Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoč oko ispuštanja antifriza  (Posjeta: 5907 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Pomoč oko ispuštanja antifriza
« : 03 Rujan, 2010, 20:48:15 »
pozz evo taman danas reko da ču ispustit antifreze skinem podnicu i reko da odspojim crijevo sa pumpe kad ono ima onaj k za stezanje (zaboravio sam kak se zove podsjetite me) bez šarafa samo znači sa nekim limičem stisnuto (onak ko preavinuto sam izgleda prvi put to vidim tak) sad neznam ak to skinem onda to nemrem vratit nazad moram ič kupit novi sa šarafom i promjerom tog crijeva , jel zna neko kak se odpušta taj k za stezanje evo slike koje sam uspio uslikat






« Zadnja izmjena: 06 Rujan, 2010, 19:12:41 SlowRider »

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #1 : 03 Rujan, 2010, 20:50:32 »
pozz evo taman danas reko da ču ispustit antifreze skinem podnicu i reko da odspojim crijevo sa pumpe kad ono ima onaj k za stezanje (zaboravio sam kak se zove podsjetite me) bez šarafa samo znači sa nekim limičem stisnuto (onak ko preavinuto sam izgleda prvi put to vidim tak) sad neznam ak to skinem onda to nemrem vratit nazad moram ič kupit novi sa šarafom i promjerom tog crijeva , jel zna neko kak se odpušta taj k za stezanje evo slike koje sam uspio uslikat

to ti limarska selna,kupi obicnu i stavi natrag

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #2 : 03 Rujan, 2010, 21:34:05 »
to ti limarska selna,kupi obicnu i stavi natrag

ok znači ovu šelnu nit nemrem vratit nazad ak ju skinem to sam si i mislio ,pa jbte samo problemi s ovom apriliom hahaha , prvo me deklo jbe nemrem doč do nekih šrafa probo sam s brdo ključeva i nasadnih ključeva preusko oko šrafa a moje gedore su prevelke ili ti oni nasadni dijelovi ,pa sad ovo hahaha koji su likovi ti talijani  :angry7:

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #3 : 03 Rujan, 2010, 21:50:40 »
ok znači ovu šelnu nit nemrem vratit nazad ak ju skinem to sam si i mislio ,pa jbte samo problemi s ovom apriliom hahaha , prvo me deklo jbe nemrem doč do nekih šrafa probo sam s brdo ključeva i nasadnih ključeva preusko oko šrafa a moje gedore su prevelke ili ti oni nasadni dijelovi ,pa sad ovo hahaha koji su likovi ti talijani  :angry7:
Milsim da ju mozes vratit(ako su to re na koje mislim),samo trebas nategnit ko konj,tj.skoro ih je nemoguce vratit  :happy3:
ja sam kupio za 10 kn cini mi se u tokicu 6 velkih i 4 male šelne,nije veliki izdatak
kaj se tice šarafa uzme se cjevasti nastavak za gedoru  :toothy3:

Majstore,jucer si u dgancek-ovoj(tak nekaj) temi piso da bi dijete moglo promijenit radilicu,uostalom pogledaj u toj temi.A sad te muce "dugoki" sarafi  :jerk:

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #4 : 03 Rujan, 2010, 21:59:40 »
Milsim da ju mozes vratit(ako su to re na koje mislim),samo trebas nategnit ko konj,tj.skoro ih je nemoguce vratit  :happy3:
ja sam kupio za 10 kn cini mi se u tokicu 6 velkih i 4 male šelne,nije veliki izdatak
kaj se tice šarafa uzme se cjevasti nastavak za gedoru  :toothy3:

Majstore,jucer si u dgancek-ovoj(tak nekaj) temi piso da bi dijete moglo promijenit radilicu,uostalom pogledaj u toj temi.A sad te muce "dugoki" sarafi  :jerk:

ne muče me šarafi nego deklo je preblizu tih šrafa i sve moje osmice na nasadnim ključevima su pre široke ma skoro sve ih skinem 3 komada me jebu moram na onak šrafciger nataknut  osmicu (neku full usku) nač il kupit a nemam prebijene pare do plače ,jel ovo sve kaj ja trenutno imam nemre do ta 3 šrafa a nemam kljčeve od radionice stari mi u vikendici več sam lud čekam ga tjedan dana da dođe radi šaropolke ili škure nove , ič ču ja isto do tokiča sutra ujutro imam taman 10 kuna do desetog valjda če mi dat jednu šelnu tog promjera hahahaha

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #5 : 03 Rujan, 2010, 22:48:17 »


Majstore,jucer si u dgancek-ovoj(tak nekaj) temi piso da bi dijete moglo promijenit radilicu,uostalom pogledaj u toj temi.A sad te muce "dugoki" sarafi  :jerk:

pa ja ko dijete i jesam zamijenio više radilica nego pol ljudi tu na forumu zajedno , samo radilica "rotora" na elektro motoru računaj si dvije godine rada i svaki dan po najmanje 4-5 elektro motora vidio sam i promijenio tolko ležaja kolko ih ti u životu nečeš vidjet a ne zamijenit samo da se razumijemo  :jerk: , a sam moju apriliju neču rastavljat jel mi je ovo prvi skuter ikad i još se ne kužim tolko dobro u nju makar bi ju ja mogo bez beda rastavit i složit nazad al nemam para da kupim dijelove u slučaju da sj**** neš , samo zbog tog kad ču slagat termogrupu i novu radilicu oču imat nekog ko je to radio prije pored sebe , jedino u kaj sam ja siguran da ču dobro napravit su tomosi kod njih je sve jednostavno promijenio sam ih 5 ko klinac i slago si ih sam   :icon_tongue:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #6 : 04 Rujan, 2010, 09:42:25 »
odcvikaj tu šelnu, stavi običnu.. nemoj uzimat jeftine šelne za 3kn nego jake.. ja sam potrgao nekoliko iz tokića i onda kupio inox šelne i sve je 5..

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #7 : 04 Rujan, 2010, 09:50:47 »
pa ja ko dijete i jesam zamijenio više radilica nego pol ljudi tu na forumu zajedno , samo radilica "rotora" na elektro motoru računaj si dvije godine rada i svaki dan po najmanje 4-5 elektro motora vidio sam i promijenio tolko ležaja kolko ih ti u životu nečeš vidjet a ne zamijenit samo da se razumijemo  :jerk: , a sam moju apriliju neču rastavljat jel mi je ovo prvi skuter ikad i još se ne kužim tolko dobro u nju makar bi ju ja mogo bez beda rastavit i složit nazad al nemam para da kupim dijelove u slučaju da sj**** neš , samo zbog tog kad ču slagat termogrupu i novu radilicu oču imat nekog ko je to radio prije pored sebe , jedino u kaj sam ja siguran da ču dobro napravit su tomosi kod njih je sve jednostavno promijenio sam ih 5 ko klinac i slago si ih sam   :icon_tongue:
to sto si ti mjenjao, rotor, nije nimalo slicno izmjeni radilice :icon_thumright:

u bauhausu si kupi T8 (kljuc u obliku slova T sa zglobnim nastavkom 8) i rjesio si se muka

ispod 50kn je sigurno
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #8 : 04 Rujan, 2010, 12:07:15 »
to sto si ti mjenjao, rotor, nije nimalo slicno izmjeni radilice :icon_thumright:

u bauhausu si kupi T8 (kljuc u obliku slova T sa zglobnim nastavkom 8) i rjesio si se muka

ispod 50kn je sigurno

jako je slično izmjeni radilice očito neznaš kakvih sve elekro motora ima ,radilica u motoru se vrti oko svoje osi isti k se dešava sa rotorom u elektro motoru nema tu neke nauke , jedino što radilica u motoru pokreče klip to je jedina razlika  :icon_thumright: po meni još je jednostavnije zamijenit radilicu nego rotor kolko vidim ,samo grijanje i hlađenje i to sve upadne na svoje mjesto imaš par šrafa i to je to , dok u elektro motorima mi smo imali pa mali milion cijevi vanjskog promjera ležajeva i onda smo ih tak nabijali nutra  :icon_thumright:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #9 : 04 Rujan, 2010, 12:14:37 »
jako je slično izmjeni radilice očito neznaš kakvih sve elekro motora ima ,radilica u motoru se vrti oko svoje osi isti k se dešava sa rotorom u elektro motoru nema tu neke nauke , jedino što radilica u motoru pokreče klip to je jedina razlika  :icon_thumright: po meni još je jednostavnije zamijenit radilicu nego rotor kolko vidim ,samo grijanje i hlađenje i to sve upadne na svoje mjesto imaš par šrafa i to je to , dok u elektro motorima mi smo imali pa mali milion cijevi vanjskog promjera ležajeva i onda smo ih tak nabijali nutra  :icon_thumright:

Pa sto te onda sprecava da si sam promijenis radilicu?

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #10 : 04 Rujan, 2010, 12:19:00 »
Pa sto te onda sprecava da si sam promijenis radilicu?

paranoja da ne sj**** neš ovo mi je prvi skuter i nisam nikad radio na skuteru nit rastavljo te piaggio blokove ,oču imat nekog pored sebe ko je to radio prije da se složi kak spada odma i to je to

nego alfa tu sam naveo par karbova sad na plači ču uzimat karb koji mislim stavit na repliku 70cc kaj misliš da je najbolje

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,39344.0.html

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #11 : 04 Rujan, 2010, 19:47:56 »
Pa sto te onda sprecava da si sam promijenis radilicu?

e da i sprečava me još to što sam perfectionist moram znat sve o svemu što radim ako nisam u nešto 100% siguran neču opče dirat , kad  ja radim radim kako spada u mora bit sve savršeno a to nije samo u slaganju motora u svemu  što radim mora bit perfektno :icon_thumright: a pošto skutere nikad nisam rastavljo i nisam siguran u par stvari da bih 100% dobro napravio neču sam dirat , eto sam jedamput da negdje vidim da neko rastavi cijeli motor i da vidim neke stvari koje me zanimaju i u koje nisam siguran onda bi bez straha krenuo sam al ovak me paranoje šoraju  :icon_thumright:


e da i da se vratim na temu na koju foru funkcionira onaj šaraf za ozračivanje cilindra kaj kad idem ozračit jel se treba odšarafit cijeli šaraf ili samo skinut onu gumicu na vrhu šarafića  :icon_scratch:

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #12 : 04 Rujan, 2010, 20:04:30 »
pa odšarafljuješ ga,trebo bi puštat zrak,poslje baca vodu van,onda zašarafiš i to je to.Kaj nikad nisi niš ozrdacival? :happy3:

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #13 : 04 Rujan, 2010, 20:33:11 »
pa odšarafljuješ ga,trebo bi puštat zrak,poslje baca vodu van,onda zašarafiš i to je to.Kaj nikad nisi niš ozrdacival? :happy3:

lol svi moji motori su bili tomosi i svi redom zrakom hlađeni  :laughing6:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #14 : 05 Rujan, 2010, 02:55:07 »
lol svi moji motori su bili tomosi i svi redom zrakom hlađeni  :laughing6:

a motori sa rotorom? Nisi ih nikada odzracivao :toothy3:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #15 : 05 Rujan, 2010, 10:23:00 »
a motori sa rotorom? Nisi ih nikada odzracivao :toothy3:
:toothy11:

nope...sve zracnjaci
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #16 : 05 Rujan, 2010, 11:20:03 »
a motori sa rotorom? Nisi ih nikada odzracivao :toothy3:

odi si nađi neki elektro motor uključi ga u struju i nasipaj si antifriza nutra  :icon_thumright: pa se javi kakvo je iskustvo bilo naravno ako preživiš hahahahahaha :rofll:

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #17 : 05 Rujan, 2010, 14:39:21 »
pa nemreš vjerovat odspojim ja sa vodene pumpe to crijevo i otvorim spremnik kak je reko majstor tamo , i ne izađe možda pol litre antifreza ,dok je meni reko mehaničar u ami tradu ma sve če ti izač i iz cilindra i iz spremnika sam to odspoji i to je to, kad ono gledam ja u spremnik ima još bar dva deci nutra probo vratim ja to crijevo nazad upalim motor sam na pol minute pa opet skinem reko možda če još izač ono ništa , reko valjda je to to ,sad nasipam ja novi antifreze u spremnik sam mislim jedno 8 deci kolko je bilo do vrha otvorim vijak za prozračivanje na glavi meni odma antifreze počeo izlazit nema zraka opče , i onolko kolko sam ja antifreza nalio u spremnik tolko ga je i ostalo u spremniku ja sam očekivo da če bar pola posaugat u sistem pomoč pls jel sam ja neš krivo napravio il kaj  :help:
« Zadnja izmjena: 05 Rujan, 2010, 14:41:54 funkyzg26 »

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #18 : 05 Rujan, 2010, 21:01:28 »
kad je zatvoren termostat biseru

Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko ispuštanja antifreza
« Odgovori #19 : 06 Rujan, 2010, 11:14:20 »
kad je zatvoren termostat biseru



nemoj me j ono na glavi onaj šrafič(termostat) da neda da cijeli antifreze izađe van il ima još koji  ???