Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: piaggio zip 4t blokade  (Posjeta: 5431 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline oki1983

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t,Derbi GP1 250
  • MojSetup: malossi,multivar 2000......
  • MojSpuh: zx
piaggio zip 4t blokade
« : 14 Veljača, 2010, 22:26:31 »
Pozz!
ovako zanima me gdje se nalaza blokade na doticnom skuteru(piaggio zip 4t 2006g).
trazio sam po netu,neki kazu rezanje cdi-a(neki su dobili vecu krajnju,neki nisu)
onda neki kazu da u karburatoru ima neka guma koja se skida,dok drugi kazu da nema.
neki opet kazu da ima blokada na variomatu,neki kazu da nema....pa mi vise uopce nije jasno koje on blokade ima a koje nema i sta radit?
hvala!

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: piaggio zip 4t blokade
« Odgovori #1 : 15 Veljača, 2010, 10:43:39 »
Na variomatu ima prsten koji treba skinut,sa gornje strane karburatora ima crni poklopac koji se odšarafi i ispod na tom poklopcu je jedna vida koja se skine.E sada u 90%slučaja je i CDI blokiran pa i njega treba rezat,probaj najprije ovo dvoje pogledat pa probaj kako ide mada nemoj puno očekivat od tog skuterića,pogotovo 4T.
Marino

Offline piaggio_zip

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Far far avej
  • Moj Skuter: Zip
  • Moja Kaciga: Crna
  • MojSetup: Nema, niti ce ga imati
  • MojSpuh: Serijala
Odg: piaggio zip 4t blokade
« Odgovori #2 : 15 Veljača, 2010, 16:44:45 »
Na variomatu nema ništa (moj je 2006. god).
Na karbu skineš taj crni poklopac i izvadiš gumeni prsten zajedno s iglom (dobiješ oko 5 km krajnje)
CDI režeš kako je prikazano (kod mene ne funkcionira, ali to je SAMO kod mene zato trenutno tražim di bi mogao nabaviti drugi CDI)

 :headbang:

Offline oki1983

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t,Derbi GP1 250
  • MojSetup: malossi,multivar 2000......
  • MojSpuh: zx
Odg: piaggio zip 4t blokade
« Odgovori #3 : 16 Veljača, 2010, 17:26:20 »
evo skinuo cdi,i presjekao onaj limic,s tim da mi je cdi vec bio pripremljen za rezanje,samo sam trebao neku crnu gumu isceprkat.
prije rezanja skuter je isao 55kmh,sad ide 65kmh.pokusao sam odvrnut onaj crni poklopac od karba,ali nisam uspio,sarafi su se zapekli,i naravno prilikom odvrtanja abrajsali,a nemam ovdje list pile za zeljezo da zarezem.
mislio sam stavit mrvicu lakse rolice,ima netko ideju koliko grama?

Offline piaggio_zip

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Far far avej
  • Moj Skuter: Zip
  • Moja Kaciga: Crna
  • MojSetup: Nema, niti ce ga imati
  • MojSpuh: Serijala
Odg: piaggio zip 4t blokade
« Odgovori #4 : 16 Veljača, 2010, 21:47:26 »
evo skinuo cdi,i presjekao onaj limic,s tim da mi je cdi vec bio pripremljen za rezanje,samo sam trebao neku crnu gumu isceprkat.
prije rezanja skuter je isao 55kmh,sad ide 65kmh.pokusao sam odvrnut onaj crni poklopac od karba,ali nisam uspio,sarafi su se zapekli,i naravno prilikom odvrtanja abrajsali,a nemam ovdje list pile za zeljezo da zarezem.
mislio sam stavit mrvicu lakse rolice,ima netko ideju koliko grama?

pa da tako sam i ja morao skidati taj poklopac s karba, list pile i deri..

a za gramažu mislim da ti je donja granica 5 grama, ali nisam siguran...ima tu negdje tema u kojoj piše, ako ju nađem stavim link


evo link: http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,19742.0.html    :hello:
« Zadnja izmjena: 16 Veljača, 2010, 21:53:06 piaggio_zip »

Offline oki1983

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t,Derbi GP1 250
  • MojSetup: malossi,multivar 2000......
  • MojSpuh: zx
Odg: piaggio zip 4t blokade
« Odgovori #5 : 18 Veljača, 2010, 17:57:55 »
evo morao sam sve sarafe zarezat,stavio diznu 78,i skut sad ide 70kmh po ravnom.bio sam skinuo crni poklopac sa karba,i tamo je crni gumeni prsten spojen na bijelu plastiku koja sijeda na sivu plastiku na kojoj se nalazi igla,kad sam maknuo taj crni gumeni prsten i bijelu plastiku skuter je samo mogao radit na leru,nije imao nikakvu snagu.
sad me zanima da li moram samo tu crnu gumu izvadit van i natrag vratit bijelu plastiku?

Offline piaggio_zip

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Far far avej
  • Moj Skuter: Zip
  • Moja Kaciga: Crna
  • MojSetup: Nema, niti ce ga imati
  • MojSpuh: Serijala
Odg: piaggio zip 4t blokade
« Odgovori #6 : 18 Veljača, 2010, 18:32:23 »
evo morao sam sve sarafe zarezat,stavio diznu 78,i skut sad ide 70kmh po ravnom.bio sam skinuo crni poklopac sa karba,i tamo je crni gumeni prsten spojen na bijelu plastiku koja sijeda na sivu plastiku na kojoj se nalazi igla,kad sam maknuo taj crni gumeni prsten i bijelu plastiku skuter je samo mogao radit na leru,nije imao nikakvu snagu.
sad me zanima da li moram samo tu crnu gumu izvadit van i natrag vratit bijelu plastiku?

kako izvadiš tak i vratiš... niš ne ostavljaš sa strane...znači ti si je sad izvadio, a kad si stavio diznu moro si karb i poštelat ponovo, jesi to napravio???

možda bi mogo sad stavit red sponge ili neku gljivicu  :icon_biggrin:

Offline oki1983

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t,Derbi GP1 250
  • MojSetup: malossi,multivar 2000......
  • MojSpuh: zx
Odg: piaggio zip 4t blokade
« Odgovori #7 : 18 Veljača, 2010, 18:50:24 »
nisam stelao karb,samo sam metnul diznu,nemam pojma kak se stela taj kehin karb,sav mi je neki cudan.
nisam te skuzio ovo zadnje,kak izvadis van,tak i vratis i nist ne ostavljas sa strane,daj malo to protumaci?

Offline piaggio_zip

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Far far avej
  • Moj Skuter: Zip
  • Moja Kaciga: Crna
  • MojSetup: Nema, niti ce ga imati
  • MojSpuh: Serijala
Odg: piaggio zip 4t blokade
« Odgovori #8 : 19 Veljača, 2010, 22:04:32 »
nisam stelao karb,samo sam metnul diznu,nemam pojma kak se stela taj kehin karb,sav mi je neki cudan.
nisam te skuzio ovo zadnje,kak izvadis van,tak i vratis i nist ne ostavljas sa strane,daj malo to protumaci?

Za taj gumeni prsten, plastiku i iglu sam mislio da sve komplet izvadiš i isto tako vratiš, niš ne treba odstranjivati...

A za štelovanje evo

Podešavanje mješavine (odnos benzina i zraka)
Prvo zatvori vijak mješavine, odnosno postavi ga na  nulu, a onda ga okreni za  2 i pol kruga ( 2 ½ kruga ) …..Postavi skuter na centralnu nogaru ……..dobro zagrijt motor na leru . Sad polako okreći vijak mješavine u smijeru kazaljke na satu dok motor ne počne raditi "grubo" (samo što ne krepa), onda počni polako okretati vijak mješavine na suprotnu stranu dok motor ne počne raditi "glatko" na največoj brzini okretaja…I to je to podesio si mješavinu.

ono za dva i po kruga nije univerzalno ..ovisi od skutera do skutera, ali dva i po kruga je dobra početna točka za orijentaciju, a za neke skutere i idealno podešena mješavina

Vijak mješavine na slici :