Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoč oko ispuštanja antifriza  (Posjeta: 5829 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zvons7

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 238
  • Spol: Muški
  • SR
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR
  • MojSetup: Hela
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #20 : 06 Rujan, 2010, 11:32:20 »
pa naravno, jer to blokira kruženje antifriza po rashladnom sistemu... Možeš skinuti oba crijeva i onda će ti sve iscuriti
Vozi pametno

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #21 : 06 Rujan, 2010, 12:48:37 »
pa naravno, jer to blokira kruženje antifriza po rashladnom sistemu... Možeš skinuti oba crijeva i onda će ti sve iscuriti

i kaj znaći da odšarafim  termostat van ,otvorim čep spremnika i skinem to crijevo s pumpe on da bi mi sto posto sve trebalo izač van , jel ima neš posebno oko ozračivanja da trebam znat ili samo odšarafim skroz ili sam malo taj srafič jel ima rupicu onda na kraju al sam s jedne strane sad neznam jel ga treba full skinut dole ili sam malo odšarafit jel sam skužio čim ga odšarafiš malo počne zrak izlazit naravno ak je gumica skinuta

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #22 : 06 Rujan, 2010, 19:04:50 »
za iozvadit termostat se treba skinut glava

skini crijevo sa glave i neka i tamo iscuri i mirna maraš



kad ces naljevat antifriz uli do vrha i odpusti odzracnik dok ne izađe sav zrak van, nalij vode uposudu koliko treba do max

napravi krug dok se ne ugrije (dok se termostat ne otvori) i kada stanes ponovno odzraci ako ima ista zraka

ponovno uli koliko fali vode do max i to je to


pisi ili antifriz ili antifreeze ne antifreze, ovi kmetovi ce se pocet bunit da si protiv frezanja zemlje  :icon_thumright:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #23 : 06 Rujan, 2010, 21:28:03 »
za iozvadit termostat se treba skinut glava

skini crijevo sa glave i neka i tamo iscuri i mirna maraš



kad ces naljevat antifriz uli do vrha i odpusti odzracnik dok ne izađe sav zrak van, nalij vode uposudu koliko treba do max

napravi krug dok se ne ugrije (dok se termostat ne otvori) i kada stanes ponovno odzraci ako ima ista zraka

ponovno uli koliko fali vode do max i to je to


pisi ili antifriz ili antifreeze ne antifreze, ovi kmetovi ce se pocet bunit da si protiv frezanja zemlje  :icon_thumright:

ma ovo zadnje sam napiso taman iz zatvora izašo cijelu noč nisam oka sklopio ,murja me klepila bez kacige 30-40 metara od doma sa totalno rastavljenim motorom i govorim im pa ne vozim sam se samo ugrijo motor i kreno pa stao za 40 metara i kaj je najbolje oni su mi došli kad sam ja motor bio na nogarama ja turriram da vidim do kud mi remenide i kaže kak su me vidli da sam došo do tud bez kacige i stao, i ne neka dva mlada debila još se počela bahatit nemreš im j#bote objasnit upeljam ih u dvorište pa kaj ne vidite da servisiram motor sam sam krenuo da mi novi antifreze uđe u sistem i opet ne ,pa kad sam ih upeljo u dvorište kažu kao odi po dokumente i vrata mi se od doma sama počnu zatvarat kad se likovi za utoke počeli hvatat hahaha nemreš vjerovat koji debili ono tak su mi živac digli j#bo sam im milu majko drotovsku u pm i ajmo u zatvor hahaha na cijelu noč zbog jebanja majki al to mi sudac oprostio dobio sam 1000kn za kacigu hahaha ode karb koji sam sad planiro uzet ovaj mjesec  :'(  :angry7:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifriza
« Odgovori #24 : 06 Rujan, 2010, 22:47:25 »
scooter tuning is not a crime  :dontknow: :laughing1: :laughing6:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifriza
« Odgovori #25 : 06 Rujan, 2010, 23:30:25 »
ma debili smeče prokleto nakrali se hdzovci i sad ovo smeče to naplačuje od sirotinje ,i nemreš ti objasnit debilima ono od mog dvorišta negdje 40-50 metara sam napravio i stao taman antifreze ispustio stavio novi i reko idem zagrijat motor i krenut da vodena pumpa posauga taj novi u sistem i nemeš to debilima nepismenima objasnit ,ono u životu kažnjavan nikad i oni mene u zatvor strpaju  ono fuj gadi mi se ova država totalno smeče cigansko  :angry7:

Offline zvons7

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 238
  • Spol: Muški
  • SR
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR
  • MojSetup: Hela
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifriza
« Odgovori #26 : 07 Rujan, 2010, 12:24:27 »
nažalost je tako, neko pošten će taj tren završiti u zatvoru i dobiti kaznu, a kriminalci, muljatori i smeće od ljudi će proći 5 puta bolje od tebe  ???
Vozi pametno

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifriza
« Odgovori #27 : 07 Rujan, 2010, 12:44:12 »
 :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :happy6: :happy6: :happy8:
ti si jako jako cudan lik
mijenjao si sve zivo, a nemos ono potpuno banalne stvari uraditi  :laughing6:
prestani barem lagati  :icon_thumright:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifriza
« Odgovori #28 : 07 Rujan, 2010, 13:12:39 »
:toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :happy6: :happy6: :happy8:
ti si jako jako cudan lik
mijenjao si sve zivo, a nemos ono potpuno banalne stvari uraditi  :laughing6:
prestani barem lagati  :icon_thumright:

ajde ono odjebi lagano debilčino maloumna cijeli novi prijenos sam usput stavio dok mi je podnica bilo dole ,uz mijenjanje antifreza ,malossi mhr v2008 mutivar,kevlar,deltu i wing bell sam bubnuo gore  :fy:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifriza
« Odgovori #29 : 07 Rujan, 2010, 13:23:29 »
bez skidanja dekla si to mijenjao, samo si skinuo podnicu  ??? ::)
aj napisi nam manual kako to uraditi .. da mi skratis posao oko odvijanja i zatezanja dekla..
inace dobar setup, ali za to trebas odviti onaj termostat na cyl  :toothy12: :toothy12:
daj jbt, ako si sve to radio, onda bi trebao i ove sitnice moci, najvise sam ti ovo prije rekao jer si sam izvalio da si vise lezaja i radilica (rotora ) zamijenio nego pola foruma zajedno.., ono, na tomosu isti k, na elektromotoru malo drugacije, ali nikakav problem nije ni to. cak je na njemu lakse...
HVALITE ME USTA MOJA, KADA DRUGI NECE ...
radis sve perfektno, odakle ti onda provala da je termostat onaj sarafic za odzracivanje i pitas ima li jos koji... , prvo zelis biti 100% siguran u ono sto radis, pa onda to uraditi, skinuo si donje crijevo vjerojatno sa vodene, i skuzio da antiFRIZ ne ide... meni se cini da nisi bio siguran u ono sto radis,  ::)

ako se zelis svadjati... samo cu iz tvojih tekstova vaditi tvoje provale.. jer doletis na forum, 3 teme otvoris za pomoc, 5 dana ti ljudi govore savjete, valjda si nesto od toga skuzio, i nakon 2 sata vec se kur**s po tehnici i pametujes nesto... ako si sve to radio sto kazes, ne vidim nekakvi problem onda...
takvih je u zadnje vrijeme ogromno na forumu, potpuni padobranci koji su svu pamet svijeta pokupili...

Do citanja  :hello:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifriza
« Odgovori #30 : 07 Rujan, 2010, 14:13:46 »
LOL

glavni ste
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifriza
« Odgovori #31 : 07 Rujan, 2010, 14:50:51 »
bez skidanja dekla si to mijenjao, samo si skinuo podnicu  ??? ::)
aj napisi nam manual kako to uraditi .. da mi skratis posao oko odvijanja i zatezanja dekla..
inace dobar setup, ali za to trebas odviti onaj termostat na cyl  :toothy12: :toothy12:
daj jbt, ako si sve to radio, onda bi trebao i ove sitnice moci, najvise sam ti ovo prije rekao jer si sam izvalio da si vise lezaja i radilica (rotora ) zamijenio nego pola foruma zajedno.., ono, na tomosu isti k, na elektromotoru malo drugacije, ali nikakav problem nije ni to. cak je na njemu lakse...
HVALITE ME USTA MOJA, KADA DRUGI NECE ...
radis sve perfektno, odakle ti onda provala da je termostat onaj sarafic za odzracivanje i pitas ima li jos koji... , prvo zelis biti 100% siguran u ono sto radis, pa onda to uraditi, skinuo si donje crijevo vjerojatno sa vodene, i skuzio da antiFRIZ ne ide... meni se cini da nisi bio siguran u ono sto radis,  ::)

ako se zelis svadjati... samo cu iz tvojih tekstova vaditi tvoje provale.. jer doletis na forum, 3 teme otvoris za pomoc, 5 dana ti ljudi govore savjete, valjda si nesto od toga skuzio, i nakon 2 sata vec se kur**s po tehnici i pametujes nesto... ako si sve to radio sto kazes, ne vidim nekakvi problem onda...
takvih je u zadnje vrijeme ogromno na forumu, potpuni padobranci koji su svu pamet svijeta pokupili...

Do citanja  :hello:


pa možda jel nikad u životu nisam mijenjao antifreze na skuteru i ovo mi je prvu skuter u životu , a ležaja jesam zamijenio brijem više nego tu cijeli forum zajedno računaj si dvije godina rada svaki dan po bar 5 elektro motora   :icon_tongue: ,kaj ja znam jel ima još koji termostat prvi put mijenjam antifreze na skuteru u životu, a prijenos sam ziher stavio samo sa skinutom podnicom to sam rekao zato jel mi je podnica prije smetala nisam mogo doč do nekih šarafa dekla ,naravno da sam deklo skinuo  :hello: na koju foru bi opče došo do varijatora, sa skuter centra sam uzeo cijeli alat potreban za to doma složit , i kao prvo ja se nisam kurčio tu na forumu nikad tebi ak je to kurčenje kaj sam radio 2 godine  na elektro motorima ok







« Zadnja izmjena: 07 Rujan, 2010, 14:55:32 funkyzg26 »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifriza
« Odgovori #32 : 07 Rujan, 2010, 14:58:58 »
nemoj tako se udarati u prsa, ja recimo nemam nista od toga alata sa slike, a sve skidam i montiram bez ikakva fusa.. samo treba se znati snaci ....
dalje, namjenjao sam se ja lezaja, semeringa i ostalih sranja po tomos motorima (pumpe, pente, prskalice,motori, pa traktori ..)
nisam govorio da nisi radio, ali ima sigurno na forumu ljudi koju su mehanicari i rade pun k godina sve to...  :icon_thumright:
ako si radio toliko godina sve to, pa valjda imas neko znanje da bi sve to sam uradio... jbt, ja recimo radim oko 2t motora i nekada oko automobila promijenim neke stvari, ali opet da mi dodje 4t, opet bi napravio sve kako treba.. samo trebas pamtiti kako je nesto bilo, i logikom zakljuciti kako neke stvari funkcioniraju..

Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifriza
« Odgovori #33 : 07 Rujan, 2010, 15:11:00 »
ne naplačuje se znanje jel kolko vidim tu je znanje besplatno svi svima pomažu , čitam tu sve i vidim svi su tu naplačivali svoj rad ili htjeli naplatit , mislim neke nauke rastavit dvotaktni motor ono malo dijete ga rastavi i sastavi samo tom malom dijetetu treba alata kak se kaže bez alata nema zanata ili kak več  :drunken_smilie: hahaha četverotaktni su druga priča njih nisam nikad rastavljo nit radio s njima mogu ja ovog svog bez beda solo rastavit il složit mu mašinu al me paranoja da ne sj**** neš haha samo zato oču imat nekog pored sebe ko je slago repliku prije i zna na kaj treba pazit il kak ovo ono složit , zato kaj najbolje platit nekog s foruma +cuga hrana cijeli dan i složeno , i to ti meni sve govori ja ču sam napravit ak neko nezna možeš ti njemu govorit cijeli dan ak dečko nezna s alatom il je debil što se tiče mehanike to se moš jebat neče ga složit nikad vjeruj mi  :icon_thumright:  haha

a tebe muci antiFREZE i "duboki" sarafi  :toothy12: :'(

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifriza
« Odgovori #34 : 07 Rujan, 2010, 15:52:42 »
a tebe muci antiFREZE i "duboki" sarafi  :toothy12: :'(

još jedan malouman hahahaha  :thefinger:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifriza
« Odgovori #35 : 07 Rujan, 2010, 17:49:57 »
pickice...sve do jednoga


:thebirdman:


kaj se prepirete koji rac

SKUTER SE NE VOZI PO FORUMU NEGO PO CESTI

Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifriza
« Odgovori #36 : 07 Rujan, 2010, 22:56:51 »
pickice...sve do jednoga


:thebirdman:


kaj se prepirete koji rac

SKUTER SE NE VOZI PO FORUMU NEGO PO CESTI



ma vidiš da si su zabrijali dečki umjesto da pomognu tu se prave pametni , ja kao prvo nikad nisam reko da znam nešto o skuterima , prvo što sam reko kad sam došo na forum tu reko sam da nemam pojma o skuterima i da nikad nisam imo skuter i da nisam imo motor zadnjih 10 godina ko klinac promijenio 5 tomosa , neznam kaj briju valjda im je krivo kaj sam popravljo elekromotore hahaha ,gle meni je stari elektromehaničar ima radionu za popravak svega kaj radi na struju ,i ja sam elektrotehničar popravljam elektromotore,klime,frižidere,veš mašine bojlere uglavnom sve kaj radi na struju od svoje 12 godine ,trenutno radim u servisu za kompove zadnjih par godina , uglavnom znam s alatom i s mehanikom , a o skuterima nemam pojma zato i jesam tu i pitam kad neznam nešto , nego čok ne kužim kak ovo može blokirat i odblokirat protok antifriza

http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621638991632&target=productdetail&category1=A%3AA_APRILIA%3AA_APRILIA_SR50R&category2=CAT%3ACAT_KUEHLUNG

to je sam senzor za temperaturu ne kužim nije da ima neki bimetal u sebi pa da se pomiče pa da može blokirat protok bar ja to ne vidim na slici  :icon_scratch:

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifriza
« Odgovori #38 : 07 Rujan, 2010, 23:01:52 »
ovaj prvi je senzor i ima bimetal preko kojeg ocitava temperaturu , a ovaj drugi link je taj termostat, on ti kako se penje temp postupno se otvara i tako propusta rashladnu tekucinu..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline _r0bi_

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1396
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 500ie
  • Moja Kaciga: Scorpion
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifriza
« Odgovori #39 : 07 Rujan, 2010, 23:02:24 »

http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621638991632&target=productdetail&category1=A%3AA_APRILIA%3AA_APRILIA_SR50R&category2=CAT%3ACAT_KUEHLUNG

to je sam senzor za temperaturu ne kužim nije da ima neki bimetal u sebi pa da se pomiče pa da može blokirat protok bar ja to ne vidim na slici  :icon_scratch:

...to ti ja samo indikator za temperaturu koji ide na cilindar... :laughing7:
...ispravite me ak grijesim...
_M.r. Team Valpovo_