Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Keeway Matrix - Madness  (Posjeta: 31392 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Keeway Matrix - Madness
« : 01 Rujan, 2010, 13:56:18 »
Zadnjih meseci sam radio jednom drugaru Matrix-a. On nije sa ovog foruma pa ću ja predstaviti ovaj projekat..

Setup je:
Stage6 racing AC - ported transfers 133,8/129,5
Stage6 TM24 carburetor + S6 drag air filter
Stage6 big Valve intake system
Motoforce Evolution HPC crank
SKF 6204 C4 + Cotreco
MHR 12x16x16 end needle bearing
Kiesler second gears 14/43
Malossi primary gears 14/42
Malossi Multivar
Malossi Kevlar belt
Malossi Torque driver
Stage6 R/T clutch 107mm
Stage6 R/T bell 107mm
MVT Millenium Ignition
Yasuni Carrera 20 exhaust
Koso RX1N multimeter
RMS Oversize 200mm brake disk
Stage6 brembo type calliper
Hebo brake hose
Michelin Pilot sport 120/130 tire


Vrlo je komplikovano u jednoj rečenici reći, dobili smo zlatnu sredinu starta, ubrzanja, lagane vožnje kroz grad bez rezonance , i krajnje brzine... Maksimalna brzina se poklapa sa GPS-om 1:1








« Zadnja izmjena: 01 Rujan, 2010, 13:59:17 mmario73 »

Offline MIKSETA

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1094
  • Spol: Muški
  • Ona me je ostavila...sutnula u muda moga srca.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gostivar-Mak
  • Moj Skuter: Gilera Runner VXR 20
  • Moja Kaciga: 中国 i AGV
  • MojSetup: Seriski
  • MojSpuh: Seriski
Odg: Keeway Matrix - Madness
« Odgovori #1 : 01 Rujan, 2010, 14:39:01 »
 :notworthy: :uuuu:
Hocu i moj CPI da ide ovako  :happy8:
Svaka cast

Offline Deny

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Keeway Matrix - Madness
« Odgovori #2 : 01 Rujan, 2010, 16:12:13 »
Predobro ulozeno puno para i truda  :headbang: :headbang:
ride it your way !

da imam pare odma bi ga uz'o !

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Keeway Matrix - Madness
« Odgovori #3 : 01 Rujan, 2010, 16:16:15 »
ma fenomenalno,picikato

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Keeway Matrix - Madness
« Odgovori #4 : 01 Rujan, 2010, 20:27:00 »
Opet polemika odakle početi... Madness je poslao motor još u rano proleće, međutim nije se stizalo početi... Prvo lepše vreme i veliko spremanje, Matrix je dobio malo vode.. ovde su neke slike kako je izgledao

datumi slika 06.03.2010.










Na njemu je od setup-a pristiglo

Stage6 racing AC -cilindar
Motoforce Evolution -radilica 16mm
Dellorto PHBG19 -karb
Malossi primarni -prenos
MVT millenium -paljenje
Stage6 PRO -auspuh
Malossi multivar -variomat 16mm
Malossi Delta 112mm -kvačilo
Stage6 R/T 112mm -zvono
Bando remen -fabrički

Michelin Pilot gume











Meni se svideo, to mi je za početak bilo vrlo važno, stigla je uz njega i kutija sa propratnim delovima, posle punjenja akumulatora ustanovio sam da alarm i daljinski rade perfektno, samo motor nema šanse upaliti, nisam se ni trudio previše, nema filtera za vazduh, tako da to nije bitno....

za prvo vreme smo se dogovorili da se poruče sledeći delovi

Kiesler Sekundarni prenos 14/43 -sa osovinom točka, za CPI i kineze
Malossi Kevlar 804x17,5 -remen za Piaggio Free odnosno plafon za kineze koji je upotrebiv
Malossi Torque drive -33mm proveren prečnik osovine
Yasuni Carrera 20 -posle dužeg razmišljanja, minareli tip
Ležajevi radilice SKF6204 C4 + Corteco semerinzi -u BGM pakovanju
Stage6 R/T 107mm -kvačilo , zvono je bilo u kutiji Madness je već ranije kupio 107mm R/T
Stage6 TM24 -kratki karburator sa flat šiberom kopija Mikunija
Stage6 dizne 125-148 -neophodno pakovanje za TM-e
Stage6 drag Air filter -44mm ja se nadam da će stati pod masku
Stage6 big intake -veliko metalno usisno grlo sa piramidom i velikim usisnom lamelicama


Višak delova je otišao na tezgu, rasklapanje je usledilo, sve plastike dole, osim instrument table, i sajla za chok se morala demontirati...Motor na radni sto i sve dole....
« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2010, 19:01:56 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Keeway Matrix - Madness
« Odgovori #5 : 01 Rujan, 2010, 20:29:08 »
Vrlo interesantan slučaj cilindra, ovde se vidi da je stub na izduvnom kanalu odrađen u minus, i to je OK, ozbiljnije firme misle na zagrevanje tog dela, pa da upravo ovde ne bi zalepio klip usled preteranog širenja, stub je na nikasil delu dorađen.. Ovde ću napomenuti da sam sa Airsal T6 cilindrom upravo ovde imao problem i da je klip jednostavno pokidao nikasil u gornjem delu stuba... Noviji tip Airsal-a već ima tu doradu, moj prvenac nije imao...

Međutim vidi se i greška u nikasilu, iznad leve površine otvora, sad da li je to ručni rad pa je malo dijamant skliznuo ili mašinska greška ne znam , vidi se i na ostalim slikama, nikasil nigde nije napuknut, samo je malo pobrušen na pogrešnom mestu...

datumi slika 28.03.2010.










Ovde se vidi i lagani otisak na klipu da je povučen, nije strašno nema nekog ozbiljnijeg ožiljka, ali se da primetiti da je hteo da lepi...





Isto sam primetio i malena oštećenja na glavi u vidu tačkica, kao i na čelu klipa, dugo sam razmišljao da li je moglo nešto da upadne ili je to nikasil prašina koja je otpala sa dela cilindra, mada nelogično jer ako je pobrušeno pogrešno onda tog nikasila tamo više nema, pa nema ni šta da otpadne...







« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2010, 19:02:21 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Keeway Matrix - Madness
« Odgovori #6 : 01 Rujan, 2010, 20:31:16 »
Madness je vozio test rolnice, ali su falile plastične kapice.... Naslage na variomatu su popravljive, mesing je na sve strane, ali se da ispolirati.... Isti je slučaj i unutar dekle, mesinga na sve strane

datumi slika 29.03.2010.








I evo ovde se vidi da je semering na osovini radilice krivo postavljen, i da ima ulaska falš vazuha podosta... Verovatno je ulazilo i nešto mesingane prašine u prostor radilice i cilindra prilikom vakuma...









Magnet nije dobro pritegnut, posumnjao sam i u oštećenost kajle na radilici, mada MVT ima baš duboke kanale...





Na zaptivaču kod prenosa se vidi da nije postavljen kako treba i da je moguće da je ovde curilo ulje, Madness se žalio da mu zadnja kočnica ne radi nikako... moguće je da je ovde bilo dodatnog podmazivanja, nisam siguran...





« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2010, 19:02:46 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Keeway Matrix - Madness
« Odgovori #7 : 01 Rujan, 2010, 23:20:36 »
Prvi radovi su usledili na bloku, znao sam da postoje odstupanja na sastavima prelivnih kanala, čak i kod minareli bloka, a ponajviše kod PRC mina replike, usledilo je ostavljanje otiska....Ovde sam se poslužio sa crnom grafitnom masti...

datumi slika 21.04.2010.






kasnije sam obeležio sa iglicom meru do koje treba brusiti, i izmerio koliko prostora za širenje imam u samom odlivku





sa unutrašnje strane se merilo šublerom pa su mere prenešene na spoljnu stranu, ivice zida obeležene su markerom, očigledno ja da mi preostaje oko 2-3mm zida ukoliko izađem u meru koju cilindar zahteva





ovako izgledaju blokovi pre obrade, manji blok sam već krenuo da radim, postupak je poznat, prvo rukom sa grubljim brusnim papirima, kasnije sa finijim, dosta sam se služio malim biax-om i rotacionim šmirglama, čak sam i spremio dve osovine sa finijim rotacionim papirima jer mi je tako brže išlo, ....







veliki blok sam otvorio do ove mere, ostavio sam 0,5mm rezerve da bi finim brusnim papirima mogao još malo otvoriti... i posao završiti u meru

datumi slika 23.04.2010.




ovako izgledaju blokovi posle 1000-ke radio sam uz pomoć WD40 tankog ulja, nisam hteo ovde sa vodom da se mažem, efekat je isti, bez ulja brusni papir 1000 postaje začepljen i neupotrebiv posle 2 min







ovde sam završio sa 1500 i na kraju sa polir pastom, prvo za crvenom onom grubljom, kasnije za zelenom, ne znam koje su gradacije u pitanju, radio sam sve sa biax-om i filc nastavcima

datumi slika 05.05.2010.


 

..blok je odneo dosta dana, dok nisam postao zadovoljan ukupnim rezultatima...







usledile su i provere, više puta sam stavljao cilindar i kontrolisao sastave sa prelivnim kanalima, mada ovo nije 100% precizno jer cilindar ima mesta da se prošeta kada je samo na dva brezona naboden, tako da je efekat potpun tek kada se blok sklopi i tada proveri prolaznost sa cilindrom, može da se koristi ta grafitna mast ponovo i uzima  otisak više puta...





vidi se da štrči unutrašnjost prelivnih u samom cilindru, ovo sada neću raditi, cilindar želim da testiram u fabričkim merama, optimizacije i analize samog cilindra ostavljam za kraj





i usisna strana je ravnopravno odrađena, mešanje goriva i vazduha će se odvijati u usisnom grlu koje nije polirano i prilikom prolaska kroz lamelice, sve ostalo mi je bitno da bude perfektno prolazno..



« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2010, 19:04:11 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Keeway Matrix - Madness
« Odgovori #8 : 02 Rujan, 2010, 09:17:54 »
Na red je došla ugradnja sekundarnog prenosa, ovaj Kiesler 14/34 deluje vrlo ozbiljno, a još bolje je što se isporučuje sa osovinom točka pa je plug and play... Meni se ponajviše svidela ideja da zamenim kinesku osovinu točka koja je originalnom slučaju malo zarđala, opet za ove brzine očekujem neki bolji kvalitet čelika...

Na slikama se vidi da su u Kiesler izvedbi zupčanici olakšani, presa je morala da radi svakako jer je na prenosniku kod Madness-a već montiran Malossi primar, pa je njegov par trebalo preseliti na Kiesler prenosnik..

datumi slika 06.05.2010.



evo originalni par kod kineza
Primar 13/52 odnos 4.000
Sekudar 13/44 odnos 3.384

izmenjeni parovi
Malossi primar 14/42 odnos 3.000
Kiesler sekundar 13/43 odnos 3.071



vidimo da je primar doneo 25% a sekundar 9.25% pa će ukupno produženje biti 32%, obzirom da se motor projektuje za 12000 obrtaja sa dugim remenom, nadam se da će biti dovoljno... mada poznavajući kineze rekli bi ljudi prenosa nikad dosta...


dalje je usledilo ubacivanje SKF 6204 C4 ležaja i Corteco novih semeringa iz BGM pakovanja, uglavnom je operacija zagrevanja bloka bila dovoljna, ležajeve nisam morao posebno hladiti, blagim kuckanjem preko plastike ušli su na mesto bez problema









radilica je sklopljena, rastojanje prema levoj i desnoj polovini bloka nije sasvim jednako, jednostavno tu joj je mesto, istom metodom zagrevanja ležaja fenom za skidanje farbe, radilica je ušla uz blago kuckanje, opet preko plastike...  okreće se rukom lagano bez napona...

datumi slika 07.05.2010.








imao sam malo problema sa poslednjim šrafom za pritezanje bloka gore kojem je navoj u bloku pokidan bio... preostalo mi je da izradim nešto duži šraf koliko još zavoja u rupi ima, nekih 3mm, i da ga fiksiram dodatnim lepkom za navoje... svi šrafovi pritegnuti na 1,2 Kps-a, tnx Cvele za info..
« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2010, 19:05:18 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Keeway Matrix - Madness
« Odgovori #9 : 02 Rujan, 2010, 09:20:51 »
Na red je došlo merenje zapremine glave.. ok znam za preporuku Stage6-a da squish treba namestiti na 0,5-0,6mm za racing seriju, ali želim proveriti situaciju, prvi put se srećem sa klipom koji nema ispupčeno čelo, a gde je zapremina glave značajno smanjena....

datumi slika 19.05.2010.




vidimo da je zapremina odlivene tečnosti 4,5cl, klip se u GMT penje do same ivice cilindra, ostaje dakle squish koji proizilazi iz debljine zaptivača, kosina squish band-a je vrlo mala reklo bi se da je nema....





dakle ako nema squish-a proizilazi da je kompresioni odnos 16,5:1.. nigde nisam pronašao koji stepen kompresije preporučuju za ovu termogrupu 14,5:1 je na 0,36mm squish-u, podesiću prvi squish na 0,4mm i idemo dalje u testiranje....

usledilo je merenje uglova kanala sa 0,4mm squish-em, naravno imam i portmapu, ali manualni rad nikada ne izostaje... usput čelo klipa je ispolirano,...







ovde otvara izduv....





uglomer kaže 190 stepeni za izduv... prelivni su na 125 svi podjednako





na red je došlo i MVT paljenje, nema mnogo filozofije, postoje dve pozicije na statoru H i V, mi koristimo H za motore sa horizontalnim cilindrom... u samom magnetu postoje dva kanala, A i D ... kanal A koristi se u kombinaciji sa Analogno promenljivim CDI -jem koji dolazi u kompletu sa MVT-om, D je ukoliko se MVT spreže sa Digimax modulom koji ima Eprom i unapred uprogramirane tri krive paljenja, koje se spolja mogu podešavati malim dip switchevima... Digimax se kupuje posebno za 150e...

« Zadnja izmjena: 04 Rujan, 2010, 00:34:49 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Keeway Matrix - Madness
« Odgovori #10 : 02 Rujan, 2010, 09:22:15 »
na red je došla izmena torque drive-a, malossi , nama dobro poznat sa dva ugla za opterećenje kontra opruge 36 i 38 stepeni je minareli tip, debljina osovine 33mm je identična sa mina mašinama....tako da na keeway paše mina torque....

datumi slika 19.05.2010.




počeću sa žutom malossi kontra oprugom, pa ćemo videti gde se nalazimo





sledi dalje montiranje kvačilo Stage6 R/T 107mm i Stage6 R/T zvono .... deluje idealno, ferode na kvačilu ne štrče...







pomoć je pristigla, pa je dalje slaganje završio Daniel

datumi slika 26.05.2010.






iii na kraju magnet





posle montaže magneta nailazi košmar... MVT ima toliko jako magnetno polje da je zaokretanjem počelo kuckanje.. .Prvo sam pomislio da MVT zapinje za namotaje, jednostavno klikće na svakih 1/8 kruga, tačnije prolaskom magneta pored svakog jednog kalema na statoru...

tuga je što ovde počinjem da shvatam da klimaju ležajevi i da ih sam magnet šeta svojim magnetnim poljem... imam ovde i jedan video, nisam mogao da poverujem sam sebi da novi SKF-i ovoliko klimaju

« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2010, 19:06:34 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Keeway Matrix - Madness
« Odgovori #11 : 02 Rujan, 2010, 17:38:48 »
Madness je poslao dva SKF-a što je imao u rezervi...

jedan C4 drugi C3, odlučio sam da C4 ubacim sa strane variomata, a C3 prema magnetu...  ovi su za divno čudo France potpisani....

datumi slika 26.05.2010.




skeptičan kako već to biva odlučio sam da odmah po sklapanju proverim stanje, i ako ne valja, SKF je završio gađanje kod mene... međutim za divno čudo mrdanja ni makac... evo video cimao sam koliko sam jako mogao... isti slučaj imam na oba svoja motora, ne klima baš ništa....





dalje se sklopio variomat i remen, .. multivar je grubo ispoliran... finese preostavljam remenu...







izlaznost u zadnjoj remenici nije kakvu očekujem, ovo ostavljam isto za kasnije, neka malo remen legne...





mašina je spremna za postavljanje na šasiju





i na svu sreću pristigao Malossi ili MHR igličasti ležaj koji smo najurili sa Cveletom 12x16x16, evo i uporedne sa fabričkim keeway igličastim

datumi slika 31.05.2010.




i za divno čudo šanse nema da uđe u ležište bolcne Stage6 racing klipa







evo i jedne uporedne igličasti koji je madness ranije nabavio za Sport Pro cilindar levo , i MHR desno... vidi se da je dimenzija 12 identična....





usledio je ručni rad, fali oko 1mm od ukupne širine, dakle 0,5 je potrebno skinuti sa gornje polovine ležišta bolcne... prvo brusnim kamenom i malim biax-om i kasnije rotacionom šmirglom 800...







gotovo još fino poliranje ivica 800 ili 1000 rotacionom šmirglom...







...ležaj se lagano vrti nigde ne zapinje, i nema mesta da prošeta levo desno po bolcni









evo kako stoji u klipnjači...

« Zadnja izmjena: 30 Studeni, 2011, 10:21:23 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Keeway Matrix - Madness
« Odgovori #12 : 02 Rujan, 2010, 17:40:08 »
na red je došao Yasuni C20, evo jedne karakteristične pločice koja dolazi na svim Yasuni racing auspusima... prvi put sam se susreo sa ovim na svom C16 modelu i malo nasmejao, postavili su pločicu sa donje strane spuh-a, da je niko ne može pročitati, opet ograničili su se od homologacijskih kriterijuma, oni ovim natpisom ne odgovaraju za posledice upotrebe ovog auspuha u javnom saob...

datumi slika 01.06.2010.




i ajde da vidim i prigušivač kad ono.. blokada ko kuća, očigledno Yasuni koristi iste prigušivače za verziju R, i C20, sa crnom karbon folijom, kod mene je na C16 kevlar zeleni top, tamo nema ove blokade...

eto jedan minus za Yasuni, od silne komercijale poturili klasičan blokiran prigušivač, u race auspuhe...







ovde sam poslikao koliko se razlikuje izlaz izduvnog kanala S6 racing cilindra prema prirubnici i dalje grani jednog C20, spuha... pošto sam rešio da cilindar još ne diram , ovo ostavljam ovako...





mašina i spuh su montirani.. na slikama se vidi da realtivno blizu prolazi pored ivice 130 gume, nije strašno....









i ovde je potrebno paziti, grana prolazi pravo ispod mašine, nema nailaženja na ivičnjake ili bankine, pogotovu ako su dvoje na matoru.. u protivnom ode grana u pljosku... to ume veoma da boli...

« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2010, 19:08:43 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Keeway Matrix - Madness
« Odgovori #13 : 02 Rujan, 2010, 17:40:56 »
dalje dolazi fiskultura sa TM24 karburatorom, kao i kod većine otklon ručice i natezanje sajle gasa nije dovoljno.. kod svakog motora je nešto drugačije, kod aerox-a smo imali onaj zupčanik u ručici i isto neki prelaz sa male sajle na veliku, ovde imamo reduktor koji nateže dve sajle, jer keeway poteže i sajlu za ulje... ne mogu se tačno setiti kako je na Super 9 mašini bilo, mislim da sam tamo bezbolno ovo rešio i čak štaviše ostavio reduktor za obe sajle, dok je recimo na SF3 ručica i sajla u fabričkoj situaciji taman za natezanje karburatora od 28mm preko toga nema šanse... Arpilija SR1 isto sa jednom sajlom i klasičnom ručicom nateže TM24 do kraja....

evo kako to ovde izgleda

datumi slika 01.06.2010.




i u najboljem slučaju nema šanse izvesti ceo otklon









nemam ideju kako bih ovde produžio hod, sajlu za ulje sam eliminisao, međutim kućište ne dozvoljava duži hod





konačno rešenje donela je cev duplo armirana, sa kojom sam mogao uraditi dovoljno odstojanje između male i velike sajle, isto i pre karburatora ulaz rešavam sa istim crevom, na krivini je malo posečena, tek spoljni sloj da može da se dobije bolji ugao...



« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2010, 19:09:08 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Keeway Matrix - Madness
« Odgovori #14 : 02 Rujan, 2010, 17:41:52 »
dalje ide povezivanje MVT paljenja, statora i dijagrama kako ih oni nazivaju.... veliko ludilo je što ovaj MVT nije u stanju da da jednu najobičniju shemu nacrt sa bojama šta gde povezati, već preko nekih slika pokazuje kako se šta i gde vezuje.... ne znam koliko je razumljivo na španskom ili francuskom, jer uglavnom ta dva jezika preferiraju, ali je na engleskom baš šturo i nejasno napisano... usput slike koje su dali sa uputstvom su loša fotokopija crno belo, pa ti vidi koja boja ide na koju boju... blago nama

datumi slika 04.06.2010.


dve kakrakteristične žice su crveno crna i crveno bela, one izlaze iz statora i idu pravo u dijagram na iste boje i iste buksne.. crveno crna je punjenje kondenzatora, a crveno bela signal sa pick-up-a..

još dve interesantne boje su bela i žuta, koje se po standardu na svim motorima koriste , žuta je namotaj za svetlo a bela punjenje akumulatora i ide na regler.. ovde odgovara i plastična buksna, dakle plug and play..

ostaje jedna braon , koja izlazi sa žute, nema ni oca ni majku, nigde ne ide... nju ne vezujemo

ostaje jedna plava, koja ide iz dijagrama ili CDI -ja sve jedno, može se prekinuti na jednom mestu buksnom a na drugom mestu ide na masu... ustanovili smo da je njeno spajanje dakle plava na masu limit za 7000 obrtaja ili 49Kmh za neki setup... kod nas sigurno nije....

imamo jednu crnu iz dijagrama koja ide na masu, to je masa za CDI.... i zajedno izlaz minus polaritet prema bobini

imamo jednu narandžastu to je plus polaritet prema bobini, dakle na bobini je crna plus, a zelena masa...

gašenje motora se odvija na delu originalne instalacije.. dakle narandžasta se kontakt ključem spaja na masu, pa se motor gasi, ovde je poželjno bilo koristiti taj deo originalne instalacije....





iii neće da pali bez mase koja povezuje motor i šasiju... eto od silne matematike zaboravih ovo...





preostalo nam je povezivanje i sređivanje instalacije, varnice ima....

datumi slika 08.06.2010.




ubačena je i Naraku racing bobina... mada i keeway radi posao, ali ovde se očekuje nešto više, usput instaliran je i boost bottle stage6, odgovara mi mesto ispod grede nosača kadice sedišta

datumi slika 09.06.2010.




ovako izgleda kada je sve povezano, ostaje ako Madness bude hteo da se izvede ona plava za limitator obrtaja, mada ne vidim svrhu

« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2010, 19:09:59 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Keeway Matrix - Madness
« Odgovori #15 : 03 Rujan, 2010, 10:35:38 »
prvo i drugo paljenje je ovde

datum video snimka 04.06.2010.


datum video snimka 09.06.2010.




tu smo kod prvih vožnji, znajući da je cilindar prešao nekih 50km , odlučio sam da ga odvozam lagano još oko 100-120km, posle čega je usledilo prvo štelovanje... već u tim prvim turama se osetilo da remen ne stoji kako valja...

u svim probama najviše što sam mogao da spustim u variomatu je sa 2,1mm zbirom podloški.. tada remen izlazi ovako, nisam siguran da je motor išao na punom gasu i prenosu, pa naknadno testiranje još sledi....

datumi slika 13.06.2010.




a u zadnjim remenicama stoji ovako, nekih 1-1,5mm izlazi van polutki...





probao sam i sa 2,2mm-2,3mm podloškama i remen već klizi dakle vantivar ga ne priteže dovoljno...., vidimo da se malo i potpisuje po dnu, onu plastiku sa donje strane bloka za ventilaciju sam morao skinuti jer je višlja za oko 2-3mm od samog bloka....





usledila je izrada jedinstvene podloške debljine 2,1mm, prepravka je usledila od minareli tipa, rupa otvora se morala obrusiti sa 13mm na 16mm, mali biax i živce na ler....





usledio je problem prilikom zatvaranja dekle, ovaj Matrix nema zaptivač dekle, neko ga je pogubio pre mene, pa sam morao da doteram krunicu na ventivaru i krunicu zupčanik kurble za oko 0,5mm na oba dela...brusni kamen je odradio posao...





usledilo je i prvo setovanje TM24 karburatora, sa kojim sam imao žestoke gimnastike, vratiću se na njega kasnije, mrak mi na oči pada od same pomisli.... evo prve odgovarajuće boje svećice, sa ovim drag filterom se najbolje pokaza dizna 122... sreća pa sam imao A set dizni za mikuni TM-e 100-122... evo slike svećice, radimo sa B9HVX ako se ne varam NGK sa platina rodium elektrodom...





snimak prve vožnje je ovde, rolnice još nisu strogo pogođene, gas tek povremeno puštam do kraja, vidi se da je preoštar tek posle 10k ima smisla očekivati snagu...





ovde su još neke slike motora posle te prve faze











i još jedna kontrola variomata i naleganja remena






tačno se vidi da je izlaznost 4mm od vrha variomata, ovde je već bilo i punog gasa, to je to ovaj remen više ne izlazi, ako ga napred pobijem sa tanjim šajbicama, startu je zbogom laku noć potpisano, pogotovu što sam prenos produžio 32%, a mašina se odaziva tek na 10k obrtaja snagom....

Offline Ivan_sf_2

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 869
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: SF2
Odg: Keeway Matrix - Madness
« Odgovori #16 : 03 Rujan, 2010, 10:39:22 »
Ljepo ste ga sredili tako treba  :headbang:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Keeway Matrix - Madness
« Odgovori #17 : 03 Rujan, 2010, 13:22:17 »
sve pohvale mario :notworthy:
još jedan dokaz da se i PRC blokovi daju odradit samo tako :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Keeway Matrix - Madness
« Odgovori #18 : 03 Rujan, 2010, 13:51:17 »
hvala svima

Offline x-plorer

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1248
  • Spol: Muški
  • Mob: 092-22-44-33-5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Keeway Matrix - Madness
« Odgovori #19 : 03 Rujan, 2010, 14:09:31 »
citam i nemogu virovat stavrno svaka cast doktore...znas zanat i gotovo...
« Zadnja izmjena: 03 Rujan, 2010, 23:27:21 mmario73 »