Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: BLOKADE (Pitanja i odgovori)  (Posjeta: 461136 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Tino22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG-Sesvete
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Nemam
  • MojSpuh: Serijski
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #20 : 07 Svibanj, 2007, 16:13:12 »
Ako to odrežem i stavim veću diznu onda bude imao bolji start ili krajnju brzinu??
Ne kužim.

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #21 : 07 Svibanj, 2007, 16:22:49 »
ako ti je motor serijala,nemoj je rezat

Offline ZETORIUS

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
daelim s five 50 ccm
« Odgovori #22 : 09 Svibanj, 2007, 08:47:45 »
navodno da postoji elektronska blokada na tom skuteru
ako neko ima iskustva zanima me di se nalazi i kako se otklanja
HVALA!!

Offline autodario

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skejter
  • *
  • Postova: 139
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #23 : 10 Svibanj, 2007, 12:14:28 »
:help:Da li netko zna gdje i kakve blokade ima Baotian 50ccm?
Prvo, bez izrugivanja na račun skutera.
Drugo, samo molim za pomoć jer ne može navući preko 45 km/h.
Ne želim previše, ali barem jedno 65-70 kmh bi bilo dosta!

Hvala unaprijed,
Dario

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #24 : 10 Svibanj, 2007, 12:46:38 »
:help:Da li netko zna gdje i kakve blokade ima Baotian 50ccm?
Prvo, bez izrugivanja na račun skutera.
Drugo, samo molim za pomoć jer ne može navući preko 45 km/h.
Ne želim previše, ali barem jedno 65-70 kmh bi bilo dosta!

Hvala unaprijed,
Dario

balkanci....
imas elektronsku blokadu, u deklu je senzor, tu zicu treba presjec. neki imaju na karburatoru ili na variomatu prsten koji treba izvadit.

Offline dexter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #25 : 10 Svibanj, 2007, 21:25:36 »
Imam piaggio sferu 50 94' god.
I danas sam poceo da skidam blokade sa njega. Prvo sam skinuo sajbu koja se nalazi u varijatoru. Ali kad sam dosao do auspuha, nisam nasao nikakvo crijevo ili sajbu ispod cilindra. Pa sam razrezao auspuh, ali unutra je bila samo nekakva mreza. Pa me interesuje da li da probijem koju rupu kroz tu mrezu? I kako ce to utjecati na zvuk?
Pozdrav
 

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #26 : 10 Svibanj, 2007, 21:34:23 »
ta mreza je u biti katalizator (ak se ne varam) izbij ju slobodno ja sam kod sebe izbio sve iz njeg i dobio sam s time samo malo bolje ubrzanje, malo ti se jace cuje motor nist strasno

Offline bgdteam

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #27 : 10 Svibanj, 2007, 23:34:44 »
Zanima me skidanje blokade za skuter SPRINT SPORT neki kazu da nema nikakvu mehanicku blokadu da mozda ima elektronsku to je 4T masina max brzina je trenutno 70-75 km/h ali dosta sporo ubrzava ima li neko neki predlog kako to ubrzanje poboljsati sta bi se dobilo menjanjem dizne na karburatoru ili slicno


Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #28 : 10 Svibanj, 2007, 23:48:11 »
veca dizna + veci dotok zraka = veca potrosnja i bolji odaziv na gas mozda malo malo na ubrzanju

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #29 : 11 Svibanj, 2007, 13:07:30 »
Zanima me skidanje blokade za skuter SPRINT SPORT neki kazu da nema nikakvu mehanicku blokadu da mozda ima elektronsku to je 4T masina max brzina je trenutno 70-75 km/h ali dosta sporo ubrzava ima li neko neki predlog kako to ubrzanje poboljsati sta bi se dobilo menjanjem dizne na karburatoru ili slicno



to je baotian! brzina je ok, blokade su skinute! ali imas teske rolice, stavi 1-1,5 gr lakse. tvrđi centralni.

Offline bgdteam

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #30 : 11 Svibanj, 2007, 21:02:31 »
Sada su rolnice neke zute 5.5 gr i stavio sam opruge malossi Crne ali je i dalje ubrzanje slabo a krajnja je i vise nego ok negde navuce i 80-90 km/h kada bih stavio nesto ispod 5 gr npr 4.6 ili nesto slicno ili ne moze bolje ubrzanje od 4t masine
ali cini mi se da ima elektronsku blokadu u uputstvu pise da ima CDI mozda tu nesto moze da se isceprka :)

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #31 : 11 Svibanj, 2007, 21:09:59 »
CDI je odblokiran, kad je blokiran nece prek 50.
moze bolje ubrzanje,svakako lakse rolice.

Offline bgdteam

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #32 : 11 Svibanj, 2007, 21:23:55 »
Ok koje role po tvom misljenju staviti i da li ce biti osetno ubrzanje ili nesto neprimetno znaci samo mi je to bitno da povuce do nekih 40-50 km/h i na uzbrdici da malo bolje povuce i ne pipam nista vise :)

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #33 : 12 Svibanj, 2007, 02:21:48 »
4-4,5  ubrzanje ce bit osjetno bolje.

Offline bgdteam

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #34 : 12 Svibanj, 2007, 06:18:48 »
Ok stavicu ovih dana tu gramazu i jos me zanima koliko cu sa njima izgubiti na krajnjoj jer trenutno sa 5.5 gr mi ide 75 km/h na ravnom i reci mi tvrdji centralni jel to onaj veliki feder na variomatu da li je obavezno i to zameniti
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj, 2007, 10:55:42 bgdteam »

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #35 : 12 Svibanj, 2007, 11:06:20 »
Ok stavicu ovih dana tu gramazu i jos me zanima koliko cu sa njima izgubiti na krajnjoj jer trenutno sa 5.5 gr mi ide 75 km/h na ravnom i reci mi tvrdji centralni jel to onaj veliki feder na variomatu da li je obavezno i to zameniti
to ti je feder na kvacilu,kad gledas prenos on ti je s desne strane,ako stavljas lakse rolice obavezno ti ide tvrdji centralni i federi kvacila

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #36 : 12 Svibanj, 2007, 11:55:05 »
Ok stavicu ovih dana tu gramazu i jos me zanima koliko cu sa njima izgubiti na krajnjoj jer trenutno sa 5.5 gr mi ide 75 km/h na ravnom i reci mi tvrdji centralni jel to onaj veliki feder na variomatu da li je obavezno i to zameniti

na krajnjoj ne bi trebao izgubit, o tome se i radi da trebas nac gramazu da imas najbolje ubrzanje a ne izgubis krajnju.

Offline Tino22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG-Sesvete
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Nemam
  • MojSpuh: Serijski
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #37 : 12 Svibanj, 2007, 12:36:42 »
Evo mene s istim problemom...
Stavio sam blokadu (ona Pinascova) na broj 5 (tako su mi mnogi preporučili) i skuter ide prek 60 km/h.Onda namjestim na 6 i ide oko 40 km/h... Nikak da ju naštelam da mi ide do 50 km/h (tak je bilo prije) Probao sam stavit i na 3,4,5.6 i uvijek ili ide prek 50 ili manje od 30.Uopće ne kužim kak to sredit već jednom  :angry9: :'(
Ima ko kakav savjet :help: :help: ???

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #38 : 12 Svibanj, 2007, 13:31:45 »
Evo mene s istim problemom...
Stavio sam blokadu (ona Pinascova) na broj 5 (tako su mi mnogi preporučili) i skuter ide prek 60 km/h.Onda namjestim na 6 i ide oko 40 km/h... Nikak da ju naštelam da mi ide do 50 km/h (tak je bilo prije) Probao sam stavit i na 3,4,5.6 i uvijek ili ide prek 50 ili manje od 30.Uopće ne kužim kak to sredit već jednom  :angry9: :'(
Ima ko kakav savjet :help: :help: ???
Blokada inače služi samo radi tehničkog pregleda, ili ako te negdje zaustave i imaju valjke sa sobom (to još nisam vidio a ni čuo da se to radi)...
Dakle, ne znam u čemu je onda problem: kad ideš na tehnički samo staviš na položaj 6 da ti ide 40km/h i prolaziš tehnički >> stvar riješena...  :) poslije ugasiš blokadu.
A ako ti je prije išao 50  :icon_scratch: da nisi mijenjao setup na skuteru ??
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj, 2007, 13:34:53 Punisher »
Who's looking for punishment ??

Offline Tino22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG-Sesvete
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Nemam
  • MojSpuh: Serijski
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #39 : 12 Svibanj, 2007, 15:19:39 »
Ma nisam.Sve je tvornički na njemu samo više nikak nemogu naštelati blokadu da mi ide do 50km/h.Prije je bila tak složena ali mi se slučajno raštelala i sad ju više nikak nemogu vratiti kak je bila.