Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR 50 R projekat  (Posjeta: 103667 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #40 : 06 Rujan, 2009, 14:48:33 »
e to cijelu felgu namaci na full debelo tak i prenju i zadnju i posmirglaj na vodu do toga da nebude crtica...

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #41 : 23 Rujan, 2009, 17:19:55 »
Evo opet malo radio oku skutera. Znači skinuo sam svu boju sa onim desol-om. Sad je na felgama na mjestima ostalo još nekih bijelih mrlja, mislim da je to baza jer je boja felgi bila siva. To se ne može skinut šmirglom, jako teško, ali špahtlom može ali onda isparam i felge. Ja sam to išmirglo i glatko je ali opet ima mrlja. Sad ne znam hoće li to poslije predstavljati problem, bojim se da se to neće početi odljepljivati kad ofarbam felge pa onda sam n.j.bo. Eto slika pa pogledajte:


Eh sad pošto je boja skinuta do aluminijuma šta sad nanosim na felge prije farbanja. Neki kažu šprickit, a neki nekakav alu prajmer (da li postoji taj alu prajmer?). Mislio sam bazu nanijeti u debljem sloju da budem sigurniji jer sam skinuo do samog aluminijuma a i radi tih bijelih mrlja stare baze?  :toothy11:

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #42 : 20 Listopad, 2009, 20:17:32 »
Pozdrav! Eto nakon dugo vremena plastike su odnešene na farbanje.  :laughing6: Sljedećih nekoliko dana treba da naručim Giannelli reverse pa da opet ponovimo priču. Evo vam link pa pogledajte, odatle naručujem:
http://www.rollertuning.de/de/productDetail,3439.html

Šta se sve dobija uz reverse i šta moram posebno naručiti i koliko ta dodatna "oprema" košta?

Evo pretraživao sam i našao ovo:
centralni feder (da li ga trebam mijenjati)
http://www.rollertuning.de/de/productgroup,3197.html

onda neki kuplung federi (valjda od kvačila)
http://www.rollertuning.de/de/productgroup,3212.html

i valjci:
http://www.rollertuning.de/de/productgroup,3226.html

E sad vi napišite šta tačno i tako to.
« Zadnja izmjena: 20 Listopad, 2009, 20:52:47 EmirF121 »

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #43 : 24 Listopad, 2009, 00:54:43 »
imam ja taj isti auspuh na sr, kad sam ga kupio dobio sam rolice lakse (ne sjecam se tocno koje, bile su svjetlo plave). samo kad budes stavljo auspuh nemoj zaboravit otkinut mali komad metala od starog auspuha (na sasiji) jer su meni nakon par dana bili pukli nosaci radi toga!
i ja sam mislio napravit koji styling na mom pa me bas zanima kako ce tvoja boja ispast, jedva cekam slike! sretno!

(sliku sam naso na netu al to je ugl to)
« Zadnja izmjena: 24 Listopad, 2009, 01:05:12 tuta125 »
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #44 : 24 Listopad, 2009, 16:09:08 »
Hvala bogu, konačno neki odgovor.  :notworthy: A eto kupio sam kvalitetne boje, samo mislim da sam ipak pogriješio u izboru, kupio crnu i sivu metallic pa ćemo vidjeti šta će ispasti na kraju.  ::)
E sad hajde vi koji znate, pošto akcija traje još 6 dana, pa moram naručiti reverse i ostalo što mi je potrebno, T-Tune kaže da je on dobio rolice 4,5 g. znači to ne moram naručiti, gigo_sf2 kaže da ne moram naručivrati ni centralni feder, da ostavim serijski, znači moram samo naručiti nekakve malossi žute federe. Tražio sam na stranici i valjda su to ovi kupplungsfedern:
http://www.rollertuning.de/de/productgroup,3212.html  :help:

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #45 : 24 Listopad, 2009, 16:12:47 »
samo pazi koje ces plaszike lakirat kojom bojom, nek bude kombinacija dobro uskladena i nisi falio.  :icon_thumright:

te zute federe nemozes posebno narucit, moras cijeli malossi set kupit, ne znam tocno koliko dode, polinijev set kosta 110kn a malossiev mislim cak 140kn.
odi u neku prodavnicu gdjeima tih djelova i reci da ti trea set federa za serijski kuplung.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #46 : 24 Listopad, 2009, 16:20:39 »
imam ja taj isti auspuh na sr, kad sam ga kupio dobio sam rolice lakse (ne sjecam se tocno koje, bile su svjetlo plave). samo kad budes stavljo auspuh nemoj zaboravit otkinut mali komad metala od starog auspuha (na sasiji) jer su meni nakon par dana bili pukli nosaci radi toga!
i ja sam mislio napravit koji styling na mom pa me bas zanima kako ce tvoja boja ispast, jedva cekam slike! sretno!
(sliku sam naso na netu al to je ugl to)
jos jedan iz dubrovnika :) odakle je ovaj ilija,jel znas mozda?  ;D

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #47 : 24 Listopad, 2009, 17:19:40 »
samo pazi koje ces plaszike lakirat kojom bojom, nek bude kombinacija dobro uskladena i nisi falio.  :icon_thumright:

te zute federe nemozes posebno narucit, moras cijeli malossi set kupit, ne znam tocno koliko dode, polinijev set kosta 110kn a malossiev mislim cak 140kn.
odi u neku prodavnicu gdjeima tih djelova i reci da ti trea set federa za serijski kuplung.

Pa evo link, pa pogledajte je li to to... Ne znam baš njemački ali mislim nigdje ne piše da su žuti...
http://www.rollertuning.de/de/productDetail,2955.html

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #48 : 24 Listopad, 2009, 19:28:43 »
jos jedan iz dubrovnika :) odakle je ovaj ilija,jel znas mozda?  ;D
koji ilija sad?  :toothy9:
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #49 : 24 Listopad, 2009, 19:40:43 »
E sad zašto ustvari služe ta mala 3 federa što moram mijenjati, zašto ostavljam serijski centralni i zašto ne mogu ti mali serijski ostati? Jedini mallosi kupplung fedri su ovi i ispod njih piše ovo:
"Diese Kupplung passt nur auf Roller-Modelle mit einer originalen 3-Backenkupplung mit einem Durchmesser von 107mm."
Šta je sad ovo neka mjera 107mm, da li odgovaraju ovi i jesu li to ti žuti?
http://www.rollertuning.de/de/productDetail,3171.html

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #50 : 25 Listopad, 2009, 04:20:14 »
koji ilija sad?  :toothy9:
Ja.  :laughing7:
vidio sam te po gradu, sivi sr giannelli reverse, serijala look. :D
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #51 : 25 Listopad, 2009, 04:22:14 »
Pa evo link, pa pogledajte je li to to... Ne znam baš njemački ali mislim nigdje ne piše da su žuti...
http://www.rollertuning.de/de/productDetail,2955.html
a po cijeni bi trebalo to bit, isto kao na SA, al kad su fuseri sa stranice pa nemaju ni sliku niti pise sta tocno dobijes.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #52 : 25 Listopad, 2009, 08:36:25 »
a po cijeni bi trebalo to bit, isto kao na SA, al kad su fuseri sa stranice pa nemaju ni sliku niti pise sta tocno dobijes.

Da evo gledam na scooter-attack, znači u tom setu dođu bijeli, crveni i žuti federi. Piše što su tvrđi, bolje ubrzanje, e sad zašto baš žute da stavim, oni su najtvrđi? Ali da li su na ovoj stranici http://www.rollertuning.de/de/productDetail,2955.html
federi za originalno kvačilo ili su možda za Fly i Delta clutch? I pošto rolice dođu 4,5g ili 5,0g nisam siguran, onda jih ne moram naručivati kao i centralni feder?

@tuta125: "samo kad budes stavljo auspuh nemoj zaboravit otkinut mali komad metala od starog auspuha (na sasiji) jer su meni nakon par dana bili pukli nosaci radi toga!"

Kakav komad metala?

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #53 : 25 Listopad, 2009, 10:43:21 »
Ja.  :laughing7:
vidio sam te po gradu, sivi sr giannelli reverse, serijala look. :D
da da  ;D mislio sam ga malo pocet sredivat, ne znam odakle bi poceo... za pocetak bi mogo retrovizore skinut  :toothy12:
je li to tvoj crni sr na avataru? nisam ga nikad vido po gradu

Da evo gledam na scooter-attack, znači u tom setu dođu bijeli, crveni i žuti federi. Piše što su tvrđi, bolje ubrzanje, e sad zašto baš žute da stavim, oni su najtvrđi? Ali da li su na ovoj stranici http://www.rollertuning.de/de/productDetail,2955.html
federi za originalno kvačilo ili su možda za Fly i Delta clutch? I pošto rolice dođu 4,5g ili 5,0g nisam siguran, onda jih ne moram naručivati kao i centralni feder?

@tuta125: "samo kad budes stavljo auspuh nemoj zaboravit otkinut mali komad metala od starog auspuha (na sasiji) jer su meni nakon par dana bili pukli nosaci radi toga!"

Kakav komad metala?

to ti je nesto kao nosac od serijskog auspuha, a vidit ces ugl jer ce ti smetat kad budes stavljo giannelli.
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #54 : 25 Listopad, 2009, 14:16:14 »
Da evo gledam na scooter-attack, znači u tom setu dođu bijeli, crveni i žuti federi. Piše što su tvrđi, bolje ubrzanje, e sad zašto baš žute da stavim, oni su najtvrđi? Ali da li su na ovoj stranici http://www.rollertuning.de/de/productDetail,2955.html
federi za originalno kvačilo ili su možda za Fly i Delta clutch? I pošto rolice dođu 4,5g ili 5,0g nisam siguran, onda jih ne moram naručivati kao i centralni feder?

@tuta125: "samo kad budes stavljo auspuh nemoj zaboravit otkinut mali komad metala od starog auspuha (na sasiji) jer su meni nakon par dana bili pukli nosaci radi toga!"

Kakav komad metala?
fly je ko i serijski kuplung a vjerujem da je za deltu pisalo bi.
i ja sam odpilio taj malo komadic zeljeza, na nosacu se nalazi i usmjeren je na granu auspuha sagni se ispod vidit ces jbt.  :happy8:

@tuta, pa pocetak bi bio da skines ruzne naljepnice i bijela stoplampa i retrovizore i imas sportcki sr.  
jbg ne znam, bio sam dosta po gradu, al ima vec malo duze dok je kit bio na njemu, cesce nego sad u zadnje vrijeme, tj zadnjih mjesec dana je u djelovima.  :toothy3:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #55 : 25 Listopad, 2009, 14:23:15 »
fly je ko i serijski kuplung a vjerujem da je za deltu pisalo bi.
i ja sam odpilio taj malo komadic zeljeza, na nosacu se nalazi i usmjeren je na granu auspuha sagni se ispod vidit ces jbt.  :happy8:

@tuta, pa pocetak bi bio da skines ruzne naljepnice i bijela stoplampa i retrovizore i imas sportcki sr.  
jbg ne znam, bio sam dosta po gradu, al ima vec malo duze dok je kit bio na njemu, cesce nego sad u zadnje vrijeme, tj zadnjih mjesec dana je u djelovima.  :toothy3:

i mislio sam skinut naljepnice, za pocetak onu crvenu dole sta pise aprilia, bilo bi fora da je samo crno!  :headbang: al to sve pocet jednom kad budem imo vremena.
a steta... pa koliko ti je iso s kitom? ja sam ti vise za styling, ne patim bas za brzinom  :binkybaby:
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #56 : 25 Listopad, 2009, 14:44:10 »
a iso je dobro, mjereno po satu od golf4 u normalnom polozaju sjedenja 100 sagnut 105, sa serijskom getribom meni sasvim ok, a i prijenos nikad nije bio skroz nastelan kako treba, nisam tada radio pa nisam ni imo para za valjcice i opruge, trebaloje samo malo teze valjcice i tvrdje federa na kuplung al letio je i ovako, kasnije po ravnici sagnut sa trophy50 cilindrom isto oko 95-100 po ravnici sagnut sa preteskim valjcima i mekanim oprugama, al jbg, zato ga sad slazem i nece se vozit dok ne bude pic mic. :D

a nisam ni ja patio za brzinom, al kad vidis kakva je razlika sa kitom i bez promjenis misljenje, vrlo lako.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #57 : 25 Listopad, 2009, 18:36:54 »
Update:









Ima i deklo ali to nisam slikao..
« Zadnja izmjena: 26 Listopad, 2009, 07:50:54 EmirF121 »

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #58 : 25 Listopad, 2009, 19:56:49 »
takva ce boja bit? ili?
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR 50 R projekat
« Odgovori #59 : 25 Listopad, 2009, 20:16:25 »
Ne, to je šprickit, a bit će siva metallic. Sutra najvjerovatnije farbam