Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont  (Posjeta: 39084 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #400 : 01 Kolovoz, 2023, 15:57:55 »
Evo jos slika, iako izgleda da su risevi, napominjem nema nista pod noktom.
 










Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #401 : 01 Kolovoz, 2023, 16:19:29 »
I sad ono najvažnije...Ovo nije normalno kod prijenosa ili?

« Zadnja izmjena: 01 Kolovoz, 2023, 16:25:40 Zmajur »

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #402 : 07 Kolovoz, 2023, 11:41:31 »
Sve u svemu,  prosao sam cilindar sa posebnim mikronskim papirom na bazi aluminjskog oxida, koji sluzi za poliranje i ostale su dvije mini crtice, risova u podrucju ispuha. Klip je neostecen ali drugi prsten je dosta "cudan" a prvi bez ijedne ogrebotine. Nazalost, za ostre rubove na DR.Evo sam prekasno procitao i nisam obradio cilindar prije uporabe, pa prepostavka je da je to uzrok ocrtanom cilindru ili mozda losa serija prstenova. U getribi sam promijenio lezaj primarne osovine, ali ovog puta nije isao c3 vec SKF Explorer koji ima manje zracnosti, trpi vece okretaje i veca opterecenja. Primar sada nema lufta, zupcanici vise ne rule kao prije ali onaj zvuk svijukanja minimalno umanjen. Prepostavka, kako kaze Dario su zupcanici a ako je nesto drugo, vrijeme ce pokazat svoje...
Ugradio sam manualni cok, stavio oem filter te vratio klipic 30.  Skuter sada pali na zub, topal, hladan, vruc.... Razgulio sam puni gas, svjecica je pokazala urednu boju, tako da dizna ostaje na 82. Igla je za test prvo bila na drugom zubu, bilo je trokiranja na malom gasu tako da je igla vracena na prvi zub... Sada jos uvijek malo zatrokira pri startu i mislim da cu se vratit na klipic 40. 
S obzirom da je OEM filter, sarafic smjese je sada skoro na dva kruga ali to je jos u postupku stelanja...

Zaboravih reci, da sam odlucio stavit brtvu glave, tako da se ta odluka navise osjeti na uzbrdici....
« Zadnja izmjena: 07 Kolovoz, 2023, 14:55:08 Zmajur »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #403 : 07 Kolovoz, 2023, 12:34:57 »
Šta zatrokira na nagli pun gas sa mjesta kad kvačilo spaja?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #404 : 07 Kolovoz, 2023, 14:48:13 »
Šta zatrokira na nagli pun gas sa mjesta kad kvačilo spaja?

Ne, samo kad dajem pomalo gas, ono kao vucaranje iza auta.. doslovno da pužeš sa skuterom. Zatrokira na samom vrhu, jedvice da se primjeti... Toga nije bilo prije, ali prije je bio klipic 40 i red sponge... i bez 0.5mm brtve glave. Ovako sa klipom 30, OEM filterom, dosta je zivahniji od 1/4 do 1/2 gasa... nekako je mirniji i tiši, rekao bih da ne dreči više kao prije.
Mozda treba jos dotjerat smjesu, dat mu jos zraka....nisam sto posto siguran jer nisam stigao pogledat svjecicu u tim rezimima...
Za sad sa jako malim otklonom gasa ide ko blesav, na pola gasa skoro dostiže maksimum. Ostatak gasa kao da ide u vjetar...


Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #405 : 07 Kolovoz, 2023, 20:36:17 »
Evo mene opet... Sad sam malo više obračao pažnju. Bila igla gore, dole, klip 30-40 javlja se to trokiranje na malom gasu... Stara , nova svječica, 8 ili 9 svejedno. Kad se da full gas se jedvice osjeti ali kad se da do 1/3 ili do 1\2 taj prijelaz je osjetniji.  U videu je trenutno igla na dnu (prvi zub), sarafic smjese tocno na 1.5 krug, klip 40, oem filter, dizna 82.

Ako pogledate cijeli video, cut ce to sitno trokiranje pri malom gasu s najvise se osjeti kratko na 50 sekundi i jos vise na 1:30.
Nisam iskusan al imam ruzan osjecaj da me pocela zezat struja, lulice, kabeli i slično?
Unaprijed hvala na prijedlozima...

« Zadnja izmjena: 07 Kolovoz, 2023, 20:42:35 Zmajur »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #406 : 07 Kolovoz, 2023, 22:15:18 »
Osiromašuješ donje spektre gasa koji su ti po svemu več osiromašeni i dalje od toga nejde. Provjeri na koliko okretaja šerafića ti naglo spusti ler gas dok štelaš pod pojačanim lerom, ako si na 2 kruga ili više spusti komotno glavnu diznu 2-4 br, vidit češ da će ti se smanjit to trokiranje koje te muči.
Isto tako provjeri rad čoka ako imaš automatski, da ti nije stalno pod čokom. Laka provjera je da ga nagneš u desno, ako se ugasi pod čokom je.
Imaš kočnicu u glavi za smanjenje dizne, a jedino tako češ na phva izgubiti trokiranje osiromašivanjem na glavnoj dizni. Nikakvi klipići 40 i ostale pikenterije ne trebaju.
Poslušaj me ubaci 80 i 78 diznu i samo podesi šeraf smjese kako treba i vrati sve ostalo serijsko sa iglom na 1.zubu. pa javi šta si dobio...

Inače svi Dellorto karburatori rade bogato na leru i 1/4 gasa , a za 2t je i za očekivati da malo prducka na malim otklonima gasa dok nije opterečen, iako je to manje nego je slučaj kod tebe. Ovo ti govorim čisto da ne očekuješ da neče trokirati ni najmanje, jer oče. Za sve ostalo tu je Mikuni :)
« Zadnja izmjena: 07 Kolovoz, 2023, 22:23:08 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #407 : 07 Kolovoz, 2023, 22:34:55 »
Hvala puno na odgovoru.... Meni je u glavi milijardu nekih postova di se prica da glavna dizna najvise utjece na full gas, igla i klipic za spektre do 1/2 gasa... Na full imam dobru boju svječice i mozda zbog toga moja tvrdoglavost tu ne posustaje...
El. Čok sam izbacio i stavio ručni, i time sam dobio paljenje bez gasa i trokiranje na hladno...
Ako ispravno štelam, šerafić smjese mi je u zadnja dva navrata s igranjem klipa i igle bio od malo ispod 2 kruga i zadnje na 1.5 krug.

Ono sto mi je cudno nakon ovog zadnjeg rasklapanja, (ako ta informacija pomaže),  jest da mi je ler malo ubrzan dok je topal i šarafić više ne reagira na smanjivanje...Ovo jos nisam iskusio, pa me pomalo sve buni...

Sve u svemu, razgulit cu ponovno karburator, ubacit manju diznu po preporuci, pa vidjet promjene...

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #408 : 08 Kolovoz, 2023, 05:31:38 »
Ako ne reagira na smanjivanje onda je vjerovatno falš zrak u pitanju.

Štelanje šerafića smjese bi ti u živo na primjeru objasnio za dvije minute, ovako pisanjem je to malo teže. Snimim danas video pa cu uploudati, tako je najlakše...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #409 : 08 Kolovoz, 2023, 07:04:21 »
Ako ne reagira na smanjivanje onda je vjerovatno falš zrak u pitanju.

Štelanje šerafića smjese bi ti u živo na primjeru objasnio za dvije minute, ovako pisanjem je to malo teže. Snimim danas video pa cu uploudati, tako je najlakše...

Sto se tiče štelanja, mislim da mi je uglavnom sve jasno. U mom slučaju zavidavanje obogacuje smjesu a odvidavanje osirumasuje smjesu. Koliko sam upučen, podignu se malo okretaji, osobno sarafic zavidam do kraja i pomalo odvidavam sa pauzama dok ne dobijem najbolje, najbrže taktove. Ako je smjesa siromašna, odziv na gas ce biti bolji ali se okretaji sporo vracaju u normalu. Ako je smjesa bogata onda je odziv na gas je sporiji i nemirniji rad u leru... Pa uglavnom treba pronaci sretnu sredinu....

Sto se tice falšeg zraka, pregledat cu sve opet, inace mi se motor gasi pri zatvaranje sarafica smjese ili se instantno gasi zatvaranjem lulice. Međutim, kad bolje razmislim, mozda sam prenapeo sajlu gasa, jer je dizna minimuma oscilirala sa mjenjanjem klipića.

Ako danas stignem, razgulit cu karburator i kako si rekao, ubacit manju diznu te ventualno skinut brtvu glave. Malo sam razmisljao, i vjerujem.da si u pravu da sam ja cijelo vrijeme mrsavio smjesu u doljnjem rangu gasa...Kad vratim film nazad, pogledam slike svjecica, meni je pred rasklapanje, konstantno bila ista boja svjecice, rekao bih na granici siromašnog, pa cak i na 10min minimnuma nakon duze voznje.Mozda je zato je trosio 3.5l, na mene velikog, i mozda objasnjava i pojavu mikro riseva na cilindru...
« Zadnja izmjena: 08 Kolovoz, 2023, 07:54:49 Zmajur »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #410 : 08 Kolovoz, 2023, 10:50:43 »
To di si god pročitao nije točno, to je gađanje , a ne štelanje. Budem snimio kako se štela šeraf smjese.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #411 : 08 Kolovoz, 2023, 11:09:44 »
To di si god pročitao nije točno, to je gađanje , a ne štelanje. Budem snimio kako se štela šeraf smjese.

Hvala na odgovoru. Kad si vec dobre volje, mozes li mi nabacit dodatnu preporuku. Naime sa ovime setupom, malossi multivar, ljubicasta opruga, rolice 7.5 g, oem opruge kvačila me trenutno zabacuju u startu na ravnome. Setup je inace super na uzbrdici s obzirom na moju kilazu, ali volio bih probat malo umirit start da me ne zabacuje. Dali to rijesit sa težim rolicama ili sa crnim Malossi oprugama, ili kombinacijom jednog i drugog...

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #412 : 08 Kolovoz, 2023, 11:53:47 »
Evo snimio sam video...



Nisam skuzio kako misliš zabacuje te? Pre agresivno ti kreče ili prenisko , ne kuzim...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #413 : 08 Kolovoz, 2023, 12:24:35 »
Evo snimio sam video

Nisam skuzio kako misliš zabacuje te? Pre agresivno ti kreče ili prenisko , ne kuzim...

Da, za moj pojam malo preagresivno... Jos ako se osvježim sa pivicom, postaje opasno,  :laughing7:

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #414 : 08 Kolovoz, 2023, 12:36:05 »
Evo pogledao sam video, i jako hvala na dodatnim informacijama. Po ovome vidim svoju grešku, jer sam uvijek ostavio smjesu tamo gdje bi se pojačali okreti, tocnije mrsavija smjesa. Gledajuci tebe, zlatna sredina ispada na polovici izmedju dizanja i naglog spustanja okretaja.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #415 : 08 Kolovoz, 2023, 13:32:49 »
E da, tako otprilike, nešto prije spuštanja okretaja je ideala. Može malo višlje od toga pa onda ako malo ostanu okretaji kad staneš još nijansu po 5 min obogatiš, ali svakako ostaneš prije dijela di je spustio okretaje.

Što se federa tiče bit ce ti još agresivniji ako staviš tvrđe federe kvačila. Dok opet ako otežaš rolice bit ce ti tromiji u ubrzanju. Recept je da kad se nasviraš pivice krečeš sa manje gasa :)
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #416 : 08 Kolovoz, 2023, 19:04:35 »
Ništa, evo da javim probao sam diznu 78, naštelao smjesu a on i dalje štuca....Idemo dalje, živi bili pa vidjeli, lol

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #417 : 09 Kolovoz, 2023, 10:15:10 »
Dario odličan video! Ćim se vratim doma napadam šaraf smjese 😁, ponovno.... Zmajur, fino ide u brdo, pogotovo ako te ima....

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #418 : 09 Kolovoz, 2023, 14:10:07 »
Dario odličan video! Ćim se vratim doma napadam šaraf smjese 😁, ponovno.... Zmajur, fino ide u brdo, pogotovo ako te ima....

A ima me za dvojicu.... :laughing6:

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #419 : 10 Kolovoz, 2023, 20:59:19 »
Eto pisem update, jer ako iko bude citao temu, neka vidi ima li kraja ili ne. Sklepao sam skuter sa svom bivsom postavom...
Red Sponge, dizna 82, igla do dna, darafic smjese malo vise od krug i pol. I eto dalje trkelja na minimum gasu sto prije nije radio na ovim u navedenoj postsvi ali manje nego kad je bila dizna 78 i oem filter.
Izgubio sam osigurac igle, tako da ne mogu trenutno probat druge kombinacije. Cekam narudzbu i onda idem i sa pregledom svjecice..
Kad to obavim, to ce bit zadnje drkeljanje na ovom skuteru...