Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: HDMI  (Posjeta: 2542 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
HDMI
« : 13 Rujan, 2010, 17:01:39 »
zanima me jel se netko susretao s HDMI slikom... moj stari je kupio sebi za dnevni boravak LCD TV prije vise od 2 godine, ali do sad nisam isprobao HDMI do danas... kupio sam si HDMI kabel i spojio laptop na telku... mogu reci da sam ugodno iznenađen kvalitetom slike i zvuka...

i poseban uzitak je gledanje you tube filmica na full HD kvaliteti, a o igranju PES 2010 da ne govorim  :icon_thumright: ako se netko dvoumio između prelaska na HDMI i ostajanja na standardnoj slici preporucam HDMI  :icon_thumright:
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline x-plorer

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1248
  • Spol: Muški
  • Mob: 092-22-44-33-5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HDMI
« Odgovori #1 : 13 Rujan, 2010, 17:07:11 »
ja igram na HDMI u full-hd rezoluciji i led ekranu slika savrsenstvo....

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: HDMI
« Odgovori #2 : 13 Rujan, 2010, 17:29:04 »
brkate malo pojmove,

HDMI je samo standard/vrsta konektora i kabla koji prenosi sliku/zvuk. Druga stvar sad što je hdmi u stanju prenesti sliku velike razlučljivosti i zvuk preko jednog kabla.

@marko Kod tebe je stvar da si istek sad LCD iskoristio kako treba, u punoj rezoluciji odnosno pusio si sliku na nju s nečega što je u stanju dati kvalitetnu sliku pune razlučljivosti tv-a

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: HDMI
« Odgovori #3 : 13 Rujan, 2010, 17:31:58 »
brkate malo pojmove,

HDMI je samo standard/vrsta konektora i kabla koji prenosi sliku/zvuk. Druga stvar sad što je hdmi u stanju prenesti sliku velike razlučljivosti i zvuk preko jednog kabla.

@marko Kod tebe je stvar da si istek sad LCD iskoristio kako treba, u punoj rezoluciji odnosno pusio si sliku na nju s nečega što je u stanju dati kvalitetnu sliku pune razlučljivosti tv-a

znam... svjestan sam toga...

a HDMI jest standard... i u tom terminu sam ga i koristio u tekstu  :icon_thumright: znam skracenicu  :)
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: HDMI
« Odgovori #4 : 13 Rujan, 2010, 18:07:27 »
HDMI koristim na plazmi za spajanje sa HD DVB-T receiverom (jer mi plazma ima samo analogni tuner).
Komp mi je spojen sa plazmom preko VGA jer mi je slika identicna kao i da spojim sa HDM-ijem, ali mi je ovaj kabel dug 10 metara i bitno jeftiniji.
Plazma mi nije full HD nego 1280x768 i zato je to tako. Da je kojim slucajem full HD, onda bi ulozio i u kvalitetan 10 metarski HDMI kabel

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: HDMI
« Odgovori #5 : 13 Rujan, 2010, 18:35:30 »
HDMI koristim na plazmi za spajanje sa HD DVB-T receiverom (jer mi plazma ima samo analogni tuner).
Komp mi je spojen sa plazmom preko VGA jer mi je slika identicna kao i da spojim sa HDM-ijem, ali mi je ovaj kabel dug 10 metara i bitno jeftiniji.
Plazma mi nije full HD nego 1280x768 i zato je to tako. Da je kojim slucajem full HD, onda bi ulozio i u kvalitetan 10 metarski HDMI kabel

potpuno si u pravu... citao sam o kvalitetnijim HDMI kablovima... navodno da se raspon cijena krece od 600-800+ kuna...
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline Gizmo.

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Đakovo/Osijek
  • Moj Skuter: Typhoon 50
  • Moja Kaciga: HJC CS-12N
Odg: HDMI
« Odgovori #6 : 13 Rujan, 2010, 19:05:17 »
citao sam i ja o "kvalitetnijim" HDMI kablovima na nekom audio-video forumu, i zakljucak je bio da je jedinica uvijek jedinica, a nula nula ili drugim rijecima da ce kvaliteta slike biti ista bez obzira na materijal i duzinu HDMI kabla, jedino sto se oni jeftiniji znaju pokidati oko konektora, pa eto u tome su kvalitetniji ovi drugi
sad ako netko misli drugacije  :dontknow: al meni to ima smisla

inace, ja isto koristim hdmi kabal za spajanje laptopa sa fullHD TV-om

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: HDMI
« Odgovori #7 : 13 Rujan, 2010, 19:08:35 »
U mom slucaju se radilo o tome da sam kupio 10m HDMI kabel, ali je slika bila 95% smeca - ocito je kabel bio neispravan. Platio sam ga nekih 200 kn u Chipoteci. Nije mi se dalo dalje traziti kabel pa sam uzeo VGA kojeg sam imao i dok je TV bio u drugoj sobi, a slika je savrsena. Izlaz iz graficke je podesen na rezoluciju TV-a tako da je svaki pixel na svom mjestu i slika je cista i ostra kao i kad sam probao spojiti sa 2m dugim kvalitetnim HDMI kablom.
Ponavljam, rezolucija nije full HD (1080P) nego "polovicni" HD (720P)

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: HDMI
« Odgovori #8 : 13 Rujan, 2010, 19:19:39 »
U mom slucaju se radilo o tome da sam kupio 10m HDMI kabel, ali je slika bila 95% smeca - ocito je kabel bio neispravan. Platio sam ga nekih 200 kn u Chipoteci. Nije mi se dalo dalje traziti kabel pa sam uzeo VGA kojeg sam imao i dok je TV bio u drugoj sobi, a slika je savrsena. Izlaz iz graficke je podesen na rezoluciju TV-a tako da je svaki pixel na svom mjestu i slika je cista i ostra kao i kad sam probao spojiti sa 2m dugim kvalitetnim HDMI kablom.
Ponavljam, rezolucija nije full HD (1080P) nego "polovicni" HD (720P)

kod mene je full HD... i ja sam ocekivao probleme s kabelom uz cinjenicu da sam ga platio 60 kn (1.8m)... ali za cudo, slika je kristalna i savrsena... zvuk također...
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HDMI
« Odgovori #9 : 14 Rujan, 2010, 21:14:19 »
citao sam i ja o "kvalitetnijim" HDMI kablovima na nekom audio-video forumu, i zakljucak je bio da je jedinica uvijek jedinica, a nula nula ili drugim rijecima da ce kvaliteta slike biti ista bez obzira na materijal i duzinu HDMI kabla, jedino sto se oni jeftiniji znaju pokidati oko konektora, pa eto u tome su kvalitetniji ovi drugi
sad ako netko misli drugacije  :dontknow: al meni to ima smisla

inace, ja isto koristim hdmi kabal za spajanje laptopa sa fullHD TV-om

ne ne sad ti dolazi 3d full hd filmovi i to sve zahtijeva određeni protok tih jedinica i nula ili ti podataka tako da ti jeftini hdmi kablovi ne valjaju k ,možda ak očeš neš spojit kao dvbt reciver ili tak neke jeftine stvari ,ali ako se gleda full hd blue ray filmove ,igre na full hdu onda ti treba dobar kabel ili ti imaš sad po verzijama od 1.0 sad najnovija verzija hdmi kabela če bit 1.4 al taj če imat i prijenos internetskih podataka isto sve prek jednog kabela ,trenutni standard je 1.3 verzija evo vam pa čitajte malo ovo je još jeftin gledo sam na netu fullhd frikovi daju po 1000 dolara za 2-3 metra hdmi kabela


http://www.monstercable.com/productdisplay.asp?pin=4314

ovo je mrcina od kabela boleština totalna al košta brijem 600-700 kuna dva metra i imaš upgrade program zamijene ti ga kad dođe 1.4 standard ,meni je xbox360 i ps3 ,dvd sve spojeno prek hdmi kabela ja sam za svoje dao oko 300-400 kuna po komadu imam 3 komada doma nisu monster nego supra kabeli i brijem onaj stari 1.1 ili 1.2 standard

Offline x-plorer

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1248
  • Spol: Muški
  • Mob: 092-22-44-33-5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HDMI
« Odgovori #10 : 15 Rujan, 2010, 00:03:27 »
ja imam neki od 60 kn nean pojma al radi dobro...a sad sta ce izac u skoroj buducnosti to ce mo vidit al ova ideja da net i slika ide prek jedno kabela to ce bit dobro

Offline Gizmo.

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Đakovo/Osijek
  • Moj Skuter: Typhoon 50
  • Moja Kaciga: HJC CS-12N
Odg: HDMI
« Odgovori #11 : 15 Rujan, 2010, 01:27:40 »
ok to stoji, za veci brandwidth trebaju "protocniji" kablovi, ali ja sam mislio na usporedbu kablova koji koriste isti standard

možda ak očeš neš spojit kao dvbt reciver ili tak neke jeftine stvari ,ali ako se gleda full hd blue ray filmove ,igre na full hdu onda ti treba dobar kabel
nebih bas rekao da HDMI 1.2 nije u stanju prenjeti te podatke, jer jedan blue ray naslov ima...ajmo rec 50GB,a hdmi 1.2 ima protocnost od 4.95 Gbps iliti 0,61GBps (ako sam dobro izracunao xD)

Gledam sada na netu o tim kablovima i naidjem na ovo:
Citat:
In order to ensure that HDMI is the connectivity of the future, HDMI 1.3 has provisions to eventually double the bandwidth from 4.95 Gbps to 10.2 Gbps.
Citat:
Although, HDMI 1.3 has provision for up to 10.2Gbps, the transition will be gradual with the first devices available to achieve 6.75Gbps initially.
kakve ce to bestije od racunala i TVa biti potrebne da pokrecu takve filmove kad im prijenos podataka od 10.2 Gbps nije dovoljan :o

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: HDMI
« Odgovori #12 : 15 Rujan, 2010, 07:48:45 »
ok to stoji, za veci brandwidth trebaju "protocniji" kablovi, ali ja sam mislio na usporedbu kablova koji koriste isti standard
 nebih bas rekao da HDMI 1.2 nije u stanju prenjeti te podatke, jer jedan blue ray naslov ima...ajmo rec 50GB,a hdmi 1.2 ima protocnost od 4.95 Gbps iliti 0,61GBps (ako sam dobro izracunao xD)

Gledam sada na netu o tim kablovima i naidjem na ovo:kakve ce to bestije od racunala i TVa biti potrebne da pokrecu takve filmove kad im prijenos podataka od 10.2 Gbps nije dovoljan :o

cemu strah... dok mi na htv-u imamo bogovi su pali na tjeme, sam u kuci,glupave serije poput alejandra, fernanda, chicite i jozefine, uopce nema straha...
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9: