Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Luna se ugasila  (Posjeta: 2524 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Toncek

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Luna se ugasila
« : 21 Veljača, 2010, 16:35:16 »
Imam par pitanja pa ako neko nešto zna bit ču mu zahvalan na odgovoru .Ovako prije tri tjedna mi se Luna ugasila u vožnji  i od tada je nisam upalio,doduše tek danas sam se primio ozbiljnijeg posla.Sumljao sam na CDI jer mi je iskra neka slabašna medjutim ni sa novim ne pali.Rastavio sam frgazer i očistio i opet ništa .Pokušao sa start sprejem nikakvi znakovi ,kontrolirao ventile sve u redu.Prije tri mjeseca sam mjenjao ležajeve na radilici sastavio ga i palio je od prve.Zanima dali neko možda ima šemu struje za lunu u servisu mi kažu da nemaju jer na CDI nigdje ni na jednoj žici nemam 12 v samo na jednoj 3v.Dali iskra mora biti tako slabašna ili bi trebala biti kao na autu.Kolika bi trebala biti kompresija. ???

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna se ugasila
« Odgovori #1 : 24 Veljača, 2010, 23:07:26 »
Kompresija u zdravog chaptera je 10,5:1, ugl ako nesto nije u redu osjetit ces jer ce kurbla 'propadat'...
Znam da ti zvuci glupo, al izvadi cep iz rezervara, rukom zacepi dovod zraka u filter od zraka i kurbulaj malo na ler gasu. Onda digni ruku i kurbulaj, jer je bio slucaj s lunom da je cep od rezervara tako dobro dihtao da se gorivo nije sljevalo u karb.
Ako to nije problem, provjeri dali se svjecica vlazi (dignes lulicu, kurbulas malo i vidis na dnu svjecice dali je vlazno), provjeri dali je se auspuh zacepio (isti auspuh se ugradjivao na vision 1 i volio je se zacepiti, motor ili nije palio ili nije isao preko 40)...

Prvi put cujem da se chapter ugasio u voznji, bez obzira na cjenu i na masinu, svaki chapter kojega sam vidio ide normalno i nekvari se, jedino kada duze stoji treba malo dulje kurbulat da upali, ali ako ga palis barem jednom tjedno na min-dvije, uvjek pali iz prve...

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna se ugasila
« Odgovori #2 : 25 Veljača, 2010, 03:35:40 »
Najprije promijeni svijecicu/lulicu,to ti zna bit cesti problem na 2t Lunama.Meni isto nije htio upaliti,imamo je dobru iskru pa sam mislio da je struja ok...ali sam se za*e*o.Vozio sam skuter na nervis i tamo su stavili novu lulicu i skuter odmah kresne,uglavnom ako ima iskre ne mora značit da je struja OK.Poslije toga provijeri vakum ako znaš,pa onda sve ovo sto ti je Luna500rr rekao  :icon_thumright:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna se ugasila
« Odgovori #3 : 25 Veljača, 2010, 18:51:51 »
Kod njega je 4t, masina kao na baotianu :hello:

Offline Toncek

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna se ugasila
« Odgovori #4 : 26 Veljača, 2010, 19:05:20 »
Hvala na odgovorima,probat ču promijeniti bobinu jer mi se iskra čini nekako slaba pa ču vidjet.Inaće sam zadovoljan sa njom u godini sam sa njom napravio skoro 11000km.Ne zanima me kompresioni omjer nego koliko dobar motor ima kompresiju u barima.Ono kad staviš kompresiometar i mijeriš kompresiju kao na autu.Znači dali je dobra komresija 10 -11 bara ili je za te motoriće dobra na primjer5-6 bara.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna se ugasila
« Odgovori #5 : 26 Veljača, 2010, 19:11:06 »
Trebala bi biti kao u kosilica za travu, slicna je kubikaza, po tome se orjentiraj, za mjerenje napravama neznam

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna se ugasila
« Odgovori #6 : 26 Veljača, 2010, 20:36:09 »
Hvala na odgovorima,probat ču promijeniti bobinu jer mi se iskra čini nekako slaba pa ču vidjet.Inaće sam zadovoljan sa njom u godini sam sa njom napravio skoro 11000km.Ne zanima me kompresioni omjer nego koliko dobar motor ima kompresiju u barima.Ono kad staviš kompresiometar i mijeriš kompresiju kao na autu.Znači dali je dobra komresija 10 -11 bara ili je za te motoriće dobra na primjer5-6 bara.

Pogledao bi u servisnu knjizicu kolko je kompesija,ali sam ju nazalost izgubio  :confused5:

Offline Toncek

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna se ugasila
« Odgovori #7 : 27 Veljača, 2010, 18:29:17 »
Ja imam servisnu kjižicu ali to unutra ne piše. Kosilicu nisam nikad imao pa neznam koliko je na njoj.

Offline Toncek

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna se ugasila
« Odgovori #8 : 28 Veljača, 2010, 15:01:37 »
Evo ovako,danas stavio novu bobinu i dalje isto.Ko zna kako ispitati bobinu.Našao sam u manualu od baotiana gdje piše kako bi izmedju dva terminala otpor trebao biti oko jednog ohma a izmedju kabla za sviječicu i jednog terminala oko 7 ohma.Meni  nema ni na jednoj nikakav otpor izmedju kabla sviječice i terminala. Dali sam mogao krivo spojiti one dvije žice to jest zamijeniti ih pa unništiti novu bobinu.