Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: obrada cilindra  (Posjeta: 14171 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
obrada cilindra
« : 23 Studeni, 2009, 19:16:42 »
znaci opisat cu kako se mogu poboljsat performanse uz malo truda i spretnosti..iz svakog cilindra se da izvuc vise nego je to tvornica predvilida bez obzira radilo se o 50ccm cilindru, high end cilindru ili nekom trecem...ovim postupkom koji cu opisat ne izvlacite maksimum iz cilindra a opet nesto dobijate..
cilindar ima prelivne kanale koji se daju i koje cete prosirit..zatim u kanalu ima pregrada koja je inace na vrhu zaobljena..potrebno ju je nauostir znaci iz oblog preradit u ostro..da bude nesto kao ostrica noza..zatim imamo samo stjenku cilindra koju cemo isto naostrit ali ne kako smo naostrili pregradu u kanalu..znaci stjenka nesmije bit naostrena full jer bi se mogla okrhnut i napravit nesto sto ne zelimo..naostrimo tj. stanjimo je na pola od sadasnje debljine..ovaj postupak napravimo na obadvije strane i na kraju sve to sto smo obradili ispoliramo koliko je moguce...sad kada imate preradene kanale dolaze na red blokovi koje treba prosirit onoliko koliko smo prosirili kanale da bi sve ovo imalo smisla..i ostao nam je jos klip kojega cemo na celu na djelu ispuha malo spustit..kako znamo di tocno spustit klip...stavimo klip u cilindar (pazimo da je klip ravno u cilindru) dignemo ga toliko da prekrijemo ispuh i onda ga lagano spustimo, toliko da se otvori par mm ispuha i onda na klipu oznacimo sirinu ispuha..kada smo oznacili sirinu ispuha na klipu spustamo oznaceni dio..ne treba pretjerati..na slici se vidi koliko je spusteno naspram ostalog dijela cela klipa..kad smo spustili celo klipa smirgl papirom izglediomo taj dio i rub takoder i to je to..eto postupak je tu ugrubo opisan..svi koji bi se upustili u nesto ovakvo a boje se da nesto ne zeznu slobodno me mogu kontaktirati na pm za detaljnije objasnjenje..
alat koji nam je potreban..bilo bi dobro kad bi imali biax jer je s njim puno lakse ali ako nemate moze se sredit i sa obicnim turpijama ali ne s jednom..morate imati vise njih i po mogucnosti manih dimenzija jer velike nisu bas spretne za ovo..i na kraju malo smirgl papira..
i evo par slikica da otprilike znate o cemu se radi..

oznacavanje cela klipa koji cemo spustit


nakon sto smo spustili to ovako izgleda




serijala


preradeni





(cilindar na slikama nije zavrsen tako da vi nakon sto napravite ovako kao na slici jos to malo uredite, zagladite... :) )
« Zadnja izmjena: 24 Studeni, 2009, 12:26:00 gokiSP »

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: obrada cilindra
« Odgovori #1 : 23 Studeni, 2009, 21:51:15 »
ovo je super, al ugrubo.(za nalje se kolješ  :toothy12:), jedino nadopuni slikama kad budes obrađivao neki cilindar jer meni nije jasno to spustanje klipa,ja imam jedan stari cilindar pa bi mogao to isprobat.
svaka cast za trud
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: obrada cilindra
« Odgovori #2 : 23 Studeni, 2009, 21:56:46 »
budem nadopunio tekst kad stavim jos slika..tesko je objasnit neke stvari bez slika  :) (nalje da  :icon_biggrin: )

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: obrada cilindra
« Odgovori #3 : 25 Studeni, 2009, 16:17:29 »
Super...
A koja je razlika dizanja samog ispuha s biaxima, kak vecina radi i ovak kaj si ti klip isel gulit  :icon_scratch:
Trgo - Prijevoz RT

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: obrada cilindra
« Odgovori #4 : 25 Studeni, 2009, 17:45:23 »
ja sam klip ovakav dobio..a posto je sve ovo sto je tu opisano jako jednostavno onda je nekom ko nema previse znanja lakse spustit celo klipa nego biaxom dizat ispuh..bar ja tako gledam na to  :dontknow:

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: obrada cilindra
« Odgovori #5 : 25 Studeni, 2009, 17:57:37 »
ja sam klip ovakav dobio..a posto je sve ovo sto je tu opisano jako jednostavno onda je nekom ko nema previse znanja lakse spustit celo klipa nego biaxom dizat ispuh..bar ja tako gledam na to  :dontknow:

Lakše je zamjenit klip, nego "uređen" cilindar. A i netko tko voli sve dotjerat, nemora značit da je to za početnike!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: obrada cilindra
« Odgovori #6 : 25 Studeni, 2009, 18:03:38 »
pa dobro kazem da sam ovo napisao s ciljem da moze napravit svako doma sam..napisao sam da ovo nije max nego samo mali djelic obrade cilindra..
neko ko se ne kuzi moze napravit ovo bez problema a isti taj neko ko se ne kuzi da ide biaxom obradivat ispuh po meni nije bas pametno jer se lako zajebe cilindar pogotovo ako je alu..a i nemaju svi doma biax kojim bi to napravili..ovo na klipu i ovo na kanalima se bez problema moze napravit sa turpijom koja kosta 20kn za razliku od biaxa koji kosta parsto kuna i za koji ti treba kompresor i nastavci...nadam se da je sad jasnije  ;D

Offline libje

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 297
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: obrada cilindra
« Odgovori #7 : 25 Studeni, 2009, 18:57:36 »
odlična stvar...posebno ako si bez kinte a radi ti se nesto na skutu
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 946
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: obrada cilindra
« Odgovori #8 : 25 Studeni, 2009, 19:09:40 »
A kad "ogulis" klip jel onda treba prestelat squish il kak se to vec zove... jer mislim logicno je da se gubi kompresija sad koliko je to utjecajno (to malo sto skines) ne znam.. zato i pitam...  :dontknow:
Forumska Sirotinja R/T

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: obrada cilindra
« Odgovori #9 : 25 Studeni, 2009, 19:16:11 »
A kad "ogulis" klip jel onda treba prestelat squish il kak se to vec zove... jer mislim logicno je da se gubi kompresija sad koliko je to utjecajno (to malo sto skines) ne znam.. zato i pitam...  :dontknow:
ne
spustis samo dio iznad karika, karike drze kompresiju,znaci ne smije ispod njih prodirati smjesa, i sa tim se ne dira srediste klipa nego samo cetvrtina mozda ako i toliko, znaci ne spusta se cijeli klip nego samo dio kod ispuha da bi produzili fazu trajanja ispuha...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 946
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: obrada cilindra
« Odgovori #10 : 25 Studeni, 2009, 19:29:45 »
Citat:
karike drze kompresiju

Da, al kad je klip gore (GMT) onda u prostoru fali tolko kolko si ostrugao, tj. veci je volumen kompresionog prostora i samim time i manji stupanj kompresije...

I mene zanima dal je to sto smo ostrugali nebitno (neznatno) za kompresiju ili se stavljanjem tanjeg dihtunga moze jos dodatno popraviti situacija (da se nadoknadi izgubljeno)...

Ako je to malo kaj fali nebitno onda super  :icon_biggrin:


EDIT: sad sam tek skuzio... napisao sam da je kompresija veca ako je i prostor za kompresiju veci  :toothy3:
-ispravljeno  :icon_biggrin:
« Zadnja izmjena: 25 Studeni, 2009, 19:46:55 Infernus »
Forumska Sirotinja R/T

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: obrada cilindra
« Odgovori #11 : 25 Studeni, 2009, 19:37:32 »
ne treba nista drugo radit jer je ovo malo i nema utjecaja na kompresiju tj. nema gubitka

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: obrada cilindra
« Odgovori #12 : 25 Studeni, 2009, 22:05:04 »
NIKAD nebi radio ovo sa klipom.  :angry7:

Da pojasnim....
Veliki dio kompresije se tjera prema karici te je puno veča šansa da ista popusti.
Diže se znatno temperatura tog dijela klipa što dovodi do piganja i zamora materijala.
Smjesa je nehomogena te se ista u tom dijelu teže pali ako se i zapali uopče?!
Klip nije u balansu!!!!



Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: obrada cilindra
« Odgovori #13 : 25 Studeni, 2009, 22:44:53 »
a klip koji ima rupe je u balansu  :icon_biggrin: kroz koji dan cu testirat ovaj klip sa slike pa cu vidit sta ce i kako bit..neko je rekao da su se takvi klipovi prodavali sa tako spustenom glavom  :dontknow:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: obrada cilindra
« Odgovori #14 : 25 Studeni, 2009, 22:51:01 »
Istina ovo za balans ali je takav klip i obrađen shodno tome dok ovaj home made nije.  :icon_tongue:

Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: obrada cilindra
« Odgovori #15 : 25 Studeni, 2009, 22:57:34 »
jesi siguran?  :icon_tongue: sta ako sam unutarnji dio klipa na kontra strani obradio i skinuo toliko koliko je skinuto na celu  :icon_tongue:

nisam to napravio ali nije problem napravit  :)

btw ovaj klip sa slike je i dole kod bolcne olaksavan

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: obrada cilindra
« Odgovori #16 : 25 Studeni, 2009, 23:03:29 »
Zato i postoji balansiranje i olakšavanje no to je rukom nemoguče napraviti bez strojeva. :P

Ali da, metode su ok i koriste se več dugo vremena. ;)
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: obrada cilindra
« Odgovori #17 : 25 Studeni, 2009, 23:10:03 »
naravno da je tesko ali imam ja preciznu ruku  :toothy12:

mislim da nebi trebalo radit probleme jer nije punos spusteno  :dontknow: bumo vidili  :binkybaby:  btw po ovom klipu su talijani kopali i orali jer je skinut sa sp-a koji je dovucen iz italije  :toothy11:

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: obrada cilindra
« Odgovori #18 : 26 Studeni, 2009, 00:11:57 »
@gokiSP  je potpuno u pravu...ko je procitao Jenningsa na jednoj od strana njegovog ''bukvara'' postoji slika takvog klipa
koji je cak malo obradjen i na strani prelivnih kanala...E sad druga je stvar dal imas znanja i alata da to odradis u mikron :icon_thumright:
edit-strana 117  :icon_biggrin:

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: obrada cilindra
« Odgovori #19 : 26 Studeni, 2009, 09:14:39 »
e da, mozda da ga jos malo uzmes i kod prelivnih ? :)
Trgo - Prijevoz RT