Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sigurnost-koju kacigu imate??  (Posjeta: 83993 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Sigurnost-koju kacigu imate??
« : 14 Siječanj, 2010, 22:27:59 »
evo posto sam otvorio temu i ne želim da neko misli da sam je otvorio zato da bih se ku#čio nečim dobrim sto imam.Dodje mi zlo kada vidim da se kroz grad voze r6-ice,cbr-ke,z-ei,ninje,r1....i svi jači motori koji su natrpani raznim aftermarket dijelovima koji koštaju mnogo vise nego jedna kvalitetna oprema u ovom slučaju konkretno KVALITETNA KACIGA.....većina gradskih lera sto izvode neke frajere vozajuci skupe motore natrpane svim i svacim uglavnom na glavi imaju neku kacigu koja je daleko ispod prosijeka.....takvima je očigledno važnije imati akrapa na motoru nego dobru kacigu na glavi....a prolaze kao munje i to 100 posto razumijem jer svi mladi isto razmišljaju pa tako i ja....ali ako se već "leti" bilo bi dobro da se ima dobra,kvalitetna kaciga na glavi,to je osnovno,a po mogućnosti i još dobra jakna i rukavice....ja osobno imam aeroxa i ktm-a i imam kacigu hjc fg-15...imam još i druge opreme ali tema je vezana za kacigu....mene zanima sto vi mislite i da li biste npr da imate neki scoot renomirane marke i da imate na raspolaganju npr 2000 kn,da li biste sve utukli u tuning dijelove za svog ljibimca kao većina mulaca ili biste 1/4 toga stavili sa strane i stedili za neki spuh a sa ostalih 1500 kn kupili neku kvalitetnu kacigu?
« Zadnja izmjena: 14 Siječanj, 2010, 22:30:40 aeroxtuning »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Sigurnost-koju kacigu imate??
« Odgovori #1 : 14 Siječanj, 2010, 22:31:56 »
imao sam nolan n61 ukrali su mi je, sada imam neku airoh.. obe su bile oko 1200 kn, i nikada nebih kupovao kacigu ispod 1000 kn jer ipak ne zelim da pri padu mi kaciga unisti glavu nego da je stiti.. iako kada bi uzeo nesto jace, kupio bi neku kvalitetniju jer nolan je pri brzini od 150kmh otprilike propustala vjetar unutar, dok ova airoh to radi vec pri 80-90 kmh...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sigurnost-koju kacigu imate??
« Odgovori #2 : 14 Siječanj, 2010, 22:48:21 »
Kaciga mi je Made in china  :toothy10:,platio je 500 kn kad sam kupovao skut.Ne vozim se brzo pa mi kaciga bas i nije vazna.Inace kacigom sad dosta zadovoljan,nekoliko puta je pala i naravno dobila je par crtica.Sbuzva super zadrzava svoja svojstva(ostala je kruta) i moram pohvalit vizir koji se ne magli previse

Mislim da je bolje uzet novu kinesku,nego nosit neku zidarsku na glavi

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Sigurnost-koju kacigu imate??
« Odgovori #3 : 14 Siječanj, 2010, 22:53:53 »
nolan n84 crno-crvena, nije neka araktivna al ja sam zadovoljan, kožna jakna s protektorima i kožne rukavice i bubrežnjak...to je to od opreme koju nosim, za vožnju na skuteru koji ide 80-90 u špici je ok  :dontknow:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Sigurnost-koju kacigu imate??
« Odgovori #4 : 14 Siječanj, 2010, 23:06:14 »
znam ja sve to,ali i brzina od 50 kmh može bit kobna....ne kažem sad da treba uzimat neku karbonsku od 3000-4000 kn,ali ni tu kineski jer to ne valja ama bas ništa,udri sa njom o asfalt dok ti je na glavu pa ćeš vidjet o čemu ti pričam...

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Sigurnost-koju kacigu imate??
« Odgovori #5 : 14 Siječanj, 2010, 23:12:00 »
Ja sam za jaknu s protektorima,rukavice i kacigu (nolan n62) dao preko 2000kn i ne žalim ni jedne kune što sam dao. :headbang:
Imam i neku jadnu kinesku,kaciga je smece tesko koje mozes doslovno slomit ako je stisnes MALO jace sa strane rukama,tu sam nosio jedno vrijeme kad sam tek kupio skut. :angry7:

@aeroxtuning sto se tice tvoga pitanja radije bi drugu varijantu izabrao,jer kvalitetna kaciga glavu (i zivot) cuva... :icon_thumright:

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 947
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Sigurnost-koju kacigu imate??
« Odgovori #6 : 14 Siječanj, 2010, 23:15:25 »
pozz

evo, ja znam koju kacigu imam, al ne znam kakva je. Radi se o kacigi Shoei RF200, ima dosta godina, a onaj unutra certifikat je E6 :S
nije bas neka...

A zanima me... jel ta unatoc godinama bolja od novih kineskih ili isto spada pod šrot?
« Zadnja izmjena: 14 Siječanj, 2010, 23:31:54 Infernus »
Forumska Sirotinja R/T

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Sigurnost-koju kacigu imate??
« Odgovori #7 : 14 Siječanj, 2010, 23:18:26 »
Ja sam za jaknu s protektorima,rukavice i kacigu (nolan n62) dao preko 2000kn i ne žalim ni jedne kune što sam dao. :headbang:
Imam i neku jadnu kinesku,kaciga je smece tesko koje mozes doslovno slomit ako je stisnes MALO jace sa strane rukama,tu sam nosio jedno vrijeme kad sam tek kupio skut. :angry7:

@aeroxtuning sto se tice tvoga pitanja radije bi drugu varijantu izabrao,jer kvalitetna kaciga glavu (i zivot) cuva... :icon_thumright:
to je to.ajd mogu i razumijeti djecurliju 15,16 godina koji sve utuku u scoot ali dečke po 24,25 god nikako....ipak se ne može usporediti razmišljanje jednog adolescenta i onog koji je iz toga izašao i potpuno zrelo bi trebao razmišljati...ja ne znam šta je ljudima,očito neka moda vozit motor od 150-200 ks sa versace cvikama na glavu,zalizanom kosom i ultra mega super cool biiesnim nausnicama,znate ono da picici vide ko vozi bestiju od
motora....

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Sigurnost-koju kacigu imate??
« Odgovori #8 : 14 Siječanj, 2010, 23:20:04 »
pozz

evo, ja znam koju kacigu imam, al ne znam kakva je. Radi se kacigi Shoei RF200, ima dosta godina, a onaj unutra certifikat je E6 :S
nije bas neka...

A zanima me... jel ta unatoc godinama bolja od novih kineskih ili isto spada pod šrot?
koliko god je stara(a sig nije puno)nije srot,shoei je ipak medju top markama sto se tiče kaciga,tako da nema nikakve uspredbe sa poluproizvoda sa istoka

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Sigurnost-koju kacigu imate??
« Odgovori #9 : 14 Siječanj, 2010, 23:23:24 »
eh da je samo kaciga u pitanju.. ja se sada bavim temom koje odijelo kupiti.. i zasad nista, ali cim slozi motor, pod obavezno je kupovina koznog odijela i rukavica sa protektorima.... mozda ce vecina takvog doziviti cudno i zajeb*vat ga ono kao da vozis r1 ali kada u tome padnes barem znas da su mnogo mnogo manje sanse da se ozljedis....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Sigurnost-koju kacigu imate??
« Odgovori #10 : 14 Siječanj, 2010, 23:23:53 »
onaj unutra certifikat je E6

Ta brojka (6) samo znaci drzavu gdje je kaciga testirana, a ne homologacijski broj

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 947
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Sigurnost-koju kacigu imate??
« Odgovori #11 : 14 Siječanj, 2010, 23:30:54 »
Citat:
koliko god je stara(a sig nije puno)nije srot,shoei je ipak medju top markama sto se tiče kaciga,tako da nema nikakve uspredbe sa poluproizvoda sa istoka

prije nekih 5, 6 godina ju je stari kupio rabljenu... kad si je kupio prvi skuter.
znaci ima sigurno nekih 7, 8, a vrlo vjerojatno i vise  :dontknow:



Citat:
Ta brojka (6) samo znaci drzavu gdje je kaciga testirana, a ne homologacijski broj
onda super  :toothy10:


Ostalo od opreme... ljeti nosim biciklisticke rukavice  :icon_biggrin:   ako padnem... bar si dlanove ne pogulim (mrzim kad mi se to na biciklu desavalo), a kad je hladnije nosim prave moto rukavice. Ostalu opremu ne koristim... Skut je baotian, dakle govorimo o brzinama do nekih 60 (realne)...

ok, thx na pomoci oko kacige  :icon_thumright:
Forumska Sirotinja R/T

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Sigurnost-koju kacigu imate??
« Odgovori #12 : 14 Siječanj, 2010, 23:32:39 »
eh da je samo kaciga u pitanju.. ja se sada bavim temom koje odijelo kupiti.. i zasad nista, ali cim slozi motor, pod obavezno je kupovina koznog odijela i rukavica sa protektorima.... mozda ce vecina takvog doziviti cudno i zajeb*vat ga ono kao da vozis r1 ali kada u tome padnes barem znas da su mnogo mnogo manje sanse da se ozljedis....
svakako,u tijeku mi je nabavljanje stitnika za ledja...imam suomy jaknu sa protectorima i kozne rukavice sa protecorima...kupit ću još cizme i stitnike koljena i to je to,a odijelo možda kasnije

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Sigurnost-koju kacigu imate??
« Odgovori #13 : 14 Siječanj, 2010, 23:36:44 »
ja imam heldov bubreznjak, ali isto razmisljam o kornjaci, onome full oklopu. te dvodijelno kozno odijelo.. nezz cizme su od 1000 kn pa nadalje.. iako bi ih kupio treba i love dosta hehe, za obuci se za motor treba minimalno 1000 eura da se to moze nazvati dobrom zastitom... a prakticki ovo je motor od 125 ccm.. nije nesto jak , samo 30-tak ks, ali opet bolje imati to , iako dosta i pazim, pa ne prijeti mi bas toliko opasnost od padova, u samoj jaketi je jako hladno  a sa ovim sam siguran i od toga...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Sigurnost-koju kacigu imate??
« Odgovori #14 : 14 Siječanj, 2010, 23:37:26 »
mozda ce vecina takvog doziviti cudno i zajeb*vat ga ono kao da vozis r1 ali kada u tome padnes barem znas da su mnogo mnogo manje sanse da se ozljedis....

Onaj ko ce zajebavat je neozbiljan i ne razmislja. Mozes se sasvom solidno ubit i na R1 i na puno sporijim motorima.
Ja sam isto ponesto opreme kupio (zbog zeca kojeg cekam)
Nista extra, ali 100 puta bolje od "civilne" odjece. Evo mali popis:

-jakna RS Taichi RSJ 227 TRANS-WAY
-hlace Held Gavia
-cizme Suomy Tourer
-rukavice Wintex PRO


Ostala oprema je od prije








Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sigurnost-koju kacigu imate??
« Odgovori #15 : 14 Siječanj, 2010, 23:40:19 »
ja imam ixs jaknu,kacigu i bubreznjak...nije nekaj extra al je ok za ovo kolko koristim...oko 2500-3000 me stajalo sve...

da imam nekaj jace sigurno bi dao dosta za opremu a ne za neke tuning djelove usrane!!


de alfa ukro si mi bubreznjak..priznaj!  :toothy3:

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Sigurnost-koju kacigu imate??
« Odgovori #16 : 14 Siječanj, 2010, 23:43:03 »
alfa,svaka čast i tebi i ostalima koji razmišljaju tako,JEDAN JE ZIVOT !!!
@drnda-imaš cizme sada na akciji extra za 700 kn,možda ih uzmem,a razmišljam i o drugoj kacigi iako je ova i vise nego dobra

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Sigurnost-koju kacigu imate??
« Odgovori #17 : 14 Siječanj, 2010, 23:43:38 »
solidan popis, onaj tko kupi opremu normalno razmislja a ne kao primitivna "djeca" kojima tatica kupi runnera ili nesto dosta jace pa uzmu kacigu od 500 kn i jurcaju okolo cesto i bez nje..
nisu ti lose ove cizme, ali ja vise ciljam nekako ono modernije... znas i sam npr...
    http://img205.imageshack.us/i/sidiau2.jpg/
neke malo sminkerske.. sa protektorima....
luka daj link da vidim iako ja preferiram stil kao ove u linku...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Sigurnost-koju kacigu imate??
« Odgovori #18 : 14 Siječanj, 2010, 23:49:13 »
http://www.vpcbike.com/catalog/images/bottes_speed_gris_petit.JPG
evo,belgijska marka Richa,jako dobra kvaliteta,oko 750 kn

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Sigurnost-koju kacigu imate??
« Odgovori #19 : 14 Siječanj, 2010, 23:53:12 »
zivcira me sto na netu mozes naci u trgovinama milion proizvoda, ali cijene kao da su u vodu propale....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta