Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: maksimalna snaga na purejet 50  (Posjeta: 2339 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
maksimalna snaga na purejet 50
« : 04 Studeni, 2022, 16:34:55 »
Dobro jutro,
Razmišljao sam kako pogurati Runner pj 50 do maksimalnih performansi
Što mislite o ovom kompresoru () u kombinaciji s Polini šalicom, TPS-om uvećanim na 20 mm i Malossi crvenom dvoslojnom filter spužvom?
Dodatno ZX prigušivač za karburator
Po mom mišljenju trebalo bi ići jako brzo, što mislite?

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: maksimalna snaga na purejet 50
« Odgovori #1 : 26 Studeni, 2022, 16:56:31 »
dobro, do sada nisam našao mišljenja o ovom kompresoru, ali po meni bi trebao biti učinkovit s polini regulatorom jer kod fino raspršenog benzina (zahvaljujući većem tlaku zbog kompresora) smjesa bolje gori , pa ni 50 ne bi bilo 'debelo'.
Međutim, kao kalibraciju, probao sam ljubičastu kontrastnu oprugu i Multivar 2000 s valjcima od 6,5 g i motor brzo postiže 80 km/h, a onda sporije postižem 88 km/h.
Sada umjesto toga montiram bijelu oprugu i 7.2g valjke i čini se da se ništa nije promijenilo (možda postignem 90 km/h, ali vjetar nije uvijek isti....)
Želio bih isprobati Malossi VL13 reed ventil s 0,30 reed i Stage6 Vforce 3 s 0,30 reed (oba u kombinaciji s 20 mm TPS)
Što misliš?

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: maksimalna snaga na purejet 50
« Odgovori #2 : 28 Prosinac, 2022, 23:26:27 »
Novo: Montirao sam praktički sve što se može montirati ili modificirati na 50 (osim podešavanja cilindara i omjera). Je li moguće da su osim varijatora sve ostale beskorisne izmjene?
Navodim promjene koje sam napravio redoslijedom kojim sam ih napravio i koje trenutno montiram:
1. modifikacija: Malossi varijator sa 7.2 valjcima, OEM remenom i dugim krakom ZX prigušivača. Rezultat: povećano ubrzanje i maksimalna brzina blizu 90 (ponekad stignem, ponekad premašim, ovisi o vjetru i vremenu)
2. modifikacija: Ditech modifikacija korektora, originalna kontrastna opruga, Malossi torzijski kontroler, bijele opruge kvačila. Rezultat: ništa vidljivo ''na koži''
3. modifikacija: TPS doveden na 19, Polini regulator samo s oprugom bez ikakvih podložaka, reed ventil V Force 3. Rezultat: pogoršanje maksimalne brzine (jedva prelazim 85) i isporuka malo gruba s hladnim motorom.

Između svega ovoga probala sam bijelu proljetnu, ljubičastu, 6 kiflica, 6,5 kiflica. Sve to nije činilo zamjetnu razliku u izvedbi Runner.

Možda bih trebao montirati omjere (7%), ali u ovom trenutku bojim se da ne izgubim ubrzanje i dalje nepotrebno trošim novac samo da dobijem 2-3 km/h više, ili bih trebao montirati Dr. Pulley valjke, ali sam pročitao sam da mjenjač postaje bučan i postoji rizik da se preokrenu zbog čega varijator loše radi, a budući da s drugim izmjenama nisam primijetio nikakvu razliku, ni u ovom slučaju ne mislim da bi se malo povećala maksimalna brzina kao što bi bilo na verzijama s karburatorom.

Stvarno sam bio uvjeren da bi Purejet mogao biti zanimljiv skuter, ali jedina dobra stvar je što malo troši s obzirom na to da sam isti novac potrošio na karburatorski, letio bi! Nadalje, pouzdanost je loša čak i ako se znaju problem i rješenje (na rasplinjaču nema pumpe za gorivo, pa se neće pokvariti. Na rasplinjaču nema kompresora, pa se neće pokvariti. Na rasplinjaču, upravljačka jedinica upravlja samo paljenjem i manje je složena i pouzdanija. Na rasplinjaču nema sklopa injektora, a sam rasplinjač je praktički vječan). Onda mi se novi kavez za valjke pokvario nakon niti 500 km nakon što sam u svakom slučaju upotrijebio novu brtvu kartera/cilindra prave debljine i nisam previše zategao vijke na glavi

U svakom slučaju Sretna Nova godina svim hrvatskim prijateljima!

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: maksimalna snaga na purejet 50
« Odgovori #3 : 29 Prosinac, 2022, 02:07:03 »
Kupi Beverly, Sportcity ili nešto od Piaggio skutera sa mašinom 300ie i gas... :headbang:
Sretna Nova!
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Only_PureJet_Sr

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Sr50factory purejet
Odg: maksimalna snaga na purejet 50
« Odgovori #4 : 29 Prosinac, 2022, 10:51:01 »
Koje je godište runner?

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: maksimalna snaga na purejet 50
« Odgovori #5 : 29 Prosinac, 2022, 23:17:04 »
Kupi Beverly, Sportcity ili nešto od Piaggio skutera sa mašinom 300ie i gas... :headbang:
Sretna Nova!
Kao što sam rekao, činjenica da malo troši je velika prednost, ali sam se nadao da može ići još malo brže s obzirom na to koliko su modifikacije koštale; za ostalo to je skuter koji imam od djetinjstva, štoviše, sada je u gradovima previše prometa da bi se išlo brzo, au Italiji motori od 50 ccm ne mogu ići autocestom, pa ako želim ići dalje na putovanje bih trebao ići motorom, a ne drugim skuterima veće zapremine.
U ovom trenutku čak i ne razmatram 70 jer cijena i povećanje performansi nisu zgodni (skoro 10 km/h za 200 eura....)

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: maksimalna snaga na purejet 50
« Odgovori #6 : 29 Prosinac, 2022, 23:17:52 »
Koje je godište runner?
prva je serija 2003., trenutno ima 11 tisuća km

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: maksimalna snaga na purejet 50
« Odgovori #7 : 30 Prosinac, 2022, 00:16:15 »
Pa na primjer sa Beverlijem 300ie (ili bilo kojim skuterom te klase) možeš i po gradu i na autoput uz potrošnju od 3.5 litre na 100km...
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: maksimalna snaga na purejet 50
« Odgovori #8 : 30 Prosinac, 2022, 23:26:36 »
Razumijem, ali sviđa mi se Runner pa bih možda trebao uzeti 200 4t.

Uglavnom, sad sam probao staviti manji debeli u Polini regulator i uspio sam ići preko 90km/h, problem je što s hladnim motorom ide jako loše, pucketa i pravi nekakav vakum; Kad je motor topao, sve je u redu

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: maksimalna snaga na purejet 50
« Odgovori #9 : 06 Siječanj, 2023, 05:14:06 »
Razumijem, ali sviđa mi se Runner pa bih možda trebao uzeti 200 4t.

Uglavnom, sad sam probao staviti manji debeli u Polini regulator i uspio sam ići preko 90km/h, problem je što s hladnim motorom ide jako loše, pucketa i pravi nekakav vakum; Kad je motor topao, sve je u redu

Stavi resistor od 200 do 500ohma u dzek senzora temperature pa probaj onda. Moras nastelati odgovovarajucu kolicinu goriva za rezultate, sta mislis da sam ja samo nabacivao dijelove da bih dosao do rezultata s kojima sam zadovoljniji nego da vozim jlijedan drugi agregat.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: maksimalna snaga na purejet 50
« Odgovori #10 : 07 Siječanj, 2023, 17:24:51 »
Stavi resistor od 200 do 500ohma u dzek senzora temperature pa probaj onda. Moras nastelati odgovovarajucu kolicinu goriva za rezultate, sta mislis da sam ja samo nabacivao dijelove da bih dosao do rezultata s kojima sam zadovoljniji nego da vozim jlijedan drugi agregat.
Morate me ispričati, ali nisam upoznat s tim stvarima.
Što i kako ugraditi u senzor temperature?
Ali jel onda u redu cijele godine ili ljeti (ukratko uz vrućine) da ga vratim na normalu?
Hvala vam