Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Derbi Senda 50 2007  (Posjeta: 9224 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Derbi Senda 50 2007
« Odgovori #20 : 09 Lipanj, 2022, 20:44:55 »
Uf tragedija znaci :sad3:

Airsal je dobar izbor jer je alu i ima kvalitetu. Cak su i cjenom dosta prihvatljivi za skutere.
Kolko si platio kit?
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Derbi Senda 50 2007
« Odgovori #21 : 09 Lipanj, 2022, 21:28:11 »
Vidio sam da Airsal nije baš cijenjen ni korišten među forumašima na našem forumu ali dosta pratim Tomos forum gdje ljudi slažu mašine za trke te se svakakve modifikacije vrše nad Airsal kitevima.
Kako sam vidio da tamo Airsal trpi svašta stupio sam malo u kontakt sa osobama koji ih voze na trkama i dobio sam samo pozitivne informacije vezano za kvalitetu kiteva.
Tada sam počeo malo više gledat Airsal kiteve za Derbia i ljudi su također bili zadovoljni pa sam se odlučio ipak uzeti taj Airsal 72cc sport kit.
Kit je plaćen oko 110 eura prije par godina dok attack još nije digao cijene.
Sada je ovaj kit oko 130-140e što je i dalje prihvatljivo s obzirom na to što se dobije.
Moj kit je odvozio par godina na mašini ovoj prije nego što su ove slike rađene i prije nego što sam ubacivao novu radilicu, a par postova iznad se može vidjeti u kakvom je dobrom stanju nikasil nakon te kilometraže.
Klip što se vidi gore na slici je također vožen, a nema znakova trošenja.
Sve u svemu stvarno odličan kit za te pare i jako lijepo ide.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Derbi Senda 50 2007
« Odgovori #22 : 09 Lipanj, 2022, 21:36:56 »
Imao sam airsala na moriniju i dobar je bio :icon_thumright:
Cjenom su najprhvatljiviji pogotovo sada kad je sve poskupilo njihov kit se nađe za 140-150 eura. Znaci midrace klasa sa jednom karikom :icon_thumright:
Isto tako imaju dobru ponudu orginal djelova ako sta zatreba za kit :icon_thumright:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Derbi Senda 50 2007
« Odgovori #23 : 09 Lipanj, 2022, 21:44:55 »
Ee eto, dobro je čuti da je još netko imao dobro iskustvo sa Airsalom :icon_thumright:
Da, ovo je jedna karika sa dijeljenim ispuhom. Kao neki midrace u skuter svijetu iako ga Airsal klasificira kao Base ili Sport kit za Derbia.
Dobro si rekao ovo za original dijelove, stvarno imaju svaku sitnicu što može zatrebati po ok cijenama.

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Derbi Senda 50 2007
« Odgovori #24 : 13 Lipanj, 2022, 15:54:50 »
Zbog trenutka ne pažnje Airsalče je fasovalo.
Dok sam širio usisnu prirubnicu na 21mm da odgovara 21mm karburatoru motor je stajao u garaži par mjeseci bez usisa sa dvije krpe u bloku gdje je usis.
Nisam jedini korisnik garaže pa se u međuvremenu motor pomicao i radile su se razne stvari u blizini motora.
Nekim čudom je starom odletjela feder podloška dok je nešto radio i nije ju mogao naći pa je našao drugu i nastavio raditi.
Ispostavilo se da je ta podloška sletjela točno u usis Derbia koji je bio sa strane.
Kako ja to nisam znao, nakon kojeg mjeseca posložio sam napokon usis, karb itd.
Upalio sam motor, radio je na leru 5 sekundi i blokao.
Klip je za baciti, a ris na nikasilu se uopće ne osjeti prstom. Ostao je samo vizualni trag.
Jedino me brine ovo što je iznad prelivnog malo okrhnut nikasil.
Ne znam bi li to samo malo zagladio ili uzeo komplet novi cyl.



Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4107
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Derbi Senda 50 2007
« Odgovori #25 : 13 Lipanj, 2022, 16:19:30 »
a bummer :s
postoji sansa da ce se ljustiti nikasil.. ne znam jel se moze sanirati :/

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Derbi Senda 50 2007
« Odgovori #26 : 13 Lipanj, 2022, 23:40:52 »
Dok se ne odlučim što ću sa Airsalom odabrao sam jedno privremeno riješenje.
U šteku imam par serijskih cilindara koji su zreli za specijalu.
Odabrao sam cilindar s kojim znam da je motor fino išao i uzeo za taj cilindar Meteorov klip 0,5mm većeg promjera od serijskog klipa (40,48mm).
Klip je naručio Zvonkec sa motorx-a te sam to sve zajedno odnio do majstora Ljubića u centru Zagreba na bušenje.
Čovjek je odradio fini posao po sasvim pristojnoj cijeni. Pristupačan je i zna što radi tako da je za svaku preporuku.







Serijski cilindar ima dosta ograničene prelivne kanale, a meni su blokovi obrađeni prema Airsal 72cc cilindru tako da sam prelivne serijskog cilindra izjednačio sa blokovima.
Prvo sam napravio brtvu po bloku i pomoću nje označio koliko moram skinuti sa cilindra.
Materijal sa cilindra sam skidao malim glodalima.
Ostalo je još dovršiti detaljniju obradu ali to još nisam stigao.
Moram također obraditi kanale unutar cilindra jer su ostali jako oštri i nepravilni.
Usput sam nabacio par slojeva temp. spreja na glavu i cilindar da mali finije izgledaju.











Serijska glava je bila malo ubijena, stradala je kada se raspao igličasti.
Nju sam poravnao i raširio malo zbog sada šireg promjera cilindra.



Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Derbi Senda 50 2007
« Odgovori #27 : 19 Rujan, 2022, 23:59:00 »
Serijska termogrupa sa prijašnjih slika je montirana na blokove bez većih poteškoća.
Prije montiranja detaljno i višestruko sam ispirao karter kako bi uklonio bilo kakve komadiće ili špenu.
Semeringe radilice sam izvadio pri ispiranju i montirani su novi Corteco semerinzi koje sam kupio jedne prilike za neku siću kada smo Tomi_Zg i ja bili do V.Gorice....Hvala još jednom Tomiju  :icon_thumright:






Odrađena je jedna velika narudžba u kojoj je uzeto manje više sve što je bilo potrebno da se motor dovede u red mehanički te da se spremi za tehnički pregled.








Još sam par sitnih narudžbi odradio te je bilo dosta odlaska do grada po nove šarafe, podloške, razna ulja, žarulje, antifriz...
Slagao sam u slobodno vrijeme između dva posla tako da se slaganje jako odužilo ali se odradilo.
Nisam ništa slikao jer mi je slikanje bila zadnja stvar na pameti zbog manjka vremena.
Jedino što mogu reći je da je svaki dio motora od prednjeg do zadnjeg kola detaljno pregledan, obnovljen, podmazan i vraćen u tip top radno stanje.
Za tehnički sam montirao serijski ispuh i prošao bez problema.
Bilo mi je jako drago kada sam dobio nekoliko upita i pohvala za motor dok sam čekao na tehničkom.
Ovako je izgledao motor na dan tehničkog te sam odmah nakon tehničkoga morao otići đir sa frendom da vidimo kako se 50 2t drži sa 125 4t.







Dan nakon prebacio sam sporCki auspuh na motor i poigrao se malo sa štelom karba...Razlika je nevjerojatna samo se možda malo previše vrti za moj gušt.

[/url]

I sada za to izgleda ovako nekako...To je to što se tiče radova ove sezone.
Sljedeće sezone imam namjeru vratiti ramu u OEM boju i dovest ostatak motora u što urednije stanje.















Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Derbi Senda 50 2007
« Odgovori #28 : 20 Rujan, 2022, 12:39:13 »
Svaka cast :headbang:
Samo steta da je 50ccm :sad3:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Derbi Senda 50 2007
« Odgovori #29 : 20 Rujan, 2022, 16:05:49 »
Je stvarno svaka čast na trudu,mada meni se i ovaj bazen pokraj sviđa  ;D

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Derbi Senda 50 2007
« Odgovori #30 : 20 Rujan, 2022, 17:04:08 »
Hvala dečki  :hello:
I ja sam malo u bedu što je ostao na 50cc iako sam se ugodno iznenadio kako ide za 50cc.
Momenta sa ovim MVT auspuhom nema ni malo što je i za očekivati s obzirom na kubikažu.
Lagano se može voziti sa minimalno gasa i minimalno okretaja ali za pratiti malo brži gradski promet potrebno je držati mašinu malo u okretajima tj u powerbandu.
Sa ovim auspuhom ga je najlepše voziti po otvorenijim cestama gdje nema puno start-stop prometa...Tu je stvarno milina.
U planu je vratiti se nazad na 70cc ili 80cc ali dok ne riješim estetiku i još neke sitnice poput guma neću ništa dirati što se tiče termogrupe.
Imam zadnju felgu 17" koja je sa supermoto verzije Sende te imam mi želja uzeti prednju SM felgu i staviti Sendu u SM mode.
A bazen je priča za sebe....to je projekt veliki bio.

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Derbi Senda 50 2007
« Odgovori #31 : 20 Rujan, 2022, 17:52:22 »
Neki dan nakon vožnje bacio sam se na štelanje karba.
Na Derbiu je trenutno kopija Dellorta PHBG 21 koja čak radi dobro.
Zezalo me pre bogato stanje pri malim otklonima tako da sam se poigrao sa iglicom i vijkom ler smjese.
S time sam uspio skoro skroz eliminirati trokiranje ali ne u potpunosti tako da sam sljedeće spustio diznu prvo sa 88 na 85 pa onda na 82.
Neko sitno troksanje je još prisutno ali je minimalno i u vožnji se lijepo ponaša.
Boja svijećice je malo tamnija od idealne ali za razradni period s time sam zadovoljan.
Evo jedan kratki video gdje možete vidjeti kako prima gas pri malim otklonima ruče gasa.



Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Derbi Senda 50 2007
« Odgovori #32 : 20 Rujan, 2022, 18:24:02 »
Bata Mic svaka cast . Dobro si ti to ufazio kad reze ko motorna testera. A i vidi se da si pedantan u slaganju . Sta je bilo sa onim sto je okrhnut nikasil? Nisi valjda odustao od njega
:yamaha:

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Derbi Senda 50 2007
« Odgovori #33 : 20 Rujan, 2022, 20:12:20 »
Hvala pčelooo :notworthy:
Dvoumio sam se između tog 72cc Airsal kita i serijale dosta dugo.
Prvo sam htio samo uzeti novi klip za Airsal cilindar i voziti dalje u nadi da se nikasil neće guliti.
A onda sam uspio naći Meteorov klip za specijalu serijale i to mi je bilo nekako zanimljivo pa sam na kraju otišao u tom smjeru.
Moram priznati da me također vuklo to što sam htio vidjeti što se može sa 50cc i kako će to ići.
Dok je 72cc kit bio na motoru mučilo me ponekad pregrijavanje i u vrijeme odlučivanja između serijale i 72cc mislio sam da problem leži negdje u samom kitu i slabom rashladnom sistemu.
Tek sam naknadnim rastavljanjem skužim da vodena pumpa nije radila dobro i da je to vjerojatno bio uzrok pregrijavanja 72cc kita kod dužih vožnji pod jačim gasom.
Sada kako sam registrirao motor volio bi riješiti sve stvari poput ovjesa, guma, kočnica i mašine dovesti u tip top stanje te bi onda sljedeći korak bio montiranje kita.
Zadnji amortizer sam stavio novi te što se ovjesa tiče ostaje mi reparirati vilice i eventualno upitati Zvonkeca bi li mi potokario nove piksne zadnje vilice.
Kočnice su uredne, ne pišaju ulje. Zadnji disk sam sad stavio novi zajedno sa novim šarafima, a prednji disk je kao nov. Jedino su mi malo upitne ove motoforce pločice što sam uzeo ali s obzirom na cijenu od 5e i da sam s njima prošao tehnički neću se žaliti.
Gume su u dobrom stanju što tiče šare, nisu ispucale ni pre stare ali kada sam već slagao ovako detaljno cijeli motor volio bi staviti i nove gume po mogućnosti neke malo više orijentirane za cestovnu vožnju u slučaju da ne prebacim motor na SM setup.
Mašina je spremna za kit - radilica, semerinzi i ležajevi su novi, lamele su nove sa pojačanim Malossi oprugama i vodena je reparirana sa svim OEM dijelovima tako da bi to sada trebalo biti vječno. (Vodena je izašla malo preko 50e - nije malo  :sad1:)
Postoji mogućnost da kupim samo novi klip za stari cilindar ili uzmem komplet novi kit s obzirom da je cijeli novi kit 130e, pa nek ovaj stari stoji u pričuvi.

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Derbi Senda 50 2007
« Odgovori #34 : 02 Listopad, 2022, 19:02:08 »
Idu kilometri, motorić je pali vozi....
Probao malo krajnju na kratko, nisam htio previše držati gas u fulu.... Rezultat je 90 gpsa u petoj, 96 u šestoj s time da šestu nisam razvrtio do kraja. Za 50cc nije loše.

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Derbi Senda 50 2007
« Odgovori #35 : 06 Listopad, 2022, 13:05:42 »
Na motoru je kopija Dellorta 21 kojeg mi je poklonio član Buddy_94 s kojim motor čak radi dobro što je iznenadilo mene i Buddya.
Računao sam da je potrošnja oko 4-4,5 litara sa trenutnim setupom.
S obzirom da je termogrupa 50cc uzeo sam novi phbg 19 koji će ostati i kasnije na motoru kad se prebacim na kit.
Ali postoji jedan problem sa novim karbom a to je da je karb stigao sa 262 AN atomizerom. Trebao bi nabaviti AU atomizer prije ikakvih radova. Ako netko ima AU atomizer rado bi otkupio.








Offline Oliverxxx2

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 289
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sf2 honda x8rs
Odg: Derbi Senda 50 2007
« Odgovori #36 : 06 Listopad, 2022, 13:35:31 »
Mislim da imam taj atomizer, provjerim popodne pa ti javim

Offline Oliverxxx2

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 289
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sf2 honda x8rs
Odg: Derbi Senda 50 2007
« Odgovori #37 : 06 Listopad, 2022, 18:05:21 »
Imam AU 260...262 nemam
Mislim da to ne čini neku preveliku razliku

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Derbi Senda 50 2007
« Odgovori #38 : 06 Listopad, 2022, 20:53:35 »
Moze i kombinacija da se rupice zatvore/zaleme jednostavno i atomizer se pretvara iz AN u AU :icon_thumright:
Provjereno jer sam preradio jedan tako :hello:





« Zadnja izmjena: 06 Listopad, 2022, 21:10:35 matija84m »
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Derbi Senda 50 2007
« Odgovori #39 : 06 Listopad, 2022, 23:38:08 »
Imam AU 260...262 nemam
Mislim da to ne čini neku preveliku razliku

Imam te na umu u svakom slučaju, hvala što si javio  :icon_thumright:
Malo ću istražiti točno koja je razlika između 262 i 260  :)

Matija - Pa ti si prava legenda...Nisam se uopće sjetio ovakve modifikacije. Ovo bi mogao napraviti čim budem imao vremena da se malo detaljnije zagledam jer mi AN atomizer neće sigurno nikada zatrebati ali bi svejedno volio nabaviti OEM Dell atomizer čisto radi mirnijeg sna  :toothy12:
Hvala ti još jednom na slikama i informacijama  :icon_thumright: :icon_thumright:

Za sada ne diram karb dok ne budem sljedeći put kući na malo duži period.
Evo jedna snimka od prije par večeri kada sam malo terao zamorče u oBrtaje  :happy6:
Mislim da su u pitanju treća, četvrta i peta brzina.

« Zadnja izmjena: 06 Listopad, 2022, 23:48:15 mic »