Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pukla glava na cil(Luna vision)  (Posjeta: 12967 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #40 : 21 Svibanj, 2009, 10:53:32 »
kej jebete covjeka, pustite ga, nek se uci :icon_biggrin:

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #41 : 21 Svibanj, 2009, 11:15:08 »
lik sto pricas za uze karike...ja imam areu51 iz 2001. i kad sam skidao klip da zamjenim karike, odem u moto01 trazim karike za minarelli lc oni meni dali karike minarelli al deblje( modeli od 2003-ili2004 ,minarelli imaju deblje karike)  vratim te karike, odem u elodu+ yamaha i trazim karike za yamahu aerox 2001 i isto mi daju deblje karike...znaci minarelli iz 97 i do 200 ili 2001 imaju tanje karike a 2002 ili 2003 su deblje karike...razlika??

stariji minarelli 50ccm sa tanjim karikama su brzi u krajnjoj od ovih sa debljim karikama minarelli...

znate kako se kaze KOLKO PARA TOLKO MUZIKE i sam se par puta tako opekao, ode para bezveze i nikad vise...

 :icon_thumright:
a jbg nisam znao da i minareli ima uze i sire karike :-X

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #42 : 21 Svibanj, 2009, 11:16:04 »
:dontknow:
Loš materijal izgleda, kad se zagrijao cilindar onda kao da je kompresija bila prejaka za taj materijal pa je popucao.
Al nije to ništa, bitno da karike nisu pukle da raz*** citav cilindar.
To je samo gornja glava cilindra, kupit novo i to je to.
da imas pravo  :)

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #43 : 21 Svibanj, 2009, 11:20:49 »
da,da...ima i deblje i tanje karike minarelli :icon_thumright:

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #44 : 21 Svibanj, 2009, 11:33:20 »
:dontknow:
Loš materijal izgleda, kad se zagrijao cilindar onda kao da je kompresija bila prejaka za taj materijal pa je popucao.
Al nije to ništa, bitno da karike nisu pukle da raz*** citav cilindar.
To je samo gornja glava cilindra, kupit novo i to je to.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
prejaka kompresija..aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa  :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6:
taj sam

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #45 : 21 Svibanj, 2009, 11:33:46 »
Slazem se da su europski skuteri precjenjeni, ali kada bih birao polovno vs novo (zna se o cemu govorim), naravno polovno  :frajer:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #46 : 21 Svibanj, 2009, 11:34:36 »
 :icon_thumright:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #47 : 21 Svibanj, 2009, 14:00:38 »
Samo vi vožajte i dalje kineze xD ja sam na svojem seriskom neosu obilazio kineza na zadnjem a kinez u krajnjoj naravno na neosu kineski djelovi al svakako je brži od svakog kineza, startniji puno i izdržljiviji... a to što se tiče djelova da su jeftiniji ja na to gledam ovako, kinezi se duplo češće kvare u nekom broju pređenih km kad daš 2 puta po 200 kn za klip izađe te toliko jedan minarelli seriski klip koji se jednom sjebe u tom broju km a bar sve kineze dereš u tome broju km
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #48 : 21 Svibanj, 2009, 14:26:40 »
Samo vi vožajte i dalje kineze xD ja sam na svojem seriskom neosu obilazio kineza na zadnjem a kinez u krajnjoj naravno na neosu kineski djelovi al svakako je brži od svakog kineza, startniji puno i izdržljiviji... a to što se tiče djelova da su jeftiniji ja na to gledam ovako, kinezi se duplo češće kvare u nekom broju pređenih km kad daš 2 puta po 200 kn za klip izađe te toliko jedan minarelli seriski klip koji se jednom sjebe u tom broju km a bar sve kineze dereš u tome broju km

He he, što je kinez bio u krajnjoj parkirnoj poziciji?

A gle, ko voli, nek izvoli... Meni nebi na pamet palo kupovat 3 puta skuplji skuter, jer znam da nije 3 puta bolji  :laughing7:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #49 : 21 Svibanj, 2009, 16:24:42 »
ma.. kinez nije los ako si nezahtjevan vozac.. a i cisto logicki razmisljajuci nemozes ocekivati od skutera koji dodje 8K kn da ide dobro kao onaj od 18... a nije ni sve u performansama. osjecaj u voznji, kocnice, udobnost, milijun sitnica koje poboljsavaju ukupan dojam..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #50 : 21 Svibanj, 2009, 16:42:10 »
Slazem se da su europski skuteri precjenjeni, ali kada bih birao polovno vs novo (zna se o cemu govorim), naravno polovno  :frajer:
definitivno.nebi više kupio novog kineza.kolko ga mrzim tolko ga i volim??opet mi bude nekako drago kad ljudi gledaju i nije im jasno kako to fino ide.pa se čude...
ma da se nemogu žalit mene moja kina mašina dobro poslužila i sa kitom i bez.(kolko para tolko muzike) :headbang:
lovac u mutnom team

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #51 : 21 Svibanj, 2009, 17:02:33 »
ja čujem samo KINEZ, KINEZ, KINEZ!
luna je jedan od najboljih kineza. i sad došla serija loših glava cilindra i svi dižu hajku!
pa dajte zaboga razmislite. 18-19 tisuća kuna za jednog talijana a za te novce kupim 3 lune i ostane mi novca za rezervne glave cilindra koje i onako dobijem badava ako se kvar desi tokom garancije. bez većih ulaganja ide luna svojih 25-30 tisuća kilometara. sad mi recite koji talijan će preći 80-90 tisuća kilometara bez većih ulaganja?

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #52 : 21 Svibanj, 2009, 18:26:32 »
Slazem se da su europski skuteri precjenjeni, ali kada bih birao polovno vs novo (zna se o cemu govorim), naravno polovno  :frajer:
zato sam i kupio polovnog a ne novog kineza jest da sam imao kineza da ga nebi trebao farbat jeb.. se sa prijenosom ali sve u svemu nije mi ni malo žao da sam ga kupio

a sta se tice toga kao sto sam i rekao definitivno su precjenjeni i nkad nebi dao za skuter 18tkn a kad su skuteri poceli bit u modi jbt aerox je kostao 20 i nesto tkn

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #53 : 21 Svibanj, 2009, 22:22:44 »
meni samo drago sto nove lune su sve bolje... za godinu-dvije ce vodenjak ici i na vision i ostale "manje" skutere... plastike kako ljudi pricaju su kvalitetnije, zavrsna obrada isto... za te pare odlican skuter...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #54 : 21 Svibanj, 2009, 22:48:46 »
Ja mislim ovako....

Kineski skuteri su upitne kvalitete (da budem blag), ali takva je i cijena i to se mora imati na umu.
Talijani su relativno kvalitetni, ali preskupi.

Ipak, broj prijedjenih km mi nije primarni kod odabira skutera (iako je vazan). Opci dojam ciklistike (ukoliko to uopce postoji na skuterima), kocenje, ovjes, skripa plastika i sve ostalo je ono sto jako razlikuje talijane od kineza. Da li cijenom to opravdavaju - vjerojatno ne, ali ocito prolaze jer ih ljudi kupuju.
Sigurnost je direktno povezana sa svime time pa je zapravo meni najbitniji kriterij. Ono, aj ak se zabim pod sleper, al ako zavrsim pod njim zato jer se skut raspo ispod mene zbog prelaska preko vece rupe...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #55 : 21 Svibanj, 2009, 23:34:44 »
U zadnjih mjesec dana cesto koristim bicikl po centru grada, i do sada sam vidio nekih 7-8 kineskih skutera po biciklistickoj ili pjesackoj stazi, vlasnici ih guraju, ali samo cistokrvni kinezi. A danas sam pak vidio najjaci slucaj, stariji passat sa nekim zadnjim spojlerom iza i tip se drzi za to i sjedi na baotianu jer nece upaliti stroj.

Koliko se ja sjecam u 4 godine, moj skut je stao samo kada je pukla karika.


Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #56 : 21 Svibanj, 2009, 23:37:12 »
U zadnjih mjesec dana cesto koristim bicikl po centru grada, i do sada sam vidio nekih 7-8 kineskih skutera po biciklistickoj ili pjesackoj stazi, vlasnici ih guraju, ali samo cistokrvni kinezi. A danas sam pak vidio najjaci slucaj, stariji passat sa nekim zadnjim spojlerom iza i tip se drzi za to i sjedi na baotianu jer nece upaliti stroj.

Koliko se ja sjecam u 4 godine, moj skut je stao samo kada je pukla karika.



moj isto nikad nije stao... osim kad ostanem bez benze pa ono... al malo promuckam napusem i dovezem se do kuce... jedino kad je pukla karika i to sam imo srece zaribo 100m od kuce  :laughing6:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #57 : 22 Svibanj, 2009, 00:40:41 »
ja danas gurao, osao na praonu, opicim ga lijepo za 3kn, da cu upalit i vrti, vrti, vrti... i nista.. a nekidan mi se kurbla potrosila tako da imam samo elektro koje steka.. potrosio aku, 4km do kuce i lagano...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #58 : 22 Svibanj, 2009, 00:59:08 »
ja danas gurao, osao na praonu, opicim ga lijepo za 3kn, da cu upalit i vrti, vrti, vrti... i nista.. a nekidan mi se kurbla potrosila tako da imam samo elektro koje steka.. potrosio aku, 4km do kuce i lagano...
ti imaš metalnu lulicu na svjećici. napunila se vode i neće više paliti. stavi onu bakelitnu i palit će nakon pranja miniwashom.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #59 : 22 Svibanj, 2009, 01:04:21 »
suha ko barut... nije do termogrupe voda ni dosla.. al zato je bilo po kablovima i karbu....
Built Not Bought // Preradjujem cilindre