Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Luna - Zamjena remena, performanse?  (Posjeta: 1837 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Luna - Zamjena remena, performanse?
« : 28 Srpanj, 2009, 00:43:19 »
Zanima me od onih koji su mijenjali remenje, citao sam da remenu treba neko vrijeme da "usjedne" pa da motor ide kak spada.. Danas sam ga mijenjao, 8100km sam presao sa originalom, stavio sam isti takav novi i rolice sam stavio 3.8gr za probu... stvar se javlja da razlike u ubrzanju nema s obzirom da su prosle rolice bile 4.7gr i jos lagano potrosene na jednom mjestu.. cak bih rekao da mi se motor vrti na nizim okretajima vec prije.. nezz, sve mi cudno... do 50 mu treba 18.5s!
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Luna - Zamjena remena, performanse?
« Odgovori #1 : 28 Srpanj, 2009, 00:49:24 »
Zanima me od onih koji su mijenjali remenje, citao sam da remenu treba neko vrijeme da "usjedne" pa da motor ide kak spada.. Danas sam ga mijenjao, 8100km sam presao sa originalom, stavio sam isti takav novi i rolice sam stavio 3.8gr za probu... stvar se javlja da razlike u ubrzanju nema s obzirom da su prosle rolice bile 4.7gr i jos lagano potrosene na jednom mjestu.. cak bih rekao da mi se motor vrti na nizim okretajima vec prije.. nezz, sve mi cudno... do 50 mu treba 18.5s!

 :o

Vrati stare, što je i prije trebalo toliko do 50 km/h?

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Luna - Zamjena remena, performanse?
« Odgovori #2 : 28 Srpanj, 2009, 01:05:52 »
nemoze vratit stari kad je on vjerovatno pri kraju..pusti ovoga jos koji km..ako se ne promjeni probaj sa bijelim centralnim

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna - Zamjena remena, performanse?
« Odgovori #3 : 28 Srpanj, 2009, 01:38:54 »
sa serijskim rolicama zimus je hvatao za 14-15s, proljetos sa 4.7gr 16s, i sad 18! haha ma sranje... sutra idem ugradit tvrdje federe kvacila jer iam osjecaj da su ovi dodatno omeksali, a i to bi moglo bit razlog ovakvih performansi.. isto tako mislim da losije ide zbog vislje temperature u odnosu na zimu... sto bi znacilo rolice na luni k ne vrijede.. sve su jednake... btw, sa starim remenom i rolicama je isao oko 60, mozda malo preko, sada 66 hvatam, ali je jebeno spor kroz ubrzanje
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna - Zamjena remena, performanse?
« Odgovori #4 : 28 Srpanj, 2009, 23:15:01 »
jos sranja... pazite sad:
kretao iz dvorista i pun gas do kapije i kocnica... kad sam krenio, osjetim da vise nema lufta na rucici gasa  ??? ???
prije je bilo gotovo pola kruga lufta prije neg pocne primat gas, sad prima gas toliko koliki je bio luft  :dontknow:
skut trese do 30kmh! prije je samo na startu do mozda 10-15kmh, sada se cijeli trese do 30... i jebeno jebeno sporo ubrzava, okretaji nakon pocetnog susa prilikom kretanja padnu jebeno nisko, mislim da je sa serijskim rolicama bolje se razvrtavao... lagano pizdim na sve... sutra idem do frenda mijenjat federe kvacila, pa cu probat kombinirati rolice, a i remen stari vratit da vidim do ceg je...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline babb0

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 136
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna Vision 2, Aerox
  • MojSetup: ubojica
  • MojSpuh: prdechi
Odg: Luna - Zamjena remena, performanse?
« Odgovori #5 : 29 Srpanj, 2009, 00:18:40 »
koji remen si stavio?
mozda remen ne upada do kraja u variomatu, pa ima slabi okretni moment kod starta...
probaj podmetnut shajbicu od 0,5mm ili 1mm da produze bolcnu ...

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna - Zamjena remena, performanse?
« Odgovori #6 : 29 Srpanj, 2009, 00:43:21 »
ima vec tu jednu sajbu od milimetra... al ako stavim jos koju onda ce krajnja fasovat, iovako je slab na krajnjoj..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Gago

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • MojSpuh: Leo Vinci TT
Odg: Luna - Zamjena remena, performanse?
« Odgovori #7 : 30 Srpanj, 2009, 19:10:31 »
jos sranja... pazite sad:
kretao iz dvorista i pun gas do kapije i kocnica... kad sam krenio, osjetim da vise nema lufta na rucici gasa  ??? ???
prije je bilo gotovo pola kruga lufta prije neg pocne primat gas, sad prima gas toliko koliki je bio luft  :dontknow:
skut trese do 30kmh! prije je samo na startu do mozda 10-15kmh, sada se cijeli trese do 30... i jebeno jebeno sporo ubrzava, okretaji nakon pocetnog susa prilikom kretanja padnu jebeno nisko, mislim da je sa serijskim rolicama bolje se razvrtavao... lagano pizdim na sve... sutra idem do frenda mijenjat federe kvacila, pa cu probat kombinirati rolice, a i remen stari vratit da vidim do ceg je...
Nešto slično sam i ja imao kod ubrzavanja.Stavio sam 3,5 gr rolice,centralni žuti i mali zeleni federi,rupu imam do 9-10km/h,i onda se zaleti ravnomjerno skroz do 70km/H,kolka mu je i maksimalka.
Rodio sam se vrlo mlad i imam noge do poda!!!

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna - Zamjena remena, performanse?
« Odgovori #8 : 31 Srpanj, 2009, 01:02:30 »
danas rastavio pola skuta, sredio problem sa gas sajlom, zaglavila se bila na ulazu u razdjelnik... rastavio airbox, bila rupa na ulazu cijevi od karba, sve zaljepio fino, ocistio, slozio, upalim skut i okretaji padaju lagano i skut se gasi... i da ga jebes neznam di vuce zrak... ovih dana opet idem do frenda pa cu stavit 5.5gr rolice i ak uspijem i zelene federe kvacila... imam osjecaj da se vario ne siri do kraja s ovim remenom...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline _aerox_

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 953
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: Aerox skuplja prašin
  • Moja Kaciga: šarko
  • MojSetup: Plavetni
  • MojSpuh: Serija
Odg: Luna - Zamjena remena, performanse?
« Odgovori #9 : 31 Srpanj, 2009, 02:11:32 »
ovih 18.5 sekundi mi jos nije jasno :icon_biggrin:
a ovo sa zrakom,neam pojma,pa jesi ziher da si dobro pokrpo onu gumu?da nisi mozda dobro pricvrstio na karb ili na filter??

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna - Zamjena remena, performanse?
« Odgovori #10 : 31 Srpanj, 2009, 14:26:49 »
sredjen ler, u casici od karba se nakupilo prljavstine, sredio ga, nastimao i radi ler... jos samo smjesu nastimat pod pola gasa i punim gasom....
Built Not Bought // Preradjujem cilindre