Rujan, 2011, 20:36:04 »
al ce ti zaribat kolega. imao sam diznu 78 i grijao se ko sam vrag, zaribao mi je nakon 2km odrzavanja na 75. iglu do kraja digni i minimalno 5 brojeva vecu diznu
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline anton55

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sinj
  • Moj Skuter: luna vision2
  • Moja Kaciga: neka kineska
  • MojSetup: Dr EVO 70
  • MojSpuh: leo vince zx
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #167 : 17 Rujan, 2011, 20:40:47 »
ja sam na DR evo 70 stavio 84 diznu i neman problema, a ovo ti je neki kineski kit koji dečki s foruma kažu da je loš, al vidi s nekim tko je imao iskustva s tim
hhhhhhhh

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #168 : 18 Rujan, 2011, 13:12:02 »
Amo nastavit baladu ;D
Otkad mi je prosli put zaribala sastavio sam nekakvu sugavu 50ccm termogrupu, pa sam vratio gore phva 17.5 al s novom iglom, nabavio novi iglicasti i klip za sporta...
To je tako vozilo ravnih 470km kad mi je donja karika pukla od prozor ispuha i desilo se ovo:



Onda sam kupio drugi skuter povoljno jer sam mislio da je morini masina po nosacima i klipu, snje bi samo presarafio masinu na lunu i vozao dok neskupim love za bolju masinu ili skuter:



Naravno kako nikad nemam srece, ni ovaj skuter nije ono sto sam mislio, masina je pgo, presla samo 1500km, al to je nesto izmedju chinarellija, baotiana i pezo horizontal tako da nema teoretske sanse da to stavim na lunu... mozda bi i stavio da sam dobio dekl uz skuter, a ovako deklo ionako nema nigdje kupit tako da...

Tada sam napravio opet minarelli masinu sa 50ccm termogrupom turpijanom, klipnjaca je dobila po siski pa malo zrnje dok se vozi, to cu rjesit broncanom cahurom al samo privremeno dok neskupim love za bolje nesto...
kako prilikom sastavljanja nisam imao 50ccm glavu, zasarafio sam glavu od trophija, cudo je kako skuter ikako pali i radi kad je vjerojatno omjer kompresije 1:5 lol, al fora sad da nije ventilatora nebi se nista culo da radi na leru, cak se cuje kako se remen krivi kroz variomat dok radi na leru lol

Offline anton55

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sinj
  • Moj Skuter: luna vision2
  • Moja Kaciga: neka kineska
  • MojSetup: Dr EVO 70
  • MojSpuh: leo vince zx
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #169 : 18 Rujan, 2011, 17:00:13 »
Amo nastavit baladu ;D
Otkad mi je prosli put zaribala sastavio sam nekakvu sugavu 50ccm termogrupu, pa sam vratio gore phva 17.5 al s novom iglom, nabavio novi iglicasti i klip za sporta...
To je tako vozilo ravnih 470km kad mi je donja karika pukla od prozor ispuha i desilo se ovo:



Onda sam kupio drugi skuter povoljno jer sam mislio da je morini masina po nosacima i klipu, snje bi samo presarafio masinu na lunu i vozao dok neskupim love za bolju masinu ili skuter:



Naravno kako nikad nemam srece, ni ovaj skuter nije ono sto sam mislio, masina je pgo, presla samo 1500km, al to je nesto izmedju chinarellija, baotiana i pezo horizontal tako da nema teoretske sanse da to stavim na lunu... mozda bi i stavio da sam dobio dekl uz skuter, a ovako deklo ionako nema nigdje kupit tako da...

Tada sam napravio opet minarelli masinu sa 50ccm termogrupom turpijanom, klipnjaca je dobila po siski pa malo zrnje dok se vozi, to cu rjesit broncanom cahurom al samo privremeno dok neskupim love za bolje nesto...
kako prilikom sastavljanja nisam imao 50ccm glavu, zasarafio sam glavu od trophija, cudo je kako skuter ikako pali i radi kad je vjerojatno omjer kompresije 1:5 lol, al fora sad da nije ventilatora nebi se nista culo da radi na leru, cak se cuje kako se remen krivi kroz variomat dok radi na leru lol

Ti baš nemaš sriće sa tom lunom, a ova mašina mi pari na prvi pogled ka na luni. Al nosači nisu isti?
hhhhhhhh

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #170 : 18 Rujan, 2011, 17:02:25 »
Ti baš nemaš sriće sa tom lunom, a ova mašina mi pari na prvi pogled ka na luni. Al nosači nisu isti?

nosaci su ko od morinija tako da pase na lunu, al nemam dekla kojeg je inaxce nemoguce naci zaovu masinu i ovo je tajvanska masina, bio bi lud kad bi misto minarellija stavio pgo lol

Offline anton55

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sinj
  • Moj Skuter: luna vision2
  • Moja Kaciga: neka kineska
  • MojSetup: Dr EVO 70
  • MojSpuh: leo vince zx
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #171 : 18 Rujan, 2011, 17:10:23 »
netko je na forumu prodavao djelove od tgb-a čini mi se ista
hhhhhhhh

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #172 : 18 Rujan, 2011, 17:42:21 »
netko je na forumu prodavao djelove od tgb-a čini mi se ista

i meni se cinila ista hehe
ma ok je, ic ce u aluminij lol
nebi taj skut ni kupovao da mi nije luna zaribala u ned, a reg mi istekla u sri, mislio sam samo masinu prebacit i dekl imam gdje nac za morini, al za ovo niđe :toothy12:

Offline neven92

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1445
  • Spol: Muški
  • 095-542 82 44
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: takachi tk-110x
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #173 : 18 Rujan, 2011, 19:44:21 »
nejde na to od morinija dekl?jer imam ja od malagutia onog ak trebas.....
.. bez kocnica u provaliju ide do 120... ako ne zafali provalije...
eto.. sve serijsko.. i mjereno po cajngeru... osim za provaliju.. to je od oka.. cajnger nisam nasao

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #174 : 19 Rujan, 2011, 07:52:15 »
nejde na to od morinija dekl?jer imam ja od malagutia onog ak trebas.....

Imam i ja vrlo jeftino od crossera blokove s deklom, getribom, tockom 10 cola... al s ovog mi radilica, struja... nepase  pa mi badava sve to uzimat...

Offline neven92

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1445
  • Spol: Muški
  • 095-542 82 44
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: takachi tk-110x
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #175 : 19 Rujan, 2011, 16:42:42 »
Imam i ja vrlo jeftino od crossera blokove s deklom, getribom, tockom 10 cola... al s ovog mi radilica, struja... nepase  pa mi badava sve to uzimat...

i sta ti je onda sad u planu?  :toothy3:   meni je dosta chinarellia,ja sad ovih dana stavljam piaggio masinu na cpia :D 
.. bez kocnica u provaliju ide do 120... ako ne zafali provalije...
eto.. sve serijsko.. i mjereno po cajngeru... osim za provaliju.. to je od oka.. cajnger nisam nasao

Offline MIKSETA

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1094
  • Spol: Muški
  • Ona me je ostavila...sutnula u muda moga srca.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gostivar-Mak
  • Moj Skuter: Gilera Runner VXR 20
  • Moja Kaciga: 中国 i AGV
  • MojSetup: Seriski
  • MojSpuh: Seriski
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #176 : 19 Rujan, 2011, 17:16:19 »
i sta ti je onda sad u planu?  :toothy3:   meni je dosta chinarellia,ja sad ovih dana stavljam piaggio masinu na cpia :D 
Sta ce ti piaggio treba da kemijas sa nosacima uzmi minarelli
ili morini ak ima iste nosace  :)
ja bi rado stavio minarelli ali problem je sto ne znam da stavim dr masinu nemam garazu i nemam od kud da uzmem masinu  :laughing7: :laughing7:
« Zadnja izmjena: 19 Rujan, 2011, 17:19:43 MIKSETA »

Offline neven92

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1445
  • Spol: Muški
  • 095-542 82 44
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: takachi tk-110x
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #177 : 19 Rujan, 2011, 17:25:10 »
Sta ce ti piaggio treba da kemijas sa nosacima uzmi minarelli
ili morini ak ima iste nosace  :)
ja bi rado stavio minarelli ali problem je sto ne znam da stavim dr masinu nemam garazu i nemam od kud da uzmem masinu  :laughing7: :laughing7:

a doma vec imam masinu,super stanje sa spuhom i speed controlom,i puno rezervnih djelova ,tak da mi je zao to baciti/prodati...a i djelovi su dostupni jako,i jeftini...
nosaci su najmanji problem   ;D
.. bez kocnica u provaliju ide do 120... ako ne zafali provalije...
eto.. sve serijsko.. i mjereno po cajngeru... osim za provaliju.. to je od oka.. cajnger nisam nasao

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #178 : 19 Rujan, 2011, 18:34:19 »
i sta ti je onda sad u planu?  :toothy3:   meni je dosta chinarellia,ja sad ovih dana stavljam piaggio masinu na cpia :D 

bit ce svasta, update za kojih par dana o 50ac, lagana turpija...
a poslje ovisi hoce li mi uletit kakva masina ili komplet solidan skuter i hocu li imat love... luna je ionako ostala neregistrirana i bojim se da cu je do daljnjega odjavit... osim masine zezaju me i svjetla, pusta mi zadnja guma jer je felga dobila i jos x stvari... previse kemije, a ionako sad idem na fax pa nek stoji za polja...

a sto se tebe tice, prebaci na piaggio ili minarelli, isti je to vrag, samo da je talijanski blok :icon_biggrin:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #179 : 14 Listopad, 2011, 21:06:42 »
Malo update...
Od proslog posta luna je opet zaribala, opet iglicasti se rasuo :toothy11:
I nista, danas uzeo broncanu piksu za tomos automatica (14x10), vratio asso wercke klip s jedon karikom od madjarona a drugom od vertexa (tanja s zazorom 1.5mm) al ona je tu cisto tako, da nebude rupa :drunken_smilie:
Evo kako izgleda, samo je gornja karika sada debela 1.5mm a donja 1.2mm lol:



Cil je malossi sport malo isfrizan, glava isto malossi spustena, bakreni dihtung, pod cil 0.5 podloska... krace receno squish 1.2mm...
Evo slika na koji san nacin upresao piksu u klipnjacu:



Buduci da je bronca meka, deformirala se malo i bolcen nije moga bas uci unju, buduci da na lipe rici nije popustila svoju rupu, morao sam podvrgnuti kirurskoj operaciji... najobicnije glodalo 10mm za metal, malo njeznih poteza rukom i bolcen ulazi ko kokolo...



I kako to uvik biva, nesto glupo se moralo pokvarit... ljetos mi se iscupao navoj jednog brenzona pa sam narezao M8 u blok i uvrtio navojnu sipku malo dulju nego tvornicka vodilica... Nakon dva-tri skidanja termogrupe i stezanja doslovice max 10-12N, samo da dihta termogrupa, pojeo mi se navoj na navojnoj sipki di ide matica... Kako to biva uvik, zeljezara je bila zatvorena a u kuci sam imao takav komad navoja da mi fali 1cm da uhvate svi navoji matice... dakle cenat kraca neg normalna... nije mi se dalo cekat sutra, pa sam nabio dvi matice na sipku, brzinski ih zavario i obrusio da se mogu vozat :toothy12:



Nakon sastavljanja je upalila iz prve, mada neznam kako jer je tjedan dana nevozena i upravo je bila pol sata bez termogrupe :dontknow: :drunken_smilie:
Utisci su takvi da dobro ide obzirom ko ju je i kako sastavio :laughing7:
Problem je kao i uvjek u prjenosu, u startu prevrti pa mu treba 6-7s 0-50, tada dize okretaje i pri iberturi razvija 70 po satu, stim cim je 0-60 malo ispod 10s, i vise je nego dovoljno brz obzirom na setup :)



Dakle grunter 12mm, ubijeni giannelli next, frizani kit s klipom za smece... dobro da ide smjesta lol
Po pitanju prjenosa pojma nemam, serijski je osim variomata al nije sportski variomat neg neko sranje, ako sutra budem imao volje, bubnit cu multivar i lunino kvacilo gore da bolje starta smjesta...
Imam i par vecih/boljih karburatora, al nemam volje bas dizne sad trazit, iglu stelat, pa svjecicu gledat... da priblizno ustelam karb triba mi bar uru vrimena, a neda mi se sad to, eventualno ako mi sutra ili poslje bude dosadno...
stej u pogonu jbg :skuteras: