Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont  (Posjeta: 38838 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #260 : 22 Veljača, 2023, 22:21:08 »
Koje rolice sad imas gore sa wild lionom?

Sve je ponovno postavljeno isto kao i prije.
Igla spustena do kraja
Dizna 64 bez limica
Filter Red sponge
Rolice su 6.4 ili 6.3
Oem Kvačilo

Mene muci taj gubitak snage u datim trenucima. Ponekad više, ponekad manje. Danas sam ga doslovno drzao nogama na full gasu. Bas gledam povijest poruka, gdje sam se uglavnom igrao iglom.

18.02 - Izgubio snagu pred kucom nakon 4-5km ( isti setup )
19.02 - Koliko se sječam, uvijek isti đir, bez prigovora ( Isti setup - Igranje iglom )
20.02 - Izgubio snagu nakon 15km, ali ne toliko da sam ga morao gurat ( Isti Setup )
21.02 - Vozio se 30km u šutu, dodatno isprobavao svjecicu u tri režima rada. Sve bilo super, nista nije stekalo. ( Isti setup - Igla zub gore, dole )
22.02 - Prva probna voznja, standard 4-5km super ( Isti setup, dodan limic karba i gusci filter)
22.02 - Druga voznja izgubio snagu nakon 2km, spalio zvono ( Izmjenjene opruge kvacila, skinut limic karba, drugo sve ostalo isto)
22.02 - Treca proba izgubio snagu sa 60kg nakon 500 metara ( Potpuno isti setup koji je naveden na vrhu posta )
22.02 - Sve isto, ocisceno, provjeren vakum, čok, lamelice. Zagrijavanje u leru, skuter mogu drzat nogama kad dam ful gas. Kad je na nogari vristi, kad se spusti on se guši ( nije boooo zvuk ).
Airbox ne pusta, cim taknem usis, gasi se...., ako zavidam srafic smjese, gasi se...
Kad je topal moram drzat gas da ga upalim... U leru mi nekako radi pretiho...kao da je 4T.

Ostaje mi za provjerit auspuh ili termogrupa, za struju ne znam koji su simptomi?

Sutra, prekosutra snimim video ako ne bude kiše...Treba malo odahnut... :laughing3:





 


« Zadnja izmjena: 22 Veljača, 2023, 22:25:44 Zmajur »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #261 : 22 Veljača, 2023, 23:47:10 »
To su ti 2t cari xD 

Ja sam imao runner i ne znam dal bi sevracao na 2t vodeno... inace runner prvi model mi je jedan od komotnijih i zgodnijih skutera za voziti... najveca mana mi je bila vilica koja je volila propast i kraj price...

Sad imam jedan mnarelli 70 zracnjak, i ide odlicno, stvarno je zabavan, za jurcanje puteljcima dusu dalo, al trosi mi vise nego apirlia sportcity 250 ie, tak da vise sjedi u garazi xD

Nego da se vratimo na tvoje, spominjes wild lion, a na slikama sam samo vidio stock auspuh, ili sam previdio .. uglavnom postojala su 2 modela wild liona, koji je tvoj? Jesi prije montaze treso auspuh, da nesto ne zvecka u njemu? Moze se desiti da je auspuh u banani i da pravi probleme...

Ne znam jel inace zracno hladjenje od piaggia trazi vecu ili manju ili istu diznu kao vodeno, ali kolko se sjecam dizna 64 je isla na serijalu bez blokada (17.5 karb bez mesinganog limica)... kolko je tvoj auspuh drugaciji, pitanje je... kakvo je stanje kad ga vozis sa serijskim auspuhom?

Ne vjerujem da je bas struja, jel ga mozes razvrtit dok je na nogari? Jel prekida, gusi se itd?

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #262 : 23 Veljača, 2023, 00:31:06 »
To su ti 2t cari xD 

Nego da se vratimo na tvoje, spominjes wild lion, a na slikama sam samo vidio stock auspuh, ili sam previdio .. uglavnom postojala su 2 modela wild liona, koji je tvoj? Jesi prije montaze treso auspuh, da nesto ne zvecka u njemu? Moze se desiti da je auspuh u banani i da pravi probleme...

Ne znam jel inace zracno hladjenje od piaggia trazi vecu ili manju ili istu diznu kao vodeno, ali kolko se sjecam dizna 64 je isla na serijalu bez blokada (17.5 karb bez mesinganog limica)... kolko je tvoj auspuh drugaciji, pitanje je... kakvo je stanje kad ga vozis sa serijskim auspuhom?

Ne vjerujem da je bas struja, jel ga mozes razvrtit dok je na nogari? Jel prekida, gusi se itd?

Nemam trenutno sliku auspuha. Kupio sam ga polovnog, covjek rekao da je malo vozen i nema potrebe za ciscenjem. Nije zveckao pred montažu a oem auspuh nisam probao u međuvremenu.

Na nogarama prima gas, razvrti se i dreci normalno, onako bjezi sa nogara. Ne guši se, ne trokira..... Cim ga se spusti i zajaše,  potegnes gas on nista.... Gas do kraja, ne dize okretaje, jedvice se pokrece.
Imam osjecaj da bi mu trebala pista da krene....  Sutra cu mozda izmjerit kompresiju na toplo-hladno ,( ako posudim alat ) pa se rijesit i te dileme. Hladan imao 7+ bara

Inace, izmjenjena je radilica, lezajevi, semerinzi, cok, vakum, kvacilo, klipni prstenovi....pa cak i blok.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #263 : 23 Veljača, 2023, 00:39:09 »
Mene samo zanima u kojoj etapi ovog ludila ce ici lakse rolice i tvrđi federi kvacila. Ajd uzmi auto pa ga u 4.br iz mjesta vozi uz brdo,i slobodno uzmi auto od 300ks da dozivljaj bude jaci...

Olaksaj si muke i poslusaj ono sto ti se govori, sve ti je napisano, tvoje je samo da to kupis,upiknes i vozis...ili se muci i dalje i budi tvrdoglav...
« Zadnja izmjena: 23 Veljača, 2023, 00:45:53 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #264 : 23 Veljača, 2023, 01:55:51 »
To su ti 2t cari xD 

Nego da se vratimo na tvoje, spominjes wild lion, a na slikama sam samo vidio stock auspuh, ili sam previdio .. uglavnom postojala su 2 modela wild liona, koji je tvoj? Jesi prije montaze treso auspuh, da nesto ne zvecka u njemu? Moze se desiti da je auspuh u banani i da pravi probleme...

Ne znam jel inace zracno hladjenje od piaggia trazi vecu ili manju ili istu diznu kao vodeno, ali kolko se sjecam dizna 64 je isla na serijalu bez blokada (17.5 karb bez mesinganog limica)... kolko je tvoj auspuh drugaciji, pitanje je... kakvo je stanje kad ga vozis sa serijskim auspuhom?

Ne vjerujem da je bas struja, jel ga mozes razvrtit dok je na nogari? Jel prekida, gusi se itd?

Nemam trenutno sliku auspuha. Kupio sam ga polovnog, covjek rekao da je malo vozen i nema potrebe za ciscenjem. Nije zveckao pred montažu a oem auspuh nisam probao u međuvremenu.

Na nogarama prima gas, razvrti se i dreci normalno, onako bjezi sa nogara. Ne guši se, ne trokira..... Cim ga se spusti i zajaše,  potegnes gas on nista.... Gas do kraja, ne dize okretaje, jedvice se pokrece.
Imam osjecaj da bi mu trebala pista da krene....  Sutra cu mozda izmjerit kompresiju na toplo-hladno ,( ako posudim alat ) pa se rijesit i te dileme. Hladan imao 7+ bara

Inace, izmjenjena je radilica, lezajevi, semerinzi, cok, vakum, kvacilo, klipni prstenovi....pa cak i blok.

A nikad ne znas sa tim auspusima, moze izvana bit super , iznutra postopan... Imao sam jednoga sta je serijalu vozio skoro do pola gasa, a lijevao tts ulje, posle smo mu stavljali kit, ulje je kapalo iz auspuha.. 

Nego, ako mislis ostavljat prijenos kako je, probaj seriski spuhic ili ako ostanes na lionu probaj lakse role, jer je taj spuh sigurno otvoreniji... Seriski ima vise momenta od nule i moze gutat teze role...

A lion je postojao koliko znam u ove dvije verzije, srebrni je stariji.. ako netko zna dali je jedan otvoreniji od drugog, nek napise...




ps.. ne vjerujem da je bas nesto mehanicko vec otislo, da su semerinzi vjerojatno bi ti curilo oko njih... glavu si dobro stegnuo?
« Zadnja izmjena: 23 Veljača, 2023, 01:59:47 Poggiali »

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #265 : 23 Veljača, 2023, 13:43:45 »
Mene samo zanima u kojoj etapi ovog ludila ce ici lakse rolice i tvrđi federi kvacila. Ajd uzmi auto pa ga u 4.br iz mjesta vozi uz brdo,i slobodno uzmi auto od 300ks da dozivljaj bude jaci...

Olaksaj si muke i poslusaj ono sto ti se govori, sve ti je napisano, tvoje je samo da to kupis,upiknes i vozis...ili se muci i dalje i budi tvrdoglav...

Dario sve sto je receno je odrađeno a zadnje je u kosarici, nije u tome problem. Pokusao sam kupit u servisima da ne cekam 7-8 dana, al jebga nemaju...ili ne zele dat. Mene muci taj gubitak snage na razlicitim dionicama... Nekad je to ispred kuce nakon mučenja, nekad doslovce na ravnome, nekad i nakon 4 minute na ravnome, danas nece ni hladan....

Ja se učim, pa malo kemijam s jednostavnim stvarima poput igle, filtera i dizne. Al opet sam zna kraju zavrsio na istome a simptomi ostaju...

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #266 : 23 Veljača, 2023, 13:47:23 »
To su ti 2t cari xD 

Nego da se vratimo na tvoje, spominjes wild lion, a na slikama sam samo vidio stock auspuh, ili sam previdio .. uglavnom postojala su 2 modela wild liona, koji je tvoj? Jesi prije montaze treso auspuh, da nesto ne zvecka u njemu? Moze se desiti da je auspuh u banani i da pravi probleme...

Ne znam jel inace zracno hladjenje od piaggia trazi vecu ili manju ili istu diznu kao vodeno, ali kolko se sjecam dizna 64 je isla na serijalu bez blokada (17.5 karb bez mesinganog limica)... kolko je tvoj auspuh drugaciji, pitanje je... kakvo je stanje kad ga vozis sa serijskim auspuhom?

Ne vjerujem da je bas struja, jel ga mozes razvrtit dok je na nogari? Jel prekida, gusi se itd?

Nemam trenutno sliku auspuha. Kupio sam ga polovnog, covjek rekao da je malo vozen i nema potrebe za ciscenjem. Nije zveckao pred montažu a oem auspuh nisam probao u međuvremenu.

Na nogarama prima gas, razvrti se i dreci normalno, onako bjezi sa nogara. Ne guši se, ne trokira..... Cim ga se spusti i zajaše,  potegnes gas on nista.... Gas do kraja, ne dize okretaje, jedvice se pokrece.
Imam osjecaj da bi mu trebala pista da krene....  Sutra cu mozda izmjerit kompresiju na toplo-hladno ,( ako posudim alat ) pa se rijesit i te dileme. Hladan imao 7+ bara

Inace, izmjenjena je radilica, lezajevi, semerinzi, cok, vakum, kvacilo, klipni prstenovi....pa cak i blok.

A nikad ne znas sa tim auspusima, moze izvana bit super , iznutra postopan... Imao sam jednoga sta je serijalu vozio skoro do pola gasa, a lijevao tts ulje, posle smo mu stavljali kit, ulje je kapalo iz auspuha.. 

Nego, ako mislis ostavljat prijenos kako je, probaj seriski spuhic ili ako ostanes na lionu probaj lakse role, jer je taj spuh sigurno otvoreniji... Seriski ima vise momenta od nule i moze gutat teze role...

A lion je postojao koliko znam u ove dvije verzije, srebrni je stariji.. ako netko zna dali je jedan otvoreniji od drugog, nek napise...




ps.. ne vjerujem da je bas nesto mehanicko vec otislo, da su semerinzi vjerojatno bi ti curilo oko njih... glavu si dobro stegnuo?

Glava je i pretegnuta,  :laughing3:, semerinzi suhi a danas akinuo auspuh ne suska, pogledao kroz ispuh ono malo klipa, ne cini mi se da je ribao....


Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #267 : 23 Veljača, 2023, 15:23:47 »
Uslikaj i taj neki poklopac karburatora kog stalno spominjes, da znamo o cemu pricas  ;D

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #268 : 23 Veljača, 2023, 17:40:01 »
Uslikaj i taj neki poklopac karburatora kog stalno spominjes, da znamo o cemu pricas  ;D
Ma ne znam kako vi to zovete, onaj limic na usisu...usmjerivac, blokada...sta vec.... :laughing6:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #269 : 23 Veljača, 2023, 18:00:26 »
Ukoliko dodes u ducan da prodaje iskljucivo OEM dijelove onda trebas rolice pod kodom:

CM1102035  - narancaste 5.3gr
CM1102025  - crne    6.4gr
CM1102015  - krem   7.5gr
CM1102045 - smeđe 10.0gr


Ti naravno trebas ove 5.3gr narancaste.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #270 : 23 Veljača, 2023, 18:13:56 »
Ukoliko dodes u ducan da prodaje iskljucivo OEM dijelove onda trebas rolice pod kodom:

CM1102035  - narancaste 5.3gr
CM1102025  - crne    6.4gr
CM1102015  - krem   7.5gr
CM1102045 - smeđe 10.0gr


Ti naravno trebas ove 5.3gr narancaste.

Bio sam u Moto Shop, sve objasnio, naravno nemaju u ducanu... Isto tako kod Moto Sandy...Nisu to ducani za dijelove, vise za prodaju novog i opreme. Pa se otišao do Kozale kojeg se dosta hvali na ovom forumu,nisam ga našao doma, cekao 20-tak minuta pa odustao. Nabavu, naruđbu koju nude to i ja mogu preko interneta.

Ali zato sam kupio kacigu ali nemam motor.... :laughing3:

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #271 : 25 Veljača, 2023, 22:17:17 »
Nije da reklamiram dućan ali ako ti baš hitno treba neki dio, a ne želiš čekati 7-8 dana možeš naručiti iz skuter dijelova uz nešto veću cijenu... Stignu dijelovi za 1 dan :dontknow:

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #272 : 26 Veljača, 2023, 15:20:56 »
Nije da reklamiram dućan ali ako ti baš hitno treba neki dio, a ne želiš čekati 7-8 dana možeš naručiti iz skuter dijelova uz nešto veću cijenu... Stignu dijelovi za 1 dan :dontknow:

Da, zaboravio sam na njih...Ali sada kad je naruđba malo veća, nisu mi prvi izbor jer za 60€ razlike cu rađe pričekat par dana, 😅

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #273 : 26 Veljača, 2023, 20:37:18 »
Ništa, idemo iz početka.....Garaža je topla, imam sve uvjete osim dizalice




Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #274 : 26 Veljača, 2023, 21:57:44 »
Zas si plastike poskidao?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #275 : 27 Veljača, 2023, 06:19:28 »
Zas si plastike poskidao?

Imam nedovršenog posla sa vijcima i lošim klipovima...pa eto..

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #276 : 28 Veljača, 2023, 20:57:51 »
Dok cekam dijelove, imam par pitanja pa se nadam smjernicama.

Na koliko tlačiti blok jer imam namjeru napravit pripremu. 04-05bara?

Jednom kad se složi blok, koliko povečati uljnu pumpu?

S obzirom da cu promijenit klipic karburatora sa 30 na 40, kako postaviti iglu ( dal je više dignuti da bude bogatija smjesa za vrijeme razrade)?

Dali je dovoljno maknuti lulicu sa airboxa ili ce se morat naknadno bušiti...


Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #277 : 28 Veljača, 2023, 22:01:33 »
Tlacit blok ti treba jako mali pritisak,ja sam pumpao onom pumpicom od tlakomjera i vec na malom pritisku se vidi dal negdje propušta.

Klipic nemas potrebe dirati,da se postelati sa 1.zubom igle da nema trokiranja.

O preradi airboxa imas u svim mojim temama sta i kako treba. Trebas lulicu fi19mm i otvorit rupu na poklopcu da nema uskog grla tamo,znaci cim više.

Uljnu je dovoljno pojačati za 2-3mm.

Za razradu stavis eventualno 2-3 br vecu diznu i malo ulja dodaš u gorivo.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #278 : 01 Ožujak, 2023, 11:58:23 »
Tlacit blok ti treba jako mali pritisak,ja sam pumpao onom pumpicom od tlakomjera i vec na malom pritisku se vidi dal negdje propušta.

Klipic nemas potrebe dirati,da se postelati sa 1.zubom igle da nema trokiranja.

O preradi airboxa imas u svim mojim temama sta i kako treba. Trebas lulicu fi19mm i otvorit rupu na poklopcu da nema uskog grla tamo,znaci cim više.

Uljnu je dovoljno pojačati za 2-3mm.

Za razradu stavis eventualno 2-3 br vecu diznu i malo ulja dodaš u gorivo.

S obzirom da sam naručio preporučeno, dizne 78-80-82, onda mi jedino preostaje 82 za razradu?
Dali dizna minimuma ostaje ista....ili.....?

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #279 : 01 Ožujak, 2023, 12:23:51 »
ne znam jel vec znas, ali npr dizna isti broj nije ista od polinija i dellorta ili kineza... polini npr 80 je manja dizna od dellorto 80, dok kineska 80 moze bit veca od dellorta...

ps. jesam ja nekaj preskocio, kakva dizna 82 na serijali? jel 70cc stavljas?
« Zadnja izmjena: 01 Ožujak, 2023, 12:26:40 Poggiali »