Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Morini polutke na minarelli...  (Posjeta: 8615 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #20 : 24 Travanj, 2010, 21:12:07 »
Jel tko otkrio koji remen paše? meni treba remen duži
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #21 : 24 Travanj, 2010, 21:54:11 »
Jel tko otkrio koji remen paše? meni treba remen duži

trebao bi biti dobar od suzuki katane, meni se nije dalo vise trositi pare za eksperimentiranje

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #22 : 24 Travanj, 2010, 22:50:59 »
Ma nema tu mnogo problema sa duzim remenom-cini mi se da bi idealan bio sa kratkog minarellija-792/16.5 ili Hebo 797/16.6....ne moz on da pobegne iz variomata nikako jer kad se spoje polutke taman ide do vrha al nece sigurno da sidje
skroz u zadje polutke...znaci gubitak u max. brzini al + za ubrzanje....jbg treba probati...

Ja sam pokusao staviti remen od lune, 788/17 na minarelli i ne da izadje iz polutki, nego prakticki nije u polutkama, trebale bi neke nesto vece pozadi...

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #23 : 26 Travanj, 2010, 23:33:04 »
evo ja sam stavio od tbg across polutku, ima skroz ravni kut pomicanja, i sad mi skuter ko lud prevrtaje, a nije mi se dalo podešavat danas. imam i od piagio 128mm polutku na koju ide overrange remen al kut nije ravni
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #24 : 29 Travanj, 2010, 01:03:21 »
eto sredio sam skuter, sad mi u startu kreće sa više obrtaja, i kroz ubrzanje ima vrlo ujednačene obrtaje, stvar je must have... našao sam remen za to dimenzije 769x16,9 od kojeg skutera ja neznam. kad stigne javim rezultate, sad bi trebo stavit za pola grama teže valjke i mislim da bi super išo, al nema potrebe, deblji remen će taman spustit za neki 500 obrtaja koliko i treba
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #25 : 29 Travanj, 2010, 10:40:13 »
Ja imam polutke s malagutija cr1 (morini karb ac) na luni, plavi centralni, neki kvacila nesjecam se boje, ugl, s base kitom i gianelli sp6 trga volan iz ruke u startu, rolice dosta teze trebaju zbog tvrdjeg centralnog, al je fora sto mi je razlika u okretajima kad polazim i kad vozim mozda 300rpm, okretaji od 10 do 75 su isti bez obzira pustim li gas pa ga ponovo dam, ili ga nepustam od starta, prije kad bi mu pustao gas na 30 pa opet dao, razlika bi bila sigurno 1500 okretaja, motor nebi usao u rezonanciju te bi vukao malo bolje od serijale bez obzira na kit...
Snimio bih al sam promjenio spuh, necu jos stelati variomat jer ovo cudo vrti oko 10-12t? a serijska radilica...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #26 : 29 Travanj, 2010, 11:21:08 »
eto sredio sam skuter, sad mi u startu kreće sa više obrtaja, i kroz ubrzanje ima vrlo ujednačene obrtaje, stvar je must have... našao sam remen za to dimenzije 769x16,9 od kojeg skutera ja neznam. kad stigne javim rezultate, sad bi trebo stavit za pola grama teže valjke i mislim da bi super išo, al nema potrebe, deblji remen će taman spustit za neki 500 obrtaja koliko i treba


zanimljiva mjera remena, samo od cega je  :icon_scratch:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #28 : 29 Travanj, 2010, 11:39:26 »
ja sam isprobao ovo i bio je malo sirok, nisam mogao dobiti start, i trebao bi biti malo duzi, dim 755x18  http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621637320640&target=productdetail&category1=A%3AA_PEUGEOT%3AA_PEUGEOT_JETFORCE50CTECH&category2=CAT%3ACAT_ANTRIEB%3ACAT_ANTRIEB_KEILRIEMEN

od jet forcea nisam ni gledao, to se cini kao dobra kombinacija

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #29 : 29 Travanj, 2010, 14:35:58 »
ma ovo će mi biti taman za 0.5 mm širi od seriskog, a dužina isto odgovara, samo da stigne da testiram iako ne sumnjam da neće bit dobro
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline domagoy 46

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1200
  • Spol: Muški
  • 46:))
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • ..
  • Moj Skuter: aerox i vxr
  • Moja Kaciga: ixs
  • MojSetup: due plus : i serijala
  • MojSpuh: Yasuni c16,i yoshimura
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #30 : 02 Lipanj, 2010, 10:30:27 »
imam jedno pitanje

kupio sam morini polutku od suzuki katane,i sad ja i frend smo to htjeli stavit u blok,i ide unutra,al kako da stavim zvono?kupio sam rms-ovo zvono i ne paše na polutku,a imam i rms-ovo kvačilo,nezz dali se može rms-ovo kvačilo staviti na polutku?čini mi se da ne može??znali itko help     :help: :help: :help: :help:
Nisam za VEZE
Nisam za VIĐANJA
Neznam ZA ŠTA SAM
Je mi dobro boli me glava!

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #31 : 02 Lipanj, 2010, 12:28:37 »
Kako mislis, ne pase na polutku? Zvono ide na osovinu, kao i kvacilo i nema direktne veze sa polutkom.

Offline domagoy 46

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1200
  • Spol: Muški
  • 46:))
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • ..
  • Moj Skuter: aerox i vxr
  • Moja Kaciga: ixs
  • MojSetup: due plus : i serijala
  • MojSpuh: Yasuni c16,i yoshimura
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #32 : 02 Lipanj, 2010, 12:43:02 »
Kako mislis, ne pase na polutku? Zvono ide na osovinu, kao i kvacilo i nema direktne veze sa polutkom.

kako kvačilo nema direktne veze sa polutkom?ja sam dobio polutku u kompletu sam kvačilom,znači u 1 komadu je polutka kvačilo i naravno unutra centr. feder,i stavim taj komplet,značim polutku s kvačilom i zvono ne paše,trebao bi malo veće čini mi se,a imam i rmsovo kvačilo,zvono paše na njega,a kako da stavim rmsovo kvačilo na tu polutku???
Nisam za VEZE
Nisam za VIĐANJA
Neznam ZA ŠTA SAM
Je mi dobro boli me glava!

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #33 : 02 Lipanj, 2010, 12:47:21 »
mislim da ni nebi trebalo pasati, jer bi onda sva kvacila bila izmjenjiva medju skuterima...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #34 : 02 Lipanj, 2010, 13:42:49 »
kako kvačilo nema direktne veze sa polutkom?ja sam dobio polutku u kompletu sam kvačilom,znači u 1 komadu je polutka kvačilo i naravno unutra centr. feder,i stavim taj komplet,značim polutku s kvačilom i zvono ne paše,trebao bi malo veće čini mi se,a imam i rmsovo kvačilo,zvono paše na njega,a kako da stavim rmsovo kvačilo na tu polutku???

E pa tako reci. Kvacilo nema veze s polutkom, a to sto si ti dobio kvacilo u paketu i ne pase na tvoje zvono, to je druga stvar.
Pogledaj na mojskuter.com portalu članak kako se rastavlja zvono i kvačilo i sve će ti bit jasno. Otšarafiš veliku maticu, pazeći da te kvačilo ne pogodi u čelo jer je pod pritiskom zbog centralnog federa.
Onda skineš to kvačilo koje si dobio, namontiraš RMS-ovo, sklopiš nazad, staviš svoje zvono, zašarafiš i gas.

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #35 : 02 Lipanj, 2010, 19:18:30 »
Ova tema me podsjetila da kupim remen, uzeo sam 765 x 17.5 za pežo neki. krajnja je drastično povećana, a start sam posve izgubio (nije u rezonanci) tj trebam za 1.5g lakše rolice  :icon_biggrin:
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #36 : 02 Lipanj, 2010, 20:32:26 »
Ova tema me podsjetila da kupim remen, uzeo sam 765 x 17.5 za pežo neki. krajnja je drastično povećana, a start sam posve izgubio (nije u rezonanci) tj trebam za 1.5g lakše rolice  :icon_biggrin:

nece ti pomoci ni 100gr lakse rolice kada se remen ne moze spustiti dovoljno nisko jer je presirok  :laughing7:



Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #37 : 02 Lipanj, 2010, 20:35:12 »
da je bar 760 ili 765 x16.5 ma to bi bilo milina :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #38 : 02 Lipanj, 2010, 20:41:53 »
nece ti pomoci ni 100gr lakse rolice kada se remen ne moze spustiti dovoljno nisko jer je presirok  :laughing7:



Obzirom da na te morini polutke ide remen 17.5 -nije presirok taj sa pezoa...
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621637316800&target=productdetail&category1=A%3AA_ITALJET%3AA_ITALJET_FORMULA50LC&category2=CAT%3ACAT_ANTRIEB%3ACAT_ANTRIEB_KEILRIEMEN
Ako ne gresim imace vise problema sa variomatom nego sa polutkama...

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #39 : 02 Lipanj, 2010, 21:19:15 »
E Iznenadio bi se do kraja izađe u polutki tj isto ko minarelli polutka s minarelli remenom. overrange remen je 17.5mm za minarelli, a u mene je polini overrange variomat a nazad polutka u kojoj je bio 17.5 remen, ja mislim da se u 100km mora pojest remen već na 17mm možda i 16.5mm kad u 500km za 1mm se stanjio seriski remen
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije