Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aerox 50 - koji auspuh preporučate?  (Posjeta: 9082 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline research

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox Race Replica 50
Aerox 50 - koji auspuh preporučate?
« : 06 Svibanj, 2009, 21:43:43 »
Stanje je sljedeće, prošle godine kupio novu Yamahu Aerox, nakon prijeđenih 1000km sa skutera je skinuta blokada sa auspuha (slijepo crijevo), max. brzina skutera je tada bila ista kao i prije, nekih 55km/h ali je ubrzanje osjetno bolje...nakon toga skuter je ponovo otišao u ovlašteni yamaha servis i tada je skinuta i druga blokada sa variomata i sad skuter ide max. 80km/h.
E sada mene zanima:
1. jel bi mogao dobit još malo veću brzinu, da ide oko 90km/h i dal je to moguće kupnjom nekog boljeg rezonantnog auspuha i kojeg?
2. također ako mogu dobit na brzini dal sa tim "novim" auspuhom mogu dobiti i na ubrzanju skutera (do tih recimo ~90km/h)
3. skuter je Yamaha Aerox Race Replica 50, 2008. godište (ima po sebi one dječje naljepnice "the doctor" :toothy12: i na felgama piše valentino rossi mada se to već shabalo pa se skoro uopće ne vidi :icon_biggrin: )
4. skuter ima sada prijeđenih ~1450km, e sad kakav auspuh stavit na njega? netreba biti neki najskuplji ili slično jer ne mislim taj skuter do kraja nabrijavat, samo želim da dobijem još malo na ubrzanju i brzini (ako je to ikako moguće)

Unaprijed hvala na odgovorima, inače se ne kužim u skutere/motore itd., nisam kak bi se reklo "sam svoj majstor" jer tuning skutera nije baš moje područje...

Offline sven_vx

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 3661
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: vx250
Odg: Aerox 50 - koji auspuh preporučate?
« Odgovori #1 : 06 Svibanj, 2009, 21:46:21 »
sa svakim spuhom ces bar nesto sitno dobit...a sad nezna koji bi ti spuh bio najbolji za serijalu i s kojim bi dobio najvise performansi...mozda yasuni R?!

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox 50 - koji auspuh preporučate?
« Odgovori #2 : 06 Svibanj, 2009, 21:47:27 »
kupi si gianelli reverse...briem najbolje za serijalu...i kupim malossi multivar variomat i rolice federe dizne i ustelas i ide preko 90 sa super ubrzanjem :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Aerox 50 - koji auspuh preporučate?
« Odgovori #3 : 06 Svibanj, 2009, 21:48:14 »
Base auspuh

Leovince ZX/TT/RR
Gianelli Reverse
Laser XPro

i slični


nemoj samo da te netko nagovori na najjači auspuh tipa Nardo   :laughing6: :laughing6:

e uz sve to, zamjena dizne u karbu, rolina,centralnog federa i šuštica na kvačilu ti ne gine, al to sve dobivaš uz auspuh...tj neznam dal uz sve ove koje sam nabrojao..

u za idući put malo pretražuj forum,jer vakvih tema ima još bar 5

preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Aerox 50 - koji auspuh preporučate?
« Odgovori #4 : 06 Svibanj, 2009, 21:51:49 »
yasuni z ili technigas next r crom
i stavis malossi multivar i dobit ces i na ubrzanju i na krajnjoj

Offline sfx

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 575
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox 50 - koji auspuh preporučate?
« Odgovori #5 : 06 Svibanj, 2009, 22:13:03 »
Top line i topov variomat  :icon_thumright:

Offline research

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox Race Replica 50
Odg: Aerox 50 - koji auspuh preporučate?
« Odgovori #6 : 06 Svibanj, 2009, 22:16:07 »
E hvala vam ekipo na superbrzim odgovorima i savjetima...  :icon_thumright:
Sad me još samo zanima gdje se to može kupiti/naručiti i kolike su ~cijene auspuha i ~cijena malossi multivara? Sumnjam da toga ima u Varaždinu, ali nije bed, mogu ja autom do Zagreba...
p.s. sljedeći put ću forum pretražit detaljnije, a za sad sve šta ću mijenjat na skuteru (auspuh, multivar, rolice) ću postat u ovaj topic tako da za neke sitnice ne otvaram nove teme, također i da moderatorima olakšam posao... :icon_biggrin:

Offline ZverkO

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 554
  • Spol: Muški
  • ....SportProduct 2T....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.facebook.com/zverko191
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Focus
  • Moja Kaciga: MDS GP-1
  • MojSetup: RMS 50
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Aerox 50 - koji auspuh preporučate?
« Odgovori #7 : 06 Svibanj, 2009, 22:58:32 »
Gle svaki cigo hvali svoga konja.
Ja imam tt i sa njim sam dosta dobio..
Je bi ti preporucio next neije strasno skup a prost je za stelanje..
Uzmes next R i malo se poigras sa rolnama oprugama i eto tebi finog max speed_a!
Obavezno uzmi i multivar malossi..
Ja sam ti kupio variomat od motoforca i u qrcu sam vario je extra los nemozes ga nikako ustelati s toga ja toplo preporucujem malossi!!!!!!
Ipak je to provereno!
Za prijatelje Zverko, za ne prijatelje Zverka !

Offline research

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox Race Replica 50
Odg: Aerox 50 - koji auspuh preporučate?
« Odgovori #8 : 06 Svibanj, 2009, 23:59:56 »
Ok, thx za informacije, multivar malossi se uzima ziher, još samo trebam razmislit o auspuhu dal će to bit Gianelli Reverse ili Yasuni Z / R, i naravno gdje nabavit/kupit/ugradit/montirat/sastavit itd :icon_biggrin: to sve... :dontknow:

Offline ZverkO

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 554
  • Spol: Muški
  • ....SportProduct 2T....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.facebook.com/zverko191
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Focus
  • Moja Kaciga: MDS GP-1
  • MojSetup: RMS 50
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Aerox 50 - koji auspuh preporučate?
« Odgovori #9 : 07 Svibanj, 2009, 00:03:46 »
zavario treba 3 min skines dekol zamenis i polako pocinjes kombinacije sa rolnicama i isto 3 min sa spuhh..prvo nosace malo zategnes pa dole..i kraj price srecno u tuningu...
Za prijatelje Zverko, za ne prijatelje Zverka !

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox 50 - koji auspuh preporučate?
« Odgovori #10 : 07 Svibanj, 2009, 07:12:42 »
gianelli reverse ti je najbolji...yasuni brzo pocne hrdat a gianelli ima 100 puta bolji zvuk...

gianelli reverse u ami tradeu u karlovcu mislim 1100kn
malossi multivar ti je oko 500-600kn
djelovi za stelanje(dizne,federi,rolice)-oko 300kn

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Aerox 50 - koji auspuh preporučate?
« Odgovori #11 : 07 Svibanj, 2009, 11:37:20 »
originalni aeroxov auspuh STAGE II bez katalizatora ala horvat i slowrider....... ti je najbolji omjer ulozeno dobiveno.  ;D


Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Aerox 50 - koji auspuh preporučate?
« Odgovori #12 : 07 Svibanj, 2009, 13:31:20 »
Ok, thx za informacije, multivar malossi se uzima ziher, još samo trebam razmislit o auspuhu dal će to bit Gianelli Reverse ili Yasuni Z / R, i naravno gdje nabavit/kupit/ugradit/montirat/sastavit itd :icon_biggrin: to sve... :dontknow:

odi do Superbike-a u Masarykovu, tam si mozes narucit sve od Malossia i TOP-a 100%, cak su neki dijelovi tipa dizne i rolice jeftiniji nego u ZGu....za Gianelli ces morat do Zga brijem...a ako ne znas sam sastavit, najbolje ti je do Lovca u Kučan...ja bi ti to sve sastavio u 5 minuta da je piaggio, ali minarelli nikad nisam ni dirnuo tak da bas ne vupam...  :toothy3:

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Aerox 50 - koji auspuh preporučate?
« Odgovori #13 : 07 Svibanj, 2009, 13:52:13 »
ja ti mogu nabavit auspuh,multivar.... sve sta ti treba po najnizim cijenama u hrvatskoj,javi se na pm,msn ako te zanima sta :icon_thumright:

Offline research

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox Race Replica 50
Odg: Aerox 50 - koji auspuh preporučate?
« Odgovori #14 : 09 Svibanj, 2009, 22:39:19 »
Evo čekam da mi sjedne plaća idući tjedan pa ću otići u kupovinu auspuha i multivara. :icon_thumright:

Nego da ne otvaram novu temu, imam problem sa curenjem benzina iz iberlaufa (znam da je to normalno da poslije svake vožnje kapne par kapljica ali ne da iscuri po 1dcl a ponekad i više :sad1: ) Curi iz one tanje cijevčice (jer su dvije, jedna je deblja) te curi iz tanje cijevčice tj. ne samo iz nje nego i po njoj, cijela je od benzina, malo sam bolje pratio tu tanju cijevčicu (od kud curi taj banzin) i ona vodi do karba i nekog malog bijelog/sivog komadića plastike, e i na tom dijelu je sve puno benzina, tj. vidi se kako se skuplja benzin sve oko tog malog plastičnog komadića (izgleda kao prstenčić) i curi dolje niz tanju cijevčicu i kaplje mi na pod, točnije kad je skuter na nogarima kapa sa lijeve strane. U yamaha servisu su mi rekli da je to normalno da iscuri malo benzina kroz iberlauf ali ne da iscuri po 1dcl i više. Neznam šta bi to moglo biti, jel možda nešto zaštopano ili nešto ne dihta dobro na tom dijelu karba gdje ima taj odvod (plastični komadić) koji je povezan sa tom gumenom tankom cijevčicom? :help:

Možda je i to jedan od razloga zašto mi skuter teško pali (na anlaser), također i na kurblu ali nekad upali iz prve ali se automatski ugasi, i onda ga kurblam 10-15 puta i upali...inače sviječica je nova i struje ima jer sam kupio novi akumulator....također kada upali počne radit u ler gasu na 1000 okretaja i čudno radi, kao da će se ugasiti pa mu ja moram dat gasa da mu se čok upali i onda radi jedno vrijeme na 4000 okretaja i padne na 2000 okretaja i u ler gasu tada radi normalno...(kao da mu se autočok ne upali odmah - prije mu se uvijek upalio autočok i radio je kakvih 30 sekundi na 4000 okretaja u lergasu i onda pao na normalnih 2000 okretaja u lergasu)...Ujutro ga uvijek palim na kurblu ali uvijek me zna zezat, upali od prve i nakon sekunde se ugasi, pa ga opet kurblam 10-15 puta pa upali, i odem se vozit sat vremena, ostavim ga pred kafićem, probam upalit skuter na anlaser i upali od prve i istog trena se ugasi sam od sebe, tada ga mogu paliti na anlaser i 10 puta zaredom ali ne želi upalit, ono užasno iritirajujće...i onda ga uspijem upaliti nakon mukotrpnog kurblanja oko 15 puta...neš tu ne štima a nemam pojma šta jer se ne kužim baš previše u motore, skuter je yamaha aerox race replica 2008. godište sa svega 1500km, očuvana, fino ide itd. ali ima tih nekih sitnica koje me užasno nerviraju na njoj - paljenje i curenje prevelike količine benzina iz iberlaufa...

Unaprijed hvala na savjetima, ako je itko imao slične probleme sa aeroxom ja mislim da će sigurno znat gdje bi mogao biti problem (ne samo vlasnici aeroxa nego i ostali mehaničari koji se kuže u skutere na ovom forumu) ... Thx again! :icon_thumright:

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: Aerox 50 - koji auspuh preporučate?
« Odgovori #15 : 10 Svibanj, 2009, 00:11:34 »
sry zbog off, al nije li yasuni R za kit a ne za serijalu? i jel jaci yasnui z il r na serijali???

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Aerox 50 - koji auspuh preporučate?
« Odgovori #16 : 10 Svibanj, 2009, 00:16:16 »
sry zbog off, al nije li yasuni R za kit a ne za serijalu? i jel jaci yasnui z il r na serijali???
http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=14507.0

Offline research

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox Race Replica 50
Odg: Aerox 50 - koji auspuh preporučate?
« Odgovori #17 : 10 Svibanj, 2009, 22:54:18 »
Nego da ne otvaram novu temu, imam problem sa curenjem benzina iz iberlaufa (znam da je to normalno da poslije svake vožnje kapne par kapljica ali ne da iscuri po 1dcl a ponekad i više :sad1: ) Curi iz one tanje cijevčice (jer su dvije, jedna je deblja) te curi iz tanje cijevčice tj. ne samo iz nje nego i po njoj, cijela je od benzina, malo sam bolje pratio tu tanju cijevčicu (od kud curi taj banzin) i ona vodi do karba i nekog malog bijelog/sivog komadića plastike, e i na tom dijelu je sve puno benzina, tj. vidi se kako se skuplja benzin sve oko tog malog plastičnog komadića (izgleda kao prstenčić) i curi dolje niz tanju cijevčicu i kaplje mi na pod, točnije kad je skuter na nogarima kapa sa lijeve strane. U yamaha servisu su mi rekli da je to normalno da iscuri malo benzina kroz iberlauf ali ne da iscuri po 1dcl i više. Neznam šta bi to moglo biti, jel možda nešto zaštopano ili nešto ne dihta dobro na tom dijelu karba gdje ima taj odvod (plastični komadić) koji je povezan sa tom gumenom tankom cijevčicom? :help:

Možda je i to jedan od razloga zašto mi skuter teško pali (na anlaser), također i na kurblu ali nekad upali iz prve ali se automatski ugasi, i onda ga kurblam 10-15 puta i upali...inače sviječica je nova i struje ima jer sam kupio novi akumulator....također kada upali počne radit u ler gasu na 1000 okretaja i čudno radi, kao da će se ugasiti pa mu ja moram dat gasa da mu se čok upali i onda radi jedno vrijeme na 4000 okretaja i padne na 2000 okretaja i u ler gasu tada radi normalno...(kao da mu se autočok ne upali odmah - prije mu se uvijek upalio autočok i radio je kakvih 30 sekundi na 4000 okretaja u lergasu i onda pao na normalnih 2000 okretaja u lergasu)...Ujutro ga uvijek palim na kurblu ali uvijek me zna zezat, upali od prve i nakon sekunde se ugasi, pa ga opet kurblam 10-15 puta pa upali, i odem se vozit sat vremena, ostavim ga pred kafićem, probam upalit skuter na anlaser i upali od prve i istog trena se ugasi sam od sebe, tada ga mogu paliti na anlaser i 10 puta zaredom ali ne želi upalit, ono užasno iritirajujće...i onda ga uspijem upaliti nakon mukotrpnog kurblanja oko 15 puta...neš tu ne štima a nemam pojma šta jer se ne kužim baš previše u motore, skuter je yamaha aerox race replica 2008. godište sa svega 1500km, očuvana, fino ide itd. ali ima tih nekih sitnica koje me užasno nerviraju na njoj - paljenje i curenje prevelike količine benzina iz iberlaufa...

Unaprijed hvala na savjetima, ako je itko imao slične probleme sa aeroxom ja mislim da će sigurno znat gdje bi mogao biti problem (ne samo vlasnici aeroxa nego i ostali mehaničari koji se kuže u skutere na ovom forumu) ... Thx again! :icon_thumright:

Jel mi može netko pomoći , neki savjet ili nešto slično npr. što bi moglo biti uzrok tome (da mogu reći u yamaha servisu na što da obrate pozornost)?  :help: