Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 4t kinez - 80 ccm  (Posjeta: 11320 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: 4t kinez - 80 ccm
« Odgovori #40 : 13 Veljača, 2010, 12:06:52 »
hmm,a neznam ali ne slažem se jer kompresija kod dizela je 18-20 atmosfera a kod benzinca tek nekih 9-11 atmosfera...samim time su udari na radilicu jači
al ovo je malo off pa predlažem da stanemo sa raspravom :toothy11:

Prilikom smanjena squisha i ravnanja glave, te zamjene klipa kompresija se poveca taman malo vise nego li treba za samozapoaljenje ulja :hello:
Radilica nema problema, jer opterecenje nastaje okretajima i silom, kako je sila duplo veca, a okretaji duplo manji, dodje se na isto :)
Da stati cemo, evo jedan ontopic, kolika je bolcna u baotiana, prvo se po njoj gleda dostupnost klipova, onda se uzme odgovarajuci klip, cilindar se izbusi, stavi se cahura s specijalom za taj klip i vozi,

Offline Jankkec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vespa PX150
Odg: 4t kinez - 80 ccm
« Odgovori #41 : 13 Veljača, 2010, 15:43:42 »
Ajmo malo oziviti ovu temu jer ja pokusavam izvesti istu stvar.

Najme stock klip od kineza je 39mm, a max kit koji se da kupiti ima klip cca. 52mm zato nevidim razlog zasto ovaj klip 48mm nije moguce upasati. Ja sam nesto mjerio da bi stao i 53mm klip, ali bi bio potpuno zadovoljan sa nekim 50mm.
Momentalno sam u potrazi za klipom.

Tokarenje i honanje nije nimalo rizicno i potpuno je lako izvedivo ukoliko imate alat i majstora. Jedini problem je naci klip koi pase.

Klip bi trebao ici na bolcnu 13mm i biti visok oko 17mm od centra bolcne do vrha klipa. Ta visina je oped relativno nebitna jer se cilindar moze pobrusiti ukoliko je klip plici ili podloziti ukoliko je klip vislji. Tu sad dolazi do izrazaja igra sa faznim lancem jer on nesmije biti prelabav, a nesmije biti ni prekratak.

Volio bi da ova tema oped zazivi jer mi je puno dati 100€ za kit kad ovo mogu izvesti za cijenu klipa.



Offline zedooo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Atlantic 200
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: štok
  • MojSpuh: štok
Odg: 4t kinez - 80 ccm
« Odgovori #42 : 13 Veljača, 2010, 18:18:20 »
krivi forum za ovakve stvari frende...

a i odustani od tog klipa, kupi kit i ne mrljavi i brljavi.