Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen  (Posjeta: 31666 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6046
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #40 : 08 Svibanj, 2022, 11:51:58 »
Pa gdje je
Ne vidi se na slici gore??? :dontknow:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #41 : 08 Svibanj, 2022, 13:42:42 »
Vidi novog projekta i dovodjenja u red u kratkom vremenskom periodu!  :icon_thumright: :headbang: Fino je to, a iskustva i detalji za Xmaxa300 iz proslih projekata su mnogo dobro dosla,  jednostavno se eliminiralo lutanje kad imas nesto drugo. Ako ces postat influenser, rado cu donirat koji novcic, ali pod uvjetom da das otkaz, jer influenseri nece radit ono sto ne vole :toothy12: 

Sjecam se kad je Ljubo slozio variomat i probudio 500-tku, lijepo je iskoristiti sav potencijal prije 80kmh  :toothy10:
Realno, takav agregat i ne smije biti zivcan, inace bi bilo mnogo ozlijedjenih, u najbolju ruku, ipak je to skuter.

@Ivano, dobro si primjeti, nema goreg kada ti oklizne, a vozis se kao penzioner I sta je najjace, tu se ljudi znaju ozbiljno ozlijediti jer jednostavno padnu, poklopi ih. Problem je kod ovih teskih Maxija sto je potreban drukciji kompromis oko odabira guma. Ali, ako se radi primarno o odlasku na kavu po gradu i slicno, onda tu mora ici meksa smjesa da se sto prije takva guma zagrije, a i takva ce najbolje odoljeti na kratkim, sporim i skliskim zavojima. Ili uzet grijace guma.  :dontknow:

Nije lako biti pametan oko izbora smjese guma, dosta je varijabli, a krecemo od stila voznje i samog terena. Naravno, mozemo voziti na svakakvim.gumama tako da imamo na umu sto vozimo i prilagodimo stil voznje, ali problem je sto niti sigurna voznja na nesigurnoj gumi ne garantira da ona nece okliznuti kada se opustimo na jedan trenutak pri samo 30kmh, i prodjemk gore nego onaj sa 100kmh. Vidio, pricao s takvim vozacima.
Zivjeli :hello:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #42 : 08 Svibanj, 2022, 21:13:25 »
Evo fotki variomata. Bolcna je čini mi se originalna dok sa variomatom ide sa rupicama... malo mi se čini potrošeni kanalići ali smatram da to nije ništa strašno. Ne znam što da napravim... Rade mi je dao dobar savjet, ako planiram skuter ostaviti sebi, da kupim nov variomat, ali meni novčanik već počinje žaliti... ako je izdržao ovoliko bez greške, što vi mislite hoće li moći i dalje? stavio bih 15gr rolice u njega i nove klizače, mast imam, te bi još uzeo novu centralnu oprugu da ide kako treba... Pa evo neka vi malo iskusniji napišete koji komentar...




















Hvala ti Corector za podršku... što ću, volim popraviti stvari ako ne valjaju.
Volio bih biti influencer odnosno snimati videa za YT ali jednostavno volje nemam za to (kamere i opremu imam) hah
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #43 : 10 Svibanj, 2022, 18:40:17 »
Stigao je i taj dan, došli su dijelovi. Prvo sam ugradio bravu i brava sada šljaka odlično. Stigla je u Piaggio OEM pakiranju za 190 kn što i nije toliko puno.







Video: https://www.youtube.com/shorts/a_CK7axXsRg


Zatim sam posložio prijenos u deklu, i promijenio sam sve osim centralne opruge jer mi još nije stigao 55 nasadni da mogu to laganini riješiti.



Video:


I onda sam otišao do Zadra napraviti đir da vidim kako skuter ide.. ja sam naprosto oduševljen, bolesno brzo.






I naravno da mi se desilo sranje, lik je prošao kroz crveno i pokupio me (ja nisam oboren) ali mu je komad branika ostalo u auspuhu... Nisam zvao policiju jer su mi svi dokumenti ostali doma... jbg, ne žalim za ovim, bitno da me nije ubio ili da sam završio u bolnici...







Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #44 : 10 Svibanj, 2022, 18:56:11 »
Kaj nisi iso za njim, sad bar imas pilu s kojom si ga lako mogao dostic
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #45 : 10 Svibanj, 2022, 18:57:04 »
a jbt, te autoskole nikakav posao ne rade :S

aj sad ce bar bolji auspuh doc, bitno da tebi nije nista  :headbang:

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #46 : 10 Svibanj, 2022, 19:02:15 »


- plavo sam ja, crveno je on. Seat stariji crvene boje.
- nisam krenuo za njime jer je moja traka otvorila i 20 auta u 2 trake su krenule. nisam se imao di okrenuti, a kad sam stao uz rub, vidio sam ga kao da se vrtio neki crveni auto pa sam ga išao pričekati. u 15 minuta se nitko nije pojavio, a ja nisam imao dokumente (ni prometnu ni vozačku u sebe) tako da sam se samo pokupio doma. Vidio sam da je ispravan skuter i jbg
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #47 : 10 Svibanj, 2022, 21:49:49 »
Prije 10ak godina je na forumu bia kolega Kjaj mislim, isto je nabavio x9 500 SL i u roku mjesec dana kako ga je sredio, riješio prijenos i neke sitnice, imao je saobraćajnu, totalka. Ti si ga isto nabavio, malo sredio i odmah sudar :confused5: ima nešto u ovom modelu...

By the way, sad za vikend ja isto otvaram prijenos na skutu, sutra naručujem Conti Twist gume, 850kn par, kupujem aku Yuasu. Registracija sljedeći tjedan i ide na njuškalo.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #48 : 10 Svibanj, 2022, 22:24:00 »
Pročitao sam njegove teme.. hehe... a dobro, mene je samo okrznio, i ostalo mu je pola branika u auspuhu... ahahah sad ne znam što ću sa spuhom jer ne znam koji da tražim jer ne znam ni što sve paše ni sa kojeg modela...  :icon_scratch:

Koliko ćeš tražiti za skuter?
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #50 : 10 Svibanj, 2022, 22:38:43 »
Ne znam jel paše s Evolutiona, to bi steeef zna u pol noći da ga probudiš :icon_biggrin: a stavi serijski, kakav je i bia, bar bi ja naša polovni serijski... ne pale me ovi aftermarket nimalo. Zvuk mi je sporedna stvar na skuteru.

Pa stavit ću nekih ~12t jer ga dobro održajem i jer mi ga nije hitno prodat (novi aku, gume, prijenos, 0km). Ako se proda, proda, ako ne, ić će jeftinije sljedeću zimu. Skuter je odličan, al sam se zasitia, već je 10 godina u mene.

Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #51 : 10 Svibanj, 2022, 22:43:06 »
Ne znam jel paše s Evolutiona, to bi steeef zna u pol noći da ga probudiš

pa to baš i mene zanima jer ima jedan lik sa fejsa što ima ORG prerađen kod kucelja prodaje za 500 kn pa me baš zanima jel paše... a ja se ne zelim zalitati
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #52 : 15 Svibanj, 2022, 16:13:38 »






1.500 km od kupnje
Za sad nikakvih problema, sve kao i prvog dana samo što troši oko 5,5 do 6,5 litara od kad je multivar stavljen... Vrti se do 7.500 okretaja a ideeeeeee ko blesaaavooo... Čak razmisljam da stavim teže rolice za 2-3 grama.
Gume su za mjenjanje, zna mi i prva proklizati pri kočenju...
Trenutno mi je jedino prijevozno sredstvo tako da ga lakše vozim radi zadnje gume, dok ne nađem auto gdje onda mogu skinuti felge i odniti ugraditi nove gume  :happy3:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #53 : 17 Svibanj, 2022, 07:51:19 »
Kako ti se ponaša skuter na paljenju kad je hladan? Koliko mu je potrebno verglanja da upali? Meni tek na 3. il 4. stisak tipke pali, sumnjivo mi je nešto. Kad se ugrije, pali na zub :dontknow:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #54 : 18 Svibanj, 2022, 12:08:38 »
Kako ti se ponaša skuter na paljenju kad je hladan? Koliko mu je potrebno verglanja da upali? Meni tek na 3. il 4. stisak tipke pali, sumnjivo mi je nešto. Kad se ugrije, pali na zub :dontknow:

apsolutno ista stvar... ili moram dat malo gasa da "prije" upali... na vrucem upali isto na zub... možda nam je čok u banani hahaha  :headbang:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #55 : 18 Svibanj, 2022, 13:04:08 »
Ste prali klapne gasa? Mozete probat onaj liqui moly za cistit injektor ak ima dosta km...

Skoda, svaki sportskivario dize potrosnju, naravno kad se sad stalno vrti i zivcaniji je... zato sam ja iso na dr pulley, sa njima je zivlji u startu, a kasnije u kruzanju je isto ko stock...

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #56 : 18 Svibanj, 2022, 17:19:01 »
apsolutno ista stvar... ili moram dat malo gasa da "prije" upali... na vrucem upali isto na zub... možda nam je čok u banani hahaha  :headbang:

Kad je hladan, pali ko mina, ali uz malo dodavanja gasa :icon_biggrin:

Kad je topal, pali bez gasa, na pola tipke.

Ne znam uopće kako je "čok" kod injekšna izveden, nit di je lociran? Sigurno ispod sica, a nekidan sam gledao i nije mi jasno kako izvadit kadu sica... izgleda nemoguće. To mi i je najveća mana ovog skutera, šta god radia, makar i najbanalniju stvar, potrebno je rastavit pola skutera.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #57 : 18 Svibanj, 2022, 19:29:06 »
IE nema cok xD Kompjuter sve radi, imas bypass rupu na usisnom tjelu kad je leptir gasa zatvoren, to treba bit cisto ako pravi probleme ler...

Kod mene i Master 400 i Quasar 250 pale na tipku bez dodavanja gasa, bilo hladni bilo vruci...

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #58 : 18 Svibanj, 2022, 22:36:54 »
Tako je. Provjerite prije ciscenja da vam gas sajla nije pre napeta pa ne vraća leptir do kraja. Naime ie je u ler rezimu kad je gas skroz otpusten. Ako je dato i mrvicu gasa onda nece imat ler rezim nego ce bit na malom gasu sto nije isto i ne ponasa se isto ni kod paljenja ni sto se tice broja okretaja na leru.
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #59 : 19 Svibanj, 2022, 07:18:39 »
naravno da nema čok, pokušavam se zaje*avat na svoj način, ali me previše ozbiljno shvatite haahh

Provjerite prije ciscenja da vam gas sajla nije pre napeta pa ne vraća leptir do kraja. Naime ie je u ler rezimu kad je gas skroz otpusten. Ako je dato i mrvicu gasa onda nece imat ler rezim nego ce bit na malom gasu sto nije isto i ne ponasa se isto ni kod paljenja ni sto se tice broja okretaja na leru.

a zašto onda čim dam gas se upali? znači prvo provjeriti sajlu i onda čistiti klapnu gasa  :icon_scratch: :icon_thumright: značiii još jednom rastaviti full skuter ooo daaaa jer je 3 puta bilo premalo da se to napravi ahahaha

nije mi jasno kako izvadit kadu sica... izgleda nemoguće. To mi i je najveća mana ovog skutera, šta god radia, makar i najbanalniju stvar, potrebno je rastavit pola skutera.

i mene je to zaje*avalo dok nisam otkrio kako se skida i vadi... prvi dan sam izgubio 5 sati na tome... zapravo je jako jako jednostavno skinuti kadu sjedala... sad mi treba nekih 15 minuta da sve rastavim i 20 da sve vratim nazad... doslovno se mora rastaviti šasija hahah u 4 šarafa su spojeni jer idu kroz sjedalo (baci pogled na fotke u temi)... znači mora se i aku izvaditi i pomjeriti struja iz repa i povaditi pola prekidača da se to napravi kako treba.
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"