Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Malossi 70 Purejet  (Posjeta: 4197 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Malossi 70 Purejet
« Odgovori #20 : 05 Travanj, 2022, 16:45:01 »
To je sve.
Purejet racing :aprilia:

Offline Cuki_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR50R Factory
Odg: Malossi 70 Purejet
« Odgovori #21 : 07 Travanj, 2022, 16:11:18 »
Zigas, od kojeg modela Zipa da tražim getribu 50 ccm? Znaš tko bi imao nešto tako na lageru?

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Malossi 70 Purejet
« Odgovori #22 : 07 Travanj, 2022, 16:53:33 »
koliko plaćaš 7% duži primar?  :laughing7:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Cuki_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR50R Factory
Odg: Malossi 70 Purejet
« Odgovori #23 : 12 Travanj, 2022, 22:27:49 »
Nije li kolega rekao da bi trebao 14-20% duže gledat ili tako nešto? Izgleda da je ovo Malossi sport 70 itech kit kao ovaj sa slike. Dal je to komplet drugi Malossi ECU, nije nadogradnja na tvornički?
https://www.scootertuning.ca/en/cylinders-sport-70cc-cast-iron/84001-cylinder-malossi-sport-70cc-i-tech-injection.html

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Malossi 70 Purejet
« Odgovori #24 : 12 Travanj, 2022, 23:42:22 »
Nije li kolega rekao da bi trebao 14-20% duže gledat ili tako nešto? Izgleda da je ovo Malossi sport 70 itech kit kao ovaj sa slike. Dal je to komplet drugi Malossi ECU, nije nadogradnja na tvornički?
https://www.scootertuning.ca/en/cylinders-sport-70cc-cast-iron/84001-cylinder-malossi-sport-70cc-i-tech-injection.html

Pa piše, da je za morini. Tu je komplet novi ecu, i tu je taj problem bio, da je check engine crveno svijetilo konstantno. Kod piaggio kita toga problema nema jer je ecu isti i samo je još dodatno malossi TC.

Getriba 7% ti je sasvim ok, da ne gubiš na ubrzavanju i imaš višu krajnju.
Purejet racing :aprilia:

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1238
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Malossi 70 Purejet
« Odgovori #25 : 13 Travanj, 2022, 10:06:23 »
Kakav chek sa malossi ecu na ditek.?
Tri komada sam imao i not jedan nije imao chek upaljen osim ak je bila neka greška u igri i to masiv fail da bi palio chek.
Vozio sa polini casicom i sa malossi ecu na sportu i nikakav chek nije bio, na skuteru je bio veci tps i yasuni r uz malossi 70
🙈

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Malossi 70 Purejet
« Odgovori #26 : 13 Travanj, 2022, 10:30:39 »
Kakav chek sa malossi ecu na ditek.?
Tri komada sam imao i not jedan nije imao chek upaljen osim ak je bila neka greška u igri i to masiv fail da bi palio chek.
Vozio sa polini casicom i sa malossi ecu na sportu i nikakav chek nije bio, na skuteru je bio veci tps i yasuni r uz malossi 70

Na staroj Apriliji je sve ok, na novoj je problem jer ima diagnostiko na tabli. U evropi je bilo malo novih modelov sa morini mašinom, ali na YT jih je puno iz amerike, koji kažu taj error.
Purejet racing :aprilia:

Offline Cuki_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR50R Factory
Odg: Malossi 70 Purejet
« Odgovori #27 : 14 Travanj, 2022, 23:30:39 »
Ja bi najradije onda onu sredinu od 13% stavio što je Corrector predložio, ne znam dal tog ima u originalu tko od Zipa tog il nečeg da paše? Drugo pitanje je gdje nabavljate gumice za injektore? Trebam za plavi injektor gumicu do teflonskog prstena, u Piaggiu mi kažu nema pojedinačno, nema set čak ni za naručiti.

Offline Cuki_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR50R Factory
Odg: Malossi 70 Purejet
« Odgovori #28 : 21 Travanj, 2022, 01:01:02 »
Kupio sam mašinu s kitom Malossi 70. Gore je i Malossi Multivar 2000 i Malossi remen. Ono što me iznenadilo je naranđasti injektor zraka, mislio sam da su svi plavi. Vidio sam i da ima bijeli centralni feder kvačila. Treba li ga mijenjat za ljubičasti dok je još sve to dolje ili će dobro raditi i s tim? Što se iopće dobije s tvrđim federom? Hvala.

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Malossi 70 Purejet
« Odgovori #29 : 21 Travanj, 2022, 20:24:49 »
Barva injektora nema veze. Ljubičasti bolje drži okretaje na ubrzavanju, a bijeli dolzi sa multivarom serijsko. Dok je hladno bijeli radi sasvim ok, a kad je vruće i prenos se ne može dobro hladit na ubrzavanju znaju past okretaji do 500 rpm. Na 70ccm tražimo 8600-8800rpm na ubrzavanju. Remen od malossi ima bolji strat ali krade oko 5km/h krajne, jer je u najviše primera duži, (818 ili 820) postoji i malossi dužine 811 koji je kevlar i ok. Slikaj kodu na remenu in upiši u goole, da vidiš koju dimenziji zapravo imaš. Ako je duži od 811 kupi original. Kontroliraj i koja je boja fedra na kvačilu. Malossi crne u najbolje.

Dobio si i kakvu crnu kutiju od malossi, koja se spoji izmedju instalacije i ecu? Bez toga neče radit. Ili pojačanom pritiskom na 3,5 bara. Drugi regulator ili polini čašica.
« Zadnja izmjena: 21 Travanj, 2022, 20:30:11 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline Cuki_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR50R Factory
Odg: Malossi 70 Purejet
« Odgovori #30 : 21 Travanj, 2022, 22:57:14 »
Hvala Zigas na ovim informacijama, pogledao sam, remen je 815. Dobio sam Malossi injection unit koji se spaja na ECU. Znači bolje promijenit bijeli s ljubičastim centralnim? Federe kvačila mislim da nije nitko mijenjao, da su serijski. Šta dobivam ako stavim crne? I zadnje pitanje, koliko mm širine za taj setup mora biti blokada za tehnički?
« Zadnja izmjena: 22 Travanj, 2022, 01:04:37 Cuki_16 »

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Malossi 70 Purejet
« Odgovori #31 : 22 Travanj, 2022, 01:29:15 »
Blokada zavisi od auspuha. Oko 6-7mm za 45km/h. Sa multivarom u kompletu je 8mm. Ako je remen oko 18mm širine izvozi ga još malo, ako je izpod, on če ti i zbog toga krasti krajnu brzinu i kupi original.
« Zadnja izmjena: 22 Travanj, 2022, 01:37:29 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline Cuki_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR50R Factory
Odg: Malossi 70 Purejet
« Odgovori #32 : 22 Travanj, 2022, 09:09:18 »
Ljubičasti centralni i crne opruge kvačila daju više oktetaje kod kretanja s mjesta ili ovise i o krajnjoj brzini? Koliko bi taj setup trebao ići, gore je i Multivar 2000. Isto ne znam dal samo pegla ubrzanja ili se dobije i veća krajnja?

Offline Cuki_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR50R Factory
Odg: Malossi 70 Purejet
« Odgovori #33 : 25 Travanj, 2022, 14:51:10 »
Ugrađen Malossi 70, prvi dojmovi su da ekstra vuče i ide 90 po satu, al mislim da bi možda još navrtio al nije registriran pa ne mogu dalje otići probat. Jedino kreće već od 4 000 okretaja vući ne znam dal zbog bijelog centralnog ili serijskih opruga na kuplungu. Ako stavim ljubičasti i crne federe kretat će iz viših okretaja? Hoću li s tvrđim federima izgubiti na krajnjoj brzini?
Nadopuna: vožnja je trajala oko 5 km i počeo je pucati iz auspuha i trokirati i u leru sam držati gas. ECU02 error kaže, elektronika nije mokra, gore je bila svijećica Denso U31ETR, jako čađava. Nakon promjene na NGK CPR8E skuter ponovno pali i ide. Sad dal nije bila adekvatna ta svijećica ili će i ove nove kurit stalno pitanje je.

https://ibb.co/994dxN2
« Zadnja izmjena: 25 Travanj, 2022, 19:58:50 Cuki_16 »

Offline Cuki_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR50R Factory
Odg: Malossi 70 Purejet
« Odgovori #34 : 19 Srpanj, 2022, 10:26:29 »
Koliko se dobije sa getribom od Zipa još na kraknjoj i dal puno padnu karakteristike ubrzanja nakon izmjene. Hvala.