Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minarelli(Aerox)-Trebam pomoc kod skidanja blokova  (Posjeta: 1286 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Minarelli(Aerox)-Trebam pomoc kod skidanja blokova
« : 01 Svibanj, 2010, 23:57:32 »
Poceo sam skidati blokove na Aeroxu zbog skidanja termostata.
Do sad sam skinuo:pola plastika,osovinu koja drzi motor,zadnju kocnicu,skinuo spremnik ulja,otpoino crijeva od vode,odpojio veci dio struje,ali sad dolazimo do problema:
u blokove ulazi jedan kabel u kojem se nalaze 3 zice,a te 3 zice odlaze do cdi-a i ugl nikako ih nemogu odpojit  :toothy11:.E sad jel mogu te zice odrezat pa ih ponovo izolirat ili sta da radim?? :help:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Minarelli(Aerox)-Trebam pomoc kod skidanja blokova
« Odgovori #1 : 02 Svibanj, 2010, 00:26:16 »
 :tstnd:  :tstnd:   :tstnd:  :tstnd:  :tstnd:


ne znam sto drugo reci, od vrlo jednostavne operacije napravljena max. komplikacija


sad odserafi ona 4 serafa na glavi i samo glavu izvuci van u kojoj je termostat, pobrini se da ne ostane tekucine u cilindru i glavi....



njusim novi problem nakon svega toga  :dontknow:

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli(Aerox)-Trebam pomoc kod skidanja blokova
« Odgovori #2 : 02 Svibanj, 2010, 00:33:15 »
:tstnd:  :tstnd:   :tstnd:  :tstnd:  :tstnd:


ne znam sto drugo reci, od vrlo jednostavne operacije napravljena max. komplikacija


sad odserafi ona 4 serafa na glavi i samo glavu izvuci van u kojoj je termostat, pobrini se da ne ostane tekucine u cilindru i glavi....



njusim novi problem nakon svega toga  :dontknow:

Jbg,nisam znao.E sad znaci skinem glavu i termostat,pbrinem se da ne ostane tekucine u cilindu...oko cilindra treba bit,jel da?
Spojim struju nazad,ulijem antifriz,i kak odzraciti sistem?stavim sve selne nazad,frgu,masinu stavim na osovinu,čeljust na disk,pa kako to stavit ulje nazad i odzracit??dalje moram staviti posudu ulja,spojiti ju na ono crijevo koje ide prema bloku,i jos neke stvari i to bi trebalo bit to,jel da?
znam da puno pitam ali fakat mi treba pomoc  :help: :help:

Sad smo si otezali posao,ali na greskama se uci  :sad3:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Minarelli(Aerox)-Trebam pomoc kod skidanja blokova
« Odgovori #3 : 02 Svibanj, 2010, 00:42:22 »
vratis sve istim redosljedom, ali bi bilo pametno staviti nove brtve na glavu, crnu i crvenu gumenu brtvu... mozes vratiti stare nazad, ali postoji sansa da ce kasnije biti problema i eventualna steta, ako vec vracas stare, stavi tanki sloj diht mase

sve vrati kako je bilo, trebao bi odzraciti uljnu pumpu, postoji mali krizasti vijak na samoj pumpi koji se odvrne dok prestanu izlaziti mjehurici zraka..... ili stavi 2t ulja u rezervoar dok uljna pumpa sama odradi svoj posao, a gorivo koje je u karburatoru ibaci tako da mjesavina odmah potece u masinu...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Minarelli(Aerox)-Trebam pomoc kod skidanja blokova
« Odgovori #4 : 02 Svibanj, 2010, 00:45:02 »
gle, izlijes rash, tekucinu, skines glavu, zamijenis ili skines termostat, vraatis i stegnes glavu, ulijes antifriz, odzracis ako ima na glavi pipak, tako da ugrije se malo skut i onda otvoris pipak da izadju svi baloncici, kada pocne teci samo tekucina to je to, mozes ostaviti cep od poude tekucine otvoren dok to radis...
dalje.. spojis blokove, ostatak struje, celjust, onda skines poklopac sa kocnice tj posudice, ulijes u nju ulja do vrha i oddvrnes saraf na celjusti za odusak, i stiskas kocnicu dok samo ulej bez mjehurica ne pocne izlaziti, u casici gore ne smije ostati prazna, tj nadolijevas po potrebi, kada bude sve ok, i bude tvrdoca poluge ok, nadolijes ulja u posudu malo vise od pola nje i zavijes natrag i to je to...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta