Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije  (Posjeta: 78121 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mizidari

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: U GARAŽI
  • Moj Skuter: Runner
Odg: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije
« Odgovori #320 : 02 Veljača, 2010, 13:09:46 »
A ti znaš koji je od njih kaj radil...??? Ovo je sad najveća glupost koji si napisao..!!! Jer Kude i Bojanić su kasnili zato kaj nisu pogledali na sat...a Perkušić je slagao motor jer mu je zacviko na treningu, tak da nemoj pričat bezveze.
Pozdrav svima!!!

Čituckam malo nekad svakodnevno posjećivani forum i vidim da je sve po starrom.Imate lock tema i tu i na ss-u koje smo mi vozači pisali od 2006. pa nadalje.
Ima i moj post gdje sam na forumu i jednom i drugom objavio detalje vezane za utrku u Marofu 2007.dan il dva nakon što je utrka odvožena.Ne sjećam se jel bila prva il druga jer se te sezone vozilo 7utrka i od toga 2 Marofa.
U tom svom postu sam javno ovako preko foruma spomenuo i gosp.Rogulića u vrlo preciznom tekstu.DA sad se sjetio bio je to drugi Marof.
Po završetku te utrke slijedila je gradska utrka u Županji na kojoj mi na samom startu prije utrke dolazi g.Rogulić i pred nas par vozača koji smo bili poredani za start na glas govori kako sam diskvalificiran za ovu sezonu kao trenutno vodeći u prvenstvu.
Vožnju sam startao i pobijedio, utrku izgubio -Leo Kos je bio prvak te sezone u OPEN-u.Ostalo je prošlost.
Što želim reći, a i moja kolegica DIVLJA koju iznimno cijenim,-u ono vrijeme kad nas je na utrke dolazilo mnogo i fakat je bilo skutera u svim klasama i da osjećala se ta euforija u zraku za skuter utrke neki ljudi su ubili tu atraktivnu i tehnički zahtjevnu disciplinu.Znamo svi ko je to...
Išli smo mi vozači u drugom mjesecu(predsezona) na skupne sastanke u HMS, razglabali o dosta tema ali kad je praksa došla na red i osobni interesi sve je palo u vodu.Zašto?????
Zato jer se ni mi tada kao ni vi danas nećete složiti u ničem-konkretno-vezano za novu jeftinu klasu,itd.itd....
A dokle god budete nesložni prdonje u HMS-u će vam to jako dobro iskoristiti. U svoju korist naravno.Oni dok god ne shvate da se utrke održavaju zbog Vas ili nas vozača neće mijenjati svoj niski i podli način rada.Jedini koji ih mogu i trebali bi natjerati na to ste baš vi dragi vozači.Ta sva ekipa u HMS-u su stare prdonje koji se grebu u najmanju ruku za svoje dnevnice a ako ispadne deal za nešto više niko sretniji za njih.Primjer-g.Mihaljević u utrkama i "radu" u savezu zaradio penziju, prisustvuje u tom sportu još od vremena nezaboravnog i jednog od najvećih dobrotvora za taj sport i ovu državu pokojnog GOSPODINA VILKO SEVER.I sa istim tim gospodinom koji je u ono vrijeme ulagao ogromne količine love i znanja i vremena isto je bio u konfliktu i da pokopao ga je na kraju i još je tu i dolazio nama na utrke(BELICA) I gle čuda baš je na toj utrci bilo sranja i diskvalifikacije vozača.
Tema je iscrpna i duga i prepričana nekoliko puta a na vama je da li ćete prihvatiti pravila igre koja su unaprijed određena ili ćete se skupiti na hrpu i kao jedan učiniti nešto dobro za sebe i kolege sa kojima se susrećete na stazi.
Pozdrav :frajer:
BRZINA JE SKUPA!
San Antonio Gajs Team
FUCK ECOLOGY,FUCK 4T,FUCK MALOSSI

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije
« Odgovori #321 : 02 Veljača, 2010, 13:42:23 »
Pozdrav svima!!!

Čituckam malo nekad svakodnevno posjećivani forum i vidim da je sve po starrom.Imate lock tema i tu i na ss-u koje smo mi vozači pisali od 2006. pa nadalje.
Ima i moj post gdje sam na forumu i jednom i drugom objavio detalje vezane za utrku u Marofu 2007.dan il dva nakon što je utrka odvožena.Ne sjećam se jel bila prva il druga jer se te sezone vozilo 7utrka i od toga 2 Marofa.
U tom svom postu sam javno ovako preko foruma spomenuo i gosp.Rogulića u vrlo preciznom tekstu.DA sad se sjetio bio je to drugi Marof.
Po završetku te utrke slijedila je gradska utrka u Županji na kojoj mi na samom startu prije utrke dolazi g.Rogulić i pred nas par vozača koji smo bili poredani za start na glas govori kako sam diskvalificiran za ovu sezonu kao trenutno vodeći u prvenstvu.
Vožnju sam startao i pobijedio, utrku izgubio -Leo Kos je bio prvak te sezone u OPEN-u.Ostalo je prošlost.
Što želim reći, a i moja kolegica DIVLJA koju iznimno cijenim,-u ono vrijeme kad nas je na utrke dolazilo mnogo i fakat je bilo skutera u svim klasama i da osjećala se ta euforija u zraku za skuter utrke neki ljudi su ubili tu atraktivnu i tehnički zahtjevnu disciplinu.Znamo svi ko je to...
Išli smo mi vozači u drugom mjesecu(predsezona) na skupne sastanke u HMS, razglabali o dosta tema ali kad je praksa došla na red i osobni interesi sve je palo u vodu.Zašto?????
Zato jer se ni mi tada kao ni vi danas nećete složiti u ničem-konkretno-vezano za novu jeftinu klasu,itd.itd....
A dokle god budete nesložni prdonje u HMS-u će vam to jako dobro iskoristiti. U svoju korist naravno.Oni dok god ne shvate da se utrke održavaju zbog Vas ili nas vozača neće mijenjati svoj niski i podli način rada.Jedini koji ih mogu i trebali bi natjerati na to ste baš vi dragi vozači.Ta sva ekipa u HMS-u su stare prdonje koji se grebu u najmanju ruku za svoje dnevnice a ako ispadne deal za nešto više niko sretniji za njih.Primjer-g.Mihaljević u utrkama i "radu" u savezu zaradio penziju, prisustvuje u tom sportu još od vremena nezaboravnog i jednog od najvećih dobrotvora za taj sport i ovu državu pokojnog GOSPODINA VILKO SEVER.I sa istim tim gospodinom koji je u ono vrijeme ulagao ogromne količine love i znanja i vremena isto je bio u konfliktu i da pokopao ga je na kraju i još je tu i dolazio nama na utrke(BELICA) I gle čuda baš je na toj utrci bilo sranja i diskvalifikacije vozača.
Tema je iscrpna i duga i prepričana nekoliko puta a na vama je da li ćete prihvatiti pravila igre koja su unaprijed određena ili ćete se skupiti na hrpu i kao jedan učiniti nešto dobro za sebe i kolege sa kojima se susrećete na stazi.
Pozdrav :frajer:
zidaricu odlicno napisano!

Offline mizidari

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: U GARAŽI
  • Moj Skuter: Runner
Odg: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije
« Odgovori #322 : 02 Veljača, 2010, 14:22:46 »
zidaricu odlicno napisano!
HVALA!
EVO JOŠ JEDAN ČLANAK-INDIREKTNO-http://www.motori.hr/Zvonimir_Pavlic_odlikovan_kod_predsjednika_Mesi_a_3987.html
BRZINA JE SKUPA!
San Antonio Gajs Team
FUCK ECOLOGY,FUCK 4T,FUCK MALOSSI

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije
« Odgovori #323 : 02 Veljača, 2010, 14:58:09 »
Šteta što se sve vodi na samovolju pojednica, ali valjda će jednom i dotićni otići u penziju ili biti smjenjen, nadam se. Kakva je procedura organiziranja utrka van motosaveza i da li je uopće moguće organizirati nešto a da HMS nije iza toga?

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije
« Odgovori #324 : 02 Veljača, 2010, 15:22:39 »
Bas je to i meni palo na pamet.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije
« Odgovori #325 : 02 Veljača, 2010, 15:43:01 »
Šteta što se sve vodi na samovolju pojednica, ali valjda će jednom i dotićni otići u penziju ili biti smjenjen, nadam se. Kakva je procedura organiziranja utrka van motosaveza i da li je uopće moguće organizirati nešto a da HMS nije iza toga?
...zanimljivo...??'

Offline divljakusa

  • jesam zensko......ili ne
  • jesam zensko......ili ne
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1462
  • Spol: Ženski
  • najlakŠe je pametowat...a ne sudjelowat!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: zip,quad, kawasaki
  • MojSetup: polini
Odg: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije
« Odgovori #326 : 02 Veljača, 2010, 15:55:41 »
Šteta što se sve vodi na samovolju pojednica, ali valjda će jednom i dotićni otići u penziju ili biti smjenjen, nadam se. Kakva je procedura organiziranja utrka van motosaveza i da li je uopće moguće organizirati nešto a da HMS nije iza toga?
Teško da i tako nešto možeš napraviti....jer je to u HMS-u strogo zabranjeno....tj....sve utrke u kojima ne sudjeluje HMS su neregularne i oni obavještavaju policiju i sva ostala tijela da se takve utrke zabrane...

Svaka čast Mirku, on je jedan pošten i dobar vozač i  jako dobro zna kroz što smo sve prošli na utrkama....
:)"""""Z I P O L I N A""""":)

Offline MOTO ROYAL

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije
« Odgovori #327 : 02 Veljača, 2010, 20:19:52 »
Uz dužno poštovanje svima ostalima kada čitamo postove vozača koji su od samih poćetaka u sportu tu se stvarno može naići na konstruktivna rješenja i realno postavljanje stvari. Čudi me da si bilo tko daje za pravo pametovati Mihaeli kada se zna da su njeni starci za nju i buraza ubijali silu love za motore i dijelove.Zidarić je generalno dobro pojasnio stvari mada ja osobno uvijek velim da i u najboljim namjerama svi griješimo.I sam sam svjestan koliko puta sam donio pogrešnu odluku usprkos preko 25 godina u utrkama ali najvažnije je greške raditi bez namjere da se nekog favorizira.Upravo tu nastaje problem jer Kriminalac Rogulić da bi opravdao dobivenu lovu iz Šibenika sve ostale vozače diskriminira ili na utrci ili kroz podešavanje pravilnika svom klubu.Ne kažem ja da Kude nije vanserijski vozač ali prvu titulu je uzeo samo zahvaljujući Roguliću.Nebi postojao problem klasa da se radi u klubovima sa vozačima  jer bi tada vozači dolazili na utrke educirani , i sportski odgojeni.Nažalost nagledali smo se "fakina" koji su dolazili kao prvaci jednog zavoja u svom selu a ni zastavice nisu poznali tako da kada bi se dozvolilo sto vozača bilo bi isto toliko pravilnika.Rješenje nije u kreiranju pravilnika i deset klasa jer to nije rješenje već prilagodba pravilnika na osnovu dogovora klubova i usklade sa istim po vanjskim standardima.Svi se pravilnici tako rade i na najvišim nivoima i nebi bilo problema kada bi se mladi i novi vozači prilagođavali i poštujući pravila da se nebi dešavalo kao u Požegi Vožnja po boksu , van prostora koji je dozvoljen i slično.Sve je i tada pisalo pa se nije pridržavalo i tko je tome kriv?.Bila bi to jedna duga diskusija jer ima mnogo ljudi koji su bili sudionici i koji imaju što za reći , ali prvo treba rješiti stvari odnosno lika u savezu koji se zove Darko Rogulić.
I nogom u guzicu je korak naprijed zato postavite se da vas nogiram !
Kada Rosi odvozi krug na Grobniku prestati ?e moja ovisnost o utrkama.

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije
« Odgovori #328 : 02 Veljača, 2010, 23:11:07 »
Ako situacija u 2010. bude loša sa brojem vozača i ako ne zaživi nova ekonomska klasa, za sve željne vožnje i druženja bilo bi lijepo opet se organizirati i iznajmiti stazu cijeli dan kao što smo napravili prošle godine na Marofu, bilo nas je mnogo te je bilo vrhunski a mogli smo se voziti cijeli dan te je na kraju bila organizirana i utrka :icon_thumright:

Bilo bi odlično da je uspiti organizirati barem 3 takva susreta godišnje na različitim stazama :)
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije
« Odgovori #329 : 02 Veljača, 2010, 23:19:09 »
Ako situacija u 2010. bude loša sa brojem vozača i ako ne zaživi nova ekonomska klasa, za sve željne vožnje i druženja bilo bi lijepo opet se organizirati i iznajmiti stazu cijeli dan kao što smo napravili prošle godine na Marofu, bilo nas je mnogo te je bilo vrhunski a mogli smo se voziti cijeli dan te je na kraju bila organizirana i utrka :icon_thumright:

Bilo bi odlično da je uspiti organizirati barem 3 takva susreta godišnje na različitim stazama :)

to je ok za nas koji imamo slozene skutere a ne vozimo utrke!

bilo bi super tak na marofu se izganjat malo...

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije
« Odgovori #330 : 02 Veljača, 2010, 23:41:09 »
Ako situacija u 2010. bude loša sa brojem vozača i ako ne zaživi nova ekonomska klasa, za sve željne vožnje i druženja bilo bi lijepo opet se organizirati i iznajmiti stazu cijeli dan kao što smo napravili prošle godine na Marofu, bilo nas je mnogo te je bilo vrhunski a mogli smo se voziti cijeli dan te je na kraju bila organizirana i utrka :icon_thumright:

Bilo bi odlično da je uspiti organizirati barem 3 takva susreta godišnje na različitim stazama :)
:icon_thumright:

Offline ami trade

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Banned!
  • Postova: 376
  • Spol: Muški
  • brz sam ali ne dovoljno
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: karlovac
  • Moj Skuter: zip sp, rsv1000r
  • MojSpuh: evo
Odg: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije
« Odgovori #331 : 03 Veljača, 2010, 01:24:54 »
a to se uvijek možemo dogovoriti...

Offline nidjo180sp

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner180sp zip180
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: powered by buco tuning
  • MojSpuh: je samo moj
Odg: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije
« Odgovori #332 : 08 Veljača, 2010, 22:25:38 »
ipak se je nasel neko ko ne zeli plesati kak rogulic svira  :icon_biggrin:

Otvoreno pismo g. Darku Roguliću - Predsjedniku Sportskog odbora HMS-a

        Poštovani g. Roguliću, u ovom pismu želimo Vam još jednom ukazati na vaše pogrešne konstatacije i zaključke koje izvodite proizvoljno iz statuta HMS-a, a uzrok svega toga leži u činjenici da ne poznajete dovoljno materiju te da ste nestručni i nekvalificirani za posao i funkciju koju obavljate.

        Nama je apsolutno jasno da su vaše prijetnje, pisma i zabrane klubovima za moguće nastupanje na "Akrapovič Off Road Weekend-u 7 i 8", vaši "posljednji trzaji" za opstanak pod monopolističkim uvjetima pod kojima i sada egzistirate, a usprkos kojima natjecanja pod vašom ingerencijom propadaju i odumiru.

        Naš uspjeh u organizaciji off road takmićenja (2001-2004 Enduro prvenstvo Hrvatske, 2002-2004 European Off Road Challenge, 2005. Enduro prvenstvo Hrvatske i Slovenije, 2006-2009 Akrapovič Off Road Weekend...) Vam je od samih početaka smetao, jer na njega niste mogli utjecati, tj. Niste mogli ništa "zaraditi" i niste ga mogli prisvojiti.

        Naša vizija je od samih početaka bila vizija velikih europskih enduro i quad utrka. Naša želja je dovesti na utrku, treninge ili druženja, svjetske, europske i prije svega kvalitetne vozače bilo koje nacije, koji traže izazov i kvalitetno pripremljenu stazu. To su tijekom svih ovih godina i dobili, stoga naša utrka svake godine "raste" i dobiva na sve većem (internacionalnom) znaćenju.

        Vaše vrijeme je odavno prošlo, sustav natjecanja odavno zastario, a sve dobro šta je valjalo odavno ste otjeali od sebe. Stoga umjesto da se ugledate na nas, da nas kopirate, vaša jedina želja je da nam "pokupite" novac (članarine, kotizacije, licence...)

        Za vašu informaciju, iako sumnjamo da Vam to išta znači (pošto od toga nemate direktne materijalne koristi), u svijetu a tako i u Europi ima bezbroj pozivnih utrka, organizacija koje nisu članovi FIM-e i koji samostalno djeluju i organiziraju svoja natjecanja. (Erzbergrodeo, Red Bull Romaniacs, Le Touquet...)

Nikad i nitko od internacionalnih vozača ili saveza (organizacija) nije postavio upit, zahtjev ili nešto slično oko nastupa pojedinog vozača na našoj utrci.

        Na kraju samo dvije riječi oko pravne regulative (koju nam spočitavate), naša se utrka odvija na prostoru općine Sv. Nedjelja, koji je prostornim planom uređenja definiran kao "zona sportsko rekreacijske namjene (motokros poligon)". Dalje naša je utrka pozivnog karaktera te samostalno određujemo pravilnik natjecanja. Osiguravamo sve uvjete koje pred nas postavlja zakon u vidu održavanja javnog okupljanja. Vozačima osiguravamo hitnu medicinsku pomoć, itd.

        Nadamo se da nakon ovog otvorenog pisma HMS-u i odgovoru g. Darku Rogoliću, nema više onih "neodlučnih"  koji strepe da za svoje novce, svoj gušt, nastupe na Akrapovič Off Road Weekend-u.

U Labinu, 02.02.2010.

S poštovanjem,

Alen Kiršić - Direktor utrke


- evo danas mi je predsjednik kluba Michele Dagostin proslijedio mail koji je jučer poslan g. Roguliću, ali od njega opet isti odgovor,i jedna nepobitna rečenica........ Pa neka tako i ostane. Utrka je legalna , na stazi će biti i hitna pomoć. Utrka je ne samo prijavljena PP Labin, nego će, kao i lani tu biti i policijska patrola, s obzirom da je jedina uska uličica kroz selo Sv. Martin ( kod nas još znan i kao Martinski) vodi do staze i kampa vozača.
 
 
 
In memoriam Mihael Geceg 24.12.1991-08.04.2012

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije
« Odgovori #333 : 08 Veljača, 2010, 23:11:59 »
ipak se je nasel neko ko ne zeli plesati kak rogulic svira  :icon_biggrin:

Otvoreno pismo g. Darku Roguliću - Predsjedniku Sportskog odbora HMS-a

        Poštovani g. Roguliću, u ovom pismu želimo Vam još jednom ukazati na vaše pogrešne konstatacije i zaključke koje izvodite proizvoljno iz statuta HMS-a, a uzrok svega toga leži u činjenici da ne poznajete dovoljno materiju te da ste nestručni i nekvalificirani za posao i funkciju koju obavljate.

        Nama je apsolutno jasno da su vaše prijetnje, pisma i zabrane klubovima za moguće nastupanje na "Akrapovič Off Road Weekend-u 7 i 8", vaši "posljednji trzaji" za opstanak pod monopolističkim uvjetima pod kojima i sada egzistirate, a usprkos kojima natjecanja pod vašom ingerencijom propadaju i odumiru.

        Naš uspjeh u organizaciji off road takmićenja (2001-2004 Enduro prvenstvo Hrvatske, 2002-2004 European Off Road Challenge, 2005. Enduro prvenstvo Hrvatske i Slovenije, 2006-2009 Akrapovič Off Road Weekend...) Vam je od samih početaka smetao, jer na njega niste mogli utjecati, tj. Niste mogli ništa "zaraditi" i niste ga mogli prisvojiti.

        Naša vizija je od samih početaka bila vizija velikih europskih enduro i quad utrka. Naša želja je dovesti na utrku, treninge ili druženja, svjetske, europske i prije svega kvalitetne vozače bilo koje nacije, koji traže izazov i kvalitetno pripremljenu stazu. To su tijekom svih ovih godina i dobili, stoga naša utrka svake godine "raste" i dobiva na sve većem (internacionalnom) znaćenju.

        Vaše vrijeme je odavno prošlo, sustav natjecanja odavno zastario, a sve dobro šta je valjalo odavno ste otjeali od sebe. Stoga umjesto da se ugledate na nas, da nas kopirate, vaša jedina želja je da nam "pokupite" novac (članarine, kotizacije, licence...)

        Za vašu informaciju, iako sumnjamo da Vam to išta znači (pošto od toga nemate direktne materijalne koristi), u svijetu a tako i u Europi ima bezbroj pozivnih utrka, organizacija koje nisu članovi FIM-e i koji samostalno djeluju i organiziraju svoja natjecanja. (Erzbergrodeo, Red Bull Romaniacs, Le Touquet...)

Nikad i nitko od internacionalnih vozača ili saveza (organizacija) nije postavio upit, zahtjev ili nešto slično oko nastupa pojedinog vozača na našoj utrci.

        Na kraju samo dvije riječi oko pravne regulative (koju nam spočitavate), naša se utrka odvija na prostoru općine Sv. Nedjelja, koji je prostornim planom uređenja definiran kao "zona sportsko rekreacijske namjene (motokros poligon)". Dalje naša je utrka pozivnog karaktera te samostalno određujemo pravilnik natjecanja. Osiguravamo sve uvjete koje pred nas postavlja zakon u vidu održavanja javnog okupljanja. Vozačima osiguravamo hitnu medicinsku pomoć, itd.

        Nadamo se da nakon ovog otvorenog pisma HMS-u i odgovoru g. Darku Rogoliću, nema više onih "neodlučnih"  koji strepe da za svoje novce, svoj gušt, nastupe na Akrapovič Off Road Weekend-u.

U Labinu, 02.02.2010.

S poštovanjem,

Alen Kiršić - Direktor utrke


- evo danas mi je predsjednik kluba Michele Dagostin proslijedio mail koji je jučer poslan g. Roguliću, ali od njega opet isti odgovor,i jedna nepobitna rečenica........ Pa neka tako i ostane. Utrka je legalna , na stazi će biti i hitna pomoć. Utrka je ne samo prijavljena PP Labin, nego će, kao i lani tu biti i policijska patrola, s obzirom da je jedina uska uličica kroz selo Sv. Martin ( kod nas još znan i kao Martinski) vodi do staze i kampa vozača.


Sve 5, samo jel se otvoreno pismo nešalje preko nekog javnog glasila (te pomoću toga stvara pritisak javnosti zbog neodgovaranja na isto pismo) a ne preko maila.

Offline nidjo180sp

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner180sp zip180
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: powered by buco tuning
  • MojSpuh: je samo moj
Odg: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije
« Odgovori #334 : 08 Veljača, 2010, 23:26:57 »
Sve 5, samo jel se otvoreno pismo nešalje preko nekog javnog glasila (te pomoću toga stvara pritisak javnosti zbog neodgovaranja na isto pismo) a ne preko maila.

neznam  :icon_biggrin:  ovo je sa motori.hr/foruma  :icon_thumright:
In memoriam Mihael Geceg 24.12.1991-08.04.2012

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije
« Odgovori #335 : 10 Veljača, 2010, 00:09:36 »
neznam  :icon_biggrin:  ovo je sa motori.hr/foruma  :icon_thumright:
:icon_thumright:

Offline sr-dream_vk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 426
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...KVART...
Odg: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije
« Odgovori #336 : 10 Veljača, 2010, 15:18:30 »
ajmo ko se dobrovoljno javlja da plati deckima iz kvarta da se pojave na trkama... ??? :toothy3:

Offline kiza-iz-kvarta

  • HERO MEMBER
  • Tržnica : (+44)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2270
  • Spol: Muški
  • I wish life could be swedish magazines
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ritopek
  • Moj Skuter: vozim šta užicam
  • Moja Kaciga: misliš kacika?
  • MojSetup: tuned by hac (al ne taj hac,ovaj je živ)
  • MojSpuh: ATD Srđan Mlađan
Odg: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije
« Odgovori #337 : 10 Veljača, 2010, 15:31:29 »
posjećivanje utrka PH-a spada u rutinske kvartovske dužnosti.......i ove godine ćemo ih obilazit,prepoznat ćete nas po najnovijim gucci naočalama,old skuul adidasu i neizostavnom red bullu u ruci s kojim ćemo svima objašnajvat nešto.....i naravno ove sezone ćemo najčešće bit u boxovima kod J.U.R.I.C.E,cvejger doktora,luxa....a u pauzama ćemo se kukiću i grdiću trpat u pak....

meni se osobno najviše gadi što na PH nema nikakvih degustacija npr.podravka sa pik burgerima i lazanjicama,coca-cole,red bulla i sl.....ono jel bi neko umro da da neš džabe?!!!!!
a gde žuriš, a gde žuriš Goksi bre,a gde žuriš prebismo ti jangere!
RIP Goran Veličković "Goksi"

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije
« Odgovori #338 : 10 Veljača, 2010, 16:03:12 »
posjećivanje utrka PH-a spada u rutinske kvartovske dužnosti.......i ove godine ćemo ih obilazit,prepoznat ćete nas po najnovijim gucci naočalama,old skuul adidasu i neizostavnom red bullu u ruci s kojim ćemo svima objašnajvat nešto.....i naravno ove sezone ćemo najčešće bit u boxovima kod J.U.R.I.C.E,cvejger doktora,luxa....a u pauzama ćemo se kukiću i grdiću trpat u pak....

meni se osobno najviše gadi što na PH nema nikakvih degustacija npr.podravka sa pik burgerima i lazanjicama,coca-cole,red bulla i sl.....ono jel bi neko umro da da neš džabe?!!!!!

Ja sam mislio da će ekipa iz kvarta imat svoj box sa zipovima!? Da će vozit trke a ono ništa, jbg, nije ni čudo zašto ukidaju trke kad ekipa iz kvarta nevozi :(

Offline kiza-iz-kvarta

  • HERO MEMBER
  • Tržnica : (+44)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2270
  • Spol: Muški
  • I wish life could be swedish magazines
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ritopek
  • Moj Skuter: vozim šta užicam
  • Moja Kaciga: misliš kacika?
  • MojSetup: tuned by hac (al ne taj hac,ovaj je živ)
  • MojSpuh: ATD Srđan Mlađan
Odg: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije
« Odgovori #339 : 10 Veljača, 2010, 16:58:58 »
pupo to bi bilo lijepo!!!al ajd mi reci kako da ekipa i ja vozimo PH kad meni stara svaki dan ostavi 15kn??!! s takvim džeparcem jedva da uspijem doć vlakom (bez karte naravno i uvijek prodajem priču kondukteru da idem u zg volontirat pri izgradnji novog sirotišta za jadnu dječicu) ili auto-stopom na utrke koje se održavaju u kontinentalnom djelu hrvatske....ko zna,ak se ispostavi da je nekom iz kvarta tata liječnik,odvjetnik i sl.možda nas i budete gledali na pisti.......a a buraz samo se ti smij,vidit ćeš nas jednog dana na zipovima i čut ćeš samo zinnn,zinnnnnn.....
a gde žuriš, a gde žuriš Goksi bre,a gde žuriš prebismo ti jangere!
RIP Goran Veličković "Goksi"