Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner zaustavljen godinama ne želi otići  (Posjeta: 15871 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2814
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #80 : 07 Ožujak, 2022, 11:10:09 »
Balki, ima respekt od mene, ako budem išao onaj đir preko Rijeke na Ankonu pa na trajekt za Split, sigurno cu navratiti do njega  :headbang:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #81 : 07 Ožujak, 2022, 12:03:27 »
 :notworthy:
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #82 : 07 Ožujak, 2022, 19:31:37 »
Hvala na uvažavanju dečki, predobro!
Nažalost, nisam uspio izmjeriti plinski ventil multimetrom.
Možete li mi napraviti video o tome kako spojiti konektore multimetra na TPS konektor?
Također, pitao sam se možete li mi napraviti i video kako resetirati TPS jer nisam siguran da sam to napravio kako treba. Treba li ga resetirati svaki put kad se ukloni konektor?
Hvala vam

p.s. ako ga uspijem natjerati da ode ili će netko od vas proći kroz Italiju, rado ću ga upoznati!

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #83 : 07 Ožujak, 2022, 19:56:36 »
Hvala na uvažavanju dečki, predobro!
Nažalost, nisam uspio izmjeriti plinski ventil multimetrom.
Možete li mi napraviti video o tome kako spojiti konektore multimetra na TPS konektor?



Također, pitao sam se možete li mi napraviti i video kako resetirati TPS jer nisam siguran da sam to napravio kako treba.

1. Turn on the ignition (Kill Switch to “Prime” or on).
2. Unplug the 4 wire TPS wiring connector for at least 10 seconds.
3. Turn the ignition off.
4. Plug the TPS connector back in.
5. Turn the ignition back on, wait until the dash has booted up completely.
6. Firmly open the throttle from the handgrip all the way and release to a closed position.
7. Turn off the ignition.


Treba li ga resetirati svaki put kad se ukloni konektor? Ne
Hvala vam

p.s. ako ga uspijem natjerati da ode ili će netko od vas proći kroz Italiju, rado ću ga upoznati!

 :icon_thumright: Iz kojeg grada si. Which town are you from.
« Zadnja izmjena: 07 Ožujak, 2022, 20:16:41 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #84 : 12 Ožujak, 2022, 22:34:18 »
Izmjerio sam TPS.
U prvom videu su vrijednosti pinova 1 i 4 i 1 i 2, u drugom od 1 i 3.
Treći video je kako se motor okreće, čuje se `` mumlja'' i ne radi glatko kao kod Purijeta koji su u redu, a ako ugasim gas odjednom se ugasi.
Sada imam mađarski regulator tlaka, ali čak i s originalnim rabljenim motor radi isto.
U svakom slučaju, uspio sam provući krug po cesti, osim nekoliko `` trzaja'', moped se dobro penje u brzini (nisam postigao maksimalnu brzinu, motor nije bio vruć, a nisam ni znati je li rasplinjač ispravan) i ako jest držim ubrzan ne isključuje se.
Fotografija je svjećica nakon što sam prošetao ulicom.








Ističem da motor palim s auto akumulatorom, napunjen, spojen kabelima (dakle, struja je dobra).
Kada sam ga isprobao na ulici koristio sam malo ispražnjeni akumulator (nije bilo dovoljno da ga upalim), ali motor je i dalje radio kao kad je akumulator u autu pričvršćen, tako da mislim da problem nije od pogrešna ''baterija''.

x Zigas: Ja sam iz Riminija, kad prođeš možemo se zajedno provozati ako će moj Runner raditi!

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #85 : 19 Ožujak, 2022, 23:06:36 »
Zdravo,
može li ovisiti o teflonskom prstenu?
Podsjećam da čak i da sam 2-3 puta maknuo injektor nakon što sam stavio novi prsten, injektor je i dalje silom ušao (čak i da sam ga podmazao).
Hvala vam
« Zadnja izmjena: 22 Ožujak, 2022, 18:54:10 PJIta »

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #86 : 23 Ožujak, 2022, 08:48:33 »
Ako ne ispostujes postupak stavljanja teflonskog o ringa, tesko da ces dobiti potrebnu kompresiju...samo nabijanje teflona nije dovoljno...

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #87 : 23 Ožujak, 2022, 14:01:54 »
Ako ne ispostujes postupak stavljanja teflonskog o ringa, tesko da ces dobiti potrebnu kompresiju...samo nabijanje teflona nije dovoljno...
Bok Lenko,
da stavim prsten na injektor koristio sam komadić olovke za pisanje, zatim sam prsten zategnuo komadom perforiranog željeza sa 10 točkom i podijelio na pola.
Nije li to u redu?
Hvala vam

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #88 : 23 Ožujak, 2022, 19:23:07 »
Ako ne ispostujes postupak stavljanja teflonskog o ringa, tesko da ces dobiti potrebnu kompresiju...samo nabijanje teflona nije dovoljno...
Bok Lenko,
da stavim prsten na injektor koristio sam komadić olovke za pisanje, zatim sam prsten zategnuo komadom perforiranog željeza sa 10 točkom i podijelio na pola.
Nije li to u redu?
Hvala vam

 :icon_thumright:
Purejet racing :aprilia:

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #89 : 24 Ožujak, 2022, 12:03:52 »
Ako ne ispostujes postupak stavljanja teflonskog o ringa, tesko da ces dobiti potrebnu kompresiju...samo nabijanje teflona nije dovoljno...
Bok Lenko,
da stavim prsten na injektor koristio sam komadić olovke za pisanje, zatim sam prsten zategnuo komadom perforiranog željeza sa 10 točkom i podijelio na pola.
Nije li to u redu?
Hvala vam
Da, to je ok...ja sam nasao neke male motocangle sa delimicnom rupom od 10mm, pa sam je razbusio...odlicno se pokazalo...

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #90 : 24 Ožujak, 2022, 13:51:14 »
Zdravo,
čak i da sam ovako montirao teflonski prsten, motor radi kao na videima.
Možda zato što se injektor s novim prstenom nikako ne može izvaditi (podsjećam da sam ga morao vaditi 3 puta čak i ako je svaki put kad sam ga ponovo sastavljao injektor je silom ušao u svoju rupu) inače ga ipak morate mijenjati prsten?
Hvala vam

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #91 : 25 Ožujak, 2022, 16:13:16 »
Zdravo,
oprosti ako inzistiram ali ne razumijem u čemu je problem.
Pročitao sam neke stare forumske rasprave i za probleme kao što je moj govorimo o regulatoru tlaka, oštećenim O-prstenovima, curenju zraka ili teflonskom prstenu s problemima.
Sada je montiran mađarski regulator tlaka, ali motor pali čak i kada je hladan i mogu doseći 80km/h. Ako rastavim svijeću to je lješnjak. Mogao bi biti regulator tlaka jer mi stvara probleme na minimum (ponaša se kao u videu)
Što vam govori video s TPS vrijednostima?
Može li i najmanje "treperenje" ovisiti o teflonskom prstenu?
Kao što ste vidjeli, nema curenja zraka (iz kompresora, njegovog crijeva i tijela mlaznice), čak ni benzina iz O-prstenova sklopa injektora.

Hvala na pomoći!

Offline jurkec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Runner PJ 70
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #92 : 25 Ožujak, 2022, 17:38:23 »
Taj mađarski regulator koji imaš daje više goriva nego originalan, mašina s njim radi nepravilno, kao da trokira a svječica bude masnija i tamna. Original regulator u tvom slućaju rabljeni- ako mašina upali ne znači da je potpuno ispravan, može ti i on praviti probleme pri dodavanju gasa. Ponovno pregledaj da li si sve O ringove vratio na pravilan naćin da nebi koji bio oštećen pri montaži i stavi novu svječicu.

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #93 : 25 Ožujak, 2022, 23:12:32 »
Taj mađarski regulator koji imaš daje više goriva nego originalan, mašina s njim radi nepravilno, kao da trokira a svječica bude masnija i tamna. Original regulator u tvom slućaju rabljeni- ako mašina upali ne znači da je potpuno ispravan, može ti i on praviti probleme pri dodavanju gasa. Ponovno pregledaj da li si sve O ringove vratio na pravilan naćin da nebi koji bio oštećen pri montaži i stavi novu svječicu.
bok jurkec,
Probao sam opet sva tri regulatora tlaka koja imam (originalni sa skutera, jedan originalni korišteni, mađarski) i motor radi isto sa svima.
Ovom prilikom sam očito još jednom provjerio o-prstenove i svi su zdravi. Svaki put kad sam montirao regulator, začuo se uobičajeni "zveket".

S obzirom na nedoumicu oko teflonskog prstena, pokušao sam zamijeniti mlaznicu zraka drugom s originalnim, ali korištenim prstenom: i u ovom slučaju motor radi isto.

U ovom trenutku mislim da moram isprobati novi regulator tlaka ili na neki drugi način uzeti iz radnog skutera, ili pokušati zamijeniti uljne brtve radilice.

Što misliš?
Hvala vam

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #94 : 26 Ožujak, 2022, 00:50:50 »
Mislim da nije problem u regualtoru, teflonu ili kompresija. Nešto ne valja sa TPS. Sumljam, da se netko igrao i pokušao podesiti na TPS leptir. Slikaj TPS da se vidi koliko je odvoren leptir u TPS kada je zatvoren/pušten gas. Leptir bi trebao biti ovako odtvoren na "0"





Skuter možeš upaliti i tako, da pustiš TPS na konektoru ali sam TPS makneš pored.

Ovako:





Ja sam tu imao 22mm cjev, jer sam tastirao, kako bi radio sa večim TPS. Ti ga samo makni pored i upali skuter i snimi rad.

Sumljam, da imaš previše zatvoren leptir, kad nemaš gasa.
« Zadnja izmjena: 26 Ožujak, 2022, 01:02:06 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #95 : 01 Travanj, 2022, 18:42:39 »
Bok Zigas,
ovo je leptir mog TPS-a, čini se otvoren kao tvoj ili u svakom slučaju ne previše zatvoren.




Probao sam još jedan kao u tvom videu (pa pomicao samo TPS konektor) ali ništa se nije promijenilo

Što mislite o filteru goriva i mjehuriću na spoju pumpe za gorivo koje vidite u videu? je li normalno?


Međutim, ne znam više što da osjećam, doslovno sam sve promijenila.
Ostajem uvjeren da je problem u regulatoru tlaka jer čak i da promijenim sva 3 spremnik je uvijek pun benzina i svjećica je uvijek čađavo crna. Možda nisu skroz pokvareni od kada je motor pao i uz test ulja i zračnog pištolja na 5 bara nema mjehurića, ali mislim da ne idu na 100%.

Može li mi netko od vas prodati ispravan sklop injektora?

Hvala vam

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #96 : 01 Travanj, 2022, 20:28:22 »
TPS je OK.

Pumpu treba odzračit.



Pokušaj i to:



...onda je filter loš. Promjeni.
Purejet racing :aprilia:

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #97 : 01 Travanj, 2022, 23:34:00 »
Bok Zigas,
Vidio sam taj video i pokušao zatvoriti cijev za prikupljanje goriva, ali mjehurić u posudi blizu pumpe ne nestaje.
Može li ovisiti o količini benzina u spremniku koji, možda mali, ne tjera zrak iz filtera za benzin i iz ostalih cijevi?
Koliko plina mora biti da bi bili sigurni?
Međutim, benzin iz cijevi prije filtera dobro izlazi, znak da unutarnji filter nije prljav. S druge strane, vanjski filtar je prvo sve napunio, ali nakon što sam ponovno sastavio cijevi kako bih napravio neke testove i testirao drugu pumpu, napuni samo pola kao što je prikazano u videu; jer?

Međutim, čak i ako je u sustavu bilo zraka, nije objašnjeno zašto svjećica i najmanje postaje čađavo crna ...

Hvala vam

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #98 : 04 Travanj, 2022, 18:51:14 »
Zdravo,
Očistio sam filtar unutar spremnika (nije bio prljav ali bolje je tako) i promijenio brtve radilice.
Skuter ne ide, ako se upali ostaje u pokretu par sekundi pa se gasi, ako dam gas se gasi.
Pokušao sam ponovno sastaviti crijevo kompresora i u njemu je bilo malo tekućine senfa, ali ni nakon čišćenja motora nije dobro.

Iskreno, umoran sam, mislio sam da mogu to riješiti zahvaljujući vašoj pomoći i brojnim lijepim riječima koje sam pročitao o Purejet skuterima koje su napravili neki korisnici. Nažalost, to nije bio slučaj i žao mi je sebe i onih koji su mi s toliko predanosti i strasti pokušavali pomoći.
Samo da shvatite koliko sam se trudio i vjerovao, između komada i vremena potrošio sam preko 400 eura (kupio bih radni skuter ili bih platio mehaničara...).

Sretno svima koji uđu u ovu raspravu pokušavajući pronaći rješenje problema poput mog

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #99 : 04 Travanj, 2022, 19:41:24 »
Ako poznaješ koga, ko bi ti ultrazvučno očistio barem zeleni injektor pokušaj još to. Onda i ja nimam više znanja. Imao sam pred par dana identičan rad ko kod tebe ali je njemu pomogla zamjena regulatora i sviječice, jer je sasvim nova sviječica stradala od prejake smijese. Kod tebe su svi simptomi, koji kažu na regulator, ali si je par promjenijo i svi rede isto. Onda recimo da to nije to.

Purejet racing :aprilia: