Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont  (Posjeta: 38775 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #220 : 12 Veljača, 2023, 12:24:32 »
Mali dio ravne ceste pa onda uzbrdica....cca 55km/h po gps-u a zna se, ima me za dvojicu. Jos uvijek se ne usudim ici dalje s njim do neke postene ravnice.
Sumnjam da mozete ista izvuc iz videa, ja imam osjecaj da moze jos a nece, 😂.


« Zadnja izmjena: 12 Veljača, 2023, 12:26:48 Zmajur »

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #221 : 12 Veljača, 2023, 17:44:59 »
Zaboravio sam kako treba zvučati stock pedesetka ali mi se ovo čini kao malo pretiho, odnosno daj pusti ga da se malo više vrti (stavi lakše rolice). Ili sam ja možda navikao na zvuk rezonantnih auspuha ;D :dontknow:
Bilo bi bolje da imaš neku ravnicu za isprobati ga, na uzbrdici brzina nije mjerodavna a pogotovo ako je opterećen vozačem težim od prosjeka, sve se to osjeti.. Zašto se ne bi usudio otići koji kilometar dalje, pa tu kilometražu nabereš i tu dok ideš naprijed-nazad, ništa mu neče biti. Poneseš si rezervnu svjećicu u slučaju da je prebogata smjesa pa ti rikne, i gas.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #222 : 12 Veljača, 2023, 18:33:36 »
Ma nece me vrijeme nikako....Taman kad sjeo na njega, opalila bura pa sam odustao od daljnje vožnje...  :laughing3:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #223 : 12 Veljača, 2023, 18:51:18 »
Po startu bi rekao da treba tvrđe federe kvacila, a i ne vrti se bas veselo,ja bi ga jos malo zavrtio.Mozda se start popravi samo izmjenom rolica na lakše pa neces morati dirati federe kvacila. Al ako oces najmekse iz bilo kojeg tuning seta stavi i biti ce super. Obicno svi Malossi crne stave...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1263
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #224 : 14 Veljača, 2023, 08:35:37 »
To je piaggio mašina i tu ne treba ništa dr#at% po federima kvačila. Ja bi probao gram lakše rolice. AKo sad imaš 6.4 stavi 5.4 ili 5.5 pa probaj. Mada prema svim informacijama ja nalazim da su defaultne težine rolica za typhoon 8.5 grama.
Po meni, ako si težak za dvojicu, mislim da niti ne može brže od ovoga budući da je tu ipak uzbrdica. Po ravnome bi eventualno nakon nekoliko stotina metara uspio navuci 70-75 kmh i to je to za pedesetku sa stock dijelovima.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #225 : 14 Veljača, 2023, 12:29:46 »
Dr.Mrgood nema baš korisnih informacija među internet mehaničarima? Loše podatke imaju te tvoje informacije, pogotovo ako ih vadiš kod mesara sa Svet skutera.
Federi kvacila služe da odrede na kojim okretajima ce kvacilo spojiti sa zvonom i skuter krenuti, a ocito je da ovaj sa videa krece sa preniskih okretaja kad se remen vec poceo penjati pa rezultira gušenjem zbog preniskih okretaja.Primjer kao da autom kreneš iz 2 ili 3.brzine pa frljiš gas, a on nejde.
Tako da to nema nikakve veze jel Piaggio mašina ili nije...

Typhoon inace ima krem rolice 7.5gr tezine u originalu,kao i sve ostale Piaggio 50cc AC mašine novije tipe.
Taj skuter u originalu mora ici 70-75 km/h po satu,ovisno koja je verzija i getriba gore.
Ako nesto kazem i sugeriram covjeku, onda valjda i stojim iza onoga što kažem.Samog Typhoona(novije tipe) nisam radio, ali sam radio nekoliko Libertya koji su identicna mašina i blok.Kao i dosta drugih AC agregata kraceg bloka.

Ako ides na onaj Malossi Wild lion auspuh upikni si 5.3gr naranđaste rolice od NRG purejeta i federe kvacila stavi Malossi crne.
« Zadnja izmjena: 14 Veljača, 2023, 12:40:59 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1263
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #226 : 14 Veljača, 2023, 15:52:21 »
Dr.Mrgood nema baš korisnih informacija među internet mehaničarima? Loše podatke imaju te tvoje informacije... bla bla

SVe je to lijepo i krasno - znaš i ti nešto,vidim. Ajde mi onda objasni kako je moj Liberty bez ikakvog drkanja po zvonu i federima sa stavljanjem rezonantnog auspuha, lakšim rolicama i štelanjem karba imao normalan start i povećao krajnju za cca 10 kmh?

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #227 : 14 Veljača, 2023, 16:47:43 »
Ako bude sreće, drugi tjedan sam na kratkom odmoru, pa cu ga malo rastegnut i snimit koji video, pogledat svjećicu itd...
Za sada cekam novu ralicu i neke sitnice da napokon slozim tu plastiku. Dizne 58,60,62,64,68 su spremne, ali rolice i federi ce za sada pricekat dok ne riješim prvo pitanje smjese...

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #228 : 14 Veljača, 2023, 19:50:41 »
Ako je centralni feder nov i remen nov, ja bi probao mrvu lakse role radi starta..

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #229 : 15 Veljača, 2023, 01:56:09 »
Dr.Mrgood nema baš korisnih informacija među internet mehaničarima? Loše podatke imaju te tvoje informacije... bla bla

SVe je to lijepo i krasno - znaš i ti nešto,vidim. Ajde mi onda objasni kako je moj Liberty bez ikakvog drkanja po zvonu i federima sa stavljanjem rezonantnog auspuha, lakšim rolicama i štelanjem karba imao normalan start i povećao krajnju za cca 10 kmh?

Sad vec pricamo opcenite stvari,to sto si ti dobio ja sam dobio na mhr replici sa Top Nardo auspuhom, samo to nije tema nego covjeku savjetujem šta ce upiknut gore i vozit bez brige.
Opet je sad tu pojam normalan nedefiniran,jer meni i tebi normalan start mozda ne znaci isto.A krajnju si povecao cisto iz razloga sto se taj auspuh više vrti,pa isto tako odlazi u više okretaje na krajnjoj brzini. Izvlacio sam iz 50cc 107-108 gps-a bez neke pretjerane muke(ima cak i tema,video na forumu itd), a slozio i more setupa sto Base,sto midrace...Vise vremena sam izgubio pisajuc ova tri posta i objasnjavanje nego da se taj 50cc naštela.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #230 : 18 Veljača, 2023, 16:35:24 »
Prvo da odmah kazem, ne jos nisam gledao svjecicu..... :laughing3:
Danas sam odvozio nekih 30-tak kilometara u sutu i to dobar dio je bio uzbrdo na ful gasu.... Na ravnome sam potegnuo do 65km na sat, mozda bi rastegao i 70 da je ravnica malo duza...Uzbrdo uglavnom 45-50km/h dok veca uzbrdica 35-40....
Međutim osjetio sam pred kraj lagan pad snage. Kada sam stao pred kucom da ga uparkiram, vise nisam mogao krenut na ful gasu. Jedvice se pokrenuo, kao da drzite prednju kocnicu. Nije se gasio u leru, nije imao boooo zvuk, nije trokirao...Jednostavno nije imao onaj polet, kao da mu fali okretaja, nema zvuka snage kao kad je bio hladan. Kao da ima viška zraka a ne radi booooo.... Neznam ni sam kako da objasnim....

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #231 : 19 Veljača, 2023, 11:34:29 »
Ako se odlučim uzet malossi variomat, eventualno plave ili crne opruge za kvačilo kao sto je predlozio @dario007, koje rolice mi preporucujete da ne narucujem dva puta.... Hvala

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2814
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #232 : 19 Veljača, 2023, 12:49:10 »
Sa kojim auspuhom?
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #233 : 19 Veljača, 2023, 13:29:47 »
Sa kojim auspuhom?
Sa wild lion ako isti nije zacrpljen, 😂

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2814
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #234 : 19 Veljača, 2023, 14:06:53 »
Ako ides na onaj Malossi Wild lion auspuh upikni si 5.3gr naranđaste rolice od NRG purejeta i federe kvacila stavi Malossi crne.
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #235 : 19 Veljača, 2023, 14:20:38 »
Nebude tu sa variomatom nikakvog ucinka. Jer nema snage masina da serijski izgura do kraja
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #236 : 19 Veljača, 2023, 14:30:30 »
Nebude tu sa variomatom nikakvog ucinka. Jer nema snage masina da serijski izgura do kraja
Znaci neisplativo....da bi se dobio eventualni mirniji prijenos....

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #237 : 20 Veljača, 2023, 00:24:27 »
Prvo da odmah kazem, ne jos nisam gledao svjecicu..... :laughing3:
Danas sam odvozio nekih 30-tak kilometara u sutu i to dobar dio je bio uzbrdo na ful gasu.... Na ravnome sam potegnuo do 65km na sat, mozda bi rastegao i 70 da je ravnica malo duza...Uzbrdo uglavnom 45-50km/h dok veca uzbrdica 35-40....
Međutim osjetio sam pred kraj lagan pad snage. Kada sam stao pred kucom da ga uparkiram, vise nisam mogao krenut na ful gasu. Jedvice se pokrenuo, kao da drzite prednju kocnicu. Nije se gasio u leru, nije imao boooo zvuk, nije trokirao...Jednostavno nije imao onaj polet, kao da mu fali okretaja, nema zvuka snage kao kad je bio hladan. Kao da ima viška zraka a ne radi booooo.... Neznam ni sam kako da objasnim....

Preteske rolice...vrtimo se u krug cijelo vrijeme...Naruci kako sam ti rekao, ubaci i vozi.

Variomat nemoj uzimati,na AC serijali razlika bude zanemariva.Ako oces da uz sto manji ulog ide najbolje sto može kupi DR.evo 70cc AC i u kombinaciji sa tim wild lionom ces dobiti hrpu snage bez dreke,vike i previse zafrkancije.Tada uz serijski variomat bude islo oko 6.5gr i dizna 78-80-82 uz otvaranje airboxa. Slozio sam jednog Powera AC tako i razlika je bila brutalna,na istim mjestima je isao 20ak km/h brže.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #238 : 20 Veljača, 2023, 09:26:23 »
Prvo da odmah kazem, ne jos nisam gledao svjecicu..... :laughing3:
Danas sam odvozio nekih 30-tak kilometara u sutu i to dobar dio je bio uzbrdo na ful gasu.... Na ravnome sam potegnuo do 65km na sat, mozda bi rastegao i 70 da je ravnica malo duza...Uzbrdo uglavnom 45-50km/h dok veca uzbrdica 35-40....
Međutim osjetio sam pred kraj lagan pad snage. Kada sam stao pred kucom da ga uparkiram, vise nisam mogao krenut na ful gasu. Jedvice se pokrenuo, kao da drzite prednju kocnicu. Nije se gasio u leru, nije imao boooo zvuk, nije trokirao...Jednostavno nije imao onaj polet, kao da mu fali okretaja, nema zvuka snage kao kad je bio hladan. Kao da ima viška zraka a ne radi booooo.... Neznam ni sam kako da objasnim....

Preteske rolice...vrtimo se u krug cijelo vrijeme...Naruci kako sam ti rekao, ubaci i vozi.

Variomat nemoj uzimati,na AC serijali razlika bude zanemariva.Ako oces da uz sto manji ulog ide najbolje sto može kupi DR.evo 70cc AC i u kombinaciji sa tim wild lionom ces dobiti hrpu snage bez dreke,vike i previse zafrkancije.Tada uz serijski variomat bude islo oko 6.5gr i dizna 78-80-82 uz otvaranje airboxa. Slozio sam jednog Powera AC tako i razlika je bila brutalna,na istim mjestima je isao 20ak km/h brže.

 :notworthy: :notworthy:

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #239 : 20 Veljača, 2023, 12:04:11 »
Cisto informativno, ako mi mozete dati odgovor da se naucim razlikovat zvukove, greske, mane....
Znaci dizna 64, igla karba skroz spustena ( osigurac na samom vrhu ), auspuh Mallosi Wild Lion.
Imam osjecaj da skuter grize kad je hladan, cuje se, osjeti se onaj zvuk snage. Kad se zagrije, taj zvuk nestaje, gas kasni sa odzivom, nema one "zvijeri" urlikanja kao sto je kad je bio hladan. Znam da ce te reci to je dizna, smjesa sta vec, ali me konkretno zanima dal ima viska ili manjka goriva, nedostaje ili visak zraka...( vidi video)
Automatski čok je novi, isproban, testiran. Kada je hladan pali bez beda, kada je topal isto pali na zub, jedino ako ga pustim koji minut dok je topal onda moram dati malo gasa ( negdje na forumu sam procitao da je to standardno )
Jednostavno ja nemam iskustva i ne znam ponasanje skutera da bi procijenio situaciju, zato sam dosadan ko proljev... zeljan znanja, eventualno za buduce probleme, buduci projekt.

https://youtube.com/shorts/Yzh_LJ95DAo?feature=share

A ovo su rezultati ravnice prije nego sto stavim lakse rolice i jace opruge. Uglavnom do 60 dodje vise manje ok, poslije od 60-70 se rasteze dugo.... Racunajte da na njemu sjedi dvokrilni ormar.  :laughing6:

« Zadnja izmjena: 20 Veljača, 2023, 12:39:58 Zmajur »