Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Variomat/rolice  (Posjeta: 2095 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SF-2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Variomat/rolice
« : 24 Rujan, 2009, 23:38:48 »
kao prvo, pozdrav svima na forumu. ja sam se tek registrirao jer imam jedno pitanje u vezi skutera SpeedFight 2.

naime, danas sam dobio novi leovince auspuh i uz njega rolice 6,7 g i opruge za kvacilo. sve sam to zamijenio, skuter ide bez problema i sve, ali me muci jedna stvar.

kako me hvatao mrak, a u garazi imam slabo svjetlo, na brzinu sam ocistio variomat i ubacio rolice, stavio onaj trokraki poklopac i jos jedan onaj poklopac odozgo.

sad, buduci da sam okretao variomat dok sam ga stavljao, da li je moguce da rolice ispadnu iz lezista ako je poklopac zasrafljen?

mozda je glupo pitanje  :dontknow:, ali hvala unaprijed na odgovorima...

Offline MaXoVaC

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 869
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka!
  • Moj Skuter: sprint max
Odg: Variomat/rolice
« Odgovori #1 : 24 Rujan, 2009, 23:41:23 »
to ti mi tesko mozemo odgovoriti....rijesenje:skini pa vidi.. :hello: :hello:

Offline speedfight 2

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70
  • Moja Kaciga: Takachi TK-110 (zeleno-crvena)
  • MojSetup: Malossi Sport
  • MojSpuh: Laser x pro chrom
Odg: Variomat/rolice
« Odgovori #2 : 24 Rujan, 2009, 23:43:38 »
ja koliko sam tebe skuzio ti jos nisi skinuo blokadu s variomata pa onaj tako zvani poklopac ti nije potreban to ti je blokada...kad stavljas rolice dok stavljas vario nazad drzis prstima s druge strane samo onaj trokraki na kojem su one male plastikice zvani klizaci da ti se sve ne raspe ak si tak radio nemas s problema...
Speedfight in memory,Aprilia SR in garage...

Offline SF-2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Variomat/rolice
« Odgovori #3 : 24 Rujan, 2009, 23:47:12 »
da, ali stegnuo sam sve i vratio udarni pistolj frendu pa mi se ne da to sve ponovno rastavljat. samo me zanima da li je to uopce moguce da rolice ispadnu ili se okrenu ili taj gornji poklopac tome i sluzi, jer koliko sam skuzio na nekim skuterima ni nema tog gornjeg poklopca pa se mora rukom drzat sve dok se vraca na mjesto.

Offline SF-2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Variomat/rolice
« Odgovori #4 : 24 Rujan, 2009, 23:51:42 »
ja koliko sam tebe skuzio ti jos nisi skinuo blokadu s variomata pa onaj tako zvani poklopac ti nije potreban to ti je blokada...kad stavljas rolice dok stavljas vario nazad drzis prstima s druge strane samo onaj trokraki na kojem su one male plastikice zvani klizaci da ti se sve ne raspe ak si tak radio nemas s problema...

hvala na odgovoru... moram priznat da ga nisam drzao rukom, samo sam to sve sastavio i vratio na mjesto. a meni su sa skutera skinute blokade, takvog sam ga kupio, ide 90 bez problema sad ne znam kakva je to blokada. sta sad jedino da to ponovno sve skinem...  ???

Offline SF-2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Variomat/rolice
« Odgovori #5 : 25 Rujan, 2009, 09:50:16 »
ekipa, samo da kazem da sam jutros ponovno rastavio variomat, sve je na mjestu, ovaj put sam pazio na sastavljanje i radio polako tako da... svejedno hvala svima na brzim odgovorima.

eto samo jedan savjet onima koji nesto rade oko mehanike, uvijek si uzet vremena i sve pomalo. toliko od mene.

ispricajte me, odoh zagrijat masinu i napravit djir.  :laughing7:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Variomat/rolice
« Odgovori #6 : 25 Rujan, 2009, 13:02:05 »
ako ima smisla sad govoriti išta, kod mene su se znale rasipati rolice po variomatu na sve strane nakon što zašarafim taj poklopac gore, tak da u svakom slučaju je trebalo držati

Offline marko1990

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 557
  • Spol: Muški
  • Cijeli život u Mercedesu dao bi za jedan dan u BMW
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Variomat/rolice
« Odgovori #7 : 25 Rujan, 2009, 14:43:05 »
hvala na odgovoru... moram priznat da ga nisam drzao rukom, samo sam to sve sastavio i vratio na mjesto. a meni su sa skutera skinute blokade, takvog sam ga kupio, ide 90 bez problema sad ne znam kakva je to blokada. sta sad jedino da to ponovno sve skinem...  ???

kak da ne??90???sa blokadom na variomatu,!!  :laughing3:
Živi život živih jer život je JEDAN!!!

Offline n0n4m3

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1145
  • Spol: Muški
  • 097 733 2211
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Sp180 , Ice180
Odg: Variomat/rolice
« Odgovori #8 : 25 Rujan, 2009, 14:54:36 »
kao prvo na sfu s blokadom nema veze onaj poklopac na variomatu koji se šarafi s 3 vide za variomat ... blokada je ispod toga .. ide prvo variomat .. pa rolice .. onda onaj trokraki s 3 slidera ili klizaca .. nakon toga blokada i onda ono sto se šarafi s 3 vide .. a kako sam skuzio on nema tu blokadu ..

Offline marko1990

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 557
  • Spol: Muški
  • Cijeli život u Mercedesu dao bi za jedan dan u BMW
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Variomat/rolice
« Odgovori #9 : 25 Rujan, 2009, 14:57:12 »
kao prvo, pozdrav svima na forumu. ja sam se tek registrirao jer imam jedno pitanje u vezi skutera SpeedFight 2.

naime, danas sam dobio novi leovince auspuh i uz njega rolice 6,7 g i opruge za kvacilo. sve sam to zamijenio, skuter ide bez problema i sve, ali me muci jedna stvar.

kako me hvatao mrak, a u garazi imam slabo svjetlo, na brzinu sam ocistio variomat i ubacio rolice, stavio onaj trokraki poklopac i jos jedan onaj poklopac odozgo.
sad, buduci da sam okretao variomat dok sam ga stavljao, da li je moguce da rolice ispadnu iz lezista ako je poklopac zasrafljen?

mozda je glupo pitanje  :dontknow:, ali hvala unaprijed na odgovorima...

čitaj malo bolje!!  :hello:
Živi život živih jer život je JEDAN!!!

Offline sfighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brela
  • Moj Skuter: speedfight 2
Odg: Variomat/rolice
« Odgovori #10 : 25 Rujan, 2009, 15:08:12 »
očito je mislio na onaj poklopac koji se sarafi sa tri sarafa tako da je n0 n4m3 dobro rekao dakle taj drugi poklopac mu nije blokada nego samo onaj lim kaj se sarafi povise blokade...... tako bar ja mislim....

Offline n0n4m3

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1145
  • Spol: Muški
  • 097 733 2211
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Sp180 , Ice180
Odg: Variomat/rolice
« Odgovori #11 : 25 Rujan, 2009, 15:13:29 »
očito je mislio na onaj poklopac koji se sarafi sa tri sarafa tako da je n0 n4m3 dobro rekao dakle taj drugi poklopac mu nije blokada nego samo onaj lim kaj se sarafi povise blokade...... tako bar ja mislim....

 :headbang: :headbang:

da je stavia blokadu .. onda bi mora i onaj sta se sarafi .. a valjda je samo na taj i mislio .. bez blokade  :glasses9:

Offline sfighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brela
  • Moj Skuter: speedfight 2
Odg: Variomat/rolice
« Odgovori #12 : 25 Rujan, 2009, 15:16:51 »
pa reka je da je stavio taj sta se sarafi ali ocito bez blokade.... jer je napisa da mu skut ide 90.....

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: Variomat/rolice
« Odgovori #13 : 25 Rujan, 2009, 19:48:50 »
nije to blokada.. kod njih je drugaciji sistem variomata vec kod piaggio.. nije samo ta kalota otraga vec i taj jedan poklopac na 3 sarafa.. nije to blokada

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: Variomat/rolice
« Odgovori #14 : 25 Rujan, 2009, 22:46:06 »
nije to blokada.. kod njih je drugaciji sistem variomata vec kod piaggio.. nije samo ta kalota otraga vec i taj jedan poklopac na 3 sarafa.. nije to blokada

kod mene ti je taj poklopac sa tri šarafa blokada, kod drugih neznam

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Variomat/rolice
« Odgovori #15 : 25 Rujan, 2009, 22:54:36 »
Kod pezoa je zamisljeno da se rolice podmazuju sa masti da bi duze trajale i  taj poklopac je ustvari digtung koji cuva da mast ne dospije na remen. Kada je blokada prisutna i ona se zavrce na ta ista tri sarafa zajedno sa tim poklopcem.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline SF-2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Variomat/rolice
« Odgovori #16 : 26 Rujan, 2009, 16:03:34 »
nije to blokada.. kod njih je drugaciji sistem variomata vec kod piaggio.. nije samo ta kalota otraga vec i taj jedan poklopac na 3 sarafa.. nije to blokada

tocno, to nije blokada, pitao sam jednog poznanika mehanicara koji takodjer ima speedfight 2 i kaze da ispod tog poklopca dodje jedan limeni dio slicnog oblika kao poklopac, samo je malo dublje dolje i to je blokada, dakle na mom je to skinuto...