Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: piaggio nrg-Ležajevi radilice  (Posjeta: 11216 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
piaggio nrg-Ležajevi radilice
« : 21 Studeni, 2008, 21:47:13 »
Imam problem i trebo bi ga što prije rješit. Frendu se razletila klipnjača na NRG 2007 imo je 5 t km serijala i 1500 km sa mhr replicom. uglavnom bilo je dosta zezancije oko tog motora i fušešrarenja a nedugo prije  puknuča klipnjače su "ugrađivani " novi ležajevi radilice. Sad je frend išo stavit rms-ovu radilicu i nove ležajeve i dao opet tom liku koj je uprešavo iste prije puknuča klipnjače... i sad je to sve sfušario opet nekako krivo uprešo i ja bi to trebo složit i spasit  a neznam od kud da počnem  :laughing7: . Znači:
1. Dosjedi ležajeva imaju male crtice koje je ležaj napravio krivom ugradnjom. Jeli to smijem popravit malo vodobrusnim? nije jako
2. drugi ležaj je zapeo na radilici jel je to boga pitaj kako bilo nabito unutra. Kako isprešati taj ležaj sa radilice a da se ne ošteti puno ?
3. Jeli za te blokove bolje stavit ležajeve na radlicu pa onda zagrijat blokove i to ljepo uprešat ili je bolje ležajeve u blokove pa radilicu uprešat unutra.
4. Ako je bolje prvo na radilicu ležajeve kako ih uprešat na radilicu bez da se oštete (ležajevi su c4) . Nikad nisam radio sa varioantom ležajeve na radilicu pa u blok, samo prvo ležajeve u blok pa radilicu....  :help:
Potpis

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: piaggio nrg-Ležajevi radilice
« Odgovori #1 : 21 Studeni, 2008, 22:02:24 »
dosjede na bloku ne diraj.

lezajeve sa bloka izbij ako su nutra (stavi nekaj zeljezno punog presjeka na lezaj i jako udari tak da iz prve lezaj frkne van.)

lezaj sa radilice odnesi majstoru nekom (tokar, mehanićar...) koji ima presu i nastavke za postolje prese... stave se dvije ploćice i presom se stiska radilica prema dole lezaj ostaje radilica ide dole (ili gore) i to je najbzebolniji nacin.

kupi nove lezajeve skf c3/c4 (moze i ntn japan, kojo japan, fag, snr)

prvo radilici nauljit dobro iglicasti lezaj i dosjed lezaja na klipnjaci gore lijepo namazat uljem i ubacit ju u ledenicu preko noći.

lezajeve ujutro lijepo ubacit u lonac sa uljem... pozeljno napravit neko postolje da nisu bas na dnu lonca neg u sredini nivoa ulja... i tak ostavit da se zagriju onak.. po prilici na 70°

onda brzo uzet radilicu iz frizera, i lezaj s termo rukavicom stavit na radilicu (pazi jako da ti neide na koso jer onda imas balaj i lezaj u smece) inace ti taj lezaj samo sklizne dole i drzi ga malo dok ne prime radilicu... isto se ponovi i sa drugim polom radilice.

zatim to ostavis sat dva vani da se istemperira obrises svu vodu nauljis lezajeve i radilicu i opet preko noci u ledenicu..

drugo jutro dok pripremas blokove  (sve klinicki bolesno cisto) uzems blokove tak ciste i fenom ih zagrijes na nekih 60-70 stupnjeva najbolje mali cijeli i veliki barem do pola... (ja sam ih grijao u pečnici)
prvo uzems veliki blok i fixiras ga na nesto ubacis radilicu sa lezajevima (isto pazit da neide u koso) kad ubacis radilicu brzo namazi sa diht masom malo dosjed bloka i mali blok vadi iz pecnice i stavi gore na ovaj uzmi srafe i sve stegni po dijagonalama... par puta tucnes cekicem lagano (tek tolko da si ziher) i zatim samo uljem po lezajevima i radilici i karteru...

nakon kaj malo prstom pobrises visak diht mase...

stavljas semeringe... pazi da idu ravno i nemoj ih nabit jako jer onda se prislone na radilicu.

i kad to obavis bit ces jako umoran i uzmi si jedno 0.5l hladno pivo sjedni ispred blokova i divi se svom izvrsno i doktorski obavljenom poslu..   :icon_thumright:
🙈

Offline Dirk23

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 748
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Drag 180, vx125
Odg: piaggio nrg-Ležajevi radilice
« Odgovori #2 : 21 Studeni, 2008, 23:33:43 »
Ma ja to ne kuzim, i citao prije da ljudima odlaze radilice, relativno brzo, moja je odradila 14000, na serijali, i sada sa mhr replikom 3500, serijska, i nema nikakvih problema, da lupam u drivo, yasuni r je gore, i ne stedim ga, naravno zagrijavam prije voznje, ali sa radilicom, sve ok, ne lupa nigdje i nema problema, ja ne kuzim sta vi radite sa time, imam drugu radilicu, novu, u ormaru, ali necu je stavljat, dok jos ne stignu drugi kusi, makar imam osjecaj, da bi ta serijska izdrzala jos barem 7000!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: piaggio nrg-Ležajevi radilice
« Odgovori #3 : 22 Studeni, 2008, 00:45:37 »
Sad je frend išo stavit rms-ovu radilicu i nove ležajeve i dao opet tom liku

Uporan je taj tvoj frend

1. Dosjedi ležajeva imaju male crtice koje je ležaj napravio krivom ugradnjom. Jeli to smijem popravit malo vodobrusnim? nije jako
2. drugi ležaj je zapeo na radilici jel je to boga pitaj kako bilo nabito unutra. Kako isprešati taj ležaj sa radilice a da se ne ošteti puno ?
3. Jeli za te blokove bolje stavit ležajeve na radlicu pa onda zagrijat blokove i to ljepo uprešat ili je bolje ležajeve u blokove pa radilicu uprešat unutra.
4. Ako je bolje prvo na radilicu ležajeve kako ih uprešat na radilicu bez da se oštete (ležajevi su c4) . Nikad nisam radio sa varioantom ležajeve na radilicu pa u blok, samo prvo ležajeve u blok pa radilicu....  :help:

1. ne diraj, a ako je lezaj jos u bloku, zagrij sa druge strane blok oko 80-100C i lezaj ce lakse izaci
2. sa 2 klina jedan nasuprot drugom se "podkopa" lezaj
3. biraj sto ti pase: http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=6357.0
4. lezajeve zagrijat u ulju na 80-100C, a radilicu drzat prije ugradnje par sati u frizeru (iako nije potrebno, ali bit ce lakse)

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: piaggio nrg-Ležajevi radilice
« Odgovori #4 : 22 Studeni, 2008, 00:47:48 »
Problem je šta nemam kome nosit to na prešu... Ništa budem kupio opet ležajeve iako mi je jako žao ovih jel su jako skupo plačeni (neču nit pisat kolko jel mi niko neče vjerovat)  :toothy12: . Onda ču na metodu ležajevi na radilicu pa radilica u blok iako na to metodu prvi put radim. Jel ima onda ko još kakvu ideju kako skinut ležaj sa radilice da se ne ošteti radilica jel je nova .... ?
Potpis

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: piaggio nrg-Ležajevi radilice
« Odgovori #5 : 22 Studeni, 2008, 00:50:11 »
ok alfa thx sutra ču kupit nove ležajeve pa probat nekako "podkopat" ležaj taj sa radilice iako ima jako malo mjesta (ležaj je skroz priljubljen uz radilicu )
Potpis

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: piaggio nrg-Ležajevi radilice
« Odgovori #6 : 22 Studeni, 2008, 00:54:22 »
Ja sam lezajeve sa radilice skidao sa vise velicina serafcigera koji su glumili klinove. Potrebno je samo da po njima lupkas cekicima odjednom kako bi jednolicno ulazili izmedju lezaja i radilice. Kad se lezaj malo pomakne, izvadis ih i stavis broj vece serafcigere i tako dok lezaj skroz ne ode sa radilice.
Poceo sam sa serafcigerima koji su vrlo mali kako bi mogli odmah uci toliko da ne ispadnu

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: piaggio nrg-Ležajevi radilice
« Odgovori #7 : 22 Studeni, 2008, 01:00:32 »
Budem to lagano onda a i kupujem ja dobre stare c3 a ne ovo c4, vjetar puhne i ležaj dobi lufta. :laughing9:  :laughing11: . Ne kažem da se u vožnji s..bu nego jbg nepravilna ugradnja ....Sutra još jedamput do lager comerca pa ih uvjeravat da postoji c3 tih dimenzija lol  :toothy12: . Mislim da je  c3 : bb1-3055b neka me neko ispravi ako nije točno.
Potpis

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: piaggio nrg-Ležajevi radilice
« Odgovori #8 : 22 Studeni, 2008, 01:38:14 »
Budem to lagano onda a i kupujem ja dobre stare c3 a ne ovo c4, vjetar puhne i ležaj dobi lufta. :laughing9:  :laughing11: . Ne kažem da se u vožnji s..bu nego jbg nepravilna ugradnja ....Sutra još jedamput do lager comerca pa ih uvjeravat da postoji c3 tih dimenzija lol  :toothy12: . Mislim da je  c3 : bb1-3055b neka me neko ispravi ako nije točno.

Zapravo su oba ta lezaja sa C4 zracnosti kuglica, ali ovaj koji si naveo ima 10 kuglica i metalni kavez, a onaj drugi 8 kuglica i teflonski kavez

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio nrg-Ležajevi radilice
« Odgovori #9 : 22 Studeni, 2008, 07:23:33 »
blokove u pečnicu, na 100°C jedan sat
ležaje i radilicu u škrinju 24 sata..
naulji ležaj uđe do kraja u blok..
opet zagrij blokove sa ležajima ali do 80°C ako su poliamid..
radilicu unutra nauljenu, i polako vijcima stežeš u krug dok skroz ne sjedne..
malo lupiš čekićem lijevo desno (ne baš po navoju) i da se fino rukom vrti kad pustiš klipnjaču da se ko klatno giba slobodno..
to je to..

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: piaggio nrg-Ležajevi radilice
« Odgovori #10 : 22 Studeni, 2008, 11:01:26 »
e e e samo malo . Jel ima razlike u mašinama piaggio po godištima. Jel se hyper2 pro razlikuje od ostalih po ležajevima i večini stvari ili samo bzvz eko norme ?
Potpis

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: piaggio nrg-Ležajevi radilice
« Odgovori #11 : 22 Studeni, 2008, 15:17:43 »
eko norme (ispuh i karb sa airboxom)
🙈

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio nrg-Ležajevi radilice
« Odgovori #12 : 22 Studeni, 2008, 16:21:48 »
Jedno opcenito pitanje?
Koje lezajeve preporucate sa poliamidnim kavezom ili sa metalnim??

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: piaggio nrg-Ležajevi radilice
« Odgovori #13 : 22 Studeni, 2008, 16:24:37 »
Jedno opcenito pitanje?
Koje lezajeve preporucate sa poliamidnim kavezom ili sa metalnim??


Kad se poliamidni kavez razleti, nema druge stete osim samog lezaja. Kad se metalni kavez razleti, cesto nastrada kit, a ponekad i radilica.

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: piaggio nrg-Ležajevi radilice
« Odgovori #14 : 22 Studeni, 2008, 16:28:51 »
Jedno opcenito pitanje?
Koje lezajeve preporucate sa poliamidnim kavezom ili sa metalnim??


Kad se poliamidni kavez razleti, nema druge stete osim samog lezaja. Kad se metalni kavez razleti, cesto nastrada kit, a ponekad i radilica.
al nece se metalni tek tako razletit, pocne prvo suskat, bar u vecini slucajeva.

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: piaggio nrg-Ležajevi radilice
« Odgovori #15 : 22 Studeni, 2008, 16:31:55 »
kupio danas 2 skf bb1-3055b . u lager commercu 168 kn  :toothy3: . Neznam ja onda di svi kupuju te skf po 30 kn lol.
Potpis

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: piaggio nrg-Ležajevi radilice
« Odgovori #16 : 22 Studeni, 2008, 16:33:44 »
kupio danas 2 skf bb1-3055b . u lager commercu 168 kn  :toothy3: . Neznam ja onda di svi kupuju te skf po 30 kn lol.
ja sam svoje iste te toliko platio , tako da ne znam di dodju 30kn, mozda prije par godina su kostali manje  :dontknow:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: piaggio nrg-Ležajevi radilice
« Odgovori #17 : 22 Studeni, 2008, 16:34:02 »
kupio danas 2 skf bb1-3055b . u lager commercu 168 kn  :toothy3: . Neznam ja onda di svi kupuju te skf po 30 kn lol.

Po 30 kuna nigdje.
Prije 2-3 godine su bili oko 60-70 kuna komad

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: piaggio nrg-Ležajevi radilice
« Odgovori #18 : 22 Studeni, 2008, 20:25:26 »
Ma joj poludit ču sa ovime... Ohladim ležajeve i radilicu, zagrijem dosjede jako ležaj sklizne ljepo unutra tako i drugi,dok se sve ljepo ohladi ugrijem ležaj i hladnu radilicu stavim u veči blok uđe ljepo . ugrijem drugi stavim mali da poklopim  ne sjedne do kraja nikako ni tuckanjem ni ničim. kolko god da ugrijem več 3 puta probavo i fali 1 cm da se blokovi zatvore i onda ih zatvorim stezanjem šarafa i radilica jednostavno šteka. jako se teško vrti . cim mrvicu popustim šarafe ljepo ide i vrti se..Ma strava. Sad ču u ponedjeljak to odfurat majcanu neka mi upreša pa neka se igra sa time jbg a ja ču ostatak sastavit... Ako ima ko kakvu ideju neka puca jel ja neznam... Očito je da krivo sjedne to. al sva 3 puta fakat ne kužiim. A ležaj ljepo upadne unutra i mrvicu viri (što je kolko znam normalno)... još ga malo tucnem sa starim ležajem i to je to. ali ne on i dalje zeza  :frajer: ...
Potpis

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: piaggio nrg-Ležajevi radilice
« Odgovori #19 : 22 Studeni, 2008, 20:28:03 »
tako je i meni bilo i onda sam gumenik cekicem malo lupio po radilici i upala je kako treba i normalno se vrtila... lupio sam malo gumenim po navoju...