Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: gilera runner the Bigg problem ipak  (Posjeta: 6224 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline sanchez22

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: clasic
gilera runner the Bigg problem ipak
« : 08 Lipanj, 2009, 11:34:27 »
citao sam sad post kako je momak prao skuter sa vosem i nece kasnije da upali.imam slican problem.ja sam isto prao skutu vosem,okapao se malo.kad sam krenuo poceo mi je zujat relej on je za verglanje skutera na dugme.zujao je dok mi se nije ugasio u voznji.hajd ponovo je upalio,i dalje normalno pali i radi samo sto mi nerade zmigavci,lampica od ulja kad dam kontakt,stop svjetlo i nece da upali na alnaser.ako zna ko o cemu se radi,neka kaze.radi se o gileri 99 godina 50ccm.pozzz
« Zadnja izmjena: 10 Lipanj, 2009, 12:25:02 sanchez22 »

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: gilera runner nerade zmigavci
« Odgovori #1 : 08 Lipanj, 2009, 13:08:40 »
Crko ti osigurac pored akumulatora!
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: gilera runner nerade zmigavci
« Odgovori #2 : 08 Lipanj, 2009, 13:48:09 »
nije na odmet ni pogledati dali se što odpojilo..imao sličan problem na nrg mc3 i samo mi se odpojile žice... :glasses2:
razguliiii

Offline sanchez22

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: clasic
Odg: gilera runner nerade zmigavci
« Odgovori #3 : 09 Lipanj, 2009, 11:33:34 »
nije do osiguraca gledao sam citav je.sumljam na onaj neki mali procesor sto se nalazi naprijed kod fara.neznam sta bi se moglo otkacit pa da sve to neradi.to mi nije jasno..

Offline zvons7

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 238
  • Spol: Muški
  • SR
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR
  • MojSetup: Hela
Odg: gilera runner nerade zmigavci
« Odgovori #4 : 09 Lipanj, 2009, 19:38:25 »
Pregledaj prvo akumulator koji mu je napon-treba biti preko 12v, ako je akumulator dobar, probaj zamjeniti regler jer on omogucava rad zmigavaca
Vozi pametno

Offline sanchez22

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: clasic
Odg: gilera runner nerade zmigavci
« Odgovori #5 : 10 Lipanj, 2009, 12:02:58 »
akumulator nisam gledao,vidjet cu danas da stavim drugi i da probam.kod mene ima jedan relej on je za pokretanje alnasera i mali procesor naprijed.sumljam na njega,al nisam siguran.
pa zna li ovdje iko ista.slabo skroz.pozzz SVIMAAA

Offline VideRR

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 361
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MoKoŠiCa
Odg: gilera runner nerade zmigavci
« Odgovori #6 : 10 Lipanj, 2009, 16:09:22 »
akumulator nisam gledao,vidjet cu danas da stavim drugi i da probam.kod mene ima jedan relej on je za pokretanje alnasera i mali procesor naprijed.sumljam na njega,al nisam siguran.
pa zna li ovdje iko ista.slabo skroz.pozzz SVIMAAA

ALO POMALO TI STA ODMA SE TU BAHATIS I KAZES DA NEZNAJU NISTA OVI MOMCI TU SA FORUMA SU SLOZILI MOTORA I MOTORA ZATO PSSSS
█▀█ █▀▀ █▀█ █▄▄
█▀█ █▄▄ █▀█ █▄█

Offline libje

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 297
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: gilera runner the Bigg problem ipak
« Odgovori #7 : 10 Lipanj, 2009, 21:34:48 »
ja ipaqk mislim da ti je osigurač jer je vizalno teško vidjeti da je otišoooo u pm.......
zato pokušaj direktno spojiti žice s osigurača, znači da ga zaobiđeš, i onda vidi radi li ti sve........
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: gilera runner the Bigg problem ipak
« Odgovori #8 : 10 Lipanj, 2009, 22:35:04 »
ja ipaqk mislim da ti je osigurač jer je vizalno teško vidjeti da je otišoooo u pm.......
zato pokušaj direktno spojiti žice s osigurača, znači da ga zaobiđeš, i onda vidi radi li ti sve........

To se nikad ne radi jer nije osigurac tu zbog sebe nego bas zato da izgori ako je doslo do shlusa

Offline sanchez22

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: clasic
Odg: gilera runner nerade zmigavci
« Odgovori #9 : 10 Lipanj, 2009, 23:54:54 »
ALO POMALO TI STA ODMA SE TU BAHATIS I KAZES DA NEZNAJU NISTA OVI MOMCI TU SA FORUMA SU SLOZILI MOTORA I MOTORA ZATO PSSSS
ma moram malo napadat sta ima veze...samo se netreba ljutit.svaka cast i hvala svima na svemu.pozzz SVIMA :notworthy:

Offline sanchez22

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: clasic
Odg: gilera runner the Bigg problem ipak
« Odgovori #10 : 11 Lipanj, 2009, 00:04:32 »
gledao sam osigurac odmah on je bio dobar i mislim da nije do njega.opet cu ga zamjenit da nije to.
sumljam na onaj procesor sto sam naveo.evo slike ovako izgleda. http://tinypic.com/r/2l8i8gm/5   a evo donji dio.ima dosta iglica u sebi pa zato sumljam.  http://tinypic.com/r/24gqflv/5  ako neko zna kako ga provjerit radi li i je li on za zmigavce i to sve.pozzz

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: gilera runner the Bigg problem ipak
« Odgovori #11 : 11 Lipanj, 2009, 00:31:00 »
to na slici ti je regler....ako je novi model runnera,relej zmigavaca je ugradjen u regler....ovako prvo probaj sa osiguracem drugim ako nije to ...onda skini desnu bocnu plastiku..kad gledas skuter sa prijeda desna dodje...imas relej alnasera mali u koji idu zice od alnasera...iskopcaj ih sve i malo wdom pospricaj i vrati...pa probaj...ako nije to...onda je nazalost regler rikno...ili barem dio njega....a koliko znam nije bas jeftin taj regler...ako ti ovo nista ne uspije onda probaj od nekog posudit regler i ustekat i upalit motor ...eh jso nesto....ovako sto se tice provjere reglera...uzmi  i upali skuter i skini kleme sa aku...i sa istrumentom za mjerenje izmjeri koliko daje V gore na klemema ako je ispravan trebo bi davat napon do 14V +-0.5 V ako nikako ne daje napon na klemice od aku ili ide preko temo 20V 25V onda je otiso 100%.....Uglavnom ovo sto si ti opiso..ne rade zmigavci,ne radi stop, to moze bit do reglera jer mu je to jedna od uloga ...a sto se tice alnasera ..pogledaj onaj relej alnasera sto sam ti gore piso.....
« Zadnja izmjena: 11 Lipanj, 2009, 00:44:02 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline sanchez22

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: clasic
Odg: gilera runner the Bigg problem ipak
« Odgovori #12 : 11 Lipanj, 2009, 01:29:32 »
oky.skidao sam bas tu plastiku ima taj relej sto kazes.skidao sam ga,al ga nisam naprskao.alnaser proradi kad ga ono rukom spojis.vratio ga i opet neradi alnaser.gledam neke sheme struje pa mozda sta skontam.a sutra cu probat to sto si rekao da izmjerim napon na klemama i to.zar nema taj regler kakvu zastitu.napravi se kurslus u releju za alnaser a crkne ti regler,bas nidze veze.pozzz veliki i hvala.
« Zadnja izmjena: 11 Lipanj, 2009, 01:34:10 sanchez22 »

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: gilera runner the Bigg problem ipak
« Odgovori #13 : 11 Lipanj, 2009, 02:08:58 »
a valjda bi osigurac trebo bit ta zastita ali ne djeluje svaki put ....mozda ti i nije nista crklo ..mozda je samo negdje uslo vode,mozda ostecene instalacije negdje pa vode uslo i pravi spoj  i jednostavno nece da radi....isto kao i kod mene ...negdje se uvuklo vode i nece da upali ..saceko 2 dana i upalio iz prve......probajti ovo sutra sto sam ti napiso pa cemo vidjeti ako nije to onda dalje ...mora se naci sta ne radi  :)
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline sanchez22

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: clasic
Odg: gilera runner the Bigg problem ipak
« Odgovori #14 : 11 Lipanj, 2009, 12:24:11 »
e ovako.sad sam gledao na skuti osigurac dobar je.kad radi izvadim ga i dalje motor radi.
gledao sam voltazu na akumulatoru bila je negdje 12.8 V
mjerio sam voltazu na klemama kad je motor na stangasu bila je 11 V i varirala je od toga koliko gasa dajem.
otprilike najvise je dostizalo 18V jer nisam mogao da drzim motor u mjestu trese i krece se na nogarama.
evo to sam sve odradio,sta ide dalje. ;D :help:
pozzz

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: gilera runner the Bigg problem ipak
« Odgovori #15 : 11 Lipanj, 2009, 15:11:13 »
neznam jedino uzet regler od nekoga drugog i probat hocel radit ....ako nije ni to ..onda je sigurno negdje ostecena instalacija pa se skvasila i pravi spoj ...neznam nisam pametan...ali najprije probaj regler od nekog posudit .....vidi ako je ko voljan sa foruma da ti posudi ili da dodje do tebe pa da isprobate....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline sanchez22

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: clasic
Odg: gilera runner the Bigg problem ipak
« Odgovori #16 : 11 Lipanj, 2009, 23:20:07 »
hajd vidjet cu to da od nekog posudim,al cisto sumljam da ce ko htjeti.danas sam vidio da mi pocija nazad slabo skroz svijetli.pozz :(

Offline helly

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gillera Runner
Odg: gilera runner the Bigg problem ipak
« Odgovori #17 : 25 Veljača, 2013, 19:05:07 »
Pozdrav svima, neznam dje bi pisao pa evo ovdje cu imam problem sa strujom, neznam sta je, ovako kupio sam xenon stavio ga kupio nov akumulator u roku tjedan dana se ispraznio , otisao kod majstora on spojio da vidi punil akumulator puni kad radi i kad dodas gas normalno upalim svjetla nepuni skoro nista malo skroz skinem xenon reko u tom je problem vratim obicnu zarulju isto sranje nece da puni, i sad neznam u cemu je problem mozete li mi pomoci?

Offline grmalj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zlaTu
  • Moj Skuter: Gilera Runner Sp 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 523
  • MojSetup: Meteor piston 42 mm
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: gilera runner the Bigg problem ipak
« Odgovori #18 : 25 Veljača, 2013, 21:51:20 »
Odpoji regler, on ti se nalazi ispod "repa"... Produvaj ga malo sa fenom ostavi par min da se osusi pa probaj...   :icon_thumright:

Offline logitech

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner 50
Odg: gilera runner the Bigg problem ipak
« Odgovori #19 : 25 Veljača, 2013, 22:18:35 »
Xenon  se nemoze pokretati ako imas  50cc   ,ako sam u krivu  neka me netko ispravi  :glasses9:
(moze se pokretat ,ali  trosi previse)
« Zadnja izmjena: 25 Veljača, 2013, 22:22:28 logitech »