Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Speedfight 2 problemi, molim pomoć  (Posjeta: 4510 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline uberteam

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Speedfight 2 problemi, molim pomoć
« : 18 Rujan, 2007, 10:59:30 »
Pozdraf....

Daklem, skinuo sam 2 blokade u Forticaru na 1000 km (variomat i auspuh) za 230 kn (ako nekog zanima  ;D ) i sad mi se događa da ponekad kad krećem dodam gas i čujem da okretaji rastu ali motor se ne miće s mjesta. Doduše to traje nekoliko sekundi i onda poćne polako kretati a ponekad iz prve primi kak treba pa sad neznam u čemu bi mogao biti razlog i problem ? E da, to se počelo događati nakon skinute blokade...

Druga stvar je što ga s mojih 92 kg uspijem nagurat do 60 km/h bez problema a onda do 70 moram imat dobrih kilometar bez usporavanja a nakon nekoliko kilometara (2 možda...) ide i do 75 km/h e pa sad mene zanima šta taj motor nebi trebao ići brže i lakše postizati brzinu ?

Treća stvar koja me mući je prekratak zadnji blatobran pa me po kiši užasno zašprica po leđima, a ne znam kako bi to riješio osim da negdje probam nabaviti onakav dodatan blatobran kakav imaju Runner-i ??? Ima li tko ideju kako to riješiti ili gdje da kupim takav blatobran?

Zadnja stvar (zasada  ;D) koja me muči su prednja svijetla, kratko svijetlo mi svijetli jako slabo dok stojim na mjestu i tek kad krenem svijetli normalno (da li je to i kod drugih speedfightova tako ?) a ona dva mala okrugla svijetla (pozicije  ???) ljevo i desno od dugog i kratkog svijetla mi uopće ne svijetle, a pretpostavljam da bi trebala... Da li i drugima ne svijetle ?

Evo to su moji Speedfight 2 problemi pa ako ima netko tko mi može pomoći bio bih mu jako zahvalan....

BTW, skuter je kupljen nov i još je pod garancijom, sad ima 1300 km...

Pozdraf...

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Speedfight 2 problemi, molim pomoć
« Odgovori #1 : 18 Rujan, 2007, 11:17:33 »
Kada su ti skinuli blokade trebali su ti i staviti vecu glavnu diznu u karburatoru... moguce je da nije dobar omjer zraka i benzina...

Pozicije ti moraju svjetliti...

Svjetlo na leru ti je slabo jer nije spojeno direktno na akumulator, vjerojatno i treperi kako radi motor... to je normalno!

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: Speedfight 2 problemi, molim pomoć
« Odgovori #2 : 18 Rujan, 2007, 11:41:07 »
pozicije ti ne svijetle....za hrvatsko tržište ni nema grla ni žarulje na mjestu pozicije....

moj je bio za talijansko tržište pa su mi svijetlile pozicije...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Speedfight 2 problemi, molim pomoć
« Odgovori #3 : 18 Rujan, 2007, 12:10:53 »
DA pozicije ne svijetle, u HR svijetle samo na SF 100ccm.

Krajnja bi trebala biti oko 80km/h na ravnom po satu, a 85km/h bi trebao isto potezati.


Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Speedfight 2 problemi, molim pomoć
« Odgovori #4 : 18 Rujan, 2007, 14:51:51 »
imas iste probleme kao i ja,stavi vecu diznu

Offline uberteam

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speedfight 2 problemi, molim pomoć
« Odgovori #5 : 18 Rujan, 2007, 15:07:36 »
a di to mogu riješiti i koliko novčića moram pripremiti ?

imas iste probleme kao i ja,stavi vecu diznu

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Speedfight 2 problemi, molim pomoć
« Odgovori #6 : 18 Rujan, 2007, 15:12:28 »
nije dizna bog zna kolko,ma jeftino,ja mislim oko 15kn

Offline iron-xxx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • Ja volim piti kahvu !!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Cazin
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight2 Iron-x
Odg: Speedfight 2 problemi, molim pomoć
« Odgovori #7 : 18 Rujan, 2007, 23:48:24 »
hmmm to sto ti ne krece sa mjesta je zbog dizne i peugeotovih teskih kugli od nevjerovatnih 9,0grama...stavi sebi makar 7,5 kao i ja !!! i ici ce ti ok

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Speedfight 2 problemi, molim pomoć
« Odgovori #8 : 19 Rujan, 2007, 17:30:48 »
hmmm to sto ti ne krece sa mjesta je zbog dizne i peugeotovih teskih kugli od nevjerovatnih 9,0grama...stavi sebi makar 7,5 kao i ja !!! i ici ce ti ok
meni je sa 9 g rolama skut jednostavno letio,veliku ulogu ima u tome  postelanost karba

Offline uberteam

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speedfight 2 problemi, molim pomoć
« Odgovori #9 : 21 Rujan, 2007, 13:44:28 »
Pozdraf...

Bio jučer kod Forticara i objasnio u čemu je problem, kaže mi tamo mehaničar '' da znam za taj problem, događa se ali nije problem dizna nego teške Peugeotove rolice (9 g.), treba staviti lakše (7,5 g.) i biti će ok ... '' i to košta cca 180 ćuna tak da to mislim ubost pa se javim sa review-om za jedno desetak dana jer je gužva i tek se možeš naručit za tjedan dana.

Imali su i riješenje i za blatobran, mali nastavak 20 cm dugačak, original paše na tvornički samo ga se sa 2 šarafa fiksira i problem špricanja po leđima je riješen.

Pozdraf...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Speedfight 2 problemi, molim pomoć
« Odgovori #10 : 21 Rujan, 2007, 14:10:30 »
...treba staviti lakše (7,5 g.) i biti će ok ... '' i to košta cca 180 ćuna

Dakle, preko 100 kuna samo za posao koji traje 5-10 minuta.  :(

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Speedfight 2 problemi, molim pomoć
« Odgovori #11 : 21 Rujan, 2007, 14:52:22 »
Pozdraf...

Bio jučer kod Forticara i objasnio u čemu je problem, kaže mi tamo mehaničar '' da znam za taj problem, događa se ali nije problem dizna nego teške Peugeotove rolice (9 g.), treba staviti lakše (7,5 g.) i biti će ok ... '' i to košta cca 180 ćuna tak da to mislim ubost pa se javim sa review-om za jedno desetak dana jer je gužva i tek se možeš naručit za tjedan dana.

Imali su i riješenje i za blatobran, mali nastavak 20 cm dugačak, original paše na tvornički samo ga se sa 2 šarafa fiksira i problem špricanja po leđima je riješen.

Pozdraf...
ma seru da su preteske rolice,pa ljudi onda nikom ne bi isli peugeoti Sf2,znaci odmah bi svi morali stavljat lakse role,to ti je rastelan karb,usto malossijeve su ti rolice 80,a oni te traze za serijske i zamijenu 180 kn :sign020: :sign020: :sign020:,

Offline Yamaha_spy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novo ?i?e - Velika Gorica
  • Moj Skuter: Yamaha spy
Odg: Speedfight 2 problemi, molim pomoć
« Odgovori #12 : 21 Rujan, 2007, 16:37:30 »
Treća stvar koja me mući je prekratak zadnji blatobran pa me po kiši užasno zašprica po leđima, a ne znam kako bi to riješio osim da negdje probam nabaviti onakav dodatan blatobran kakav imaju Runner-i ??? Ima li tko ideju kako to riješiti ili gdje da kupim takav blatobran?

-He he. Ja se baš hocu rijesitit zadnjeg blatobrana, a ti ga tražiš  :toothy9:  :toothy9:
Yamaha-Spy

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: Speedfight 2 problemi, molim pomoć
« Odgovori #13 : 21 Rujan, 2007, 19:26:52 »
ja sam imao 9 grama rolice i dobro naštelan karb i išao je 80-85 kmh,mjereno navigacijom....

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Speedfight 2 problemi, molim pomoć
« Odgovori #14 : 22 Rujan, 2007, 02:32:53 »
@uberteam...odgovorio sam ti tamo na net forumu


...i ovo nije normalno, koliko ljudi, ti serviseri pljackaju, lopovi jedni...prestrasno


...ja bi fino osao i rekao ''kako vas nije stid, za posao od 10 min trazit 100kn za ruke, i jos pricat gluposti'' i promjenio servis

 :BangHead: :BangHead: :BangHead:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline iron-xxx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • Ja volim piti kahvu !!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Cazin
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight2 Iron-x
Odg: Speedfight 2 problemi, molim pomoć
« Odgovori #15 : 23 Rujan, 2007, 17:59:41 »
ti ljudi u servisu bas su lopovi hhahah180 kn traze pa bolesno...a mozes sam too sebi staviti ti i jedan tvoj drugar 15 min. posla.........jesam ja reko da su kugle ali nemoj d ate oni zajebu u servisu,uradi sam !!!!!!!!!

Offline uberteam

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speedfight 2 problemi, molim pomoć
« Odgovori #16 : 24 Rujan, 2007, 08:46:56 »
Pozdraf...

OK Igor.sb  thnx....

onda otpada promjena rolica i koncentriram se na veću diznu i štelanje karburatora, jel tak ?

BTW di da to obavim u ZG ako ne Forticar... ?

Koju diznu trebam staviti ?

Thnx i pozdraf...


Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: Speedfight 2 problemi, molim pomoć
« Odgovori #17 : 24 Rujan, 2007, 09:19:11 »
ti ljudi u servisu bas su lopovi hhahah180 kn traze pa bolesno...a mozes sam too sebi staviti ti i jedan tvoj drugar 15 min. posla.........jesam ja reko da su kugle ali nemoj d ate oni zajebu u servisu,uradi sam !!!!!!!!!

al kak vam nije jasno da oni u servisu ne naplacuju rad nego nerad  :laughing7: :laughing7:

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Speedfight 2 problemi, molim pomoć
« Odgovori #18 : 24 Rujan, 2007, 09:26:14 »
Pozdraf...

OK Igor.sb  thnx....

onda otpada promjena rolica i koncentriram se na veću diznu i štelanje karburatora, jel tak ?

BTW di da to obavim u ZG ako ne Forticar... ?

Koju diznu trebam staviti ?

Thnx i pozdraf...


tesko ces naci gurtnerovu diznu,lakse ti je pronac dellortovu diznu pa ju pripasat,to se moze