Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: xenon na 50ccm moguće?  (Posjeta: 49612 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kimmi2

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 35
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: DRevo 70
  • MojSpuh: ZX
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #60 : 17 Kolovoz, 2009, 12:28:15 »
Ne kuzim se bas u te spojeve i struje..al me zanima ako jednostavno uzmem xenon kit i spojim dal su potrebne ove prerade?? ili je to vec sve u kitu??
Npr kad bi uzeo nesto ovakvo
http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=22095.0

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #61 : 17 Kolovoz, 2009, 21:10:18 »
Nemas tu kaj kuziti puno...problem je u napajanju xenona..50ccm ima preslabe namotaje pa nestigne puniti akumulator tak brzo kolko ga xenon trosi...u tom ej bit ove teme samo da se dode do zakljucka kak taj problem rijesiti...

Ak imas skuter 125,150,180,200..itd ccm onda xenon ne pretstavlja nikakav problem..taj kit smontiras na postojecu instalaciju i vozi...ali ak je 50 ccm odna je prolem...bar za sad jos...
Under construction...

Offline Beli

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valjevo
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #62 : 18 Kolovoz, 2009, 14:17:05 »
ima dosta problema kao sto sam rekao zato sto kad se pali xenon on povuce dosta ampera iz akumulatora ja mislim da je 6ampera ali to je preopterecenje za instalaciju zato se mora stavljati regler od 150 kubika ili od 125 jer on se greje pokusava kad xenon povuce iz akumulatora struju da je nadoknadi ali on nemoze toliko da nadoknadi pa se zagreva i ostala sranja ja sad trenutno prepravljam neke stvari oko instalacije jer mi je pre neki dan crkao migavac relej LE dioda mi je crkla na poziciji i osigurac stakleni inace nema drugih problema samo treb a instalaciju prepraviti da se nebi zapalila itd... koga jos nesto zanima nek me pm

Offline Beli

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valjevo
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #63 : 18 Kolovoz, 2009, 14:20:23 »
mislio sam regler sa motora od 150 ili 125 kubika. nije problem da se napuni akumulator jer on se istrosi malo kad se xenon pali ali tokom voznje nevuce on bas mnogo samo je to lose za instalaciju citavu dok se nepromeni regler i jos par stvari

Offline Roki

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: LEO VINCE
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #64 : 06 Rujan, 2009, 23:41:43 »
Ja sam uspeo nekako da namestim Xenon H8 6000 k, na Apriliu SR 50 R 2007, ali imam problem sa punjenjem... Mnogo mi se brzo istrosi akumulator, i ugasi se svetlo, imate neki predlog?

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #65 : 07 Rujan, 2009, 00:00:53 »
eto vidite, nema te sile koja će na 50cc pogoniti ksenon jednostavno ako imaš 35W na raspolaganju nemreš vuć 50W

ja na runneru imam far od 180cc i umjesto h8 sam spojio ovu h7 od 55W i nemre jednostavno!
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #66 : 07 Rujan, 2009, 08:50:29 »
eto vidite, nema te sile koja će na 50cc pogoniti ksenon jednostavno ako imaš 35W na raspolaganju nemreš vuć 50W

ja na runneru imam far od 180cc i umjesto h8 sam spojio ovu h7 od 55W i nemre jednostavno!
kak misliš nemre jednostavno, ja sam na pežoa umjesto 35w(orginal) stavio 55 i svjetli ok, naraavno da oslabi na leru al pod gasom je solidno

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #67 : 07 Rujan, 2009, 09:47:51 »
Ja sam uspeo nekako da namestim Xenon H8 6000 k, na Apriliu SR 50 R 2007, ali imam problem sa punjenjem... Mnogo mi se brzo istrosi akumulator, i ugasi se svetlo, imate neki predlog?

nije problem namistiti xenon, al ovaj drugi dio muci nas sve :D

Offline Roki

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: LEO VINCE
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #68 : 07 Rujan, 2009, 14:31:33 »
hahaha pa mene mucio ovaj prvi, cak mi je jedan majstor sj#bo Blaster, nadam se da ce ovi da ga prime kao da nije radio, inace 20 e jos prskam :@ Jel ne moze da se stavi neki veci akumulator, od 125, 250 ccm? Ili taj uredjaj ne znam kako se zove sto puni akumulator isto od nekog jaceg sqtera pa da to malo bolje puni? Ili jednostavavno nema resenja? Doduse meni je star akumualtor, zezao me jos dok nisam imao xenone, ujutru nije mogo da povuce kako treba, ako bih uzeo nov, ne znam da li bi to promenilo nesto, neka izdrzi bar jednu sezonu, pa sledece o5 nov, ebe mi se za 15 e ...

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #69 : 07 Rujan, 2009, 15:21:23 »
nije problem u punjenju struje nego proizvodnji...


nemos vozit bez goriva, tako nemoze ni xenon bez struje...

namotaji od 50ccm jednostavno ne daju dovoljno.
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline svbeljan

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1018
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastav
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #70 : 11 Rujan, 2009, 01:35:03 »
nemam iskustva sa xenonima pa me zanima kad bi spojio direkt na akumulator i vozio samo po noci sa xenonom, a po danu sa kratkim da li bi se stigao napunit akumulator.
Znaci jedno sat, maksimalno 2 voznje pod ksenonom, i onda 4-5 sati voznje sa obicnim svjetlom.
da uzmem akumulator od 11Ah koliko ksenon moze raditi a da ga ne isprazni??'

Offline Roki

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: LEO VINCE
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #71 : 11 Rujan, 2009, 13:42:57 »
nemam iskustva sa xenonima pa me zanima kad bi spojio direkt na akumulator i vozio samo po noci sa xenonom, a po danu sa kratkim da li bi se stigao napunit akumulator.
Znaci jedno sat, maksimalno 2 voznje pod ksenonom, i onda 4-5 sati voznje sa obicnim svjetlom.
da uzmem akumulator od 11Ah koliko ksenon moze raditi a da ga ne isprazni??'

I mene zanima isto to, samo mi kazi gde si naso od 11Ah, ja sam naso neki od 9Ah za 30 e...

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #72 : 11 Rujan, 2009, 14:42:24 »
i spajaju se direkt na bateriju,

al to sta ti mislis radit ce trajat neki period onda ces OPET morat punit taj akomulator... sad ako ti se da zajebavat s punjenjem slobodno  :icon_biggrin:
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #73 : 10 Prosinac, 2010, 22:20:34 »
evo da dignem temu iz mrtvih, iako ih ima vise na forumu...


xenon me nije interesirao posto se radi o kineskom proizvodu (nije onaj pravi xenon sa odgovarajucom lecom) i zbog toga sto ometa druge sudionike u prometu... medjutim dobio sam priliku da isprobam xenon sa lecom i iznenadio se, stvar jako dobro funkcionira i ne smeta drugima jer leca radi preciznu crtu izmedju osvjetljenog i neosvjetljenog. Kada sam stavio xenon zarulju u obican far, dobio sam seljo tuning rasvjetu koja rasipa svjetlost na sve moguce strane...


odlucio sam to utrpati u skuter od 50ccm, pa tko ima xenon neka kaze svoje iskustvo...


ponoviti cu par cinjenica:

1. Ako se xenon spoji direktno na zice od postojeceg prednjeg svjetla, zarulja se nece ni upaliti, samo ce treperiti jer namotaji ne mogu isporuciti dovoljno struje (ampera) za pokretanje xenona.

2. Xenon moze raditi kada se spoji direktno na akumulator, ali je samo pitanje vremena kada ce se ugasiti jer se akumulator prazni iako je skuter upaljen (namotaji koji su namjenjeni za punjenje akumulatora ne mogu isporuciti dovoljno struje), koliko ce dugo svjetliti, ovisi o napunjenosti akumulatora i njegovom kapacitetu (oznaka Ah). Nisam isprobao pa ne znam koliko to traje na 4Ah akumulatoru, ali moze posluziti ako ce se xenon povremeno i kratkorocno paliti.


Trazio sam kako su drugi planirali izvesti stabilno napajanje xenona i nigdje nisam nasao sljedece rjesenje:

Na 2 zice koje sluze za napajanje prednjih zarulja se spoji graetzov spoj sa kondezatorima, tada dobivamo istosmjernu struju sa plusom i minusom, i to posaljeno na kleme akumulatora. Xenon i straznja pozicija bi bili spojeni direktno na akumulator (dok upalis kontakt, pale se svjetla). U tom slucaju bi se akumulator dodatno punio iz namotaja predvidjenih za rasvjetu i xenon bi prilikom paljenja trosio struju iz akumulatora, a kasnije kada se ugrije, struja iz zica za rasvjetu bi bila dovoljna za rad sa nominalnom strujom.




nasao sam u tvornickom manualu za yamahu aerox, da stari tip yamaha paljenja sa 6 zavojnica daje max. 85W, a noviji tip yamaha paljenja sa 12 zavojnica daje 120W.
Imam noviji tip yamaha paljena i trenutno u prednjem faru ima 40W, a bez problema mi radi dodatnih 20W, u obzir treba uzeti 5W straznje pozicije te zaruljice u satovima, 4x1.2W, znaci ukupno 70,2W, cca 5A struje, ali moram napomenuti da dodatnih 20W nisam koristio vise od desetak sekundi, ali 50W je nominalno i provjereno.
« Zadnja izmjena: 10 Prosinac, 2010, 22:26:07 SlowRider »

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #74 : 11 Prosinac, 2010, 11:20:39 »
Slow da li bi se moglo ovo iskoristit za punjenje akumulatora ako se kome neda zezat sa gretzovim spojem i kondićima?

Voltage Rectifier/Converter KOSO Digital   Nije čak ni cijena neka pretjerana, iako spoj i kondenzatori nedođu više od par kn  :redface:


PARTNO> KO-BL000010   jer mi nešto link serenda    
« Zadnja izmjena: 11 Prosinac, 2010, 11:23:08 Pupo »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #75 : 11 Prosinac, 2010, 13:10:17 »
Slow da li bi se moglo ovo iskoristit za punjenje akumulatora ako se kome neda zezat sa gretzovim spojem i kondićima?

Voltage Rectifier/Converter KOSO Digital   Nije čak ni cijena neka pretjerana, iako spoj i kondenzatori nedođu više od par kn  :redface:


PARTNO> KO-BL000010   jer mi nešto link serenda    

nema potrebe za takvim stablizatorom, ovaj je bas namjenjen za osjetljive cukice koje trose malo struje, potrosace tipa ledice...


uskoro cu napraviti test, samo da nabavim svijecicu sa rezistorom jer ometa multimetar dok je skuter upaljen  :confused5:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #76 : 11 Prosinac, 2010, 14:53:06 »
moj će ti nrg biti testni skuter za piaggio 50ccm :zubo:

Offline Biker(ss)

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • Live to ride, ride to live.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: SF2 , GSXR 1000 k5
  • Moja Kaciga: HJC IS-17
  • MojSpuh: Yoshimura
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #77 : 13 Prosinac, 2010, 22:11:58 »
nemam iskustva sa xenonima pa me zanima kad bi spojio direkt na akumulator i vozio samo po noci sa xenonom, a po danu sa kratkim da li bi se stigao napunit akumulator.
Znaci jedno sat, maksimalno 2 voznje pod ksenonom, i onda 4-5 sati voznje sa obicnim svjetlom.
da uzmem akumulator od 11Ah koliko ksenon moze raditi a da ga ne isprazni??'
evo ovako...strujic sam i to pa evo koliko se ja kuzim...i i sto imam xenon ali 8000k...
ja sam ga nariktao na kratko svjetlo, a dugo svjetlo je normalna žarulja..
može se rješit taj problem, računaj da akumulator prosjecnog skutara ima 4Ah...i rekao si dura ti 2 sata...s 11Ah bi trabalo biti barem 6-8 sati...
e sad na 50ccm bila bi to prava stvar da se promjeni akumulator, i xenon spoji preko releja koji bi palio xenon. Ali da se i zadnje štop svjetlo stave LED diode, po mogućnosti i žmigavci. Jer LED diode su najmanji potrošaći struje na svijetu, a da proizvode svjetlost...idealne su za stop svjetla i zmigavce zato jer blicaju dosta jako, ali nisu toliko dobre za osvjetljenje ceste..sto ne treba na stop svjetlu niti na zmigavcima...+ po danu se voziti s dugim svjetlima jer nikom ne smetaju
Ja cu si do proljeca sve spojit ovo kako sam rekao i cak sam iz dashboarda(kontrolne ploce) skinuo žaruljice i stavio LED diode..i jos bolje izgleda ;)
———-/´¯/)——--(\¯`\
———/—//———--\\ —\
——--/—//————-\\- -\
—-/´¯/—/´¯\———/¯`\—\¯`\ -/-/--/—/—/-|_—-_|-\---\—\—\  (-(—(—(—/-)--)--(--(-\—)—)— ) -\————\/--/— \—\/————/ --\———— /—— -\-————/ —\-———-(———-)———- / —-\———-\——---/——-- /   :D

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #78 : 13 Prosinac, 2010, 22:35:16 »
Problem napajanja se rjesi viklovanjem snaznijih spula na namotaje, za primjer ditek ima cca 120-160w napajanje i xenon trpi bez beda i obzira na ostatak elektronike...
To s akumulatorima je ciganski biznis, od velika drkanja po xenonu ce samo nesto prdnit, to kad se radi, radi se od nule, od jacih namotaja, preko reglera do kabala i stopica, ako je itko vidio kako 200w pojacalo trenutno spali tanak kabal kao sto se koristi za ozicenje na skutu, znat ce o cemu pricam, ipak na stotinjak w ide amper dva vise kroz zice...
Slow ako ces u neki ozbiljniji posao, nadji nekog viklera elektro motora, mislim da je bio jedan u sesvetama, a sigurno ima jos jedan negdje u zg, odnesi mu neke stare namotaje, nek ti vikluje kako zna za jacu snagu, samo treba procjenit dali ce magnet od 50ccm moci obavit posao, mada ako lunin magnet napravi 60-70w bez bobine, yamaha ili ducati bi mogao vise sigurno jer je dva puta jaci magnet...

Offline Biker(ss)

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • Live to ride, ride to live.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: SF2 , GSXR 1000 k5
  • Moja Kaciga: HJC IS-17
  • MojSpuh: Yoshimura
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #79 : 14 Prosinac, 2010, 20:10:42 »
tako je...najlogičnije rješenje je mejenjanje magneta,reglera i akumulatora..da više puni i da proizvodi dovoljno struje za xenon...jer kada gledate...normalna žarulja radi na 12V...a na balastu za xenon piše 23kV....23 000V...
———-/´¯/)——--(\¯`\
———/—//———--\\ —\
——--/—//————-\\- -\
—-/´¯/—/´¯\———/¯`\—\¯`\ -/-/--/—/—/-|_—-_|-\---\—\—\  (-(—(—(—/-)--)--(--(-\—)—)— ) -\————\/--/— \—\/————/ --\———— /—— -\-————/ —\-———-(———-)———- / —-\———-\——---/——-- /   :D