Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: sređivanje blokova  (Posjeta: 13263 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
sređivanje blokova
« : 23 Studeni, 2009, 23:50:45 »
eto i ja se ropim za naljepnice..  :toothy12: trebo bi učiti al baš mi se i neda.. :) dakle, ako idete u avanturu mjenjanja ležajeva radilice, ili same radilice, ili montirate neki kit dobra je ideja da se malo srede blokovi da skuter prodiše. ovdje ću napraviti dva primjera, jedan je minareli, drugi piaggio big bore (za minareli sam siguran da je dalo rezultat- bolje performanse i puno puno bolji odaziv na gas), na bigbore bloku sam napravio jako sličnu stvar, isto ima super odaziv na gas, a budući da nisam uspoređivao sa serijskim blokovima nemogu potvrditi dali sam šta dobio s time, ali svakako se nadam da jesam. e sad druga stvar koju puno ljudi spominje je poliranje unutrašnjosti blokova. na iskustvu kao da se ipak malo dobije s time ako su ispolirani, neko kaže nevalja, neko kaže valja, neću ulaziti dalje u to neka svako odluči što će raditi. znači potreban alat je : biax (po mogučnosti i električni i zračni). zračni bijaks zato jer jako dobro skida metal (kupi se glodalo za njega - otprilike 100ak kn je, aluminij frca ko blesav i puno skrati vrijeme posla. (sa električnim sam jedan blok sređivo 2 sata i potrošio hrpu šmirglova, sa zračnim sam isti taj posao napravio za 15ak minuta i glodalo ostalo netaknuto) električni je dobar jer se sa surlom njegovom puno finije da završni posao odraditi, znači kutovi i završna obrada. isto tako treba šmirgla, gradacije od 120 do nekih 400 da se to zagladi sve na kraju. možete onda ih pjeskariti ali nije obavezno. ako se odlučite na poliranje, ide se dalje sa šmirglovima do nekih 1000-1200 (netreba dalje), polir pasta, spužvice za bijaks i puno vremena i truda :) ako probijete blok prilikom ovoga netreba se briniti, ako se ide malo jače velika je vjerojatnost da će se probiti, odnesite majstoru da zavari i to je to. rupice na kraju možete popuniti tekućim metalom, ali i nemorate. isto tako nakon prerade blokova treba malo doraditi pera od cilindra kako bi smjesa lakše dolazila u cilindar. isto tako možete malo i kanale proširiti, no o tome je GokiSP pisao pa neću objašnjavati. eto sada ću staviti slike(od serijskog do prerađenog). na bigbore bloku sam skidao ove grbe na usisu zato jer planiram stavljati vanjsko tijelo usisa sa usisom od 125ice, ako to ne planirate onda nije potrebno cijelu grbu skidati. ako vas još šta zanima slobodno pitajte.

serijski minareli blok-

 

prerađeni minareli blok-



serijski bigbore vs prerađeni
 

blokovi gotovi:
 
 

evo slike kak izgleda kad se ispolira: minareli blok(nije prerađen bio do kraja ovo je bila proba polirano-nepolirano)

 
« Zadnja izmjena: 23 Studeni, 2009, 23:53:12 gumy »
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #1 : 24 Studeni, 2009, 00:53:17 »
mozda je off,nek mod obrise ako je.
 ja sam cuo(to znaci od covjeka koji je slagao skutere za trke) da se usis NESMIJE polirat jer se onda benzin ne raspršuje, vec se sljeva   :icon_scratch: je li je to istina, ja nisam toliko strucan..
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #2 : 24 Studeni, 2009, 09:26:54 »
S tim da se nebi smjelo se slažem i ja no i to je podosta dvojbeno.  :dontknow:
Iz kojih razloga?
Ima smisla zagladiti ako se hoče dobiti bolji protok no protok ne ovisi striktno samo o glatkim površinama iz razloga same dinamike fluida nego ovisi i o smjerovima, preprekama, vrtloženjima i zonama pritiska.
Naime, fluid se nikad zapravo ne kreče površinom več na površini radi vrtloženja koja smanjuju presjek prostora kroz koji se fluid kreče, naravno to je loše no ako je presjek ionako prevelik onda se to moža dobro iskoristiti.
Ukoliko je karb onda to ima koristi jer se stvara malo turbulentnija struja smjese što rezultira u puno boljoj atmizaciji goriva a snaga = atomizacija i ne postoji drugi čimbenik koji bi to bolje opisao.
Na kraju krajeva, u cijelom F1 svijetu se sve svodi samo na kvalitetu izgaranja. Dakle, ako se površina ispolira često se zna desiti ukapljivanje goriva u cilindar a to je najgore moguče izgaranje i čisti gubitak snage.

Ugrubo rečeno, nema pravog načina da bi se moglo znati. Jednostavno treba imati volje i probati oba načina iako bi ja osobno spojio 2 svijeta.

Ono što ovdje nije spomenuto je efekt konusa i venturija a to su 2 GLAVNA načina kako dobiti kvalitetnu smjesu unutar cilindra.


Dakle, ja osobno bi kanale složio sve na princip konusa. Smjesa koja ulazi se NAGLO ubrza radi smanjenja promjera transfer portova što sa sobom povlači još više smjese u cilindar.
Sve bi to bilo ok da nije tu i venturi koji situaciju dodatno poboljša.
Na samom suženju se dakle radi ulaz preko venturija jer glavna odlika venturija je da ne stvara gubitke u smanjenju presjeka toka. On samo dodatno obrzava plin kroz sebe i kao što rekoh, ne svara gubitke.
Nešto slično ovome:


Tako bi izgledao jedan jako dobar port. No, problem je odraditi tako portove i proračunati ih. Samim poliranjem če se dobiti na smanjenju gubitaka uslijed trenja no ukupan dobitak i dalje ostaje dvosjekli mač.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #3 : 24 Studeni, 2009, 09:39:48 »
S tim da se nebi smjelo se slažem i ja no i to je podosta dvojbeno.  :dontknow:
Iz kojih razloga?
Ima smisla zagladiti ako se hoče dobiti bolji protok no protok ne ovisi striktno samo o glatkim površinama iz razloga same dinamike fluida nego ovisi i o smjerovima, preprekama, vrtloženjima i zonama pritiska.
Naime, fluid se nikad zapravo ne kreče površinom več na površini radi vrtloženja koja smanjuju presjek prostora kroz koji se fluid kreče, naravno to je loše no ako je presjek ionako prevelik onda se to moža dobro iskoristiti.
Ukoliko je karb onda to ima koristi jer se stvara malo turbulentnija struja smjese što rezultira u puno boljoj atmizaciji goriva a snaga = atomizacija i ne postoji drugi čimbenik koji bi to bolje opisao.
Na kraju krajeva, u cijelom F1 svijetu se sve svodi samo na kvalitetu izgaranja. Dakle, ako se površina ispolira često se zna desiti ukapljivanje goriva u cilindar a to je najgore moguče izgaranje i čisti gubitak snage.

Ugrubo rečeno, nema pravog načina da bi se moglo znati. Jednostavno treba imati volje i probati oba načina iako bi ja osobno spojio 2 svijeta.

Ono što ovdje nije spomenuto je efekt konusa i venturija a to su 2 GLAVNA načina kako dobiti kvalitetnu smjesu unutar cilindra.


Dakle, ja osobno bi kanale složio sve na princip konusa. Smjesa koja ulazi se NAGLO ubrza radi smanjenja promjera transfer portova što sa sobom povlači još više smjese u cilindar.
Sve bi to bilo ok da nije tu i venturi koji situaciju dodatno poboljša.
Na samom suženju se dakle radi ulaz preko venturija jer glavna odlika venturija je da ne stvara gubitke u smanjenju presjeka toka. On samo dodatno obrzava plin kroz sebe i kao što rekoh, ne svara gubitke.
Nešto slično ovome:


Tako bi izgledao jedan jako dobar port. No, problem je odraditi tako portove i proračunati ih. Samim poliranjem če se dobiti na smanjenju gubitaka uslijed trenja no ukupan dobitak i dalje ostaje dvosjekli mač.

Ovaj je gori od alfe po pitanju teorije  :toothy3:

Ja složim i vozim se. I to mi je dosta  :toothy12: Svaka čast dečki kome se da, ali to je po meni puno truda, malo muzike.  :dontknow: Ispod 11000 okretaja mi to nekako nema smisla raditi  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #4 : 24 Studeni, 2009, 09:40:49 »
ja nisam nikad polirao usis..imao sam i blokova sa poliranim usisom ali nije setup bio ni priblizno isti tako da nisam mogao usporedit ali ipak i dalje ne poliram ;D
Ovaj je gori od alfe po pitanju teorije  :toothy3:

Ja složim i vozim se. I to mi je dosta  :toothy12: Svaka čast dečki kome se da, ali to je po meni puno truda, malo muzike.  :dontknow: Ispod 11000 okretaja mi to nekako nema smisla raditi  :icon_thumright:

sp se vrti ispod 11 a ima itekako smisla  :icon_biggrin:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #5 : 24 Studeni, 2009, 09:43:15 »
ja nisam nikad polirao usis..imao sam i blokova sa poliranim usisom ali nije setup bio ni priblizno isti tako da nisam mogao usporedit ali ipak i dalje ne poliram ;D
sp se vrti ispod 11 a ima itekako smisla  :icon_biggrin:

pardon, mislim na 50-ke ispod 11  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #6 : 24 Studeni, 2009, 10:15:26 »
širenje unutrašnjosti blokova nema smisla zbog gubljenja statičke kompresije, dovoljno je samo odstraniti suvišne dijelove odljevka (kojih npr piaggio gotovo da i nema dok sam ih se na pežo bloku naturpijao dosta) koji usporavaju protok smjese, a ovo o poliranju ima smisla.. ne polirati, samo sa vodobrusnim papirom zagladiti..

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #7 : 24 Studeni, 2009, 12:00:30 »
ima smisla sirenje blokova na pocetku tj ulazu ako siris kanale na cilindru..unutrasnjost kartera posmirglam sa 600 vodobrusnim i to je to

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #8 : 24 Studeni, 2009, 12:25:17 »
rubovi bloka se uređuju po cilindru da nema one stepenice između kad se stavi cilindar na blok..

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #9 : 24 Studeni, 2009, 12:28:55 »
tocno tako...i da nebi neko mislio samo rub..ne, konusno se siri od ruba pream unutrasnjosti da bi se izbjegao neki nagli prijelaz

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #10 : 24 Studeni, 2009, 13:31:59 »
Ovaj je gori od alfe po pitanju teorije  :toothy3:

Prakse..  :icon_tongue: :icon_tongue:  ;D
Naturpijao sam se ja podosta glava na Opelovim motorima i rezultati su jako vidljivi.
Što na flowbenchu, što na ponašanju motora i snazi.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #11 : 24 Studeni, 2009, 16:15:29 »
evo ovako:

ovo s poliranim blokom, na minareli mašini sam imao due+, shota, 21 karb, serijska prirubnica, polini evo usis i malossi hpc radilicu(pune polutke). znači mjenjao sam ležajeve radilice, i usput sam ispolirao blokove da vidim hoće biti kakve razlike. ništa drugo nisam dirao(ni karb, ni prijenos, baš ništa), i kad sam to složio skuter je bolje dizao okretaje i malo je bolje išao nego prije..

drugo sređivanje blokova je bilo sa turpijanim trophyiem, yasuni c16, isto 21karb, serijska prirubica, polini evo usis i malossi radilica. (ovo s prvih slika u temi)
skuter je jebeno dizao okretaje, odlično je i išao..
evo filmić kako je dizao okretaje s lera(prvi s gljivom, drugi s airboxom sređenim)




www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #12 : 24 Studeni, 2009, 16:40:11 »
a onda je ok polirat blokove.. :icon_thumright:
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #13 : 24 Studeni, 2009, 16:56:24 »
NHF ali ja tu ne primjetim ništa posebno osim činjenice da su federi kvačila tvrdi, da je frga poštelana i da imaš jako malu centrifugalnu masu.
Ako je to mjerilo boljega... Onda je svakako bolje. Po tome i moj TGB ima 20ks jer jako slično ovome navlači okretaje (da budem realan, ipak malo sporije nego ovo ali jako jako blizu)  :icon_thumright:

Po meni je mjerilo boljega snaga i moment. ;)
Ako si ti skinuo pol sekunde na navrtavanju to i dalje NEMORA značiti da nisi mogao još bolje sa nekim drugim preradama.
To dali če brže ili sporije navlačiti okretaje ne znači AMA BAŠ NIŠTA!

Poliranjem blokova nisi ubrzao smjesu jer se ona ne kliže unutar blokova. Samo si smanjio turbulenciju te tako efektivno povečao promjer medija kroz koji se kreče smjesa. Istina, u samom trenu odvrtanja gasa če biti veči šus jer su gubitci manji ali kroz vrijeme se lako može desiti da nakon toga smjesa uspori i što si onda dobio osim odziva?  Da, to može značiti bolju reakciju ali jednako tako može i USPORITI smjesu u periodu vremena kad se vakum počne izjednačavati jer nema inercije i brzine protoka što je BITAN faktor rada 2T auspuha a to je čista logika i fizika. Ako je ista količina smjese, brže če se kretati kroz manji presjek ako je vakum/tlak isti. Dvosjekli mač i kao što sam rekao, za razumjeti dinamiku fluida i što utječe na povečanje preformansi nije dovoljno primiti biaks i gas na poliranje...

PS
Poanta nije da idem kontra osobe. NE!!
To mi nije cilj. Cilj je biti realan i svjestan što radi što i kako do nečega što si zacrtao a za to je potrebno ipak malo više znanja od pukog poliranja blokova.
Često puta si kažemo da je nešto zaslužno no ispadne da je sasvim 3. stvar zaslužna za rezultate.
Doživio sam to all too many times.  :icon_thumright:

« Zadnja izmjena: 24 Studeni, 2009, 16:59:56 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #14 : 24 Studeni, 2009, 18:50:21 »
pa razumijem te u potpunosti, odmah sam u prvom postu napisao da nisam siguran kakav će to rezultat dati!  :icon_thumright: eto kao i u prošlom postu, skuter je išao mrvicu bolje, i bolje dizao okretaje, e sad da se isplati tolko dr#at% s poliranjem, po meni baš i ne (ukupno je bilo oko 10ak sati rada oko ovoga sve zajedno sa šmirglanjem), isto tako na bigbore mašini koju sada vozim nisam polirao. to sam čisto spomenio zbog toga jer sam puno puta vidio na forumu da svi spominju poliranje blokova, pa sam se samo osvrnio na to da malo raspravimo!

edit: na ova dva filmića je prerađeni blok s prvih slika, ne onaj onako polirani!
« Zadnja izmjena: 24 Studeni, 2009, 18:57:41 gumy »
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #15 : 24 Studeni, 2009, 19:01:20 »
smisao svega je eliminirati potencjalne zidove i prepreke dolazecoj smjesi, koliko pomaze poliranje neznam, ali sam svugdje vidio da na ozbiljnim setupima (ne njemackim  :toothy12:) vole pjeskariti blokove i pokitat rupe kroz koje tece smjesa koja podmaze lezajeve s tim da se pusti sitna rupica na istim (da se lezajevi ne sjebu) i da se jos eliminiraju sve te prepreke (ko sta je gumy radio) da smjesa ima bolji protok ka kanalima.. Imao sam i slike nekih takvih blokova, medjutim hard disk je odradio svoje.. btw. kada se blokovi kitaju preporucuju vremensko otvaranje istih da se kontrolira stanje kita..

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #16 : 24 Studeni, 2009, 19:06:07 »
rupe za podmazivanje se zatvaru zbog nabijanja kompresije i kad se to radi onda se stavljaju malossi lezajevi koji imaju vanjski prsten na stari polutke radilice malo otokaren zbog podmazivanja

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #17 : 24 Studeni, 2009, 23:18:37 »
To volim. INFORMACIJE.  :icon_thumright:

Ovo za lagere nisam znao da malossi ima takve. Hmmm... nice to know.  :headbang:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #18 : 24 Studeni, 2009, 23:34:19 »
to su trkaci lezajevi  ;D znam da su ih neki koristili ali koliko znam ostavili su kanale za podmazivanje tako da svrha nikakva jer eto omogucuju podmazivanje kad se zatvore kanali a da su u jos necemu bolji neznam  :dontknow:

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: sređivanje blokova
« Odgovori #19 : 25 Studeni, 2009, 09:54:32 »
rupe za podmazivanje se zatvaru zbog nabijanja kompresije i kad se to radi onda se stavljaju malossi lezajevi koji imaju vanjski prsten na stari polutke radilice malo otokaren zbog podmazivanja

Za lezajeve nisam znao, ali nisi razumio, pokitaju se rupe ali se na istima naprave nove, manje pa mozes stavit koje lezajeve hoces..