Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: xenon na 50ccm moguće?  (Posjeta: 49816 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline manky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: trenutno bicikl
xenon na 50ccm moguće?
« : 31 Svibanj, 2009, 22:41:42 »
Plan je sljedeći,želim vaša mišljenja:
Na žice koje napajaju halogenu žarulju spojim na graetz i tako ispravljeni napon ispeglam kondenzatorom i spojim na dodatni akumulator od 12v,2Ah koji će se tako puniti,zatim se spaja xenon?Vršio sam neka ispitivanja na nrg power i izmjenični napon na žarulji je 13.6v kad se doda gas,dok na minimumu je oko 10v,tako da ne bi trebalo biti problema sa punjenjem dodatnog akumulatora?
« Zadnja izmjena: 01 Lipanj, 2009, 02:19:02 manky »

Offline manky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: trenutno bicikl
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #1 : 31 Svibanj, 2009, 23:12:22 »
u desnom gornjem kutu imaš search

Čitaj malo detaljnije,nitko još to nije probao,svi su spajali na akumulator od skutera ali to ne valja jer namot od punjenja nema dovoljno snage za puniti i napajati xenon.I još kad bi i pozicije zamjenili sa led dobili bi dodatnih 5W,što mislim da bi bilo dovoljno?
« Zadnja izmjena: 31 Svibanj, 2009, 23:14:05 manky »

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #2 : 01 Lipanj, 2009, 00:29:28 »
COvijek ti je dobro rekao..koristi search..

Imao sma ja malo veca ispitivanja i sve je napisano bilo sta je do sada potvrdeno...
Under construction...

Offline manky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: trenutno bicikl
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #3 : 01 Lipanj, 2009, 14:50:29 »
COvijek ti je dobro rekao..koristi search..
Imao sma ja malo veca ispitivanja i sve je napisano bilo sta je do sada potvrdeno...

Ma,čitao sam,na kraju je potvrđeno da se aku isprazni ako se spoji direktno na kleme akumulatora?

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2009
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #4 : 01 Lipanj, 2009, 15:49:40 »
na kraju je potvrđeno da se aku isprazni ako se spoji direktno na kleme akumulatora?
da

ma nece moci...

ja sam stavljao gretz, ispeglao napon i stavio direkt na xenon, u nadi da ce radit... bez akumulatora...

nije tila upalit, pretpostavljam zbog toga sto je struja bila preslaba...

jos mi samo preostaje nekakav automatski prekidac koji ce upalit xenonku preko akumulatora i onda, za cca minut, prebacit na namot od skutera (koji je prethodno ispeglan)...

racunam, zarulja je 35w, xenon je 35w (kad se zagrije), mozda i proradi...

Offline manky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: trenutno bicikl
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #5 : 01 Lipanj, 2009, 16:36:26 »
da

ma nece moci...
ja sam stavljao gretz, ispeglao napon i stavio direkt na xenon, u nadi da ce radit... bez akumulatora...
nije tila upalit, pretpostavljam zbog toga sto je struja bila preslaba...
jos mi samo preostaje nekakav automatski prekidac koji ce upalit xenonku preko akumulatora i onda, za cca minut, prebacit na namot od skutera (koji je prethodno ispeglan)...
racunam, zarulja je 35w, xenon je 35w (kad se zagrije), mozda i proradi...

Nije ti uspjelo jer namot ne može dati 10 ampera da bi xenon upalio,a kad bi xenon i upalio na akumulator i nakon par minuta prebacio na namotaje vjerojatno bi radilo ali kad bi skuter radio na minimum opet bi se ugasilo.
Ništa,ne preostaje mi drugo nego moju teoriju pretvoriti u realnost i onda ću moj izum prodavati tu na forumu ;D
Usput ima li netko za prodati xenon H8 sijalicu 4300 ili 6000K(balast već imam)
« Zadnja izmjena: 01 Lipanj, 2009, 16:38:13 manky »

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #7 : 01 Lipanj, 2009, 20:38:39 »
Mozda bi sljakalo ovako, xenon se pali preko akumulatora, pozeljno 9Ah, kada se upali relej prebacuje na instalacije od prednjih svijetala sa graetzom, ler ne smije biti nizak, znaci da napon ne pada, cca 3000rpm.

Offline gozz

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #8 : 03 Lipanj, 2009, 08:18:30 »
Mozda bi sljakalo ovako, xenon se pali preko akumulatora, pozeljno 9Ah, kada se upali relej prebacuje na instalacije od prednjih svijetala sa graetzom, ler ne smije biti nizak, znaci da napon ne pada, cca 3000rpm.

Ne treba mislim ni bit relej, nego direkt na aku... pa aku daje struju za pokretanje xenona, pa kad je turaža velika, aku se puni i xenon radi preko namotaja, a kad padne, onda aku pomaže...

Isti sistem imaju i auti...

Offline manky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: trenutno bicikl
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #9 : 03 Lipanj, 2009, 10:36:31 »
Ne treba mislim ni bit relej, nego direkt na aku... pa aku daje struju za pokretanje xenona, pa kad je turaža velika, aku se puni i xenon radi preko namotaja, a kad padne, onda aku pomaže...
Isti sistem imaju i auti...

Neće ići jer regler i namotaji(ima ih više,za paljenje,punjenje i svjetla,svaki ima određenu snagu koju može dati) ne mogu dati tako veliku struju za punjenje akumulatora i  još za rasvjetu.Tako bi se akumulator ispraznio nakon nekog vremena.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #10 : 03 Lipanj, 2009, 12:30:05 »
Namotaj koji puni akumulator ne moze isporuciti toliko energije koliko zahtjeva xenon u svom radu 35W. Jednostavno ne stigne napuniti koliko ovaj potrosi struje.

Offline gozz

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #11 : 03 Lipanj, 2009, 14:01:07 »
Dečki, ne pričam o namotajima za punjenje akumulatora...

Velim da se uzme extra 4Ah akumulator, i da se uzmu žice koje idu na svjetla prednja, koje bez problema mogu ganjati žarulju od 30W ili 35W kojiko je serijski na fuckin' skuteru, plus i poziciju/dvije koje su 5/10W.

Znači da namoti koji napajaju svjetla bez problema MOGU dati snagu i preko 40W. Samo je to izmjenična struja. Pa ako se mostom prebaci u istosmjernu, i nekim elektrolitom (recimo 25V 10 000uF) ispegla i direkt spoji na naš extra aku, onda tih 40Wata bude dosta da napaja xenon koji je oko 30W te puni akumulator s kojih 1 A što je cca 10W, i to je to, a aku bi služio samo dok ovaj radi na leru, i dok se pali xenon...

Offline manky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: trenutno bicikl
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #12 : 03 Lipanj, 2009, 14:20:06 »
Dečki, ne pričam o namotajima za punjenje akumulatora...
Velim da se uzme extra 4Ah akumulator, i da se uzmu žice koje idu na svjetla prednja, koje bez problema mogu ganjati žarulju od 30W ili 35W kojiko je serijski na fuckin' skuteru, plus i poziciju/dvije koje su 5/10W.
Znači da namoti koji napajaju svjetla bez problema MOGU dati snagu i preko 40W. Samo je to izmjenična struja. Pa ako se mostom prebaci u istosmjernu, i nekim elektrolitom (recimo 25V 10 000uF) ispegla i direkt spoji na naš extra aku, onda tih 40Wata bude dosta da napaja xenon koji je oko 30W te puni akumulator s kojih 1 A što je cca 10W, i to je to, a aku bi služio samo dok ovaj radi na leru, i dok se pali xenon...

E,to sam ja upravo rekao i upravo radim,mislim da će biti dovoljan aku od 2Ah ili manji,ipak ga treba negdje smjestiti.Ili sam čak mislio i iskoristiti Ni-mh baterije ali onda treba dodatna elektronika koja će ograničiti struju punjenja.Samo još da nadjem xenon h8.(u chipoteki nemaju)

Offline gozz

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #13 : 03 Lipanj, 2009, 15:21:25 »
E,to sam ja upravo rekao i upravo radim,mislim da će biti dovoljan aku od 2Ah ili manji,ipak ga treba negdje smjestiti.Ili sam čak mislio i iskoristiti Ni-mh baterije ali onda treba dodatna elektronika koja će ograničiti struju punjenja.Samo još da nadjem xenon h8.(u chipoteki nemaju)

Ne brini za struju punjenja... ako je olovni aku, nebu mu ništ, sam piči dirtekt!!!

Offline manky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: trenutno bicikl
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #14 : 03 Lipanj, 2009, 15:32:54 »
Ne brini za struju punjenja... ako je olovni aku, nebu mu ništ, sam piči dirtekt!!!

Hm,ne znam baš ako ispravljeni napon bude bio preko 15V(u slučaju da xenon crkne i nema potrošača) može lako zakuhati.
Budem ja sve te struje i napone izmjerio i sve stavio na papir.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #15 : 03 Lipanj, 2009, 22:29:55 »
ajde molim te vidi kako bi to sredio jer ako se uspije xenon naglavit na 50tku onda na ditechu bi mogao naglavit obje sijalice i neće mi istopit leće i svjetlit će ko ludo  :glasses9:

me like
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline manky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: trenutno bicikl
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #16 : 04 Lipanj, 2009, 19:40:26 »
Danas napravio nekoliko testiranja:
1. Spojio sam xenon direktno na akumulator i radi ali namotoji i regler ne mogu toliko puniti koliko xenon troši,max.struju koju regler daje je oko 2A,znači fali nam bar još 1A,tako da ta opcija otpada.

2.Odspojio sam žarulju od 35w i tu spojio graetz sa kondenzatorom i onda na dodatni akumulator te onda na xenon.Sve radi ali i dalje akumulator ne stigne puniti,nedostaje skoro 0.4A,jer se napon spusti na oko 12.5v i nema punjenja akumulatora.Sve je testirano sa nominalnom strujom xenona(znači kad se zagrije na radnu temperaturu,oko 3Ampera)
Još jedan problem je da ukoliko ugasimo xenon ili crkne(obično ne traju više od 12mjeseci) napon punjenja je skoro 17V,što je neprihvatljivo i opasno za dodatni akumulator.
Kad stignem pokušat ću napraviti punjač sa LM338 ili nekim mosfetom  koji će ograničiti struju do 4A i napon do 14.4v bez obzira na okretaje motora,naravno akumulator otpada,morat će doći 7-8 članaka Ni-Mh baterija da bi napon bio niži.
Snaga koji namotaji za rasvjetu mogu dati je oko 45W a da napon ne padne ispod 12.6V.
Ako netko ima neku bolje ideju,samo neka kaže?


« Zadnja izmjena: 05 Lipanj, 2009, 00:13:17 manky »

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #17 : 04 Lipanj, 2009, 19:58:36 »
kad ljudi nevjeruju jedni drugima da neide.

nevjerni Tome.

trebaš kompletno izmjeniti struju skutera i staviti struju sa maxi skutera.

dakle magnet te navoje uzeti koji fizički ulaze u prostor gdje se sad nalaze tvornički  namoti i magnet za 50ccm makine.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #18 : 04 Lipanj, 2009, 21:38:06 »
Drugi namotaji se nedaju sam tak metnuti jel fizicki nepasu niti jedni...a i da nade jedna ili uspije pripasati jos uvjek je problem magnet koji treba na radilicu menuti 100% centirrano...i ak to uspije rijesiti jos uvijek je problem pick up senzor jel nan ovom magnetu nemora bit na istom polzaju i onda kut paljenja nebu dobar...pa treba senzor nekak premjestiti treba nac dobar kut...jel na magnetu se neda promjeniti kut...

Kratko receno prije bu uspio slozit i skemijati da radi na original namotajima nego da bu druge metnuto...gotovo neizvedivo je druge metnuti...a i da uspije financijski nebi bilo isplativo i jako puno vremena i posla ima..
Under construction...

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: xenon na 50ccm moguće?
« Odgovori #19 : 05 Lipanj, 2009, 00:44:47 »
onda nek ne kupuju xenone za skutere več aute i mirina bosančica.
Piaggio X9 250  Black Box