Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR 50 R projekat  (Posjeta: 103602 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #60 : 26 Listopad, 2009, 00:33:27 »
predpostavio samm, al opet mi presvijetlo malo bilo za sprickit. :P samo pomalo.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #61 : 26 Listopad, 2009, 13:29:37 »
a iso je dobro, mjereno po satu od golf4 u normalnom polozaju sjedenja 100 sagnut 105, sa serijskom getribom meni sasvim ok, a i prijenos nikad nije bio skroz nastelan kako treba, nisam tada radio pa nisam ni imo para za valjcice i opruge, trebaloje samo malo teze valjcice i tvrdje federa na kuplung al letio je i ovako, kasnije po ravnici sagnut sa trophy50 cilindrom isto oko 95-100 po ravnici sagnut sa preteskim valjcima i mekanim oprugama, al jbg, zato ga sad slazem i nece se vozit dok ne bude pic mic. :D

a nisam ni ja patio za brzinom, al kad vidis kakva je razlika sa kitom i bez promjenis misljenje, vrlo lako.

aha, vjerojatno bi iso i brze da si uspio sve namjestit... mene isto stalno nesto jebe, nema maximalnu snagu i kad je hladan jako lose ide.. malo sam karburator iso nastelit ali mi nije bas uspjelo  :-[ mozda i rolice treba pomalo mijenjat ne razumijem se bas u to.. dokle si doso sad? koliko si ulozio u to sve ako se smije znat?  :icon_biggrin:

Ne, to je šprickit, a bit će siva metallic. Sutra najvjerovatnije farbam

meni je inace bijela prelijepa na sr-u, vidio sam na netu bio... bas me zanima kako ce ti na kraju ispast, ako bude dobro mozda i ja svoga u metalik sivu jer mi onda nece bit problema sa prometnom!
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #62 : 26 Listopad, 2009, 14:01:35 »
Zastiti lezajeve prednjeg kotaca i semering prije farbanja... Ne diraj grube plastike rađe ostavi kakve jesu  :binkybaby:
H8 zarulje nisam nigdje nasao u drugoj boji (plava,bijela,kirbaj...),a vade se tako da se okrene zarulja u stranu i izvadi.

P.S. Odlijepi kromirane naljepnice sa vilica i ic ce za 5km/h brze  :toothy9:

Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #63 : 26 Listopad, 2009, 14:03:03 »
Ma sad se kajem što sam uzeo sivu, trebao sam neku življu boju tipa crvena, žuta, narandžasta, ali nema veze, kad tad će opet farbanje.   :icon_tongue:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #64 : 26 Listopad, 2009, 14:13:42 »
Ti si hippie vrsta a? onaj na prvoj il druoj stranici narančasti je u *urcu... Mat crna rulz  :headbang:
I sad ona cuvena...''o ukusima se ne raspravlja'';''svako ima pravo na svoje misljenje''...i te gluposti
Bit ce to oke brijem (ne ko sa mat crnom al oke)  :icon_thumright:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #65 : 26 Listopad, 2009, 14:35:58 »
aha, vjerojatno bi iso i brze da si uspio sve namjestit... mene isto stalno nesto jebe, nema maximalnu snagu i kad je hladan jako lose ide.. malo sam karburator iso nastelit ali mi nije bas uspjelo  :-[ mozda i rolice treba pomalo mijenjat ne razumijem se bas u to.. dokle si doso sad? koliko si ulozio u to sve ako se smije znat?  :icon_biggrin:

meni je inace bijela prelijepa na sr-u, vidio sam na netu bio... bas me zanima kako ce ti na kraju ispast, ako bude dobro mozda i ja svoga u metalik sivu jer mi onda nece bit problema sa prometnom!
a nemos napemet znat, moras sinut variomat i vidit dal ih trea mjenjat. a itaj karburator serijski na sr-u je smece nemos previse ocekivat od nejga.
pa ev danas sam kupi novu vodenu pumpu lezaj getribe nisu imali, jos mi on treba da sklopim  masinu. bice update u mom projektu. :P
a ulozio sam pun qrac.. 10.000kn sam preso jos prije ljeta.. sad se popelo za jos koju tisucu al nigdje motora. xD
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #66 : 26 Listopad, 2009, 14:50:58 »
Zastiti lezajeve prednjeg kotaca i semering prije farbanja... Ne diraj grube plastike rađe ostavi kakve jesu  :binkybaby:
H8 zarulje nisam nigdje nasao u drugoj boji (plava,bijela,kirbaj...),a vade se tako da se okrene zarulja u stranu i izvadi.

P.S. Odlijepi kromirane naljepnice sa vilica i ic ce za 5km/h brze  :toothy9:



One sive hrapave plastike sam već išmirglo i one će biti farbane, samo ne znam da li da farbam one plastike gdje suvozač stavlja noge? Kupio sam novi far i novu H8 sijalicu, jer je stari far puknuo od udara, nova kaciga također kao i rukavice.  ;D

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #67 : 26 Listopad, 2009, 21:13:12 »
a nemos napemet znat, moras sinut variomat i vidit dal ih trea mjenjat. a itaj karburator serijski na sr-u je smece nemos previse ocekivat od nejga.
pa ev danas sam kupi novu vodenu pumpu lezaj getribe nisu imali, jos mi on treba da sklopim  masinu. bice update u mom projektu. :P
a ulozio sam pun qrac.. 10.000kn sam preso jos prije ljeta.. sad se popelo za jos koju tisucu al nigdje motora. xD

hahaha a dobro sad ce svejedno zima pa imas vremena.. pa to ce bit sr ipo  :headbang:
ma karburator treba novi bogami... a vidit cu kad nadem vremena kakvo je stanje sveukupno pa da vidim sta sve treba mijenjat, bit ce tu masu stvari... ccc s 2T nikad kraja troskovima...
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #68 : 04 Studeni, 2009, 21:06:21 »
Farbanje gotovo, konačno.... Mislim da je ovo najduži projekat na svijetu a da je najmanje urađeno....
Uglavnom sutra slike.

Offline istipa622

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1026
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Duga Resa
  • Moj Skuter: NRG MC2 & Hornet 600
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSpuh: Leo Vince & Akrapovič
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #69 : 04 Studeni, 2009, 21:15:44 »
jedva cekamoo  :toothy12:

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #70 : 04 Studeni, 2009, 21:36:09 »
E de mi sad recite šta da uradim prije prvog paljenja. Skuter nije bio aktivan već 3 mjeseca. Imam onu totmast Ina-inu. Njome ću podmazati leažajeve u točkovima i tako to, ali ne znam čime da podmažem one dijelove u deklu što su (nekakvi ležajevi i sitnice). Znači šta sve da podmažem i čime i šta sve da uradim prije paljenja??

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #71 : 04 Studeni, 2009, 22:01:43 »
U deklu imas samo jedan lezaj od osovine kvacila koji je zatvoren tako da nemas sto podmazivati. Samo ga upali najnormalnije i ostavi da se ugrije
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #72 : 05 Studeni, 2009, 19:57:49 »
Evo stigle plastike. Slike su loše pa se i ne vidi dobro, sve treba da izgleda svjetlije. Kad ga sklopim sve će se puno bolje vidjeti.







Uglavnom nisam zadovoljan, lijepo izgleda izdaleka, ali kad bolje pogledaš, ima na mjestima crtica (valjda nije dobro vodeniro šprickit), na mjestima previše laka, prašine i još govana.  :kipi: Izj#bo me frajer pravo. Dao 140KM za sve, boje i ruke a sad ne valja kur*u.  :angry9:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #73 : 05 Studeni, 2009, 20:11:58 »
Nisi valjda htjeo takvu boju???  :'( Lijepo te s*ebo bome... Inace ne sviđa mi se boja bas...bas?...nimalo al *ebiga
cudan je skroz  :sad1:
stavi sliku kad namjestis sve....  :angry7:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #74 : 05 Studeni, 2009, 20:14:54 »
Ma htio sam ovakvu boju ali me sj#bo pošteno. Kad ga sklopim onda ću slikati, skroz je sjebano, razočaran sam do boga, toliko se radilo na tome i na kraju k**ra* od skutera.

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #75 : 05 Studeni, 2009, 23:26:48 »
Ajde glavu gore,pa prefarbat ces ga lako  :icon_thumright:
Mozda da je samo bila ova plava boja bez crvene  :dontknow:
Bit ce da te majstor nije dobro skuzio
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #76 : 06 Studeni, 2009, 02:33:18 »
tak sam i ja fulao prvi put kombinaciju boju, tesko je prenjet tvoju misao nekom tamo lakireru kojem je to rutina ono.
po meni sto jednostavnije to bolje, npr da si prednju plastiku tom tamnom a zadnju tom svijetlom sivom.. ugl ova crvena nije bila potrebna, vise od tri ili tri boje je po meni previse na skuteru. a i undertail si trebao u boju zadnjih plastike, jer ovako ce se siv undertail previse isticat i kvari  sliku.
« Zadnja izmjena: 06 Studeni, 2009, 02:35:41 giannelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #77 : 06 Studeni, 2009, 13:23:39 »
meni se boja svida ali mi je ta crvena totalno neprofesionalna... kad skuter bude sastavljen mozda to sve bude bolje izgledalo  :icon_thumright:
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #78 : 06 Studeni, 2009, 23:23:11 »
tak sam i ja fulao prvi put kombinaciju boju, tesko je prenjet tvoju misao nekom tamo lakireru kojem je to rutina ono.
po meni sto jednostavnije to bolje, npr da si prednju plastiku tom tamnom a zadnju tom svijetlom sivom.. ugl ova crvena nije bila potrebna, vise od tri ili tri boje je po meni previse na skuteru. a i undertail si trebao u boju zadnjih plastike, jer ovako ce se siv undertail previse isticat i kvari  sliku.

Ista je siva boja na svim plastikama, nego slikao sam mobitelom u mraku pa se ne vidi dobro. Kad sklopim sve vidjet će se.

Offline istipa622

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1026
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Duga Resa
  • Moj Skuter: NRG MC2 & Hornet 600
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSpuh: Leo Vince & Akrapovič
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #79 : 07 Studeni, 2009, 09:55:24 »
sklopi te plastike vec jednom,tu nemas 20 min posla jbt...  :toothy10: :toothy10: