Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pitanje ??  (Posjeta: 1667 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Pitanje ??
« : 15 Srpanj, 2007, 21:13:56 »
Ovako kad su mi skidali blokade na mom sccotu skinuli su i onaj limic sa frge i stavili 64 diznu....i motor je iso 85 tako nesto...danas ja frendu skino blokade ...sa varia ,i spuha ... i motor ide 85 ...znaci kako gledam ta blokada na frgi i nema nekog ucinka velikog ,a stim da je meni potrosnja dat dosta se povecala ...sa vecom diznom i bez toga limica ...e posto su preformanse razlike minimala ...ja imam na scootu tecnigas next r i zanima me kad bi ja vratio taj limic i vratio diznu 54 koliko bi izgubio ??? i bil sta skodilo to motoru ??? osim sto bi izgubio neznam 2-3 km/h ??? ajde neko nek mi pojasni mal :)
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Pitanje ??
« Odgovori #1 : 15 Srpanj, 2007, 21:24:40 »
Ovako kad su mi skidali blokade na mom sccotu skinuli su i onaj limic sa frge i stavili 64 diznu....i motor je iso 85 tako nesto...danas ja frendu skino blokade ...sa varia ,i spuha ... i motor ide 85 ...znaci kako gledam ta blokada na frgi i nema nekog ucinka velikog ,a stim da je meni potrosnja dat dosta se povecala ...sa vecom diznom i bez toga limica ...e posto su preformanse razlike minimala ...ja imam na scootu tecnigas next r i zanima me kad bi ja vratio taj limic i vratio diznu 54 koliko bi izgubio ??? i bil sta skodilo to motoru ??? osim sto bi izgubio neznam 2-3 km/h ??? ajde neko nek mi pojasni mal :)

Gle uglavno mdinza 64 se uvijek mece cim metnes neki auspuh.I onaj limic ti je blokada jel sprijecava veci dotok zraka.Samo ti ostavi to kako je.Majstori uvijek mecu taj set up na sve motore koje na koje se mece auspuh rezonantni.

Krajnja vam je mozda ista ali jel ste mjerili ubrzanja i to.Razlike mora biti ako on ima serijski spuh a ti rezu.Ako nema razlike onda ti nije prijenos dobro podesen.

Jos te jedino nisam pitao o kojem motoru se radi.Ako on ima recimo Runnera iz 98 a ti novog onda je to razumno da idu isto a on nema rezo spuh.Jel su ovi stariji piaggio motori puno jaci je u ono vrijeme nije bilo katalizatora i nikakvih blokada.
Under construction...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Pitanje ??
« Odgovori #2 : 15 Srpanj, 2007, 21:45:31 »
Isti kao kod mene Gilera Runner Sp Race 50 2007 ....ima ono razlike jer lik ima 53 kg  a ja 80 tako da :) hehe i krajnja je moja veca ubrzanje je malo bolje nego kod njega....al planiram skupit sa multivar pa lijepo nastelat motor da leti :))
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Pitanje ??
« Odgovori #3 : 15 Srpanj, 2007, 21:57:28 »
eh jos jedno pitanje da ne otvarma novu temu ...ovako nekad se desi kad npr vozim se duze sa full gasom ...i stnem na semafor da mi ler gas ostane npr na 3000 rpm i onda polako spadne na 1300 ono treba jedno 20 sekundi....i 100 metara nize opet sve normala ide i normala se vrati na 1300 kad stanem i kroz 5 minuta opet ostane na 3000-2800 i padne opet na 1300 kroz 20 sekundi dok stojim ...???? jel mi neko moze rec u cemu je problem ?? dali mu trebam malo zraka jos dodat ?? pomocu sarafica na frgi ??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Pitanje ??
« Odgovori #4 : 15 Srpanj, 2007, 22:05:29 »
eh jos jedno pitanje da ne otvarma novu temu ...ovako nekad se desi kad npr vozim se duze sa full gasom ...i stnem na semafor da mi ler gas ostane npr na 3000 rpm i onda polako spadne na 1300 ono treba jedno 20 sekundi....i 100 metara nize opet sve normala ide i normala se vrati na 1300 kad stanem i kroz 5 minuta opet ostane na 3000-2800 i padne opet na 1300 kroz 20 sekundi dok stojim ...???? jel mi neko moze rec u cemu je problem ?? dali mu trebam malo zraka jos dodat ?? pomocu sarafica na frgi ??


Nije smjesa za ler gas dobra.Trebas orenuti onaj serafic koji je najblize ulazu zraka tma di se crijevo od airboxa spaja.S tim se malo poigraj.Tak je i kod mene bilo dugo mi je trebalo da mu se spuste okretaji.Za to sluzi taj serafic.Malo se poigraj i skuzit ces.
Under construction...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Pitanje ??
« Odgovori #5 : 15 Srpanj, 2007, 22:10:53 »
znaci onaj saf za zrak :) onaj sto moras sarafcigerom okretat ......dobro je pa ne moram onaj st ose rukom okrece jer sam vec 5 puta zuljeve dobio od okretanja hehe :)
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Pitanje ??
« Odgovori #6 : 15 Srpanj, 2007, 22:19:56 »
znaci onaj saf za zrak :) onaj sto moras sarafcigerom okretat ......dobro je pa ne moram onaj st ose rukom okrece jer sam vec 5 puta zuljeve dobio od okretanja hehe :)

da onaj sta se s serafcigerom okrece
Under construction...