Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: A1 vozacka..  (Posjeta: 27686 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
A1 vozacka..
« : 30 Kolovoz, 2006, 15:35:14 »
vise nisam uopce siguran u nista...  :icon_biggrin:

pa da pitam, ponukan raspravom vezanom za beverly 400 na motori.hr , da li vozaci stariji od 18 godina koji sad recimo poloze mogu odmah sjesti na motor veci od 125ccm? imaju li kakvo ogranicenje?

meni se nekako cini da postoji ogranicenje od 25KW , ali nisam siguran..
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline oxio

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Rendic | Design
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Beverly 200
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #1 : 30 Kolovoz, 2006, 15:47:53 »
vise nisam uopce siguran u nista...  :icon_biggrin:

pa da pitam, ponukan raspravom vezanom za beverly 400 na motori.hr , da li vozaci stariji od 18 godina koji sad recimo poloze mogu odmah sjesti na motor veci od 125ccm? imaju li kakvo ogranicenje?

meni se nekako cini da postoji ogranicenje od 25KW , ali nisam siguran..

Mislim da je samo ograničenje na 25 kw

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #2 : 30 Kolovoz, 2006, 15:55:54 »
vise nisam uopce siguran u nista...  :icon_biggrin:

pa da pitam, ponukan raspravom vezanom za beverly 400 na motori.hr , da li vozaci stariji od 18 godina koji sad recimo poloze mogu odmah sjesti na motor veci od 125ccm? imaju li kakvo ogranicenje?

meni se nekako cini da postoji ogranicenje od 25KW , ali nisam siguran..

Mislim da je samo ograničenje na 25 kw

dobro je, znaci ipak postoji..

pa onda piaggio beverly 400 http://www.mojskuter.com/index.php?option=com_content&task=view&id=216&Itemid=33 , taman tu negdje upada na knap,.. super za bas tu grupu kupaca  :toothy10:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #3 : 30 Kolovoz, 2006, 16:38:26 »
Za A1 mogu polagati osobe starije od 16 godina, i nakon što polože vozački ispit dobiju privremenu dozvolu na dvije godine.
Nakon dvije godine A1 automatski postaje A. Za A kategoriju moguće je polagati od 18. godine života.
Mladi vozač može biti bez obzira na godine, može imati 18 a može imati i 27, ako prvi put polaže vozački ispit. Dobiva A kategoriju ali isto uz ograničenje snage i na dvije godine vozačku dozvolu, sa time da još mora u danom roku pohađati školu sigurne voženje. Mada nitko još ne zna gdje su te škole i kako izgledaju...
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #4 : 30 Kolovoz, 2006, 17:00:04 »
hvala re, evo nasao sam

Članak 221.

(1) Osoba koja je položila vozački ispit i dobila vozačku dozvolu za M, A1, A, B, ili C1 kategoriju vozila ne smije dvije godine od dana izdavanja vozačke dozvole upravljati vozilom na cesti brzinom većom od 80 km na sat, na cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila brzinom većom od 100 km na sat, odnosno 120 km na sat na autocesti, a mopedom 40 km na sat, niti tim vozilom smije vući priključno vozilo, a niti organizirano prevoziti djecu.

(2) Osoba iz stavka 1. ovoga članka ne smije upravljati niti početi upravljati vozilom ako u organizmu ima opojnih droga, alkohola ili ako pokazuje znakove alkoholiziranosti.

(3) Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za B kategoriju vozila ne smije upravljati vozilom čija snaga motora prelazi 75 kW. Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za A kategoriju vozila ne smije upravljati vozilom čija snaga motora prelazi 25 kW.
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #5 : 31 Kolovoz, 2006, 21:29:36 »
evo, sve jasno...bravo eladio... :icon_thumright:

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #6 : 04 Rujan, 2006, 16:18:10 »
Za A1 mogu polagati osobe starije od 16 godina, i nakon sˇto polozˇe vozacˇki ispit dobiju privremenu dozvolu na dvije godine.
Nakon dvije godine A1 automatski postaje A. Za A kategoriju moguc´e je polagati od 18. godine zˇivota.
Mladi vozacˇ mozˇe biti bez obzira na godine, mozˇe imati 18 a mozˇe imati i 27, ako prvi put polazˇe vozacˇki ispit. Dobiva A kategoriju ali isto uz ogranicˇenje snage i na dvije godine vozacˇku dozvolu, sa time da josˇ mora u danom roku poha?ati sˇkolu sigurne vozˇenje. Mada nitko josˇ ne zna gdje su te sˇkole i kako izgledaju...

A1 se polaze izmedju 16. i 18. godine.
NE nakon dvije godine, vec s navrsenih 18 godina se uz A1 upisuje u dozvolu i A. Status mladog vozaca zapocinje od dana izdavanja vozacke (upisa u vozacku) za odredjenu kategoriju i traje dvije godine, bez obzira na kronolosku dob vozaca.
Ogranicenja: za A1 125 ccm, do 15 kW;
za mlade vozace A, do isteka staza mladih vozaca (vidi gore) do 25 kW

Status mladih (novih, svjezih) vozaca ne prelazi po zakonu automatski nakon dvije godine u status 'iskusnih' vozaca, vec bi trebalo poloziti ispit iz sigurne voznje. Za sada je to jos mrtvo slovo na papiru...

Sve gornje vec je precizno navedeno u mojem napisu 'Do sare u skokovima', ovdje!
« Zadnja izmjena: 04 Rujan, 2006, 16:26:59 filiplatinovicz »
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #7 : 04 Rujan, 2006, 17:10:21 »
navršenih 18 godina je minimalna dob za upravljenje vozilom za koje je potrebna A kategorija
čl.216 st.2
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline marconi

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SF2
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #8 : 04 Rujan, 2006, 21:35:44 »
imam b i sljedeće godine mislim položit a kategoriju.taman kad mi istekne status mladog vozača

jel bio onda ponovo bia mlad vozač što se tiče motora,ili dobijam dozvolu na 10 godina ( a kategoriju ) ?

Offline PEDROSA

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #9 : 16 Rujan, 2006, 23:08:40 »
imam b i sljedeće godine mislim položit a kategoriju.taman kad mi istekne status mladog vozača

jel bio onda ponovo bia mlad vozač što se tiče motora,ili dobijam dozvolu na 10 godina ( a kategoriju ) ?
Nema to veze što imaš b!
imaš ograničenje 2 god isto!

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #10 : 14 Listopad, 2006, 14:15:03 »
U posljednje vrijeme slušam da su cijene A1 kategorije mjenjane???
Jel mi možete reci okvirnu cijenu ???

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #11 : 02 Studeni, 2006, 03:03:49 »
pisao sam o tome...

za A1 ili A,
liječnički pregled
teorija + literatura + ispit
prva pomoć + literatura + ispit
15 h vožnje + ispit
izdavanje vozačke dozvole
UKUPNO.. izmeđi 2.5 i 3K kn

Za A nakon B

liječnički pregled (ili u roku od 6 mjesecdi položit)
10 h vožnje - ispit
izdavanje vozačke dozvole
Ukupno... između 1,5 i 2K kn
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Hrastinski

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 612
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Runner 50
  • MojSpuh: tt
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #12 : 02 Studeni, 2006, 09:53:27 »
pisao sam o tome...

za A1 ili A,
liječnički pregled
teorija + literatura + ispit
prva pomoć + literatura + ispit
15 h vožnje + ispit
izdavanje vozačke dozvole
UKUPNO.. izmeđi 2.5 i 3K kn

Za A nakon B

liječnički pregled (ili u roku od 6 mjesecdi položit)
10 h vožnje - ispit
izdavanje vozačke dozvole
Ukupno... između 1,5 i 2K kn


ja sam za svoju A1 vozačku sve ukupno platio 4000kn!!!!!

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #13 : 02 Studeni, 2006, 16:00:33 »
imam b i sljedeće godine mislim položit a kategoriju.taman kad mi istekne status mladog vozača

jel bio onda ponovo bia mlad vozač što se tiče motora,ili dobijam dozvolu na 10 godina ( a kategoriju ) ?
Nema to veze što imaš b!
imaš ograničenje 2 god isto!

Je, kako da ne...  :laughing7:
Doša ja sa položenom A1 kategorijom na policiju napravit vozačku, imam (sutra) 32 godine starosti, vozačku B kategorije od svoje 18-te...
I kažem ja lipo teti na šalteru da lipo pazi i ne upiše mi slučajno kako mogu vozit samo sa automatskim mjenjačem (skuter) jer san baš zbog toga polaga na (hebenoj) vespi, a ona be blido gleda, i kaže da nema pojma o nikakvom ograničenju šaltanje-automatsko za A1 i A kategoriju, da iman priko 18 i da automatski dobijan A...
Ja je još pitan o onom mladi vozač, dvi godine, ovo-ono, ma ništa, koji maldi vozač, kaže ona meni, dozvola mi ide na 10 godina, nema ona pojma o ničemu, takva je trenutna preporuka kod izdavanja dozvola, i tako...  :laughing7:
Neću par godina vozit ništa priko 25kW snage, da nebi kojem panduru palo napamet kad me štopa da je njegov stav kako je to protupropisno...  :laughing7:
Pa ti čitaj Narodne Novine... A bitni su stavovi, u biti...  :laughing7:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #14 : 02 Studeni, 2006, 21:23:19 »
u biti kakd dođeš na šalter i ako je baba preveč pametna ili nije dobila po piksi naj#bo si a ak joj je sve ravno ko slavonija onda lupaj po tamburi sve u šesnaest.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #15 : 04 Studeni, 2006, 06:42:58 »
Hrastinsky
A1/A ne bi trebali stajati više od 3000 kn. vozi se samo 15 sati, a to je cca 1500 kn + PDV
lijenički, teorija, prva pomoć, ispiti, obrazac vozačke ne bi trebali stajati vise od 1200 kn... jesam li u krivu???

Pedrosa
dobio si odmah A, to je normalno za osobe iznad 18 god. B je B, ali bez obzira sto si dobio a na 10 god, imas s A dvije godine od dana upisivanja kategorije u dozvolu status mladog vozača i ne smiješ voziti motocikle koji razvijaju veću snagu od 25 kW , odnosno cca 34 KS!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Hrastinski

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 612
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Runner 50
  • MojSpuh: tt
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #16 : 04 Studeni, 2006, 11:18:54 »
Hrastinsky
A1/A ne bi trebali stajati više od 3000 kn. vozi se samo 15 sati, a to je cca 1500 kn + PDV
lijenički, teorija, prva pomoć, ispiti, obrazac vozačke ne bi trebali stajati vise od 1200 kn... jesam li u krivu???

Pedrosa
dobio si odmah A, to je normalno za osobe iznad 18 god. B je B, ali bez obzira sto si dobio a na 10 god, imas s A dvije godine od dana upisivanja kategorije u dozvolu status mladog vozača i ne smiješ voziti motocikle koji razvijaju veću snagu od 25 kW , odnosno cca 34 KS!

ja sam samo autoškolu platio 3100kn + prvapomoć + liječnička+ ispiti

u zaboku je samo jedna autoškola pa mogu držat cijene kak hoće!!!!!!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #17 : 06 Studeni, 2006, 05:32:48 »
skupo... režijski sat vožnje ne bi smio stajati vieš od 100 kn + pdv
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #18 : 10 Studeni, 2006, 09:12:12 »
baš ću jedan dan naletiti do neke autoškole da se raspitam,da znam kolko chu prazniti đžep.

Offline Hrastinski

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 612
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Runner 50
  • MojSpuh: tt
Odg: A1 vozacka..
« Odgovori #19 : 10 Studeni, 2006, 21:02:07 »
skupo... režijski sat vožnje ne bi smio stajati vieš od 100 kn + pdv

kod mene je sat bio 115kn