Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen  (Posjeta: 32484 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2835
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« : 26 Travanj, 2022, 08:21:09 »
Prodan Power, i sa parama Powera kupljena 21 godinu stara krstarica u full opremi. Da odmah napomenem, skuter je bio "kliznut" na desnu stranu i zbog toga mu je oštećena hidraulika centralnih nogara, nešto udubljen lim auspuha, prefarban, a sa lijevim retrovizorom je zapnuto od zid kad se išlo kući pijano.

E sad, story o skuteru. kupio ga prvi vlasnik 2001 godine, autolakirer, vozio ga ljetima do 2015 dok nije kresnio na desnu stranu sa njega, stajao mu do 2020 u garaži gdje ga je skrpao sa dijelovima od drugog X9, vozio godinu dana dok ga nije prodao prijatelju jer mu je valjda bilo vrijeme za novog ... tako ga je frend kupio, vozio godinu dana, zapeo sa retrovizorom, pokrpao ga vezicama i prodao meni sa taman isteklom regom.
Na testnoj vožnji kad sam ga gledao u okolici Šibenika, ja sam okrenio 47.000 km, dok je trenutno na satu 47.370 km. Skuter se lijepo vozi. Za sad sam mu preštelao neke plastike, dotegao, promijenio i dodao šarafe koji su falili ili nisu dobri za te plastike, stavio T5 LED žarulje u štop svitlo, promijenio ulje u završnom prijenosu, promijenio ulje u motoru, zamijenio sam svjećicu, zamijenio prekidače paljenja svijetla i dugo/kratkog svijetla, žmigavaca, i makao sam limić auspuha jer ga je od 4 šarafa držao samo jedan jedini i šuškao je, gdje sam se bio prepao da je zvuk iz dekla haha ...

Za sad sam zadovoljan sa njime, od ulaganja ima promijeniti pločice diskova, promijeniti ulje u kočnicama, srediti lijevi retrovizor (staviti novi) i pregledati deklo prijenosa i ono najbitnije termostat koji im je i mana...
Za Master 500 mašina je dobra i ja sam zadovoljan kako skuter ide. Po digitalnom satu išao sam 166 km/h što odgovara na mobitelu 165 gps a po analognom satu išao je 175 km/h. Mrvicu je trom, što mogu prepisati ili godinama ili originalnom variomatu ili možda treba olakšati rolice.





















Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #1 : 26 Travanj, 2022, 09:29:37 »
Ako nije tajna, koliko si dao za njega? Ovo je ona starija verzija? Vidim da mu je neko utisnuo Evolution štiha (retrovizori, prednja plastika, mrežica na mjestu tvorničkih žmigavaca).

Ja namjeravam sad svoga prodat, malo je u boljem stanju od ovog, a kupio sam ga u sličnom stanju kao što je i tvoj. Na satu imam malo manje od 30t km, a na njemu sam u zadnjih 5 godina reparirao vilice, prominia zadnju glavčinu na kojoj su se izili zubci pa se kolo odvidavalo, brtvu auspuha uopće nisam imao, također mi centralna nogara nije radila, ali hidraulika je bila okej, a anlaser odgovara sa Piaggio 4T 50ccm mašina (~150ak kn sam platio novog, ugradio i odlično), amortizer sjedala (znam da sam ga čeka 3-4 mjeseca bia), nisam dobio master ključ s njim, već samo kopiju koju više računalo nije prepoznavalo, pa sam dao napravit master ključ ovde na forumu, Chupsy ja mislim da je nadimak, al spor je i neodgovoran ko k****.

Skuter je klasik, odličan, mjesta koliko hoćeš (šta kofer, šta ispod sica) doduše ja svoga nisam nikad preko 120km/h po satu tjerao, snaga mi je nebitna iznad te brzine :icon_biggrin: mislim da imam  u rezervi remen, skup je (~700-800kn koliko se sićam), tako ako ti bude trebao, javi se, dogovorit ćemo se :icon_thumright:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Vragolasti Denis

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 160
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet force
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #2 : 26 Travanj, 2022, 13:01:36 »
Dobar skuter za dulje ture , stanje -3/5

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #3 : 26 Travanj, 2022, 13:34:41 »
 :icon_thumright:  taman za twbe Mrale  :laughing3:

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #4 : 26 Travanj, 2022, 14:21:07 »
Dobar skuter za dulje ture , stanje -3/5

Stanje je po meni i okej. Sjajne plastike izgledaju okej, auspuh ćeš prefarbat, kupit 2 nove gume, pločice promijenit, sic nije iskidan... tako da uz malo posla se ovo dovede u dosta dobro stanje. Još ako ćeš sa bumperom obojati i hrapave plastike, stanje skoro kao novo :icon_thumright:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #5 : 26 Travanj, 2022, 14:49:20 »
Za svoje godine izgleda i više nego dobro, imajte na umu da je to skuter star 21 godinu, mora imat neki frižić ili malo hrđe.
Challe sretno dalje sa projektom, samo jako  :headbang:

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2835
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #6 : 26 Travanj, 2022, 17:35:10 »
Platio sam ga 7.500 kn. Mislim da je za 21 godina star skuter i više nego fer cijena. Skuter izgleda za mene jako dobro iako bi ga ja prošao farbom opet, jer mi se čini da je boja nekvalitetna. Uložio sam 1.250 kn u regu i osiguranje (50% bonus), kupio 250 kn ulje i filter, ulje za prijenos sam imao u šteku kao i prekidače i ulje za kočnice. Naručene su danas 3 seta pakni i termostat novi (560 kn sa poštarinom).

Da, netko je stavio naprijed evolution dijelove i meni oni pašu pogotovo jer sam uočljiviji, iako sam krpao danas retrovizore te jer kako sam rekao, zapelo je lik sa lijevim pa su nosači razvaljeni, a novi su 2.000 kn set što nedam nikako. Upravo sam ih montirao i sad samo na sitnicama trebam odraditi da lijepo sjedne poklopac žmigavaca. Retrovizor je test prošao 40 km i stoji fiksno kao nov. Ostaje još da vidim što je sa desnim jer je u originalu a ima malo lufta tj malo pleše ...















Zapravo mi je drago da imam što krpati jer ovako imam što raditi i vraćam život u skuter da opet bude poželjan na cesti. Skuter nije ubijen samo ajmo reći da mu fali malo ljubavi... Za sad ostaje jedino u razmišljanju da li da naručim naljepnice za njega tj njegove original oznake X9 - Piaggio i slično ...

Danas sam još prošao test akumulatora i odmah popravio navoje i zamijenio šarafe koje je netko slomio i iskrivio prije (na nosaču kufera). Relej puni 14,4 V, bez njega aku ima 12,2 V










Ostaje još auspuh pobrusiti i pofarbati, ali otom potom... prvo važnije stvari ... Gume su na njemu 3.500 kilometara, stavljene nove prije godinu dana obe (mišelin city grip 2 i nisu mi nešto predobre, ne mogu ni prismrditi Bridgestonu)
« Zadnja izmjena: 26 Travanj, 2022, 17:40:40 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline avr freak

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1330
  • Spol: Muški
  • powered by buxa! ','
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Bravarija, Sefovi, Stolice
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: VXR 200
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #7 : 26 Travanj, 2022, 21:36:13 »
Odličan je, kako si napisao malo ljubavi i to bude prava stvar.
Kaj se tiče guma, mišljenja su podijeljena.. Ne vjerujem da su sad baš tak loše. Izvozi ih još ovu sezonu, pusti sad ako su nove.

Kakvo je stanje s prijenosom jesi gledao i da li budeš vario pločice na spuh za plastiku ili budeš pobrusio i samo ofarbao?

Sretno  :icon_thumright:

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2835
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #8 : 26 Travanj, 2022, 22:42:57 »
Hvala vam svima na podršci.
Prvi puta se susrećem sa Master 500 i nadam se da ću je uspiti savladati.

Deklo još nisam otvorio, za sada se sve vrti kako treba, i pokušavam srediti ove ostale sitnice kako bi krenuo prema deklu jer kad sam saznao da mi je remen 600+ kn, rolice 135 kn,  ušlagiralo me... Ako zadnja guma izdrži do 01.06.2022 ja ću bit najsretnija osoba na svijetu. A guma će svakako bit ovaj puta u većoj dimenziji, 150/70/14, jer je i jeftinija i puno bolja za zavoj (iste dimenzije kao na xmaxu300) ahahah ...

Što se tiče auspuha, otpilio sam nosač preostale pločice i doslovno ću samo pobrusiti i ofarbati u sivo (imam takvi temperaturni)... ako skuter ostane u mene i dalje, možda mu promijenim auspuh samo ne znam jel paše od novijih Master 400/500 i kojih ako i paše.
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #9 : 27 Travanj, 2022, 12:16:34 »
opa, 500tka!  :icon_thumright:

ali gledajuci tvoju povijest sa skuterima, za misec dva ce biti kao novi  ;D

Edit: za tjedan dva  :icon_biggrin:
« Zadnja izmjena: 27 Travanj, 2022, 19:08:37 stipe »

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2835
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #10 : 27 Travanj, 2022, 22:32:59 »
Hahahaha.. kako je krenulo, bit će složena jako skoro, samo se nadam da neće prevaliti vrijednost koju mogu dobiti za njega... Danas sam cijeeeeeli dan šarafao oko njega. Znači dok sam prokužio kako se kada vadi, izgubio sam 2 puna sata.








Odmah sam bacio oko na deklo... inače prvi put u životu vidim plastično deklo (dupla plastika). Po meni stanje prijenosa je adekvatan za cijenu koju je kupljen, remen je top.









Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2835
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #11 : 27 Travanj, 2022, 22:33:50 »
Cijeli skuter je raskopan samo da dođem do termostata, kojeg je već netko izvadio. hah. Za ovu mašinu izgleda da više nije dobavljiv termostat ali mislim da se da nešto izkemijati. Ako bude u redu, okačit ću ovdje naknadno. (budući čitači, samo čitajte). Stanje filtera za zrak je katastrofalno i znam zašto je tako... znači na tešku silu ide poklopac airboxa dole, a najbolje i najlakše ga je skinuti kad se cijela bočna strana skine onda se skine samo 3 šarafa i vani je.
Skinuo sam hidrauliku centralnih nogara i rastavio sam je. Popigana je cijev i vidiću da li se da išta izkemijati sa njome, da se reparira kako treba...














P.S. ne znam tko će složit hidrauliku nazad, hahahaha .... već sam sve zaboravio kako ide
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #12 : 27 Travanj, 2022, 22:58:20 »
Mrale ti si extreman... rasturio si zamorče do ćika :laughing7:

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #13 : 27 Travanj, 2022, 23:04:18 »
Čale svaka čast na trudu i volji, oces li ti to znat sastavit na kraju, izgleda kompliciran
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2835
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #14 : 27 Travanj, 2022, 23:09:47 »
Pa skuter je već složen i spreman za travel hahah ... jednu stvar sam zaboravio složit a to je spojiti instalaciju na prekidač za paljenje svjetla kad se digne sjedalo... čekam novi termostat pa ću to složiti kad stigne... Uživajte u fotkama hahaah...









Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2835
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #15 : 30 Travanj, 2022, 11:14:56 »
Bilo je još nekih radova ovih dana...
Više nisam mogao gledati auspuh kako je ruzinav, tako da sam ga poravnao brusilicom, očistio od ruzine i pofarbao u srebrnu boju. Naravno da nisam htio u Crnu jer sam ja posebno dijete pa eto haha ... I da, već sam ustvrdio da se sa srebrnom bojom više istiću udubine ili nedostati...  :frajer: Stavio sam aluminijsku foliju oko grane gdje se kači spuh, i tu sam uštedio 500 kuna jer sam dobio isti efekt kao da je nov dio (koji brtvi) i ne čuju se više detonacije...












Stigla mi je nova OEM plinska hidraulika sjedala, pa tako i evo videa kako funkcionira sa njime. Morao sam staviti 2 podloške da se sjedalo ne klima puno (mislio sam do tog trenutka da je u defektu nekome. Filter zraka čeka zamjenu zajedno sa dolaskom termostata.

https://www.youtube.com/shorts/TGLjdjXojbU




Promijenjene su sve disk pločice na svim čeljustima i odmah je promijenjeno ulje i ozračeno.






I imamo pobjedničku gumu!!!
Naravno da je pukla Mišelin i ovo joj je bila posljednja šansa kod mene pa makar ih prodavač stavio ganjc nove tik prije mene. Jednostavno su prekrižene za mene. Nije pukla na jednom dijelu nego po cijeloj dužini. Ali ovaj tjedan će se ovako vozati na skuteru.




Ako tko ima ovakvu bravicu sa cijelim mehanizmom za Piaggio kufer, rado bi je otkupio ili nekome platio pivo  :dontknow: :glasses2: (fotografija sa cijelim mehanizmom je preuzeta od prijatelja koji mi je poslao za traženje)






Kufer je namontiran i mogli bi proći ovih dana koji kilometar u dvoje.



Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #16 : 30 Travanj, 2022, 11:22:54 »
Odlično Challe, samo naprijed  :icon_thumright:

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #17 : 30 Travanj, 2022, 21:40:11 »
remenje na masteru se ne stanjuje skoro nista voznjom, tako da najbolje pratit koliko km ima ili sad posto to ne mozes znat, skini ga , okreni naopako i gledaj mikro pukotine ako postoje...

Uzmi dr pulley, mrvu lakse od original, bit ce puno zivlji u startu, a nebude prevrtavao kasnije ...

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #18 : 01 Svibanj, 2022, 00:41:23 »
I ja sam svojevremeno tražia bravicu kofera i isto sam ima problem s njenim pronalaskom :icon_biggrin: imaš jednog momka iz Sućurca na njuškalu šta prodaje sve dijelove za x9 500, imaš moju preporuku da uzimaš od njega :icon_thumright:

Jednu stvar ne razumim, druga me zanima. Šta si stavlja ovu aluminijsku foliju na auspuh i kako si tu uštedia 500kn, ako nova brtva dođe 80ak kn? Pošto su gume u xmax dimenzijama? Najjeftinije u njegovim originalnim dimenzijama, par ~1000kn u Motoboxa.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2835
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #19 : 02 Svibanj, 2022, 10:15:46 »
Jučer i prekjučer u dvoje napravili 450 kilometara.
Odmah da napomenem fun fact - kad je dama sjela na skuter, krenulo je "tuć i škripati" tako da je bila potraga da se vidi di je problem. Ustanovljeno je da je šaraf koji drži nosač tablice predug i točno je rezao gumu... ne mogu virovati. Kad smo makli taj šaraf, svi čudni zvukovi vožnje su stali ... a ja mislio da se mišelinka rascvala hahaha.. svejedno je ne volim.
Baš sam upregao X9 i prošli smo kompletan Vir, Zadar, južni dio Paga i išli smo do Benkovca - Kistanja - Slap Brljan - Puljanje (NP KRKA). Skuter je trom za u dvoje jer smo ipak malo u pretovaru, ali daš gas na 80, pretečeš auto i svejedno bez problema dođeš do 150 na sat. Mislim da bi ga po tom pitanju neki sportski variomat spasio ali samo ako naiđemo na što polovno. Danas bi mi navodno trebao stići termostat pa možda skuter i bude raskopan ovaj tjedan  :headbang:













Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"