Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: sređivanje blokova  (Posjeta: 13188 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #20 : 25 Studeni, 2009, 10:55:29 »
zasto radit takve kemije ako mozes stavit malossi lezaj  :)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #21 : 25 Studeni, 2009, 11:26:09 »
malossi C4 poliamid ležaj ima potokareni vanjski dio (onaj otvoreni) i onda se ta strana ugrađuje prema blokovima a ne prema radilici..
kad se običan ležaj ugradi do kraja on napola zatvori kanalić za podmazivanje a ovako je on skroz otvoren i kuglice su odmah tu..
zatvorena strana ležaja ide prema radilici i tu nema protoka..

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #22 : 25 Studeni, 2009, 11:37:50 »
dobro na koji nacin se lezajevi podmazuju kad se kanali za podmazivanje zatvore?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #23 : 25 Studeni, 2009, 11:44:05 »
to je fušeraj i malossi to ne preporuča pri ugradnji ležajeva sa odtokarenim rubom.. kanali moraju postojati..
iznimno, zatvore ih neki radi dobivanja minimalnih performansi na high endu al onda se nakon svake trke mijenjaju..
uz zatvaranje kanala bolje je onda koristiti ležaje sa metalnim rešetkama .

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #24 : 25 Studeni, 2009, 11:47:04 »
stosta toga ne preporucaju pa mi opet radimo  :icon_biggrin: sa alform sam bio pricao nesto o lezajevima i prosli smo ovo malosii prema radilici kad se zatvara kanal

Offline runner_sp180

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 382
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: SP180
  • Moja Kaciga: Takachi
  • MojSetup: stock
  • MojSpuh: stock
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #25 : 25 Studeni, 2009, 11:56:58 »
ovo je odlicna tema.. moje misljenje je da se blokovi ne smiju polirat, ja sam svoje isto tako malo taknuo 120 smirglom.. ako ih poliras, imat ces gubitke bas kao sto je giz naveo u kakvom stanju je gorivo najnepovoljnije da se pojavi u cilindru.. isto tako znam za informaciju da je time podmazivanje slabije jer se ulje hvata za te poliranje stijenke pa se smanjuje podmazivanje

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #26 : 25 Studeni, 2009, 11:57:39 »


ovdje je primjer prerađenog bloka na zipu..

cijela tema je tu http://forum.scooterforum.net/forum/showthread.php?t=174537
« Zadnja izmjena: 25 Studeni, 2009, 12:05:45 ivanm »

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #27 : 25 Studeni, 2009, 12:06:22 »
ne kazem ja ivane da ti pricas gluposti..kazem da smo alfa i ja pricali o lezajevima i da mi je on potvrdio ovo o okretanju otokarenog dijela prema polutci radilice..a smatram da je on osoba sa dovoljnjo znanja tako da se usudim rec da je to ok jer sumnjam da bi sirio neke dezinformacije  :icon_biggrin:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #28 : 25 Studeni, 2009, 12:15:41 »


na malossi c4 ležajima odtokaren je dio sa strane gdje je otvorena strana ležaja, ta otvorena strana ide u blok, kad se tako ugradi, kanalić za smjesu u bloku je potpuno otvoren a inače ga vanjska košuljica ležaja zatvara djelomično.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #29 : 25 Studeni, 2009, 12:22:53 »
tocno i zato kad okrenes otokareni dio prema radilici opet ima podmazivanje jer kroz taj otokareni dio smjesa dolazi do otvorenog djela kaveza

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #30 : 25 Studeni, 2009, 12:47:27 »
kolko sam primjetio na minareliju kad se zapuni rupa za podmazivanje ležaja, onda se izbuši kod kanala od cilindra kao na piaggiu.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #31 : 25 Studeni, 2009, 13:21:51 »
Po stranim forumima koliko sa vidio,niko ne polira iznutra,eventualno se malo posmirgla usis,@Gumy-odlična tema ;)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #32 : 25 Studeni, 2009, 13:41:31 »
tocno i zato kad okrenes otokareni dio prema radilici opet ima podmazivanje jer kroz taj otokareni dio smjesa dolazi do otvorenog djela kaveza
dobro, očito da neki zapunjavaju kanale, a neki ne.. ja to nebi nikad napravio, nego bi ugradio skinuti dio prema kanalu kako bi se ležaji dobro podmazivali..

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #33 : 25 Studeni, 2009, 13:56:18 »
nisam ja to nikad radio a neznam ni dali bi ikad radio al ono..ovo je cisto malo diskutiranje i lezajevim i blokovima  :)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #34 : 25 Studeni, 2009, 14:07:27 »
to su pacijenti koji misle da će popunjavanjem uljnog kanalića dobiti 0.2 ks... pregledajte sve projekte na ovoj stranici, nizozemci su zakon..

http://forum.scooterforum.net/forum/forumdisplay.php?f=117

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #35 : 28 Studeni, 2009, 21:09:46 »
blokovi se NIKAD nepoliraju iznutra,najbolje je obradit blokove i ISPJESKARIT IH  iznutra malo grubljim pijeskom
smjesa se lijepi na stijenke poliranih deklova i gubi se na performansama

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #36 : 30 Studeni, 2009, 15:34:04 »
dobro a sad mi objasni ovo.

frend ima sp180. sve komplet serijala, ali doslovno sve. jedino ima 12.5 valjčiće. blokove je ispolirao, sitno ih je preradio, na cilindru je sitno proširio kanale i ispolirao ih malo, i malo je glavu sredio. karb nije pipnio, ma ništa, samo rastavio sastavio i to je to. već tada je imao 20000ak tkm. skuter se preporodio, u to vrijeme je bio najbrži sp u osijeku, dobivao je sr172 sa 25 karbom, multivar, delta, kevlar, tecnigas auspuh itd.

neznam sve je u teoriji to tako i tako, možda je imao sreće, možda je nešto drugo utjecalo, neznam ali eto čisto samo primjer.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #37 : 01 Prosinac, 2009, 10:14:39 »
Polirao sam blokove na prvom skuteru iz znatizelje(runner50) i mogu rec da nisam primjetio nikakve promjene  :dontknow:

pitao sam puno ljudi i dobio razlicita misljenja...jedan kaze veca potrosnja i pad performasi,drugi kaze protocnija smjesa,treci zamrzavanje smjese...  :dontknow:  nisam izgubio nista a ni dobio pa..
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #38 : 01 Prosinac, 2009, 10:25:53 »
dobro a sad mi objasni ovo.

frend ima sp180. sve komplet serijala, ali doslovno sve. jedino ima 12.5 valjčiće. blokove je ispolirao, sitno ih je preradio, na cilindru je sitno proširio kanale i ispolirao ih malo, i malo je glavu sredio. karb nije pipnio, ma ništa, samo rastavio sastavio i to je to. već tada je imao 20000ak tkm. skuter se preporodio, u to vrijeme je bio najbrži sp u osijeku, dobivao je sr172 sa 25 karbom, multivar, delta, kevlar, tecnigas auspuh itd.

neznam sve je u teoriji to tako i tako, možda je imao sreće, možda je nešto drugo utjecalo, neznam ali eto čisto samo primjer.

Ovo je previše varijabli, sve je malo dirnuto i vjerojatno dovoljno da skut prodiše punim plućima. Trebalo bi napravit usporedbu i to na par mašina, sa ispoliranim i neispoliranim blokovima.

Iako sam skromnog mog mišljenja, da poliranje nema veze na nijednoj serijskoj a i možda base mašini. Sve te sitnice dolaze do zražaja na high endu. Jer realno, recimo da s poliranim kanalima dobiješ ekstra 5% snage, to je na serijskih 5 konja to je 5.25ks. To se neprimjeti uopće. Druga stvar kad ti turpijaš highend od 20ks, pa poliranjem dobiješ 5%, to je još ekstra ks. To je ajde već neka razlika...

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #39 : 01 Prosinac, 2009, 12:29:11 »
Poliranje blokova iznutra ma koliko da  "prividno" ciniti ,povecanje snage ne postoji! Barem ne zbog poliranja! Ono sto vam donese tu razliku u snazi je novoslozena masina osicena od garezi !  :icon_biggrin: