Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: A1 vozacka..  (Posjeta: 27685 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #100 : 04 Travanj, 2007, 22:31:21 »
vise nisam uopce siguran u nista...  :icon_biggrin:

pa da pitam, ponukan raspravom vezanom za beverly 400 na motori.hr , da li vozaci stariji od 18 godina koji sad recimo poloze mogu odmah sjesti na motor veci od 125ccm? imaju li kakvo ogranicenje?

meni se nekako cini da postoji ogranicenje od 25KW , ali nisam siguran..
položio sam pred tjedan dana,sad me zanima da li ću moći sa 18 voziti motor sa neograničeno ks,pošto ću imati 2 godine iskustva?
Dakle ako nemaš 18 onda možeš polagati samo A1 kategoriju i s time si ograničen u kubikaži.
Kad napuniš 18 samo odeš na policiju da ti daju šaru na A kategoriju.
Sad ni ja nisam na kraju siguran da li si ograničen ili ako je prošlo 2 god od polaganja A1 kategorije da nemaš ograničenja.
Eto i mene to zanima pošto ću ubrzo upisati A kategoriju (a imam B skoro 2 god)  :binkybaby: :dontknow:
Who's looking for punishment ??

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #101 : 05 Travanj, 2007, 02:07:57 »
po novom sad A1 i A su odvojene kategorije.. ako polozis A1 sa 17 u 18. godini ne dobijes A ka do sad, nego ti stoji cili zivot i ako ne polazes A.. mozes se slikat sa necim preko 15 konja.

ako si prije 2 godine polozia B vise nisi "mlad vozac" kad polozis A nemas zabranu vozit motor A kategorije s odredjenim brojem konja nego mozes odma na r-icu  :)

ako me nisi skopca (jer ni sebi nisan sad jasan lol.. reci pa cu probat sutra kad se odmorin napisat jasnije)
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #102 : 05 Travanj, 2007, 07:48:37 »
Ajme, Nikon, nemoj plašit ljude bez veze... Od 15.07.2004. važi

ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA
"...
Članak 220.
...
(5) Osobe koje su stekle pravo na upravljanje vozilom A1 kategorije nakon što navrše 18 godina stječu pravo na upravljanje vozilom A kategorije bez polaganja vozačkog ispita.
..."

 :laughing7:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #103 : 05 Travanj, 2007, 08:42:40 »
al ne ozbiljno... ovo gori sta san ti napisa ti pocima ubrzo zbog europske unije... pricalo se da ce od ove nove pocet.... neznan jel pocelo 1.1.2007 al ako nije pocet ce  :toothy12:
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #104 : 05 Travanj, 2007, 08:54:06 »
Ma ostavi se tog futura... I cijene za vozački 'skaču' već godinama... :laughing7:
Kad mi pokažeš link na Narodne Novine sa zakonskim ili podzakonskim aktom po kojem se tako mora postupat, onda ćemo pričat... :icon_biggrin:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline IZd

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1164
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Nexus 250 SP
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #105 : 05 Travanj, 2007, 09:17:32 »
Koji formalist  :toothy9:   ...ali u pravu si!!!

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #106 : 05 Travanj, 2007, 09:54:41 »
Ajme, Nikon, nemoj plašit ljude bez veze... Od 15.07.2004. važi

ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA
"...
Članak 220.
...
(5) Osobe koje su stekle pravo na upravljanje vozilom A1 kategorije nakon što navrše 18 godina stječu pravo na upravljanje vozilom A kategorije bez polaganja vozačkog ispita.
..."

 :laughing7:

to je tocno ;D

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #107 : 31 Svibanj, 2007, 03:37:39 »
naravno da je točno... da bi se promijenila pravila, trebalo bi prvo promijenit zakon!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #108 : 31 Svibanj, 2007, 08:44:20 »
Koji formalist  :toothy9:   ...ali u pravu si!!!
:laughing7: :laughing7: :laughing7:
Who's looking for punishment ??

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #109 : 28 Lipanj, 2007, 19:19:27 »
Za A1 mogu polagati osobe starije od 16 godina, i nakon sˇto polozˇe vozacˇki ispit dobiju privremenu dozvolu na dvije godine.
Nakon dvije godine A1 automatski postaje A. Za A kategoriju moguc´e je polagati od 18. godine zˇivota.
Mladi vozacˇ mozˇe biti bez obzira na godine, mozˇe imati 18 a mozˇe imati i 27, ako prvi put polazˇe vozacˇki ispit. Dobiva A kategoriju ali isto uz ogranicˇenje snage i na dvije godine vozacˇku dozvolu, sa time da josˇ mora u danom roku poha?ati sˇkolu sigurne vozˇenje. Mada nitko josˇ ne zna gdje su te sˇkole i kako izgledaju...

A1 se polaze izmedju 16. i 18. godine.
NE nakon dvije godine, vec s navrsenih 18 godina se uz A1 upisuje u dozvolu i A. Status mladog vozaca zapocinje od dana izdavanja vozacke (upisa u vozacku) za odredjenu kategoriju i traje dvije godine, bez obzira na kronolosku dob vozaca.
Ogranicenja: za A1 125 ccm, do 15 kW;
za mlade vozace A, do isteka staza mladih vozaca (vidi gore) do 25 kW

Status mladih (novih, svjezih) vozaca ne prelazi po zakonu automatski nakon dvije godine u status 'iskusnih' vozaca, vec bi trebalo poloziti ispit iz sigurne voznje. Za sada je to jos mrtvo slovo na papiru...

Sve gornje vec je precizno navedeno u mojem napisu 'Do sare u skokovima', ovdje!
čeka,,znači ako sam ja sa 16 položio a1, sa 18 dobivam a, ali sa onim ograničenjem do 25 ili mogu neograničeno, s obzirom na dvije god iskustva
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #110 : 29 Lipanj, 2007, 08:52:02 »
Za A1 mogu polagati osobe starije od 16 godina, i nakon sˇto polozˇe vozacˇki ispit dobiju privremenu dozvolu na dvije godine.
Nakon dvije godine A1 automatski postaje A. Za A kategoriju moguc´e je polagati od 18. godine zˇivota.
Mladi vozacˇ mozˇe biti bez obzira na godine, mozˇe imati 18 a mozˇe imati i 27, ako prvi put polazˇe vozacˇki ispit. Dobiva A kategoriju ali isto uz ogranicˇenje snage i na dvije godine vozacˇku dozvolu, sa time da josˇ mora u danom roku poha?ati sˇkolu sigurne vozˇenje. Mada nitko josˇ ne zna gdje su te sˇkole i kako izgledaju...

A1 se polaze izmedju 16. i 18. godine.
NE nakon dvije godine, vec s navrsenih 18 godina se uz A1 upisuje u dozvolu i A. Status mladog vozaca zapocinje od dana izdavanja vozacke (upisa u vozacku) za odredjenu kategoriju i traje dvije godine, bez obzira na kronolosku dob vozaca.
Ogranicenja: za A1 125 ccm, do 15 kW;
za mlade vozace A, do isteka staza mladih vozaca (vidi gore) do 25 kW

Status mladih (novih, svjezih) vozaca ne prelazi po zakonu automatski nakon dvije godine u status 'iskusnih' vozaca, vec bi trebalo poloziti ispit iz sigurne voznje. Za sada je to jos mrtvo slovo na papiru...

Sve gornje vec je precizno navedeno u mojem napisu 'Do sare u skokovima', ovdje!
čeka,,znači ako sam ja sa 16 položio a1, sa 18 dobivam a, ali sa onim ograničenjem do 25 ili mogu neograničeno, s obzirom na dvije god iskustva
Sve ti piše, ako je prepisano iz pravilnika onda je da kad dobiješ A kategoriju imaš ograničenje 2 god.

Samo što me malo buni, da li onda djeluje onaj dio 'mladog vozača' da se ne smije voziti od 23-5... to bi bilo prilično glupo...  :icon_scratch:
Who's looking for punishment ??

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #111 : 29 Lipanj, 2007, 10:18:16 »
Za A1 mogu polagati osobe starije od 16 godina, i nakon sˇto polozˇe vozacˇki ispit dobiju privremenu dozvolu na dvije godine.
Nakon dvije godine A1 automatski postaje A. Za A kategoriju moguc´e je polagati od 18. godine zˇivota.
Mladi vozacˇ mozˇe biti bez obzira na godine, mozˇe imati 18 a mozˇe imati i 27, ako prvi put polazˇe vozacˇki ispit. Dobiva A kategoriju ali isto uz ogranicˇenje snage i na dvije godine vozacˇku dozvolu, sa time da josˇ mora u danom roku poha?ati sˇkolu sigurne vozˇenje. Mada nitko josˇ ne zna gdje su te sˇkole i kako izgledaju...

A1 se polaze izmedju 16. i 18. godine.
NE nakon dvije godine, vec s navrsenih 18 godina se uz A1 upisuje u dozvolu i A. Status mladog vozaca zapocinje od dana izdavanja vozacke (upisa u vozacku) za odredjenu kategoriju i traje dvije godine, bez obzira na kronolosku dob vozaca.
Ogranicenja: za A1 125 ccm, do 15 kW;
za mlade vozace A, do isteka staza mladih vozaca (vidi gore) do 25 kW

Status mladih (novih, svjezih) vozaca ne prelazi po zakonu automatski nakon dvije godine u status 'iskusnih' vozaca, vec bi trebalo poloziti ispit iz sigurne voznje. Za sada je to jos mrtvo slovo na papiru...

Sve gornje vec je precizno navedeno u mojem napisu 'Do sare u skokovima', ovdje!
čeka,,znači ako sam ja sa 16 položio a1, sa 18 dobivam a, ali sa onim ograničenjem do 25 ili mogu neograničeno, s obzirom na dvije god iskustva
Sve ti piše, ako je prepisano iz pravilnika onda je da kad dobiješ A kategoriju imaš ograničenje 2 god.

Samo što me malo buni, da li onda djeluje onaj dio 'mladog vozača' da se ne smije voziti od 23-5... to bi bilo prilično glupo...  :icon_scratch:
to je malo glupo sta su stavili da se ne smije vozit od 23-5,ako si ti lud u glavi,napravit ces nesrecu i u podne kad jos ima vise vozila i pjesaka po cesti,nego u 3 sata u jutro kad je cesta prazna

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #112 : 29 Lipanj, 2007, 10:31:17 »
Ja sam mislio na ovo:

Ja imam položenu B kategoriju i nedavno mi je istekao status mladog vozača te nemam više ograničenja.

Sad polažem A kategoriju i ok je što ću imati ograničenje na snagu motora, ali mi je glupo ako opet dobijem zabranu vožnje od 23-5, ako tako bude to je čista glupost i nedovoljna razrađenost zakona po pitanju toga...  ::)
Who's looking for punishment ??

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #113 : 29 Lipanj, 2007, 12:43:36 »
Ja sam mislio na ovo:

Ja imam položenu B kategoriju i nedavno mi je istekao status mladog vozača te nemam više ograničenja.

Sad polažem A kategoriju i ok je što ću imati ograničenje na snagu motora, ali mi je glupo ako opet dobijem zabranu vožnje od 23-5, ako tako bude to je čista glupost i nedovoljna razrađenost zakona po pitanju toga...  ::)
uveli su gluposti sta se tice tvog slucaja :angry7:

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #114 : 29 Lipanj, 2007, 13:04:07 »
mene to apsolutno nesmeta... izadjem van u 10 navecer i krenem doma u 5 ujutro  :toothy12:
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #115 : 29 Lipanj, 2007, 15:56:06 »
mene to apsolutno nesmeta... izadjem van u 10 navecer i krenem doma u 5 ujutro  :toothy12:
tako i treba :toothy10:

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #116 : 29 Lipanj, 2007, 16:12:56 »
mene to apsolutno nesmeta... izadjem van u 10 navecer i krenem doma u 5 ujutro  :toothy12:
tako i treba :toothy10:
Ma lako za to  :laughing7: :icon_thumright: ali je opet bezveze, prošao si to jednom i sad da moraš opet, mislim stvarno...
Who's looking for punishment ??

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #117 : 29 Lipanj, 2007, 18:00:36 »
Koliko se ja sićan tih rasprava, kad si položija A1, dobija A, pa tek onda B, za B te kače sve odredbe mladog vozača...

U suprotnom, kad si odradija mladog vozača B kategorije, a onda položiš A, nemaš odredbe za mladog vozača, bar što se vremena vožnje i obaveznog 'starijeg' suvozača tiče...

Tako su meni rastumačili, da postoji interni naputak u MUP-u, kao tumačenje ovog zakona...

 :dontknow:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #118 : 30 Lipanj, 2007, 01:41:55 »
zakon je nedorecen... mozes se zalit na bilo kakvu kaznu i nastupit ce zastara u procesu zbog brzine naseg sudstva ;)

nas fakin zakon ima vise rupa nego svicarski sir.. pa to je strasno...


SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #119 : 30 Lipanj, 2007, 09:29:25 »
Koliko se ja sićan tih rasprava, kad si položija A1, dobija A, pa tek onda B, za B te kače sve odredbe mladog vozača...

U suprotnom, kad si odradija mladog vozača B kategorije, a onda položiš A, nemaš odredbe za mladog vozača, bar što se vremena vožnje i obaveznog 'starijeg' suvozača tiče...

Tako su meni rastumačili, da postoji interni naputak u MUP-u, kao tumačenje ovog zakona...

 :dontknow:
Ako je tako onda super jer ono što sam pročitao nigdje se to ne da zaključiti  :dontknow:
A da zakon ima rupa to je definitivno  :angry7:
Who's looking for punishment ??